• Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika
Trečiadienis, 11 kovo, 2026
No Result
View All Result
Anyksta.lt
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės
No Result
View All Result
Anyksta.lt
No Result
View All Result

Dominykas Puzinas siūlo būdą kaip padidinti rajono biudžeto pajamas

Pranešimas spaudai
2026-01-28
Naujienos, Uncategorized
25
„Didesnis deklaruotų gyventojų skaičius reikštų didesnes savivaldybės biudžeto pajamas, kurias būtų galima nukreipti viešosioms paslaugoms, infrastruktūrai, kultūrai ir gyvenimo kokybei gerinti.“ - sako Anykščių rajono tarybos narys Dominykas Puzinas.
Dalintis FacebookDalintis Twitter

Anykščių rajono savivaldybės tarybos narys Dominykas Puzinas pateikė savivaldybės administracijai pasiūlymą apsvarstyti gyventojų gyvenamosios vietos deklaravimo skatinimo modelį, kuriuo būtų siekiama paskatinti faktiškai Anykščių rajone gyvenančius, tačiau čia gyvenamosios vietos nedeklaravusius asmenis oficialiai deklaruoti savo gyvenamąją vietą savivaldybėje.

Siūlymas grindžiamas Utenos regiono plėtros plano 2022–2030 m. analize, kurioje konstatuojama, kad Utenos regionas yra vienas sparčiausiai gyventojų skaičių prarandančių regionų Lietuvoje. Per 2014–2020 m. laikotarpį regiono gyventojų skaičius sumažėjo 13,4 proc., kai šalies vidurkis siekė apie 5 proc. Anykščių rajone gyventojų sumažėjimas tuo pačiu laikotarpiu siekė net 15,9 proc. Regionas taip pat išsiskiria itin nepalankia amžiaus struktūra – Anykščių rajone demografinės senatvės koeficientas yra vienas didžiausių Lietuvoje (apie 250), tai reiškia, kad vyresnių nei 65 metų gyventojų skaičius daugiau nei du kartus viršija vaikų skaičių.

Regiono plėtros plane pažymima, kad beveik pusę gyventojų skaičiaus mažėjimo Utenos regione lemia ne tik natūrali gyventojų kaita, bet ir vidaus migracija. 2014–2020 m. laikotarpiu dėl vidaus migracijos regionas neteko daugiau nei 3,8 tūkst. gyventojų, o didžiausi netekimai fiksuoti ir Anykščių rajone. Tuo pačiu dokumente pabrėžiama, kad dalis savivaldybių, pasižyminčių patrauklia gyvenamąja aplinka, tampa traukos vietomis gyventi, ypač nuotoliniu būdu dirbantiems asmenims ir jaunoms šeimoms, tačiau realus gyventojų skaičius ne visada atsispindi deklaravimo statistikoje.

„Anykščiai yra kurortinė teritorija, kurią vis dažniau pasirenka gyventi žmonės iš didmiesčių – tiek jaunos šeimos, tiek dirbantys nuotoliniu būdu. Tačiau dalis jų lieka deklaruoti kitose savivaldybėse, nors faktiškai naudojasi Anykščių rajono infrastruktūra, švietimo, sveikatos, kultūros ir kitomis viešosiomis paslaugomis. Tai reiškia, kad savivaldybei tenka paslaugų teikimo našta, tačiau dalis biudžeto pajamų lieka kitur”, – teigia tarybos narys.

Pasiūlyto modelio esmė – sukurti paskatų sistemą naujai deklaruojantiems gyventojams. Ji galėtų apimti tiek finansinę savivaldybės paskatą, tiek vietinių įstaigų ir įmonių dovanas ar paslaugas, kurios skatintų gyventojų integraciją į bendruomenę. Tokia praktika jau taikoma Vilniuje, kur gyventojų deklaravimo skatinimas vertinamas kaip viena iš priemonių, leidžiančių tiksliau atspindėti realų gyventojų skaičių ir stiprinti savivaldybės finansinį planavimą.

Pasak D. Puzino, tokia iniciatyva Anykščių rajone būtų ne socialinė išmoka, o investicija. „Didesnis deklaruotų gyventojų skaičius reikštų didesnes savivaldybės biudžeto pajamas, kurias būtų galima nukreipti viešosioms paslaugoms, infrastruktūrai, kultūrai ir gyvenimo kokybei gerinti. Tai ypač svarbu regione, kuriame viešųjų paslaugų planavimą apsunkina mažėjantis ir senstantis gyventojų skaičius”, – pabrėžia jis.

