
Daiva GOŠTAUTAITĖ, žurnalistė
Geriausias metų straipsnis. Atsakant į visus klausimus užtektų garsiai ištarti tris raides – STT – ir jos iliustruotų ir geriausius tekstus, ir metų netikėtumus bei įvykius. Metų pradžioje ne viena Anykščiuose esanti įstaiga susidūrė su netikėtais svečiais… Bet, svečiai atėjo, išėjo – ir tiek jų tematyti… Tiesa, išėjo ne tuščiomis… Todėl apie STT vizitus mūsų rajone nekalbėsiu – tam dar bus laiko… Kalbėdama apie geriausią straipsnį pirmiausiai galvoju apie savo pašnekovus. Visokių jų buvo – vienus lengviau prakalbinti, kitus – sunkiau. Vieną pavasario dieną į redakciją užsuko dvi merginos – pianistė Milda Daunoraitė su drauge iš Pietų Korėjos CheaWoom Lee. Su jomis kalbėjomės apie muziką, Lietuvos kaimo naktinį dangų, šaltibarščius… Džiaugiuosi pozityviu jaunimu, kuris dar nenusprendė, kad „gyvenimas yra kančia“… Pirmyn, merginos!
Metų įvykis. Miesto eglė, pastatyta Šventojoje. Gal ir svarbu koja kojon žengti su modernėjančiu pasauliu ir vietoj tikros žaliaskarės puošti vielų darinį, bet man per Šv. Kalėdas norisi matyti ir uosti tikrą eglę. Smagu, kad eglės įžiebimo ceremonija sutraukė galybę žmonių, bet aš už tradicijas.
Metų netikėtumas. O šventas naivume! Šiek tiek tikėjau, kad vadovaujamas pareigas turi eiti ne tik savo srities profesionalas, bet ir moraliai švarus žmogus – nemeluojantis, besilaikantis nustatytų taisyklių (kelių eismo – taip pat), pripažįstantis savo klaidas ir garbingai už jas atsakantis. Labai klydau – galima vadovu būti ir elgiantis priešingai.
Metų posakis. Necituosiu jokių valdininkų, politikų ir kitų žymių asmenų pasakytų sakinių. Jeigu skaitote „Anykštą“, žinote, kas ką pasakė (kartais sužinote net tai, kas ką pagalvojo. Tiesiog Jums, mielieji skaitytojai, palinkėjimas Naujiesiems metams: žmogui pirmiausiai skirta gyventi su savimi pačiu. Tad rūpinkitės, kad kompanija būtų pati geriausia.