• Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika
Trečiadienis, 17 birželio, 2026
No Result
View All Result
Anyksta.lt
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės
No Result
View All Result
Anyksta.lt
No Result
View All Result

Galėtų būti skelbiamos rūkymo zonos

ANYKŠTA
2022-06-05
Naujienos
7
Dalintis FacebookDalintis Twitter

Gegužės 31-ąją  minima Pasaulinė diena be tabako. Šią dieną ypač skatinama atkreipti dėmesį į didelę rūkymo žalą sveikatai ir šio įpročio atsisakyti.

Anykštėnų klausėme, ar reikalingas tokios dienos paminėjimas? Jei rūkote – ar šią dieną nerūkysite, sumažinsite suvartojamo tabako kiekį? Koks jūsų požiūris į nerūkymo zonas, draudimus rūkyti nuosavuose balkonuose?

Kristina KIAUŠAITĖ, sveikos gyvensenos klubo „Anykščių Vaivorykštė“ pirmininkė:

„Abejočiau, kad rūkalius tai priverčia susimąstyti. Bet kad pasaulyje skelbiama tokia diena, tai yra svarbu. Ne mažiau svarbu ir kokia yra žinutė – ji turėtų būti labai paveiki ir paliesti žmogų, kad jis tikrai susimąstytų apie žalą sau. Kita vertus, juk yra tokių, kurie nėra užkietėję rūkaliai, tad galbūt juos šita diena galėtų stipriau paveikti.

Manau, kad Pasaulinės dienos be tabako misija – priversti susimąstyti: galbūt galima atrasti ir kitą atsipalaidavimo būdą, parodyti rūkymo alternatyvą. Kiekvienas žmogus nori būti laimingas, atsipalaidavęs, gerai jaustis ir kartais tabaką naudoja tam pasiekti. Bet yra daug kitų būdų.

Nerūkymo zonos yra labai svarbu, nes žmogui, kuris nerūko, tabako kvapas yra labai nemalonus. Viskas priklauso nuo kontrolės mechanizmo. Galima draudimus skelbti, bet ar tai veiksminga? Aš ir pati, gyvendama daugiabutyje, susiduriu su tuo, kaip rūkalai „keliauja“ per aukštus, per ventiliacijos angas. O dūmai ypač kenkia vaikams, silpnos sveikatos žmonėms.

Galbūt daugiabučių namų zonose būtų galima padaryti rūkymo zonas? Arba nerūkymo zonos galėtų būti visur, o tik kelios, koncentruotos  tam tikrose vietose– rūkymo zonos. Juk neteisinga, kad mes, nerūkantys, turime atsikovoti erdves.“

Tags: Kristina Kiaušaitė

Komentarai 7

  1. https://www.kentreporter.com/reviews/phenq-reviews-urgent-side-effects-warning-honest-customer-truth/ says:
    3 metai ago

    763015 152414Taylor Lautner By the way you might want to check out this cool site I found 733329

  2. oi, says:
    4 metai ago

    mielas, Jonai, ar pačiam patinka kai nuo Kurklių kiaulių komplekso kvapas srutų sklinda. Kiaulių komplekso valdytojai irgi piktinasi, kad žmonės reiškia pagrįstas pastabas.
    Taigi rūkymas daugumai nėra gyvybiškai būtinas poreikis. Tik maža dalis turi visišką priklausomybę ir nebegali be nikotino normaliai jaustis ir tvarkytis įprastose veiklose.
    Priešingai nerūkantiems švarus oras yra gyvybiškai būtinas poreikis, taip kaip ir tiems rūkantiems deguonis su įtraukiamais nikotino prisotintais dūmais 🙂

  3. Juozas says:
    4 metai ago

    pritariu nuomonei, kad nerūkymo zonos turi būti visos viešos vietos, o rūkaliai turėtų išsipirkti savo malonumui tenkinti atskiras vietas. Čia galėtų prisidėti ir liberalų sukurta ”anykštėno” kortelės programa, kad nerūkantys viešoje vietoje galėtų jaustis nevaržomi dėl rūkorių skleidžiamų tabako dūmų poveikio ar paliktų nuorukų, o rukantys išsipirktoje vietoje apmokestinami nustatyta rinkliava iš kurios miesto administracija galėtų plėsti tokios infrastruktūros, skirtos parūkymui įrengimą ir priežiūrą.

