Orai

Ar esate gėręs raminamuosius vaistus?

Dienos anekdotas

Sėdi senelis ir kalbasi su žmogumi:
- Na tas jaunimas dabar ir rengiasi. Nesuprasi, kas šis vaikas, ar mergaitė, ar berniukas?
O tas žmogus ir atsako:
- Tai mano duktė!
- Aaa, nežinojau, kad jūs jos tėvas.
- Ne, aš jos motina.

Komentaras

Jeigu:„medicinoj ruošiamos pertvarkos, tai gal ramybėj bus paliktos mokyklos ir kultūros namai. Ar viskam jau ateis paskutinioji ir lemiamoji valanda? Gal Lietuvoj po migrantų krizės ir koronos pandemijos nebėra kuo daugiau užsiimti, tik viską reorganizuoti žmonių nelabui."

Komentuoti
Didžioji dalis susitikime dalyvavusių medikų buvo tik klausytojai.

Praėjusią savaitę, liepos 10 dieną, Anykščių rajono savivaldybės vadovai susitiko su rajono medicinos įstaigų bendruomenių atstovais. ,,Tarp gydymo įstaigų vyksta nenormali konfrontacija. Pasiekdavo tokios žinios, kad Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centras pacientus specialiai nukreipdavo, o gal dar ir dabar nukreipia, ne į mūsų, t.y. Anykščių, o į Ukmergės ligoninę.Yra noras padaryti taip, kad vyktų susikalbėjimas tarp mūsų pačių įstaigų“, - apie susitikimo tikslus ,,Anykštai“ sakė Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius.
Susitikime skambėjo raginimai išlaikyti Anykščių ligoninę, kritika šalies valdančiųjų vykdomai sveikatos apsaugos politikai. Dalis medikų pageidavo, kad apie rajono medicinos įstaigų problemas būtų kalbamasi už uždarų durų.

