• Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika
Antradienis, 1 liepos, 2025
No Result
View All Result
Anyksta.lt
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės
No Result
View All Result
Anyksta.lt
No Result
View All Result

Anykščių rajono neįgaliųjų draugija šventė 35-metį

Sigita PIVORIENĖ
2024-11-23
Naujienos
2
Anykščių rajono neįgaliųjų draugijos pirmininke Aldona Šerėnienė dirba 25-erius metus, o draugijai priklauso 32-ejus. Šventės metu ji paskelbė, kad nuo kitų metų pirmininkės pareigų atsisako.
Dalintis FacebookDalintis Twitter

Lapkričio 12 dieną, antradienį, Anykščių Kultūros centre Anykščių rajono neįgaliųjų draugija paminėjo savo 35 metų jubiliejų.
Šventės metu netrūko sveikinimų, politikų kalbų, o neįgaliųjų draugija sulaukė ir kiek liūdnos žinios – nuo kitų metų pirmininkavimo ketina atsisakyti ilgametė draugijos pirmininkė Aldona Šerėnienė.

Pirmininkauja 25 metus

Šventę vedė Anykščių rajono savivaldybės Tarybos narė Sonata Veršelienė, kuri A. Šerėnienę pristatė kaip atsidavusią, jautrią vadovę, kuri sugeba labai daug pasakyti be žodžių. O A. Šerėnienė prisiminė ir pačią pradžią, kuomet 1988 metais buvo įkurta Lietuvos invalidų draugija.
„Steigimo suvažiavime dalyvavo anykštėnas Edmundas Laurinavičius. Tai buvo pirmasis žmogus, kuris subūrė neįgalius žmones dirbti, pagelbėti vieni kitiems, matyti juos visuomenėje ir aplinkoje. Po metų anykštėnai jau patys nusprendė sukurti draugiją – tuomet ji vadinosi Anykščių invalidų draugija. Tuo metu nebuvo reikalinga registracija nei savivaldybei, nei įstatų tvirtinimas. Dokumentaliai viskas buvo daroma vėliau, tačiau yra dokumentuota, kad draugija įsteigta 1989 metais rugpjūčio mėnesį.

Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkas Ignas Mačiukas sveikino kolegę Aldoną Šerėnienę, ją patraukdamas per dantį.

Tuomet buvo nutarta vykdyti darbinį užimtumą – buvo įkurtas vytelių pynimo cechas, siuvykla.
Vėliau, apie 1992-uosius, prasidėjo kitokia veikla – nebeliko cechų, mes ėmėme lankyti žmones, pamatėme, kiek jiems stinga. <…>
Kovo 30 dieną bus 25 metai, kai aš su jumis. Jūs esate nuostabūs žmonės. <…>

Bendromis pastangomis, pasitardami su savivaldybe, su socialinės paramos skyriais, įrodėme, kad esame paspirtis vieni kitiems. Esame dėkingi savivaldybės merams, su kuriais man teko dirbti. Negaliu išskirti nė vieno – visi buvo nuoširdūs, pakantūs, dėmesingi, tačiau Sigučiui Obelevičiui ir Kęstučiui Tubiui esu dėkinga labiausiai. Visada su jais galėjome ir galime kalbėtis paprasta kalba“, – sakė A. Šerėnienė ir pranešė kiek netikėtą žinią – nuo kitų metų pirmininko vairą ji ketinanti perleisti kitam žmogui.

Sveikino politikai ir draugai

A. Šerėnienę ir visą draugiją sveikino į renginį atvykę Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, Anykščių ligoninės direktorius Dalius Drunga, Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Kęstutis Jacunskas, Kurklių seniūnijos seniūnas Algimantas Jurkus ir Andrioniškio seniūnijos seniūnas Rolandas Lančickas, Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkas Ignas Mačiukas ir kiti.

„Žiūrint į salę, jūsų sukakties, jūsų jubiliejaus proga, dauguma yra moterys. Taip pat ir vadovė yra moteris. Tuo džiaugiamės ir didžiuojamės, kad turime tokią vadovę, kuri net 20 metų vadovauja jūsų draugijai. Draugija – būna ir medžiotojų, žvejų draugija, o jūs draugaujate, nes turite tam tikrų gyvenimo sunkumų ir jums draugija kartu padeda būti, ir tuomet šiek tiek lengviau, linksmiau. Galima gyvenime liūdėti, galima verkti, galima nieko nedaryti. Bet geriausia – daryti. Tada linksmiau, tada geriau gyventi ir jaustis pilnaverčiu. Labai gerai, kad yra tokių žmonių kaip Aldona.

