
Praėjusį penktadienį, birželio 27-ąją, į „Anykštos“ redakciją kreipėsi klinikinę mirtį patyrusio, Anykščių rajono savivaldybės ligoninės reanimacijoje gulinčio, Aleksandro Zelevo artimieji. Jis į Anykščių ligoninę buvo atvežtas birželio 22-ąją.
„Prašiau, maldavau pervežti į Panevėžį, bet jį paliko Anykščiuose numirti“, – „Anykštai“ sakė paciento žmona Laima Zelevienė.
„Rėkiau, žviegiau, verkiau ir… nieko“
Į Respublikinę Panevėžio ligoninę A. Zelevas buvo išvežtas tik praėjusį pirmadienį, birželio 30-ąją, ir tik po, to kai problemą spęsti ėmėsi „Anykštos“ vyriausioji redaktorė Gražina Šmigelskienė. Anykščių ligoninės direktorius Dalius Drunga redaktorei pažadėjo, kad pasinaudos asmeninėmis pažintimis, skambins, tarsis su Panevėžio ligonine. Pažadą direktorius įvykdė – savaitgalį išgyvenęs Anykščių ligoninės reanimacijoje, pirmadienį A. Zelevas buvo pervežtas į Respublikinės Panevėžio ligoninės kardiologijos skyrių.
Tris infarktus iki tol patyręs, į septintą dešimtį įkopęs A. Zelevas birželio 22-ąją Anykščiuose parkrito. Sustojo vyro širdis. Pasak L. Zelevienės, laimei, netoli buvo moteris, mokanti daryti širdies masažą – kol atvažiavo greitoji, anykštėnas buvo atgaivintas.
„Savaitę jis ligoninėje vartėsi beveik be jokios pagalbos. Iki tol jis tris infarktus turėjo. Kai buvo trečias, aš taip pat maldavau, kad išvežtų iš Anykščių. Irgi labai nenoromis, per mano maldas, išsiuntė. Tada šuntavo kraujagysles. Dabar kol kas priežastis, kodėl jį buvo ištikusi klinikinė mirtis, nėra nustatyta“, – antradienį „Anykštai“ kalbėjo L. Zelevienė.
Pasak anykštėnės, Respublikinėje Panevėžio ligoninėje jos vyrui daro nuoseklius tyrimus, ieško diagnozės, todėl jai akivaizdu, kad Anykščiuose sutuoktinis negalėjo būti tinkamai gydomas, nes nebuvo aišku, nuo ko gydyti.
„Kiek maldavau reanimacijos skyriaus vedėjo Viliaus Januškos, prašiau, daktare, pakalbėkit, taigi jūs vedėjas… Man sakė – susiraskit daktarą, aš parašysiu siuntimą. Ar taip galima? Kur ligoninės vadovas? Kodėl tas vadovas redaktorei sako, kad ligonio išvežimas yra tarytum dovana? Tarytum paslauga. Kodėl? Kodėl paslaugomis tampa tokie dalykai, kurie turėtų būti tiesioginiu darbu? Kam tada apskritai šita ligoninė iš viso reikalinga? Ką jie gydo, nuo ko gydo?
Aš įsivaiduoju, kad mano vyras buvo paliktas numirti. Gal jie manė, kad mes jį pasiimsime namo.
Rėkiau, žviegiau, verkiau ir… nieko. Vos neiškoliojau. Sakiau, koks jūs gydytotas, sakiau, eikit vietoj manęs dešromis prekiauti. Aš eisiu daktarų ieškoti. Gal ten kažkoks gydymas ir buvo, bet ketvirtadienį lyg ir viską nuėmė… Po to penktadienį, po redaktorės skambučio, vėl prasidėjo kažkoks judesys, vėl atsirado kažkokių vaistų. Ką ligoninėje veikia Reanimacijos skyriaus vedėjas? Pagaliau ligoninės direktorius ką veikia? Kodėl turi Šmigelskienė gydyti mano vyrą, o ne daktarai? Uždaryti reikia šitą ligoninę!“ – pyko anykštėnė.
Visi tyli, todėl niekas nesikeičia
L. Zelevienė sako, kad panašios problemos kyla ir kitiems anykštėnams, ne tik jai, tačiau žmonės nenori kritikuoti Anykščių ligoninės darbo.
„Kai visi tylim, bijom, tai taip ir vyksta. Gal merui, dėl to kad kritikuosime ligoninę, nepatiks, gal pačiam reikės ligoninės. Bet aš nebeturiu ką prarasti.
Uždaryti reikia šitą ligoninę. <…> Pas mano vyrą atėjo dar viena daktarė, atsistojo prie durų: „iškiškit liežuvį“, iškišo liežuvį, sako: „mhm, viskas aišku“ ir išėjo. Pasityčiojimas iš žmonių… Jis be miego buvo. Sakau, jis be miego kelias paras, sakau, jūs nematote? Sako – jis nesako. Nekreipia dėmesio.