,,Norisi, kad visos Anykščių rajono medicinos įstaigos veiktų darniai, nes visų jų steigėja yra Anykščių rajono savivaldybė. Nors finansai eina ne per mus, o per ligonių kasas, kažkiek, kiek gali, Savivaldybė rajono medicinos įstaigas per programas paremia. Žiūrėjau statistiką, Anykščių rajono savivaldybė yra viena iš daugiausia lėšų sveikatos apsaugai skiriančių savivaldybių.Tačiau jūsų pagrindinis pajamų šaltinis yra pacientai. Nesinorėtų tiesiogiai kištis į jūsų veiklą, būtų geriausia, kad nežinotume net, kad jūs egzistuojate, nebūtų jokių problemų, skundų, tačiau šito nesišvengsime, nes sveikatos apsauga yra labai jautri sritis. Kai žmogus tiesiogiai susiduria su sveikatos problemomis, tuomet jam atrodo, kad jis yra pats svarbiausias, nori didžiausio dėmesio. Manau, kad viskas yra jūsų ir mūsų rankose, o mūsų tikslas pasikalbėti, kad nebūtų tos trinties, kuri galbūt atsirado, kai keitėsi sveikatos įstaigų vadovai.Norėtume, kad kuo mažiau mūsų rajono gyventojų, kurie gali gauti sveikatos paslaugas Anykščiuose, kreiptųsi į kitų rajonų ligonines. Žinoma, nekalbu apie tai, jei Anykščiuose tokios paslaugos neteikiamos, tuomet kitos išeities nėra. Kuo mažiau bus nesąmonių, tuo mums bus paprasčiau išlaikyti Anykščiuose medicinos įstaigas“, - susitikimo pradžioje kalbėjo Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius.
Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Sonata Steniulienė sakė, kad tiek ji, tiek ir Anykščių ligoninės direktorius Audrius Vasiliauskas dar yra ,,nauji“ vadovai, tačiau neigė, kad tarp įstaigų tvyro kažkokia prasta atmosfera.
,,Kai nežinai, kas buvo anksčiau, sudėtinga nuspręsti, kas bus dabar. Bet mes tikrai su ligoninės direktoriumi susiskambiname, bendradarbiaujame ir mums atrodo, kad tai tikrai darome. Nekariaukime, bendraukime - manau, kad nuo to tik bus geriau tiek pacientams, tiek mums patiems“, - diplomatiškai ragino Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė S.Steniulienė.
Kita vertus, Anykščių ligoninės direktorius A.Vasiliauskas savo išsakytose mintyse ypač daug dėmesio skyrė ne savo paties vadovaujamai įstaigai, o...žiniasklaidai.
,,Norėčiau iš pradžių pasigirti, kad per šitą trumpą laiką Anykščių spaudoje tiek daug buvo visokiausių teiginių apie mane ir įstaigos veiklą. Atrodo, tiek daug metų ta įstaiga veikė, nebuvo padaryta kardinalių dalykų, kad viskas imtų strigti ir ji negalėtų veikti. Manau, kad didžiausia problema visos Lietuvos rajonuose - specialistų trūkumas. Būtų pakankamai specialistų, pasiimtume sutartinius ligonių kasų užmokesčius ir viskas išsispręstų. Paskutinis laikraštyje buvo pasirodęs straipsnis apie Kanados pilietės skundus. Dėl to įstaigoje buvo atliktas auditas. Viskas, rodos, buvo padaryta, gera atmosfera, geranoriškumas, o tik išeina už ligoninės ribų ir pasirodo toks straipsnis. Įstaigos darbuotojams tai tikrai yra didelė nemalonė. Tokius nepagrįstus kaltinimus kelti į viešą spaudą, o internautų komentaruose sukeliama tokia atmosfera - ,,jei nori numirti, važiuok į Anykščių ligoninę“. Norėtųsi, kad žiniasklaida ne tik ieškotų kažkokios intrigos, bet ir konsoliduotų rajoną, rajono įstaigas“, - sakė A.Vasiliauskas.
,,Pasidžiaugęs“ žiniasklaidos bei visuomenės jam rodomu dėmesiu, Anykščių ligoninės direktorius A.Vasiliauskas netikėtai panoro, kad Anykščių rajono savivaldybės vadovų bei medikų susitikimas vyktų už uždarų durų.
,,Norėtųsi, kad šis susitikimas vyktų profesionaliai, tik tarp medikų visuomenės, nes tarpusavio bendradarbiavimas dėl konkrečios paslaugos teikimo, ligonių siuntimas iš Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro į Anykščių ligoninę - tai yra ne žiniasklaidos dėmesio laukas“, - buvo įsitikinęs Anykščių ligoninės direktorius A.Vasiliauskas.
Savo darbdavį, Anykščių ligoninės direktorių, šiuo klausimu stengėsi palaikyti ir chirurgas, Anykščių rajono tarybos narys, konservatorius Giedrutis Klimkevičius.
,,Medikų darbas yra labai specifinis. Kartais žmogus iš šalies gali ir nesuprasti, ar mes čia juokaujame, ar rimtai kalbame. Nors dabar visi labai puikiai apie mediciną nusimano: ateina pas gydytoją, aiškina, kaip reikia gydyti, bet daryti išvadas iš gydytojų ginčo...Tai net ne ginčai, o situacijos nagrinėjimas ir jos įvertinimas. Kitam tai gali atrodyti ir kaip kažkokia intriga. Iš tikrųjų, tie nesuprantančio žmogaus komentarai kitą kartą gali parodyti ne tai, ką turėjai mintyje. Manau, kad medicininius reikalus turi nagrinėti medikai“, - savo nuomonę dėstė G.Klimkevičius.
Chirurgas G.Klimkevičius sakė, kad kalbėdamasis su kolegomis, bent jau tarp chirurgų, problemų nematantis.