<…> Visada sakau administracijai, savivaldybės įstaigų darbuotojams – jeigu galit, padėkite žmogui, jei tai neprieštarauja įstatymams. <…> Sonata minėjo, kad Aldona net tylėdama sugeba pasakyti, kokia problema. Tikrai taip būna, kai ji ateina pas mane į kabinetą – atsisėda ir tyli“, – kalbėjo rajono vadovas, o Anykščių ligoninės direktorius Dalius Drunga patikino, jog vienas jo darbų buvo susitikti su neįgaliaisiais ir sužinoti, kas reikalinga, ko jie tikisi iš ligoninės.
„Bet dar nesu tam pasiruošęs. Dirbu jau penki mėnesiai ir tokio giluminio „bardako“ nesu matęs. Labai džiaugiuosi, kad jūs – bendruomeniški, tvirti, jūs kartu. Dar „biškį“ pakentėkite, mes reikalus keičiame. Bet kol kas įstaiga neatitinka miesto lygio, ji neatitinka miesto žmonių poreikio“, – sakė D. Drunga bei pažadėjo, kad per dvejus metus ligoninė išskleis sparnus.

Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkas I. Mačiukas nuotaikingai sveikino kolegę A. Šerėnienę: „Aldona kažko slapstosi – nuo mūsų, nuo centro, nuo Vilniaus. Tik pastaruoju metu pradėjo rodytis, jau ir prie jūros atvažiuoja. Sakote, kad kai ji tyli, tai reiškia, pasiduok. Galiu pasakyti, kad ji dar vieną ginklą turi – jei žiūri, reiškia, bus bėdos. Mes ją žinome ir kartais patys čia bijome atvažiuoti.
Seimūnų atstovai sakė, kad svarbu išrinkti tvirtą socialinės apsaugos ministrą. Jie visada buvo tvirti ir taip mus smaugė, kad net nežinojom, kaip mums apsiginti. Tad būkime mes tvirtesni.“

Į šventę, kuri vyko Anykščių kultūros centro mažojoje salėje, susirinko didelis būrys žmonių.

„Noriu pasakyti, kad Ignas – melagis! Tikrai važiuoju ir dalyvauju, bet taupau lėšas, nes prie jūros važiuoti – brangu“, – kolegai replikavo A. Šerėnienė bei sulaukė atsako atgal: „Aldona, kai aš važiuoju į Rokiškį ar kitur pro tave, tau skambinu, o tu nekeli ragelio!“
Seimo nario Tomo Tomilino sveikinimą perdavė jo padėjėjai Antanas Baura bei Regina Patalauskienė ir įteikė padėkas Onai Kukarevičienei, Gintautui Sakaliui, Ritai Saliamonaitei už darbą, pagalbą.

Naudojosi proga pasigirti darbais

Anykščių rajono vadovas K. Tubis, pasveikinęs draugiją, papasakojo ir apie sutaupytas biudžeto lėšas, o ligoninės direktorius D. Drunga – apie gerėjančias paslaugas ligoninėje.
„Džiaugiuosi, kad jūs galite naudotis baseino paslaugomis. Jei baseinas būtų privatizuotas, perduotas į privačias rankas, vargu, ar galėtumėte šiomis paslaugomis naudotis. Buvo noras perduoti baseiną, Kalitos kalną, darželius į privačias rankas dvylikai metų. Vien pernai metais baseinas valstybei sumokėjo mokesčių 7000 eurų. Darželis „Eglutė“, kuris būtų perduotas ir per metus suprojektuotas, už mėnesio bus visiškai renovuotas už 600 tūkst. ir nereikės 2 mln. 800 tūkst.
Viską padarysime, kad pinigėlių liktų ir jūsų draugijai. Aš, kaip meras, teiksiu tokius sprendimus biudžete ir tikiuosi, kad Tarybos nariai pritars“, – kalbėjo meras. D. Drunga detaliau nusakė esamą padėtį ligoninėje:

Anykščių rajono neįgaliųjų draugijos 35 metų jubiliejaus šventėje buvo galima pamatyti neįgaliųjų darytus rankdarbius.

„Kol kas įstaiga neatitinka miesto lygio, ji neatitinka miesto žmonių poreikio. Jau priėmėme 9 naujus specialistus, turime vienas trumpiausių eilių respublikoje, nes pas neurologą galima pakliūti per savaitę, pas traumatologą – per 3–4 savaites. Turime angiochirurgus, urologus, stiprius terapijos ir palaikomojo gydymo skyrius. Teikite man pasiūlymus, pastebėjimus. Jūs turite rasti mano įstaigoje tai, ko ieškote. Jei mes to neturime, turime jums nurodyti, kur. Ligoninei laikas išskleisti sparnus ir plasnoti. Duokite man porą metų ir aš tą padarysiu.“

Koncertavo anykštėnai

Susirinkusiesiems dainavo vokalinė vaikų grupė „Nenuoramos“, vadovaujama Jurgitos Baldauskienės, taip pat J. Baldauskienės ir Roberto Raišelio duetas. Po sveikinimų ir dainų buvo galima pasivaišinti koše, užkandžiais ir vyno taure, pasigrožėti neįgaliųjų draugijos narių darytais rankdarbiais.

Komentarai 2

  1. Ramutė Kalinauskienė says:
    7 mėnesiai ago

    Sveikinu,dėkoju už ilgametį darbą.

  2. Asmenis says:
    7 mėnesiai ago

    Tikra karvė ta Aldona

Kitas įrašas

Savivaldybė paskelbė konkursą Psichikos sveikatos centro direktoriaus pareigoms eiti

Panašūs straipsniai

Antradienio „Anykštoje” 2025-07-01

2025-06-30
8

...

