Šiandien Anykščių urėdijos girininkai ir darbuotojai kartu su jaunaisiais miško bičiuliais ir šauliais Anykščių šilelyje kėlė inkilėlius miško paukšteliams.
Mažuosius miško bičiulius iš A. Baranausko vid. mokyklos bei visus susirinkusius į inkilų kėlimo šventę sveikino urėdas Sigitas Kinderis, pastebėjęs, kad inkilėlių kėlimo šventė gyvuoja jau 90 metų, o jos pradininkas buvo profesorius Tadas Ivanauskas. „Nors šiandien šaltoka, tačiau paukščiai jau sugrįžta, o namelius jiems kelti galima bet kada, – pastebėjo urėdas. – Paukšteliai juos susiranda. Keldami juos Anykščių šilelyje tuo pačiu pagerbsime ir į 18 pasaulio kalbų išverstos poemos „Anykščių šilelis“ autorių Antaną Baranauską, kuris šilelyje vaikščiojo“.
Pasak Anykščių miškų urėdijos viešųjų ryšių specialistės, ornitologės Irmos Žukauskaitės, Lietuvoje peri apie 220 paukščių rūšių iš kurių apie 40 – 50 rūšių išskrenda žiemoti, kur šilčiau. „Gamta keičiasi ir Lietuvoje pastebėti likę žiemoti ameliniai strazdai, baltieji garniai, kormoranai, kurie Lietuvoje anksčiau žiemoti nepasilikdavo, – pastebėjo ornitologė. – Šiemet keliame inkilus mėlynosioms, pilkosioms, kuoduotosioms, zylutėms ir margasparnėms musinukėms. Inkilus šiems paukšteliams reikia valyti kas keli metai“. I. Žukauskaitė parodė inkilėlių, kurių šonai dėl šios priežasties padaryti, kad atsidarytų. Beje, varnėnai savo inkilus išsivalo patys.
Inkilus kartu su vaikais ir miškininkais kėlė rašytojas Rimantas Vanagas.
Iškėlę inkilėlius vaikai ir miškininkai vaišinosi šaulių virta koše.
Miškininkų pasiteiravus, ar paukštelių neišbaidys Dainų slėnyje vykstantys triukšmingi renginiai, jie tvirtino, kad zylės ir musinukės žmonių kaimynystės nebijo. „O iki renginių šie paukšteliai greičiausia spės išperėti vaikus“- sakė urėdo pavaduotojas Kęstutis Bilbokas.