    • Juozui says:
      4 metai ago

      Nejuokinkite. Kiek darbo rankų trūksta valytojų darbuose.., daugiabučių kiemuose jų su žiburiu nepamatysi, nes neaprėpiami jų plotai. O čia gi dar tvarkys rūkymo vietas. Mokestį surinks su malonumu, bet tik tiek. O mokesčių primokam per akis…,beje ir rūkantys. Labai nelieka, kai daugiabučiuose iki 22val.laksto vaikai, žaidžia su kamuoliais..,tai gal ir šitai apmokestinti? Nes kai kas keliasi anksti ryte į darbą, todėl ir gulasi anksčiau, o dundesys išblaško ir šitai irgi kenkia sveikatai, nes poilsio nėra.

      • Vaje says:
        4 metai ago

        Kvailas tas Donaldas, ane?

        • Juozas says:
          4 metai ago

          noriu Tamstos pakaustiprie ko čia buvęs Amerikonijos prezidentas ir nerūkymo arba rūkymo zonos Anykščių mieste?
          Beje, žmogaus nežinojimas, kad savivaldybėje yra patvirtinta triukšmo valdymo tvarka ir jos kontrolės priemonės visai nesuteikia pagrindo paneigti rūkymo zonų steigimo iniciatyvai su galimybe jomis naudotis už papildomą rinkliavos mokestį :). Mano galva dabartiniam mero pavaduotojui ši idėja turėtų patikti ir ją su savo politinės partijos mero patarėja, kuruojančia investicijų sritį, gali prastumti merui dar iki naujų rinkimų, uždirbdamas nerūkančiųjų palaikymą būsimuose rinkimuose.
          Žinomas ir gerbiamas politikas, Anykščių liberalų lyderis dar karantino metu aiškiai pasakė, kad už pramogas reikia susimokėti, nors tos „pramogos” infrastruktūra sukurta iš visų mokesčių mokėtojų sąskaitos.

          • Jonas says:
            4 metai ago

            Tave reikia apmokestinti kad rasai cia nesamones ir kurstai nesantaika tarp rukanciu ir nerukanciu.

Kitas įrašas

Nepamirškite pratęsti „Anykštos“prenumeratos II-ajam pusmečiui!

Ekspertė pataria: kaip pasirinkti elektros tiekėją?

Panašūs straipsniai

Nuo liepos 1 dienos keičiasi siuntimų išrašymo tvarka

2026-06-17
0

Sveikatos apsaugos ministerija, siekdama užtikrinti savalaikį, į pacientų poreikius orientuotą sveikatos priežiūros paslaugų teikimą, įtvirtino nuostatą, kad Lietuvos nacionalinės sveikatos...

Šventosios vanduo nuolat kyla

2026-06-17
0

Per paskutines penkias paras vandens lygis Šventosios upėje ties Anykščiais pakilo 20 centimetrų. Tęsiantis lietingam periodui upės vandens lygis...

Svėdasų seniūnijoje užsidegė automobilis

2026-06-17
1

Birželio 16 dieną, antradienį, Svėdasų seniūnijos Vikonių kaime, Klevų g., degė automobilio „Ford S Max“ variklio skyrius.

Ugniagesiams panaudojus 2 m³...

Floristinių kilimų konkurso dalyviams skirs daugiau pinigų

2026-06-17
2

Liepos mėnesį per Anykščių miesto šventę bus tęsiama floristinių kilimų konkurso tradicija.