Uždrausta rūkyti vieno Ramybės mikrorajono daugiabučio namo balkonuose

2025-06-30
1

Anykščių rajono mero Kęstučio Tubio potvarkiu Anykščiuose, Ramybės g. 12 daugiabučio namo balkonuose, uždrausta rūkyti.

Kaip skelbiama, toks sprendimas priimtas dėl vieno...

Kuo skiriasi paskola būsto pirkimui ir namo statybai?

2025-06-30
0

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad paskola būsto pirkimui ir namo statybai – tai tas pats. Juk abiem atvejais žmogus...

Pasak Anykščių rajono mero Kęstučio Tubio, Mindaugas Balčiūnas savo sūriu vaišino ir Ekonomikos ir inovacijų ministrą.

Mero pavaduotojas atostogauja

2025-06-30
1

Pirmadienį, birželio 30 d., Anykščių rajono savivaldybės vadovai pradėjo darbus tradiciniu rajono vadovų pasitarimu.

Meras Kęstutis Tubis po rytinio pasitarimo  susitiko...

Anykšta TV:

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

Naujienos

Antradienio „Anykštoje” 2025-07-01
Uždrausta rūkyti vieno Ramybės mikrorajono daugiabučio namo balkonuose
Kuo skiriasi paskola būsto pirkimui ir namo statybai?
Mero pavaduotojas atostogauja
Mokėsi saugaus elgesio prie vandens
Turistai neranda informacijos, kada galima lankyti Traupio botanikos sodą

Apskrities nusikalstamų įvykių apžvalga

Birželio 29 dienos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 28 dienos Utenos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 27 dienos Utenos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 26 dienos Utenos apkrities įvykių apžvalga
Birželio 25 dienos Utenos apskrities įvykių pažvalga
Birželio 24 dienos Utenos apskrities įvykių apžvalga

Lietuvos ir užsienio naujienos

Šilumos siurbliams ir biokuro katilams – dar 8,5 mln. eurų paramos
Seimas dvejiems metams pratęsė vandens gręžinių įteisinimą
Seimo vadovas gėdingiausiu pavasario sesijos įvykiu įvardija Arūno Dudėno „gelbėjimo operaciją“
Žalieji prie Seimo protestuos dėl atsakomybės švelninimo „čekiukų“ bylose
Prezidentas pasirašė mokesčių ir pensijų pertvarką numatančius įstatymus
Kainos Baltijos šalių mažmeninėje degalų rinkoje skirtingai keitėsi ir pastarąją savaitę

Laikraštis

Svarsto, kaip padėkoti dėkotojams (Nr. 33, 2022-04-30)
Saulės jėgainių parką savivaldybė statys aerodromo teritorijoje (Nr.31, 2022-04-23)
Anykščių kultūra išpopuliarėjo Indonezijoje (Nr.30, 2022-04-16)
Kario paminklas Kurkliuose nudažytas Ukrainos vėliavos spalvomis (Nr.29, 2022-04-12)
Jei ne švietimas – Anykščių rajonas muštų indekso dugną (Nr.28, 2022-04-09)
Iš Tarybos darbotvarkės išbrauktas 21 klausimas (Nr.26, 2022-04-02)
Restoraną ant Šventosios kranto numatyta nuomoti už kuklią kainą (Nr.25. 2022-03-29)
Anykščiuose ukrainiečius šokiravo atlyginimo dydis (Nr. 24, 2022-03-26)

Vietovės ir žmonės

Mačionių kaimas patrauklus verslui ir poilsiui
Mikieriai ir nuostabusis Leika
Skiemonyse tuščių sodybų beveik nelikę
Nuo melioracijos išsigelbėjo pakišdamas revoliucionierių
„Nebėr Jurgiškio…“
Žiogų kaime Žiogai negyvena
Levaniškiuose užpuolė šunys
Vaikystės pievose prezidentas gano aubrakus

skelbimas žiūrėk

skelbimas žiūrėk

Apklausa

Ar domitės Lietuvos meškomis?

Rezultatai

  • Balsavimų archyvas

PRENUMERATA

PRENUMERATA

Jaros prekyba

Jaros prekyba

Anyksciu baldai

Anyksciu baldai

Anyksciu kredito unija 300×250@2x

Anyksciu kredito unija 300×250@2x

anyksta 300×250

anyksta 300×250

Husquarna atsinaujinkite

Husquarna atsinaujinkite

800x800_AGROBITE_LT

800x800_AGROBITE_LT

AKC BANERIS

AKC BANERIS

AMC baneris

AMC baneris

Anyksciu vandenys_ logotipas

Anyksciu vandenys_ logotipas

baseino bangenis stovykla

baseino bangenis stovykla

Anyksciu siluma 300×250@2x

Anyksciu siluma 300×250@2x

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

akksc.lt

akksc.lt

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Projektą „Legenda: gyvieji Anykščiai – 2025“

10 000 Eur iš dalies finansuoja

Medijų rėmimo fondas.

anykta.lt logo
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

No Result
View All Result
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In