Rugsėjo 1-oji – ne tik mokslo ir žinių diena, tai diena, skirianti nerūpestingą vasaros laisvalaikį nuo įtemptos mokslo metų tėkmės. Ta proga policijos pareigūnai sveikina mokinius, jų tėvelius, mokytojus ir linki, kad kiekviename žingsnyje juos lydėtų sąmoningumas ir atsakomybė.
Rugsėjo 1-oji – ne tik mokslo ir žinių diena, tai diena, skirianti nerūpestingą vasaros laisvalaikį nuo įtemptos mokslo metų tėkmės. Ta proga policijos pareigūnai sveikina mokinius, jų tėvelius, mokytojus ir linki, kad kiekviename žingsnyje juos lydėtų sąmoningumas ir atsakomybė.
Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Anykščių rajono policijos komisariatas informuoja, kad siekiant užtikrinti mokinių saugumą ir užkirsti kelią nusikaltimams bei teisės pažeidimams, rugsėjo 1- ąją Anykščių rajone dirbs sustiprintos policijos pajėgos.
Policijos pareigūnai siekia, kad ne tik rugsėjo 1-osios šventė, bet ir visi mokslo metai būtų saugūs, todėl primena:
– 2011 m. spalio 27 d. Anykščių rajono tarybos sprendimu TS-320 nepilnamečiams uždrausta rūkyti visose Anykščių rajono viešose vietose. Už tokį pažeidimą nepilnamečiams gręsia įspėjimas arba bauda nuo dvidešimties iki penkiasdešimties litų.
– nepilnamečiams draudžiama vartoti alkoholinius gėrimus. Už girtų nepilnamečių iki 16 metų pasirodymą viešosiose vietose, taip pat jų gėrimą alkoholinių gėrimų, atsako jų tėvai arba globėjai (rūpintojai), kurie gali būti nubausti bauda nuo 50 iki 100 litų. Girti nepilnamečiai nuo šešiolikos iki aštuoniolikos metų pasirodę viešosiose vietose, taip pat gerdami alkoholinius gėrimus gali būti nubausti bauda nuo trisdešimties iki penkiasdešimties litų.
– kad kelias į mokyklą būtų saugus, prieš išleisdami vaiką į mokyklą tėvai jam turi būtinai priminti savisaugos gatvėse ir keliuose pagrindus. Svarbu domėtis ir žinoti, ar vaikas tikrai gatvėje elgiasi saugiai ir atsižvelgia į gautus patarimus, būtina domėtis, ar po pamokų vaikas neleidžia laisvalaikio gatvėje (žaisdamas, važinėdamas dviračiu ar riedučiais). Mažamečiui, mokyklą tik pradėjusiam lankyti vaikui, į ją einančiam vienam pėsčiomis, reikia parinkti ne trumpiausią, bet saugiausią maršrutą.
Tėveliai turėtų mokyti, kad į pėsčiųjų perėją vaikas įžengtų ne staiga, o tik įsitikinęs, kad tai saugu – automobiliams sustojus. Net ir degant žaliam šviesoforo signalui nevertėtų beatodairiškai žengti į gatvę – prieš tai reikia pasižiūrėti į sankryžos šonines gatves.
Vaikas turi atminti, kad pavojinga išbėgti į gatvę iš už stovinčio automobilio ar kitos kliūties, nes keliu važiuojantys vairuotojai gali nepastebėti staiga į gatvę išbėgusio vaiko ir nespėti sustabdyti automobilio. Keliaujantį autobusu vaiką svarbu mokyti saugaus elgesio transporto stotelėse: stovėti atokiau nuo važiuojamosios kelio dalies krašto, išlipus neiti per gatvę ar kelią labai arti sustojusio autobuso galo ar priekio, o palaukti kol jis nuvažiuos.
Būtina pasirūpinti, kad vaikai dviračiu važinėtų tik leistinose vietose – kiemuose, stadionuose, kad važiuodami dviračiu dėvėtų šalmą. Vyresnio amžiaus vaikai, nuo 14 m. (arba nuo 12 m., jei turi dviratininko pažymėjimą), gali važinėti gatvėmis. Jiems verta priminti, kad norint patekti į kitą gatvės pusę, reikia nulipti nuo dviračio ir jį persivesti.
Anykščių policijos pareigūnai primena, kad tamsiu paros metu ir esant blogoms oro sąlygoms vaikai segėtų atšvaitus arba dėvėtų drabužius su atšvaitais. Būdami su vaiku gatvėse, tėvai privalo rodyti vien tik gerą pavyzdį, elgtis drausmingai ir nepriekaištingai.