Būkite su „Anykšta“ ir antrąjį 2021-ųjų metų pusmetį!

Orai

Koks Jums būtų tinkamiausias laikas (valanda) kultūriniams renginiams vasaros sezono metu?

Dienos anekdotas

Kiekvieną vakarą, iš karto po žinių, anykštėnė Onutė įsijungdavo siaubo filmus, kad šiek tiek nusiramintų ir ramiau užmigtų.

Komentaras

Alio:„Kur dingo šiukšlių dėžės J. Biliūno gatvėje, kurios buvo pastatytos prie senų suoliukų???
Suolus pakeitėt, gal ir šiukšlių dėžes prie jų pastatykit."

Skaityti komentarus (2)
Į kuriozišką eismo įvykį patekusio mero patarėjo Donaldo Vaičiūno pavardė jau tą pačią dieną mirgėjo ir respublikinėje žiniasklaidoje.Per eismo įvykį savivaldybės kieme gan stipriai apgadintas savivaldybės tarnybinės „Škodos“ vairuotojo pusės sparnas bei priekis. Jono JUNEVIČIAUS nuotr.

Trečiadienį Anykščių rajono savivaldybės automobilių stovėjimo aikštelėje įvyko avarija – susidūrė mero patarėjo, „darbiečio“ Donaldo Vaičiūno ir savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausiosios specialistės Zitos Karaliūnienės vairuojami automobiliai. Per eismo įvykį gan stipriai apgadintas savivaldybes administracijai priklausančio 2007 metų laidos tarnybinio automobilio „Škoda“, už kurio vairo sėdėjo D. Vaičiūnas, priekis. Apdaužytas ir kitas automobilis.


Su kuo susidūrė – nesakė
Po avarijos „Anykštai“ telefonu susisiekus su D. Vaičiūnu ir pasiteiravus, su kieno vairuojamu automobiliu jis susidūrė po savivaldybės langais, mero patarėjas nesakė.
„Situacija buvo tokia, kad tas asmuo, kuris sukėlė eismo įvykį, nesivadovavo dešinės rankos taisykle ir nepraleido kliūties, dėl to ir nukentėjo automobilis“, - „Anykštai“ pasakojo mero patarėjas D. Vaičiūnas, po eismo įvykio neradęs laiko susitikti su žurnalistais, nes esą buvo „išvykęs su delegacija“.

Išgarsėjo, kaip saugaus
eismo propoguotojas

Priminsime, kad mero patarėjo D. Vaičiūno pavardė neseniai buvo ypač dažnai linksniuojama kalbant apie saugaus eismo problemas Anykščių mieste. D. Vaičiūnas socialiniame tinkle „Facebook“ apsiskelbė, kad būtent jo inciatyva šalia Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos esančioje sankryžoje buvo įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Po to keli šimtai anykštėnų bei miesto svečių net ir už nedidelius pažeidimus, pavyzdžiui, užmintą „STOP“ liniją, sulaukė policijos baudų.

O gyventojams savivaldybė
pataria vaikščioti pėsčiomis...

Įdomus sutapimas, kad dviejų savivaldybės darbuotojų automobiliai savivaldybės automobilių stovėjimo aikštelėje neišsiteko Europos judumo savaitės išvakarėse. Anykščių rajono savivaldybė rugsėjo 16–22 dienomis gyventojus pakvietė palikti automobilius namuose ir į darbą keliauti pėsčiomis, dviračiais, riedučiais, paspirtukais, riedlentėmis, riedžiais. Taip pat išplatinta informacija, kaip šiomis dienomis Anykščių mieste bus organizuojamas automobilių eismas. Rugsėjo 18, 20 ir 22 dienomis į automobilius kviečiama sėsti tik tie gyventojai, kurių automobilių valstybinis numeris baigiasi skaičiumi 0,2,4,6,8. Rugsėjo 17, 19 ir 21 dienomis automobiliais važiuoti kviečiami tik tie gyventojai, kurių automobilių valstybinis numeris baigiasi skaičiais 1,3,5,7, 9. Rugsėjo 22 dieną atvykusiems į Anykščius iš rajono kaimų, rekomenduojama automobilius palikti automobilių stovėjimo aikštelėse Vienuolio g.32 ar J. Biliūno gatvėje.

Patarė ant dviračio
sėsti ir merui

Tokios savivaldybės ir Anykščių visuomenės sveikatos biuro rekomendacijos portale anyksta.lt susilaukė internautų pasipiktinimo.
“Manau, kad mintis gera, bet tiesiog skatinti žmones nevažinėti automobiliais reikėtų kiek kitaip, o ne uždrausti sėsti į automobilį, nes neatitinka tavo transporto priemonės valstybinio numerio paskutinis skaičius. Man kiek juokingai skamba. Perskaičiusi netekau žado. Taip suprantu, kad gyvenantys pačiuose Anykščiuose galėtų mažiau naudotis automobiliais, tačiau paimti ir taip vienareikšmiškai uždrausti... Juk patys žmonės turi suvokti, jog reikia saugoti aplinką ir dažniau pasinaudoti dviračiu ar eiti pėsčiomis. Manau, tokiais draudimais, sugalvotais vien tam, kad Anykščiai dalyvautų akcijoje nėra protingas”, - pastebėjo „Rajono gyventoja”.
„Hmm... keliauti, tai keliauti dviračiais, tik ar visi juos sutalpinsime prie prekybos vietų, darbo? O ir ar palikti dar saugu? Atvykus į darbą, užsukus į prekybos centrą, polikliniką, ligoninę, mokymosi įstaigas vargu ar kur turėtumėme palikti riedučius, riedlentes o juo labiau - riedžius. Pasiūlymas smagus, bet žiauriai nepatogus”, - rašė skaitytojas, pasivadinęs „Pamąstymui“.
„Gal meras iš Vilniaus atmins dviračiu, būtų labai gražu”, - komentavo „Aš“.
Į skaitytojų diskusijas portale anyksta.lt įsitraukė ir Anykščių visuomenės sveikatos biuro direktorė Lina Pagalienė.
„Mieli anykštėnai, atkreipiame dėmesį, kad rugsėjo 16–22 d., Europoje vyksiančios Judumo savaitės metu automobilių judėjimas Anykščiuose pagal valstybinio numerio skaičių yra rekomendacinio pobūdžio, siekiant mažinti mašinų srautą, sumažinti anglies dvideginio išskyrimą“, - komentare aiškino L. Pagalienė.

Robertas ALEKSIEJŪNAS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Darius

  Nuoroda

  Kaip tokį žmogų pastato patarėjų tai ką normaliu nėra ir dar iš darbo partijos graudu žiūrėt

  Prieš 4 metų
 • vycia

  Nuoroda

  robkei - stopke!

  Prieš 4 metų
 • iš pykče dabar spicialiai

  Nuoroda

  sustoju unt baltos linijas. Šyteip gaila 23 pinigu kur susmakiejau..nesupruntu tik už kū . A kol dabar neberaikia makiet ? Ar ti tadu menulis buva apsiniaukis, ar istotimai pasikeite ? Ir išimkit šytu negražių nuotraukų sulaižytais plaukais iš .intarnieta

  Prieš 4 metų
 • jau mysliau vėl supyla

  Nuoroda

  kytu mašynu ?

  Prieš 4 metų