Molėtuose atidarė „Lidl“ parduotuvę. Jeigu mieste yra lidlas, tai manyk, nieko jam ir nebetrūksta. Pažįstų anykštėnų, ir nemažai, kurie bent porą kartų per mėnesį rengia išvykas į Utenos arba Ukmergės lidlus. Yra gamtinis turizmas, yra kultūrinis turizmas ir yra lidlinis turizmas. Molėtai prie viso kito gėrio tampa dar ir šio turizmo profilio kryptimi.
Taip dažnai giriu Molėtus, kad jau ir pačiam dėl to nesmagu. Kita vertus, nemėgstu lidlo, ir man jo niekur netrūksta. Ypač Molėtuose jo nepasigedau. Bet faktas, kad nauji prekybos centrai eina ten, kur mato pinigų srautus (arba būsimus pinigų srautus), yra neginčytinas. Mūsų apskrityje iki tol lidlas veikė tik regiono centre Utenoje ir kol kas gyvame Visagine.
Utenoje sutelktos centralizuotos regiono valdininkijos pajėgos bei nuo aštuntojo praėjusio amžiaus dešimtmečio veikiančios didelės gamyklos. Utena neišvengiamai liks visos apskrities administraciniu ir gamybiniu centru.
Visaginas – sovietinis vienos įmonės miestas. Tolimesniuose buvusios sovietų sąjungos užkampiuose tokie miestai tampa vaiduokliais. Keliasdešimt metų paklestėję, sunyksta. Visai. Nelieka nei vieno žmogaus. Tik tušti daugiabučiai ir „dom kultūry“, prie kurio apsamanojęs Lenino biustas. Visaginas ne Sibire, bet ir jo perspektyvos aiškios. Nebe laikas gerti „Boržomi“, kai atominė elektrinė uždaryta. O faktas, kad uždarytoje elektrinėje vis dar dirba per 1,5 tūkst. žmonių, vargu ar turėtų labai džiuginti.
Molėtai, Anykščiai, Zarasai ir Ignalina panašūs savo turistiniu neva potencialu, pramonės nebuvimu, gyventojų amžiaus struktūra. Anykščiai, Zarasai ir Ignalina turi kurortinių teritorijų statusą. Vasara prasidėjo. Turistinis sezonas. Klesti visos trys kurortinės teritorijos, pinigų nebėr kur dėti?
Kurortas yra gerai. Kaip nagų lakavimo paslauga. Tarkim, dirbi ūkvedžiu seniūnijoje, o vakarais lakuoji nagus. Jeigu turi sveikatos ir kokybiškai dirbi, gali „užsilakuoti“ solidų priedą prie algos, gal net visą algą. Galbūt net verta mesti solidų ūkvedžio postą ir atidaryti savo manikiūro saloną.
Taip ir su kurortais. Palanga – manikiūrininkas, kuris vasaromis dirba po 24 valandas per parą, Zarasai irgi 24 valandas dirba. Bet per metus…
Kiek Anykščiai, Ignalina ir Zarasai besvaigtų apie savo „įsikurortinimą“, iš turistų jie gali gauti tik pajamas smulkioms išlaidoms, taip sakant, kišenpinigius.
Panaudokim primityvią skaičiuoklę – rajone X gyvena 20 tūkst. žmonių, kiekvienam iš jų metams pragyvenimui reikia bent 10 tūkst. eurų. Taigi visų jų (žmonių, ne rajono) bendras metinis biudžetas – 200 mln. eurų. Vienas pilnas vaikų autobusas į lankomą miestą X atveža, duok Dieve, tūkstantį eurų. Savivaldybei X norint surinkti bent 10 procentų realaus savo gyventojų biudžeto, per metus reikėtų sulaukti bent 20 tūkst. autobusų su turistais. Kitaip tariant, net jeigu kiekvienas Daugpilio mokinys kas antrą dieną važiuotų į ekskursijas po X kraštą, jo gyventojai iš tokio turizmo naudą pajustų tik minimaliai. Rimti ekonominiai pokyčiai miestą ištiktų nebent, jeigu visi Daugpilio vaikai kartu su tėvais keliems mėnesiams kiekvienais metais apsigyventų Zarasuose, Ignalinoje ar Anykščiuose. Ir dar pageidautina, kad daugpiliečiai nesimėtytų – jeigu jau nuspręsta važiuoti į Zarasus, tai visi į Zarasus, neblaškant investicijų po Ignaliną ir Anykščius.