Tarybos narys taip pat pasiūlė šią idėją aptarti suinteresuotų asmenų rate arba sudaryti darbo grupę, kuri įvertintų tokios priemonės poreikį, galimą naudą Anykščių rajonui bei teisinį ir administracinį jos įgyvendinamumą. Sprendimas, anot jo, turėtų būti grindžiamas ne politiniais lozungais, o duomenimis ir gerąja kitų savivaldybių praktika.

Komentarai 25

  1. O kaip dėl Kazio Škirpos? says:
    1 mėnuo ago

    Sausio 1d. visada minim Trispalvės iškėlimą . Pirmasis Trispalvę Vilniuje rizikuodamas savo gyvybe iškėlė Kazys Škirpa. Ar Nacionalinio Susivienijimo žmonės pagaliau sulaukė iš D.Puzino atsiprašymo už nedovanotiną jo elgesį pagerbiant garsaus diplomato, pulkininko, tikro Lietuvos patrioto atminimą? Ar apsimesim, kad „nieko” nebuvo? Ar nereikalinga agresija prieš taikius ir lietuvybę ginančius NS ststovus yra „demokratijos šventė”?

  2. ALBINIUKAS SU GUMINEIS says:
    1 mėnuo ago

    Dominykai! Tu neteisingai mąstai,tu nori pasakyti,kad šitas gyventojų papirkimas,koks yra Vilniuje,Zarasuose duos naudos.Jis akimirksniu pasklis po visas savivaldybes ir naudos jokios.Gal būtu paprasčiau pritraukti verslą, kaip Molėtuose ( geras imones),o paskui verslą ateitu ir darbuotojai.O dabar užburtas ratas nėra nei darbuotojų,nėra ir verslo.

  3. Menas says:
    1 mėnuo ago

    Bet koncertų salių už tai Anykščiuose daug

  4. Na jau says:
    1 mėnuo ago

    Išvertus į žmonių kalba tokie jo pasisakymai skamba daugmaž taip važiuokit į Anykščius ir mokėkit mokeščius o už tai gausit abejotinos kokybės paslaugas už brangiai – dideli komunaliniai mokeščiai, prastos gydymo įstaigų paslaugos, prasti keliai bet užtat valdžia ištratins jūsų pinigus puodų pirkimui, kvepalams, valdinikų koncertams, kelionėms, puotoms, ateities vizijų kūrimui…

  5. Balvonas says:
    1 mėnuo ago

    Puziniokas neturi ką veikti ,jei nesąmones galvoj ? Storulis geriau užsiimtų savo svoriu ir sveikata .

  6. Vietinis says:
    1 mėnuo ago

    Maj jis darosi Anykščių gėda…juk Vilnius senai taip bando…sugalvok ka pats,o nepladijuok

  7. Ju says:
    1 mėnuo ago

    Įdomu kada tauta išvalys lietuva nuo konservatorių gaujos dvoko????

  8. Kvazimodas says:
    1 mėnuo ago

    Nusimeskime kaukes PONAI !!!
    Baikite komentatoriai varyti neisigiline. Kai as matau nors kazkokia konstruktyva aiskinama skaiciu kalba, tai kaip gryno oro ikvepus. Net nesvarbu kiek klystant ar ne. Bet ne bul bul bul, tas toks tas anoks…
    Esme tame, kad musu valstybeje praktiskai nelabai turi itakos, kiek Savivaldybese surenkama mokesciu ir pajamos i Savivaldybes biudzeta. Surenki daugiau, turi pajamu daugiau, valstybes dotacijos gauni maziau.
    Panasiai visose savivaldybese labai panasiai, vienas gyventojas sudaro plus minus nedidele persvara visumoje bendrai apie 2500 euru biudzeto pajamu. Gal keleta Savivaldybiu kaip Neringos, turi zenklu virsvori siuo atzvilgiu. Bet Neringa, ne Anyksciai. Ten abstu gyventoju, kurie turi ten bustus, bet ne ju deklaruojama gyvenamoji vieta.
    Tai tarybos nario koncepsija, kad Anyksciuose nemazai gyvena Anyksciuose nedeklaravusiu gyvenamaja vieta zmoniu. Nors man atrodo Vilniuje Kaune dirbanciu ir gyvenanciu Anykstenu, kurie deklarave gyvenamaja vieta Anyksciai, gali buti daugiau.
    Ir jei eiti skaiciais iki galo. Tai reikejo isvesti kiek konkreciai galetu buti tokiu potencialiu gyventoju, kurie gyvena Anyksciuose, bet gyvenamaja vieta deklarave kitose Savivaldybese. Nemanau kad tai butu zenkli procentine biudzeto persvara.

