
Į ką tik vykusio kultūros festivalio „Purpurinis vakaras“ mokamus renginius daliai Anykščių rajono savivaldybės bei jai pavaldžių įstaigų darbuotojams organizatoriai skyrė nemokamų kvietimų. Tokia praktika taikoma vykstant ir kitiems renginiams.
Ar gerai, kad savivaldybės atstovai gauna nemokamų bilietų į mokamus renginius? Ar etiška, kad kai kurie projektų organizatoriai, iš rajono savivaldybės gavę finansavimą savo projektams, savivaldybės darbuotojams suteikia galimybę nemokamai patekti į renginius? Gal geriau tokius bilietus suteikti nepasiturintiems gyventojams?
Doc. dr. Saulius NEFAS, Mykolo Romerio universiteto dėstytojas, pirmasis Anykščių rajono meras:
„Jei tai – asmeninis, privatus reikalas, tai kas ką nori, tą ir kviečia. Kad ir aš – galiu kviesti savivaldybės atstovą, galiu nekviesti. Privati kompanija kaip nori, taip elgiasi.
Jei savivaldybė renginį paremia ir gauna bilietų – tai jau kitas reikalas, jau yra interesų konfliktas. Tie, kurie prižiūri šiuos klausimus savivaldybėje, šituos dalykus turi apibrėžti – ar tai yra etiška ir ar taip gali būti.
Tačiau jei tai privatus renginys, organizatoriai gali kad ir visą savivaldybę susikviesti. Šiuo atveju jokios problemos nematau. Visiems neįtiksi – mano supratimu, privati organizacija tokiu būdu daro tam tikrą marketingą, o kiti kaip tik marketingą daro pritraukdami sunkiai gyvenančius, negalią turinčius žmones.
Jei tai nėra susiję su biudžeto pinigais, tai yra visiškai organizatorių reikalas.“
Klausimas sudetingesnis, nes kvietimai yra ne tik nemokama dalyvavimo galimybe, bet ir pirmine objektyvi informacija, kuria gauti gerai vadovams ir administracijos skyriu darbuotojams, kurie turi tiesiogini atsakomybes rysi su renginiais, nes tai ju darbas. O kiti ir kitokie kvietimai – tai jau rengeju nuostatu reikalas.
dalybos >> nauji nemokami bilietai
nauja komisija planuojama pasakirti ta kuri valdiškus pinigus atseit dalina
papirkinėjimas >> Ir už tai nepa so dins