Šioje vietoje grįžkime prie Molėtų lidlo. Ir dar šiek tiek prie „Teltonikos“. „Teltonikos“ gamyklose Lietuvoje dirba per 3000 darbuotojų. Bendrovės savininkas, iš Molėtų kilęs Arvydas Paukštys gimtajame mieste įkūrė sąlyginai mažą padalinį, kuriame dirbs tik iki 500 žmonių. Pagailėjo Molėtams A. Paukštys investicijų, ech pagailėjo. Juk galėjo visą tūkstantinę „Teltoniką“ į Molėtus sukraustyti!
Tačiau negali, kaip sovietmečio partinis organas, besti pirštu į žemėlapį ir nurodyti, kad čia turi atsirasti miestas. Viskas rinkos ekonomikoje siejasi pradedant kalnais, orais, žemės našumu ir baigiant „Teltonika“, lidlu bei Daugpilio autobusais.
Lidlas man dvelkia miesto stabilumu. Tarytum vizitinis užrašas – „čia vis dar galima gyventi“ (Visaginui) arba „čia jau galima gyventi“ (Molėtams).
Geras žurnalas yra ,,Aukštaitiškas formatas”. Yra kuo Anykščiams didžiuotis.
Pati praščiausia kokybė yra ta Ldl įėjus ,norisi išeiti,kalėjimo tipo dizainas.Taigi, jovalas.Bet kiekvienam savo ir 450 karų čekiukų naudotojas renkamas į Seimą,tokie ir žmonės
Per televizijas rodomas.Bet pas žmones trumpa atmintis.Palos palos ir vėl tas pats.Koks blogas seimas.Patys renka ir dar pusė sėdi namie.
Vaidino socdemai.Daugumai buvo aišku.Artistai.Per televizijos kanalus ėjo ir šnekėjo.Gal dramos būrelį įsteigs socdemai Seime.
Būtinai reikia rinkt Puziną anas manau du lidlus pastatys vieną prie bendrabučio kitą prie garažų!!!!
Bukas esi visai.
Gėda mūsų rajono valdžiai o labiausiai merui kad mes neturime lidlo arba bet kokios maisto parfuotuvės ažupiečiuose.Kaip apsirūpinti maisto produktais senyvo amžiaus žmonėms.Eikite jūs velniop su savo kurortais.Rūpinkėtis užtikrinti paprasto žmogaus gyvenimu.
tegu ir gryzta i savo moletus ,nieks jo Anyksciuose nelaiko
Tai skaitei tekstą,proto bokšte.
Ar yra norinčiu po mirties patekti į rojų? Nes kai stosim į Dievo teismą po mirties,jau rinktis bus per vėlu.Susimąstot apie tai kada? Sakot nieks nežino,kaip ten bus? Daug žmonių apie Dievą liudija.Bet ar mes norime Dievą pažinti skaitydami Biblija-Naujajį testamentą? Ir ar skaitydami prašom Dievo,kad duotų suprast kas ten parašyta bei pažinti tikrą tiesą? Ar turim širdyje nuoširdų troškimą pažinti Dievą? Nes jei to nepadarysime būdami gyvi,tai po mirties to tikrai nebepadarysim.Ir tada atsiradęs mūsų tikėjimas jau niekuom nebepadės. Nes jei nesusitaikysim su Dievu per Jo sūnų Jėzų Kristų,tai mūsų laukia tik amžina kančia pragare.Dievas davė laisvą valią rinktis mums.Tad rojus ar pragaras? Tik du keliai.Trečio kelio nėra.Neapsigaukit ir nepražūdykit savęs amžinybėje.Dievas tikrai yra,pragaras taip pat.Iš pragaro įšėjimo nėra ir niekada nebus.
