Antradienį įvyks Rusijos opozicijos politiko Boriso Nemcovo laidotuvių ceremonija. Vyras vėlų penktadienio vakarą buvo negailestingai nušautas.
Antradienį Andrejaus Sacharovo žmogaus teisių centre bus surengta vieša ceremonija. Kremliaus kritikas bus palaidotas prestižinėse Maskvos Trojekurovo kapinėse.
B. Nemcovas, griežtas prezidento Vladimiro Putino kritikas, buvo nužudytas ant Didžiojo Moskvorečės tilto, visai šalia Kremliaus.
Lenkijos Senato pirmininkas Bogdanas Borusevičius, turėjęs vadovauti Varšuvos delegacijai B. Nemcovo laidotuvėse, pranešė, kad Rusija atsisakė išduoti jam vizą. Rusijos ambasada Varšuvoje pareiškė, kad B. Borusevičiui neleista vykti į Maskvą, kadangi jis įtrauktas į Lenkijos piliečių sąrašą, kuriems draudžiama vykti į Rusiją. Šis sąrašas sudarytas po to, kai Europos Sąjunga (ES) Rusijai pritaikė sankcijas dėl jos dalyvavimo Ukrainos konflikte.
Latvijos europarlamentarė Sandra Kalnietė pasakojo naujienų agentūrai AFP, kad ši atvyko į Maskvos Šeremetjevo oro uostą, tačiau Rusijos pareigūnai neįleido jos į šalies teritoriją. Pasak jos, jie nesuteikė Latvijos diplomatei jokio tikslaus paaiškinimo. Be kita ko, Maskvos teismas atmetė Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno prašymą dalyvauti B. Nemcovo laidotuvėse. Kremliaus kritikas atlieka administracinę bausmę, kadangi pažeidė masinių susibūrimų įstatymą. Vasario 19 d. opozicijos lyderis buvo nuteistas kalėti 15 dienų, kadangi Maskvoje dalijo skrajutes ir kvietė gyventojus dalyvauti kovo 1-ąją turėjusiame įvykti antivyriausybiniame mitinge.
Dešimttūkstantinė minia sekmadienį žygiavo Maskvos centru, taip atiduodama pagarbą nužudytam opozicijos politikui B. Nemcovui. Teigiama, kad mitinge dalyvavo apie 50 tūkst. žmonių. B. Nemcovas tą dieną turėjo vadovauti opozicijos maršui, tačiau jo nužudymas pasuko įvykius visai kita linkme ir protestas virto į gedulo eiseną.
B. Nemcovo bendražygiai apkaltino Kremlių prisidėjus prie šios žmogžudystės, tačiau prezidentas Vladimiras Putinas pasmerkė ją kaip niekšišką ir provokuojamą bei pažadėjo surasti nusikaltimą įvykdžiusius žudikus.
Rusijos tiriamojo komiteto nariai sakė tiriantys visus galimus žmogžudystės motyvus. Tarp jų – B. Nemcovo tiesioginė kritika dėl Ukrainos konflikto, islamo ekstremizmo. B. Nemcovas turėjo žydiško kraujo, tačiau tapo stačiatikiu. Taip pat manoma, kad šia žmogžudyste norėta destabilizuoti šalį ir pakenkti Rusijos prezidentui.
55-erių opozicionierius ėjo namo iš restorano kartu su ukrainiete mergina Ana Durickaja, kai į jį buvo keturis kartus šauta. 23-ejų modelis pasakojo Rusijos nepriklausomai „Dožd” televizijai nemačiusi užpuoliko.
„Nežinau, iš kur jis atėjo, tačiau buvo už mūsų. Aš apsisukau ir viską, ką mačiau, tai buvo šviesus automobilis. Nemačiau nei jo markės, nei nuvažiuojančio automobilio numerio”, – sakė ukrainietė, kuriai buvo leista grįžti į Ukrainą po to, kai ji buvo apklausta policijos pareigūnų.
Federalinė saugumo tarnyba, atsakinga už prezidento saugumą, nurodė, kad jos stebėjimo kameros neįrašė žmogžudystės, kadangi buvo nukreiptos į Kremlių.
891674 369366This is how to get your foot in the door. 271122