Spalio 20 dieną, kaip skelbia Anykščių rajono savivaldybė, bus įjungtas gatvių apšvietimas miesteliuose ir kaimuose. Iki to laiko apšviestas buvo tik miestas.
Teiraujamės rajono gyventojų: ar gerai, kad apšvietimas bus įjungtas tik spalio pabaigoje? Gal gatvelės turėtų būti apšviestos nuolat? O gal atvirkščiai – kaime apšvietimo nereikia, juk gyventojų juose mažai?
Vytautas BAGDONAS, Vaižgantiečių klubo „Pragiedrulys“ vadovas, muziejininkas:
„Kai mes patamsy daug nevažinėjame, tai gal nieko. Bet kai vaikai į mokyklą važiuoja, būna tamsu, autobusas atvažiuoja anksti, tai galėtų šviesos ir ilgiau pašviesti. Tik kai būna didžiosios šventės – Kalėdos, Naujieji metai, – apšvietimas būna įjungtas ilgai.
Žinoma, kad būtų patogiau, jei visada gatvės būtų apšviestos ilgiau – yra ir ūkininkų, kurie vaikšto, jauni žmonės atvažiuoja aplankyti tėvų, nori pavaikštinėti po gimtinę. Spalio mėnuo vis tik – jau tamsu. Bet matyt, taip taupo, turbūt iš biudžeto daug kainuoja…“
Tu Saule panaši į blyną kadangi nusivažiuoji deliodama savo mintis. Nekišk savo ilgos nosies ten kur nepriklauso. Durnas balsas dangum neina.
Man neįdomu kas tau kur nosį kiša ar ką.
Nenaudokite patyčių, nes patiems tai atsisuks.
Šviesos ir blaivaus mąstymo linkėdama!
Svėdasys reikia seniūno gaspadoriaus. Ir vietoje gyvenančio. Kai seniūnas dirba pagal laikrodį, nelauk nieko gero.
Yra vietoje gyvenantis pavaduotojas seniūno ir seniūnaičiai. Kuo skiriasi Viešintos? pateik faktinius skirtumus dėl seniūnijų darbo tada diskutuosime.
Seniūnė vietinė, pavaduotoja irgi. Ir ką norėjai pasakyti, lyginant seniūnijas?
Kuo skiresi Viešintų seniūnijos veikila nuo Svėdasų? Abi valdžios aparato institucijos ir jose dirbantys valstybės tarnautojai vykdo tas pačias funkcijas, kurias priskiria sistemos aparatas, nepriklausomai kur tos institucijos vadovas gyvena ir su kuo gyvena. Taigi, kaip kažkas vis piešia rožinių spalvų vietinių savivaldybės aparato žmonių privalumus, tai lai pasilieka su jais prie savo spalvotų burbulų, pučiamų iš muilo putų…
Rajkia mažiau gert šnapso arba akis pasitrint tai pseudo Svėdasų Jadzei ir atidžiau skaityti kas parašyta straipsnyje. O ten kaip tik rašoma, kad apšvietimas turėtų būti įjungtas anksčiau, ilgiau pašviesti ir t.t. Taigi, muziejaus darbuotojas kaip tik išreiškia kaimo žmonių nuomonę, kad apšvietimas būtinai reikalingas. Po šituo išgalvotu vardu prisidengęs pilietis ar pilietė visą laiką nusišneka, nesąmones rašinėja. Atrodo, kad tai yra Rokiškio psichiatrinės ligoninės pacientas.
Gal pats pamįslik ir neišsižadėk -nei tiurmos, nei ligos nei ubago lazdos!
Net įdomu pasidarė dėl Spuogo sopulių ir paskaičiau Anykštos cituojamus autoriaus žodžius-„Kai mes patamsy daug nevažinėjame tai gal ir nieko. …”
Nieko keisto, kad Jedzė su sava stilistika parašo daugiau išminties negu tokie kaip tamsta, iš karto kažkokias patyčias išreikšdamas. 🙁
Kū šitas ponas garodyja tik ape savi mįslydamas? E kaip patumsiais ekskursantams, turistam ar piligrimam, keluaujantiem po rajoną įžymias vietas ir norint kultūriškai apsišviest ape Svedasų kraštų surast tū gatvelū pre žymiausią rajoni Svėdasų krašta muziejaus, jak kaimą gatves tūmsias kaip ir maną praeites gyvenimas kai dirbau kalchozi.
Ne visi turi tokiū panstvū, kad vidury denas galatu atait unt muziejū, katre keliauja iš kur taliau par Lietuvą.
Prailgintas apšvietimas būtinas žmonėms.Geriau dabar mažiau žydinčių gėlių pasodinkim prieš šalčius ,kurie neužilgo užeis negu taupysim apšvietimą.
Tie sukišeniniu žibintu tegu vaikšto,kurie niekur nedirba.o Anykščiuose darbų nėra.dauguma išvažiuoja ankstų rytą,jei pamainomis dirba ,tai tenka grįžti vėlų vakarą.reikėtų,kad apšvietimas būtų.ir ankstų rytą ir vėlų vakarą.čia būtina žmonėms.
Aplamai nematau problemos neapšviestose gatvėse,tamsiuoju paros metu kišenėje turiu prožektoriu,o ir kiekviename telefone yra žibintuvėlis. Kiekvienas gali pasišviesti savo kelią. Elektra kainuoja,kaimuose po 8 vakaro ir taip nei gyvos dūšios nesutiksi,ar verta laikyti apšviestą gatvę dėl 1-2 per valandą praeinančių žmonių? Juk paprasčiau jei tie 2 žmonės eidami pasišvies prožektoriais ar telefonais.
Būtų žmonėms patogiau, jeigu ir seniūnaičiai ir seniūnai, kurie yra arčiausiai gyventojų rūpintųsi su galva, apmąstydami kokie privalumai dėl saugumo ir socialinės gerovės pliusai būtų suteikti žmonėms saugiau judėti gryname ore, aplankant ar kaimyną ar susitinkant pavakaroti bendruomeniniame vakarėlyje. Ar kultūrinės veiklos įstaigoje kaimiškoje vietovėje, jeigu ji neuždaroma vištoms einant tupti ant laktų.
Yra kaimo bendruomenių namai, o miesteliuose ir bibliotekos, bet dėl tamsos ir nesaugių gyvenvietėse gatvių eismo sąlygų žmonės užsidaro namuose ir praranda socialinę gyvąją bendrystę.
Dėl to daugumai prastėja ir fizinė bei psichinė savijauta, vystosi depresija.
Pradžioje reikėtų, kad teismai dirbtų savo darbą ir pasodintu nusikaltėlius ( -į).