    • Kvazimodas says:
      1 mėnuo ago

      Nusimeskime kaukes PONAI !!!
      Ir kurorto statusas. Taip negalima oficialiai teigti, kad tokiu tikslu jo reikia. Bet pagal esama sistema, Savivaldybe turinti kurorto statusa, gali tiketis didesniu dotaciju is valstybes, vienam gyventojui..

  9. Puzinai Dominykai says:
    1 mėnuo ago

    Nuosirdziai remomenduoju mesk svori nuo 110 iki 90, toliau kur vaizdelius ir tapsi garsiu influenceriu ir lik Vilniuje tik nebebuk politiku. Tau netinka

    • Pritariu says:
      1 mėnuo ago

      Kols nesusitvarkei savo psichologiniu issukiu, tu pajuokos objektas ne politikas. Gerbk save ir pasitrauk.

  10. Nu va says:
    1 mėnuo ago

    Proto bokstas!!!!siulau kamina priesais Bikuva griaut-ir statyt bronzini proto boksto biusta-juk dabar tuo pasiulymu oi kiek pinigelio miesto biudzetas uzsivers….

  11. X says:
    1 mėnuo ago

    Tegu paskata kokią tada konkrečiam žmogui duoda,kad prisiregistravo

  12. Valia says:
    1 mėnuo ago

    Kas gi norės registruot,juk priregistravus,turi įtakos ir komunaliniai ir kompensacijų reikalams

  13. Ar tas asiolas apskritai supranta ka kalba says:
    1 mėnuo ago

    Tukstanciai zmoniu issiregistruoja ,kad PSD nereiktu moket ,nes darbo neturi ,o darbo birza nieko negali pasiulyt ir ilgai ismoku nemoka.O jis nori ,kad kitur gyvenantys prisiregistruotu cia

    • Jadzė says:
      1 mėnuo ago

      Prie ko čia psd.Psd nepriklauso kur registruotas,o dirbi ar nedirbi turi reikšmę.

      • tu jadze visiskai durna says:
        1 mėnuo ago

        jei deklaruoji ,kad isvyksti is Lietuvos ,nereikia jokiu PSD moket.

  14. vienintelis budas padidinti biudzeta says:
    1 mėnuo ago

    eit sitam pienburniui velniop is tarybos .Beje ,kodel jis nebuvo susitikime ,kai net sesi landsberginiai seimunai Anyksciuose lankesi ?)))

  15. Teisingai says:
    1 mėnuo ago

    Viskas jam gerai su galva.

    • Tomas says:
      1 mėnuo ago

      Kokios valdžios nusipelnete tokia ir turite runkeliai.Kur buvote kai reikėjo balsuoti?

      • kokios valdzios ? says:
        1 mėnuo ago

        nori pasakyt ,kad sitas avinas valdzia ???)))

  16. Durnių laivas says:
    1 mėnuo ago

    Kai visos savivaldybės taip pradės daryti tai paaiškės kad Anykščiuose gyvena dar ketvirtadaliu mažiau žmonių

    • Logiška says:
      1 mėnuo ago

      kai matai, kad laisvės partiją anykštėnai pinigėliais remia labiau nei kokius valstiečius.

  17. ? says:
    1 mėnuo ago

    Pačiam smegenų kažką sugalvoti neužtenka,tai pasiūlė padaryti kaip Vilnius daro.

  18. Kaimo dėdė says:
    1 mėnuo ago

    Kopijuodamas ir nusirašinėdamas tik laikinai egzistuosi kaip ir sovietinių kolūkių sistema su prirašinėjimais ir partorgų iš centro papirkinėjimais.
    Reikia turėti savo falva sukurtą planą ir daug dirbti, kad pasiektum rezultatą- taip kaip prie žemės grįžę ir ją dirbantys iš pašaukimo, o ne pagal politagitaciją.

Kitas įrašas
2025 metais populiariausiais Anykščių medikais išrinkti Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro gydytojas Valdas Macijauskas ir kartu su juo Viešintose dirbanti slaugytoja Jolita Abraškevičienė.

Pradedame populiariausių medikų rinkimus

„Ecoservice" mobilizavo pajėgas: šimtai darbuotojų vaduoja miestus iš žiemos gniaužtų

Panašūs straipsniai

Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos nuotr.

Biblioteka dovanos nurašytas knygas

2026-03-10
2

Nuo kovo 17 iki kovo 31 dienos Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka lankytojams pirmąkart dovanos nurašytas, bet tinkamas...

Meškos dar nepasirodė

2026-03-10
2

Po žiemos Anykščių rajono medžiotojų filmavimo kameros kol kas neužfiksavo meškų, nematyti ir lepečkojų pėdsakų.

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Anykščių...

