
Informacija apie tai, kad Anykščių rajono gyventojai gali siūlyti kandidatus Teresės Mikeliūnaitės kultūros premijai ar Antano Baranausko literatūrinei premijai,šiemet buvo paskelbta tik Anykščių rajono savivaldybės interneto svetainėje. Svarbios žinios apie neįgaliesiems pradėtas teikti naujas paslaugas, nemokamo transporto per lapkričio šventes grafikai taip pat viešinami tik žinybiniame tinklapyje.
Iš kokių šaltinių Jus pasiekia tokia ir panaši informacija? Ar, Jūsų manymu, pakanka tokias žinias paskleisti tik žinybiniame tinklapyje? Kokių savivaldos žinių pasigendate laikraščių, žurnalų, portalų puslapiuose?
Donaldas VAIČIŪNAS, anykštėnas:
– Anykščių rajono savivaldybės svetainėje ir „Facebook” paskyroje iš tiesų vyksta informacijos sklaida, tačiau ar ji pasiekiama paprastam vartotojui, kuris nesinaudoja internetiniais šaltiniais, klausimas. Susidaro toks įspūdis, jog skelbiama tik tam, kad paskelbti, nes privaloma tai padaryti, o poto jau kaip susiklostys taip. Iš kitos pusės, suprantu, nėra ir resursų, kad kiekvienam žmogui paduoti informaciją ant delno. Tuo labiau, jei kalbame apie socialines paslaugas, dažniausiai informacija apie jas taip ir nugula archyvuose, net nepasiekusi to žmogaus, kurių jam reikia. Jei žvelgiant dar giliau, mano manymu, kiekvienos įstaigos pozicija ir prioritetas turėtų būti paslaugų ar kitų svarbių žinių viešinimas visais įmanomais būdais. Pavyzdžiui, pigus ir efektyvus viešinimo planas galėtų vykti per seniūnijas, seniūnus ir seniūnaičius, taip pat ir per bendruomenes, kur vyksta nuolatinis glaudesnis kontaktas su žmonėmis. Mano manymu, skelbti naujienas tik svetainėje ir „Facebook” paskyroje, nepakanka. Manau, kad įstaigos galėtų pasistengti surasti naujų būdų, kaip pateikti informaciją, o ne nueiti lengviausiu keliu – internetu.