Kaip skelbia organizatoriai, šiemet įsteigti du papildomi prizai Anykščių...

Anykšta TV:

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Naujienos

Nuo liepos 1 dienos keičiasi siuntimų išrašymo tvarka
Šventosios vanduo nuolat kyla
Svėdasų seniūnijoje užsidegė automobilis
Floristinių kilimų konkurso dalyviams skirs daugiau pinigų
Girių burtai: naktiniai žygiai Lietuvos pelkynuose ir miškuose
Savivaldybė iš Mindaugo Bauros įsigijo augalų

Apskrities nusikalstamų įvykių apžvalga

Birželio 14 dienos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 14 dienos Utenos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 12 dienos Utenos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 11 dienos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 10 dienos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 9 dienos apskrities įvykių apžvalga

Lietuvos ir užsienio naujienos

Seimas – už asmenims su negalia palankesnę automobilio išlaidų kompensacijos skyrimo tvarką
Ruginienei inicijuojama interpeliacija: keliami klausimai dėl nutekėjusių RC duomenų ir VTEK išvadų
Seimas svarstys, ar uždrausti rinkimų programose skelbti dezinformaciją
Dar daugiau atvirumo: programa „Seimas – tiesiogiai“ nemokamai pasieks beveik kiekvienus namus
Skelbiami pirmieji vienuoliktokų egzaminų rezultatai: geriausi pasiekimai chemijos bei užsienio kalbų srityse
Tyrimas: lietuviai po šalį keliauja rečiau, dažniausiai minima priežastis – išaugusios išlaidos

Laikraštis

Svarsto, kaip padėkoti dėkotojams (Nr. 33, 2022-04-30)
Saulės jėgainių parką savivaldybė statys aerodromo teritorijoje (Nr.31, 2022-04-23)
Anykščių kultūra išpopuliarėjo Indonezijoje (Nr.30, 2022-04-16)
Kario paminklas Kurkliuose nudažytas Ukrainos vėliavos spalvomis (Nr.29, 2022-04-12)
Jei ne švietimas – Anykščių rajonas muštų indekso dugną (Nr.28, 2022-04-09)
Iš Tarybos darbotvarkės išbrauktas 21 klausimas (Nr.26, 2022-04-02)
Restoraną ant Šventosios kranto numatyta nuomoti už kuklią kainą (Nr.25. 2022-03-29)
Anykščiuose ukrainiečius šokiravo atlyginimo dydis (Nr. 24, 2022-03-26)

Vietovės ir žmonės

Mačionių kaimas patrauklus verslui ir poilsiui
Mikieriai ir nuostabusis Leika
Skiemonyse tuščių sodybų beveik nelikę
Nuo melioracijos išsigelbėjo pakišdamas revoliucionierių
„Nebėr Jurgiškio…“
Žiogų kaime Žiogai negyvena
Levaniškiuose užpuolė šunys
Vaikystės pievose prezidentas gano aubrakus

skelbimas žiūrėk

skelbimas žiūrėk

Apklausa

Kuri partija valdančioje daugumoje Jums priimtinesnė?

Rezultatai

  • Balsavimų archyvas

PRENUMERATA

PRENUMERATA

Jaros prekyba

Jaros prekyba

Vaiku biblioteka Istoriju dvarelyje

Vaiku biblioteka Istoriju dvarelyje

Husquarna atsinaujinkite

Husquarna atsinaujinkite

karcema

karcema

AKC BANERIS

AKC BANERIS

AMC baneris

AMC baneris

Anyksciu vandenys_ logotipas

Anyksciu vandenys_ logotipas

Anyksciu siluma 300×250@2x

Anyksciu siluma 300×250@2x

baseinas bangenis

baseinas bangenis

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

akksc.lt

akksc.lt

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Projektą „Legenda: gyvieji Anykščiai – 2026“ 7 500 Eur iš dalies finansuoja Medijų rėmimo fondas.

anykta.lt logo
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

No Result
View All Result
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In