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Anykščiai neužleidžia lyderio pozicijų ir išlieka daugiausiai bedarbių turinčiu rajono Lietuvoje

2026-03-10
29

Užimtumo tarnyba skelbia, kad kovo 1 dieną Anykščių rajone registruoti 1 tūkst.692 bedarbiai.

Lyginant su praėjusiu mėnesiu, nedarbo lygis rajone išliko...

Lytinių hormonų pusiausvyra ir reprodukcinė sveikata

2026-03-10
1

Lytiniai hormonai yra esminė žmogaus endokrininės sistemos dalis, reguliuojanti ne tik reprodukcinę funkciją, bet ir daugelį kitų organizmo procesų....

Anykšta TV:

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Naujienos

Biblioteka dovanos nurašytas knygas
Meškos dar nepasirodė
Anykščiai neužleidžia lyderio pozicijų ir išlieka daugiausiai bedarbių turinčiu rajono Lietuvoje
Lytinių hormonų pusiausvyra ir reprodukcinė sveikata
Anykščių TVIC pranešė, kiek dar laiko tęsis slidinėjimo sezonas
Andrioniškio seniūnijoje apvogti namai

Apskrities nusikalstamų įvykių apžvalga

Kovo 9 dienos apskrities įvykių apžvalga
Kovo 8 dienos apskrities įvykių apžvalga
Kovo 7 dienos Utenos apskrities įvykių apžvalga
Kovo 6 dienos Utenos apskrities įvykių apžvalga
Kovo 5 dienos apskrities įvykių apžvalga
Kovo 4 dienos apskrities įvykių apžvalga

Lietuvos ir užsienio naujienos

Valdui Adamkui skirtas apdovanojimas už nuopelnus Europai
„Elektrum Lietuva“: praėjusią savaitę elektra Lietuvoje brango 22 proc.
Seimo pavasario sesijos darbų plane – per 500 teisės aktų
Demografijos problemas Nausėda įvardija kaip vieną svarbiausių klausimų: savotiška tiksinti bomba
Aplinkos ministerija Seimo pavasario sesijoje pateiks 12 įstatymų projektų
Dėl karo Artimuosiuose Rytuose dujų kainos Europoje išaugo 30 proc.

Laikraštis

Svarsto, kaip padėkoti dėkotojams (Nr. 33, 2022-04-30)
Saulės jėgainių parką savivaldybė statys aerodromo teritorijoje (Nr.31, 2022-04-23)
Anykščių kultūra išpopuliarėjo Indonezijoje (Nr.30, 2022-04-16)
Kario paminklas Kurkliuose nudažytas Ukrainos vėliavos spalvomis (Nr.29, 2022-04-12)
Jei ne švietimas – Anykščių rajonas muštų indekso dugną (Nr.28, 2022-04-09)
Iš Tarybos darbotvarkės išbrauktas 21 klausimas (Nr.26, 2022-04-02)
Restoraną ant Šventosios kranto numatyta nuomoti už kuklią kainą (Nr.25. 2022-03-29)
Anykščiuose ukrainiečius šokiravo atlyginimo dydis (Nr. 24, 2022-03-26)

Vietovės ir žmonės

Mačionių kaimas patrauklus verslui ir poilsiui
Mikieriai ir nuostabusis Leika
Skiemonyse tuščių sodybų beveik nelikę
Nuo melioracijos išsigelbėjo pakišdamas revoliucionierių
„Nebėr Jurgiškio…“
Žiogų kaime Žiogai negyvena
Levaniškiuose užpuolė šunys
Vaikystės pievose prezidentas gano aubrakus

skelbimas žiūrėk

skelbimas žiūrėk

Apklausa

Ar imsite pinigus iš II pensijų pakopos?

Rezultatai

  • Balsavimų archyvas

PRENUMERATA

PRENUMERATA

Jaros prekyba

Jaros prekyba

Vaiku biblioteka Istoriju dvarelyje

Vaiku biblioteka Istoriju dvarelyje

Husquarna atsinaujinkite

Husquarna atsinaujinkite

LTF

LTF

roris

roris

AKC BANERIS

AKC BANERIS

Varnė studija

Varnė studija

AMC baneris

AMC baneris

Anyksciu vandenys_ logotipas

Anyksciu vandenys_ logotipas

Anyksciu siluma 300×250@2x

Anyksciu siluma 300×250@2x

baseinas bangenis

baseinas bangenis

Motorsportas

Motorsportas

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

akksc.lt

akksc.lt

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Projektą „Legenda: gyvieji Anykščiai – 2026“ 7 500 Eur iš dalies finansuoja Medijų rėmimo fondas.

anykta.lt logo
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

No Result
View All Result
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In