,,Ir kontaktuojame, ir telefonais pasikalbame. Aišku, tobulumui ribų nėra. Yra dalykų, kuriuos galima gerinti. Koks yra mūsų bendras tikslas? Tikslas - išlaikyti ligoninę. Manau, kad poliklinikos darbuotojams yra prestižas, jei Anykščiuose yra ligonių. O kaip dabar atrodo tos poliklinikos, ligoninės, kur ligonių nėra? Kiek aš dirbu, jaučiama, kad rajonai yra smaugiami, kad neliktų medicinos paslaugų ir ligonių. Gerai, kad dar neblogai atsilaikome. Sveikatos ministras truputį nusiramino. Mes kalbame tik apie struktūros išlaikymą, o kas kalba apie tai, kad žmogui reikia pagerinti medicinos paslaugų kokybę? Paklauskite nors vieno anykštėno, ar jis nori važiuoti gydytis kažkur kitur. Jis atsakys: ,,Gerai, aš noriu Anykščiuose“. Specialistų trūksta ir nesudaromos sąlygos jiems dirbti. Pagrindinė problema – pinigai“, - kalbėjo G.Klimkevičius.
Anykščių ligoninės direktoriaus pavaduotoja medicinai Virginija Pažėrienė teigė sunkiai įsivaizduojanti, kad Anykščių ligoninė galėtų turėti visus norimus medikus dėl jų prašomo atlygio už darbą.
,,Jeigu jie atvyktų dažnai, jie neturėtų darbo. Jei per mėnesį du kartus atvyksta, jie visiškai patenkina retesnių specialybių specialistų poreikį. Esu girdėjusi, kaip tarp ligoninės direktoriaus ir gydytojų vyksta derybos ir kokio prašoma atlygio, tai...yra utopinės kainos“, - apie tai, kodėl sveikatos įstaigose mažėja tam tikrų specialistų skaičius, aiškino V.Pažėrienė.
Be to, anot V.Pažėrienės, ne visada patys pacientai nori lankytis pas vieną ar kitą gydytoją - yra ,,geidžiamų“ ir ,,negeidžiamų“ medikų.
,,Kartais užtenka vieno vizito - gydytojas nesupranta paciento ar nepatenkina jo lūkesčių. Manau, kad jokio ,,karo kirvio“ ar ,,karo stovio“ nėra ir mes, Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centras bei Anykščių ligoninė, labai glaudžiai bendradarbiaujame“, - lyg norėdama parodyti, kad Savivaldybės vadovų keliamos problemos dėl įstaigų nesusikalbėjimo nėra, dėstė V.Pažėrienė.
Tiesa, buvęs Anykščių ligoninės vadovas, Anykščių mero patarėjas Dalis Vaiginas, skirtingai nei jo buvusi pavaduotoja V.Pažėrienė, grėsmių rajono medicinos įstaigoms įžvelgė.
,,Jeigu mes ramiai žiūrėsime į tai, kokius reikalavimus kelia Sveikatos ministerija, ir taip sėdėsime, tai pažvelgus 20 metų atgal, šiandien mūsų ligoninė jau turėjo būti kaip Kupiškio. Jeigu anksčiau turėjome per 20 ambulatorinių specialistų, dabar jų galbūt tik 13, tai dėl mažėjančio specialistų skaičiaus negeneruosime pacientų srautų. Tiek įstaiga sumenks, nes joje paslaugų spektras trauksis ir pacientai ieškos paslaugų ten, kur konsultantų skaičius didesnis. Aplinkiniai rajonai ne šiaip apie save skleidžia žinias, pavyzdžiui, Ukmergė. Tai konkurencinė kova ir mes ją atlaikysime, jei galėsime siūlyti platų paslaugų spektrą“, - neatsiplaiduoti perspėjo D.Vaiginas.
Susitikime kalbėta ir apie tai, kad Anykščiuose trūksta šeimos gydytojų, diskutuota, kaip pritraukti rezidentus.
,,Sėdi keletas jaunų daktarių ir nieko nepasako. Tai gal pasakykit? Atėjote dirbti su kitokio laikotarpio išsilavinimu ir turbūt matote daugiau, kas vyksta blogiau, nei mes matome“, - įsijungti į pokalbį jaunus medikus kvietė Anykščių rajono mero pavaduotojas Dainius Žiogelis.
,,Šeimos gydytojų krūviai yra labai dideli. Jie yra nežmoniški, todėl šeimos gydytojus galima tik pagirti, nes jie dirba gerai ir atsakingai. Ir dar randa laiko su jumis susitikti“, - kalbėjo viena jauna medikė.
,,Nereikia bijoti rezidentų. Jie tikrai labai gerai dirba, tik prieš tai juos reikia apmokyti. O norint į Anykščius pritraukti jaunų medikų, būtina jiems pasiūlyti gyvenamąjį būstą“, - sakė kita jauna medikė.
Paaiškėjus, kad Anykščiuose trūksta šeimos gydytojų, mero pavaduotojas D.Žiogelis ragino medikus į Anykščius dirbti kviesti savo pažįstamus ar gimines, turinčius medicinos išsilavinimą.
Anykščių rajono meras S.Obelevičius pastebėjo, kad į Lietuvą dirbti atvyksta medikų iš Ukrainos, o išgirdęs replikų, kad Anykščiuose koją jiems galėtų kišti kalbos barjeras, pastebėjo, kad ukrainiečiai - ,,ne arabai“.
Dar viena susitikime iškelta problema - prastas susisiekimas su Anykščių rajono medicinos įstaigomis viešuoju transportu, ypač vasarą.
,,Į Mikierius autobusas važiuoja dažnai, bet per mėnesį atvežė aštuonis žmones. O už viską reikia sumokėti. Aišku, keliu iš Rokiškio per Kavarską visi važiuoja į Ukmergę“, - kur iš rajono medicinos įstaigų dingsta pacientai, išvadas darė vicemeras D.Žiogelis.
Anykščių rajono meras S.Obelevičius kalbėjo apie tuberkulioze sergančius asmenis, kurie ypač, jo dideliam nerimui, problemų kelia Traupyje.
,,Du mirė, dar vienas ligonineje, o kitas nevažiuoja gydytis ir gąsdina miestelį. Atėjęs į parduotuvę, specialiai kosti, spjaudosi. Visi pakraupę. Ką daryti?“,- klausė S.Obelevičius.
Anykščių rajono savivaldybės gydytoja Vaiva Daugelavičienė sakė, kad minėtą asmenį gydytis bando įkalbinti visuomenės sveikatos specialistai.
,,Mes kaip ir turime planą, kaip jį pagąsdinti. Važiuosime su policija“, - žadėjo V. Daugelavičienė.
Tai jau antrasis Anykščių rajono savivaldybės vadovų pokalbis su rajono medicinos įstaigų vadovais, kuomet bandoma spręsti jų ,,nesusikalbėjimo problemą“. Beje, susitikime dalyvavęs vicemeras Dainius Žiogelis akcentavo, kad tai negalioja dar vienai įstaigai - Anykščių psichikos sveikatos centrui, nes ten ,,viskas gerai“.