Turi anykštėnai daugiausiai indėlių banke Lietuvoje išvedus vidurkį vienam gyventojui, tad tikrai nesam kokie tai Molėtų ubagai
Vidmantas Šmigėlskis toks turi būti, ar turi nugriut kaip Vitas Lingis ą. Kas pasakė miau jam.
Mes esame apsupti regioninio parko,mums nėra kur statyti bet kokios gamyklos,tai norėjo žymiai ankstesni vadovai.O dabar ir pirštus grauškis,nėra darbo vietų,ypač žiemą.o mes vis pliurpiam apie kurortą,jaunimas palieka Anykščius, seniems gerai čia.,bet kaip sakoma senstant,tuštėja sodybos.dar galima sisigriepti, pagalvot valdžiai,kaip derinti kurortą su pramonę. O neskubėti lėkti į rinkimus, ir palikti miestą likimo valiai. Reikia tik gero noro. Sėkmės!
Taigi, kokią įtaką turi rajono vadovai? Kur jie būna, kai sprendžiami gyvybiški anykštėnams klausimai? Ir kodėl nukenčia gyventojai, o ne tie, kas padarė klaidas.
Galima Anykščių kvarcinio smėlio karjerą pavadinti urano kasyklomis, bet juk nuo to ten urano nei gramo neatsiras… 🙂 Galima vadinti Anykščius kurortu, bet juk …
Moletus su Teltonika, bet faktas labai aiškus ir panašiai prognazuojama 2025 metams, GPM Anykščių rajone buvo, yra ir kol kas bus sumokama į rajono biudžetą gerokai daugiau Anykščiuose nei Molėtuose. Išvada paprasta, Anykščiuose dirbama ir uždirbama daugiau nei tavo išgirtuose gimtuosiuose Molėtuose. Gali pasigilint, jei netiki, tad mažiau girkis Molėtais, nes tavo Paukštys statė čia tik todėl, kad Vilniaus rajonas paskaičiavo kelis papildomus milijonus infrastruktūros mokesčio sklypui. Tad fabriką statė Molėtuose, kur gavo dykai, o gal dar mėriukas ir keliukus nemokamai aplink pastatė, GPM išveža darbuotojai į Vilniaus rajoną ar Vilnių, nes Molėtuose tinkamų darbuotoju nei buvo, nei yra, nej bus ateityje.
Nu Anykščiuose savivaldybė pelr keliukus ir infrastruktūrą parėmė Trinkūno verslą. Žinome dabar kas tai per daiktas ir kas yra Židelis ir Navickienė. Ar geriau nuo to anykštėnams? O Molėtams dėl Teltonikos tikrai geriau. Net daugiabučių ten pristatyta.
Tai čia Jūsų palyginimas iš serijos ,,kaip lyginti rimtą organą su pirštu” Vidma teisus, ,
0 GPM čia ne į temą nes Anykščių rajone daugiau gyventojų ir tas skirtumas nėra mažas:)
Kartais aplankau Ukmergės Lidlą, kai būnų kapuose,bet per daug nesureikšminu tos parduotuvės.Gal kai kam jos labai reikia.Man užtenka ir čia prekybos trijų centrų.
Pritariu 100%, kai tik atidarė lidlą, buvo žmonių daug. Bet praėjo koks pusmetis ir pirkėjai pasiskirstė po visų tinklų parduotuves. Kainos susilygino, čia Lietuva. Kaip ir degalinėse. Prekių kokybė ir nestebina. O dar prekių išdėstymas, jokios sistemos. Gal klystu, bet man atrodo, kad daugiau pirkėjų sutraukia maxima ir norfa