
Anykščių rajono tarybos posėdyje pritarta bendradarbiavimo sutarčiai su VšĮ „Architektuomenė“. Šios įstaigos vedėjas, architektas, Lietuvos architektų rūmų tarybos narys Audrys Karalius pristatė „Lėtos architektūros ir lėto meno“ festivalio koncepciją. Šį festivalį kitais metais norima surengti Anykščiuose. Jei šį festivalį pavyktų surengti, jis pirmą kartą vyktų ne tik Lietuvoje, bet visos Europos mastu.
Iš rajono biudžeto bus skirta 20 proc. festivalio organizavimui reikalingų lėšų.
Mano įsitikinimu, „lėta architektūra“ iš principo atitinka pačią geriausią Anykščių tradiciją. Medinis Anykščių senamiestis, kuris yra didžiausia vertybė ir magnetas, yra tarsi ryšys su ta istorine tradicija, su vietinėm medžiagom. „Lėta architektūra“ yra gana nauja sąvoka, ir tas pirmumas, skubėjimas pagrįstas tuo, kad Anykščiai, šiurkščiai sakant, „ privatizuotų“ „lėtos architektūros“ ir „lėtos kultūros“ sąvoką, patį prekinį ženklą, o tai jau savaime būtų labai stipru. Tai būtų labai svarbus laimėjimas tiek įgyvendinant kurorto statusą, tiek puoselėjant vietines tradicijas. Ta architektūra, kurią mes pamatytume, kurią stengtumės surinkti, sutelkti architektus, paskaitininkus, tai ir būtų vietinės tradicijos vietinėmis medžiagomis įtvirtinimo keliu kuriama nuosaikioji kontekstuali architektūra. Kai pradėjau dirbti su Anykščių rajono savivaldybe prie strategijos, tai ta sąvoka mano ankstesniuose vaizdiniuose buvo vadinama „kontekstualizmu“.Tai yra tuo, kas kyla iš konteksto, dera su juo – tai yra antipodas globalizmui, antipodas globalioms architektūrinėms madoms, kurios pamažu užleidžia vietą, ypač intelektualiame architektūriniame segmente. Ir tas ekologiškumas, sveika gyvensena, vietinės medžiagos, vietinės daržovės, vaisiai ir t.t. – visa tai būtų vienas iš dėmenų. Atitinkamai įsitvirtintų „lėtas menas“, taip pat iš natūralių medžiagų ir artimos liaudiškai tradicijai raiškos“, – pristatydamas planuojamo surengti festivalio idėją Anykščių rajono tarybos nariams,...
Šis turinys yra matomas tik registruotiems anyksta.lt vartotojams, įsigijus portalo naujienų prenumeratą.
Portalo anyksta.lt naujienų prenumeratą galite įsigyti čia.
Jau esate prisiregistravęs? Prisijunkite:
manau, kad Kultūros taryba šiam šedevrui pinigų neduos ir kosminė svajonė liks neįgyvendinta.
minkom sudu o paskui neplautom rankom sedam prie stalo ir vaizduojam kat nesmirda
Man neskanus tas labai aukštas patosas, tas superliatyvų vartojimas – tas „neturintis analogijų“ šūkis. Ir ką? Ar taip svarbu iššokti aukščiau bambos, kitus perspjauti mastais? O juk ne tais paramatrais, kuriuos čia A. Karalius vardina, teka pažangos kraujas, ne tokiais aukštais šūkiais vyksta atsinaujinimas. Suprantu Karaliaus norą švytėti Lietuvos danguje visom formom ir pavidalais (ypač po jo didelių nesekmių Kaune), bet manau, kad jo argumentacijos yra ne tokios didingos ir prasmingos kaip jam atrodo. Vien bandymas piršti onines Anykščiuose kaip kažkokį fenomeną nėra niekuo paremta. Vytautas Didysis tikrai Anykščiuose nesilankė, nėra jokių duomenų apie Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvarą Anykščiuose jo laikais, tai tikrai nėra jokio pagrindo sieti Onos Vytautienės su Anykščiais ir porinti dar vienos oninės pasakos, kaip kad Vienuolis porino apie Oną Nykštienę, kurios visai nebuvo. Šv. Onos atlaidai yra ne svarbiausi Anykščiuose, o Šv. Mato, o kad vasarą per onines daug žmonių į Anykščius suvažiuoja, tai čia – nieko ypatingo ir nieko fenomenalaus.
Žiniai dėl turtingų šiandienos žmonių: turtingiausi ūkininkai, antroj vietoj statybininkai, trečioj turgus, ketvirtoj energetikai. Domėtis reikia ir suprasti, kad intelektualiniai užsiėmimai yra skurduma.
Man atrodo Juozai užmiršai lad milijardus kaupia už vakcinas,toliau už ginklus,narkotikus,seksą o ką parašei tai tik ašarėlės
Norėtųsi žinoti kaip įsilies buvusi ligoninė i šį ki šį projektą
Keistai atrodo, kai valstybės tarnautojas inicijuoja sprendimą dėl rėmimo iš biudžėto net negavęs vyriausyvės atstovo prirarimo. Ar čia nėra supainioti interesai?
Neatsakingas valdininkų požiūris į viešuosius finansus. Architektai turtingi žmonės -jų nereikia remti sunkiai gyvenančių anykštėnų pinigais. Festivalis gerai, bet jis turi atnešti vietos bendruomenei naudą – taip yra visame pasaulyje. Nesigirdėt nei Lietuvoj, nei svetur, kad masinės šventės ar masiniai festivaliai būtų dotuojami biudžeto lėšomis.
Reikia numeldžti kiek tik galima .
Jus pirmiausia skolas žmonėms atiduok
Žmonių rūpesčiai ir vargai dabartinėms rajono vadovams poxui.
X
Mano nuomone turėtų būti atvirkšiai-festivalio organizatorius turėtų susimokėti savivaldybei už leidimą naudoti miesto vardą ir infrastruktūrą savo dalyvių įvaizdžio formavimo renginyje. Pas mus, kaip rodo jau nevienas panašus pavyzdys, rajono valdžiai galva dėl to neskauda, nes neatsako už biudžeto lėšų ištaškymą įvairių festivalių organizatorių paramai.
Jie yra kategoriški, kai reikia spresti gyventojų iškeltą iniacetyvą gerinti socialinių reikalų padėtį, taikant kompensacijas už mokinių susisiekimo su mokykla išlaidas. Čia jie nemato tikslo remti.
Čia tas chuliganas,kuris žmogų Kaune primušė,idomu kiek nuteisė.
Kodėl nevadini chuliganais tų, kurie griauna kultūrinį paveldą, o kažkodėl vadini chuliganais tuos, kurie stoja jį ginti?
Man tai jis naujasis Kauno Ostapas Benderis..
Matyt tamstelei sunku buvo vaikystėj, skriaudė, gal net galvelę, jei tokie palyginimai jon peršasi 🙂
Na mažėja šviečiančių pagalių prie turizmo centro, tai gal pradžią to letumo.Kažkokia košė daroma iš tų Anykščių.Elegancijos ir lengvumo, žvalumo, o ne neaiškių invazinių augalų miesteliui reikia.
Įdomu.