Robertas ALEKSIEJŪNAS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Kol Anykščiuos nebus gydytojų, tai ir važiuosim ten kur jų yra, paciantas turi teisę rinktis kur gydytis ir meras čia nenurodys kur man vykti.

  Prieš metus
 • Oooo...

  Nuoroda

  Kieno pakasynos fotkėse užfiksuotos?

  Prieš metus
 • Rūta

  Nuoroda

  Kitur paciantai gerbiami ir jie priimami nustatytu laimu vokelių neima ir nesiulyk, o pas mus 2h. tikslumu poliklinikoj betvarkė pas gyd. D.Iricijan pasakų peiverstas klausyt esi....

  Prieš metus
 • mirta

  Nuoroda

  pacientas turi teisę pasirinkti gydytoją. Ir jeigu važiuoja į pas kitų rajonų medikus, tai anykštėnams reikia paieškoti akmenukų savo darže.

  Prieš metus
 • Asta

  Nuoroda

  Reiketu kardiologo . Rajone daug senesniu zmoniu, sunku jiems i kitus miestus privazinet.

  Prieš metus
 • tai kasos turi

  Nuoroda

  apmoketi kelio islaidas ,nes kuo kaltas zmogus ,kad nebera specialistu ,kas ta padare ,kur atsakingi,viska sunaikino o kaltu nera,kalciausias lieka pacientas ligonis ,pasibaisetina

  Prieš metus
 • Šeimos

  Nuoroda

  gydytojas parašo siuntimą pas specialistą, o kur ir pas kurį vykti sprendžia pacientas.

  Prieš metus
 • Sena

  Nuoroda

  ir atsibodusi tema

  Prieš metus
 • Tai

  Nuoroda

  jeigu šeimos gydytojas nukreipia, tai gal ne be reikalo. Jeigu pacientas paprašo parekomenduoti, tai gydytojas atsižvelgęs į kitų pacientų išsakytas rekomendacijas ir patirtis rekomenduoja kas geriausia jo pacientui.

  Prieš metus
 • anykštėnė

  Nuoroda

  ne tokia ir gera,jeigu patinka važiuok į Ukmergę..Vat psichikos sveikatos centre tai reiktų naujo gydytojo,Ne visada galima susišnekėti. Jeigu kurioje įstaigoje yra darbuotojų kurie drumsčia vandenį tai nebus ir susikalbėjimo.. Manau taip.

  Prieš metus
Įkelti daugiau