Arba darykite tvarką, arba uždarykite tą ligoninę, kad žmogų vežtų iš karto kažkur kitur.
Man aiškina – nėra vietų, niekas nepriims. Kaip taip gali būti laisvoje Lietuvoje, kad reikia mirti Anykščių ligoninėje nesulaukus pagalbos?“ – stebėjosi anykštėnė.
Kardiologas ligoninėje dirba dieną per mėnesį
Komentaro apie susiklosčiusią situaciją paprašėme Anykščių rajono savivaldybės ligoninės direktoriaus D. Drungos. Telefonu direktorius sakė, kad situacijos nekomentuos ir paprašė atsiųsti klausimus raštu. Trečiadienį, liepos 2-ąją, ligoninės direktoriui išsiuntėme laišką:
„Į redakciją kreipėsi anykštėnė Laima Zelevienė nurodydama, kad jos vyras Aleksandras Zelevas birželio 22-ąją, ištikus klinikinei mirčiai, buvo paguldytas į Anykščių ligoninę, ir tik birželio 30-ąją pervežtas į Panevėžio Respublikinę ligoninę.
Remdamasis Visuomenės informavimo įstatymu, prašau atsakyti į šiuos klausimus:
1. Kokiu darbo krūviu, kuriomis savaitės dienomis Anykščių rajono savivaldybės ligoninėje dirba gydytojas kardiologas?
2. Ar A. Zelevą, besigydantį Anykščių ligoninėje, apžiūrėjo gydytojas kardiologas?
3. Kodėl daugiau nei savaitę A. Zelevas nebuvo pervežtas į aukštesnio lygmens gydymo įstaigą iš Anykščių ligoninės, nors to prašė jo artimieji?“, – paprašėme atsakyti Anykščių rajono ligoninės direktoriaus.
Vakar, baigiantis darbo dienai, gavome Anykščių rajono ligoninės administracijos atsakymus.
„Gydytojas kardiologas dirba pagal sudarytą darbo grafiką vieną dieną per mėnesį. Per vieną dieną priima 15 pacientų“, – į klausimą apie kardiologo darbą Anykščių rajono ligoninėje atsakė ligoninės administracija, o ne įstaigos direktorius, kuriam adresavome klausimus.
Aptakiai nurodoma, kad A. Zelevo kardiologas neapžiūrėjo.
„Apie konkretaus paciento gydymą, sveikatos būklę ir kitus medicininius duomenis informacijos teikti negalime, nes nesame įgalioti. Informuojame, kad Anykščių ligoninė stacionarinių kardiologinių paslaugų neteikia“, – nurodė ligoninės administracija.
Atsakyme į klausimą, kodėl daugiau nei savaitę A. Zelevas nebuvo pervežtas į aukštesnio lygmens gydymo įstaigą iš Anykščių ligoninės, nors to prašė jo artimieji, ligoninės administracija dėstė teoriją:
„Bet kurio paciento tyrimo ir gydymo planas yra sudaromas atsižvelgiant į konkretų pacientą, jo sveikatos būklę, pagal savo kompetenciją ir turimą licenciją reanimacijos, terapijos, chirurgijos, reabilitacijos stacionaruose.
Esant sudėtingoms pacientų sveikatos būklėms, konsultuojamasi su Respublikos lygmens sveikatos priežiūros įstaigomis dėl tikslingumo gydymą tęsti Anykščiuose ar aukštesnio lygmens specializuotose skyriuose.
Pagal neurologijos, kardiologijos politraumos klasterių aprašus atitinkami pacientai perkeliami į aukštesnio lygio įstaigas nedelsiant.
Jei paciento būklė reikalauja aukštesnio lygmens priežiūros, visada vadovaujamės medicininiais standartais ir organizuojame tolimesnį gydymą kitose sveikatos priežiūros įstaigose. Dedame visas pastangas, kad kiekvienas pacientas gautų geriausią įmanomą priežiūrą.“
O atsakymas į paskutinį klausimą baigiamas visiškai deklaratyviai.
„Gerbiame kiekvieno paciento ar jo artimųjų išsakytą nuomonę. Visus nusiskundimus, atsiliepimus vertiname atsakingai. Mūsų tikslas – užtikrinti, kad pacientams būtų teikiamos kokybiškos paslaugos ir būtų tinkamai reaguojama į jų artimųjų pastabas“, – nurodo ligoninės administracija.
„kazkam ” ligonines klausimai praslysta pro ausis.darosi kurti neregiai .zmogus kaip muse kas kad kazkas mirs-ne mano.taip ziurima musu ligonineje.kisenes placios o naudos jokios.nuimkim mieste ekranus nuimkim saligatviu susiaurinimus nesvaikim su filharmonijom o finansus skirkim ligoninej gal tada ne mes o pas mus vaziuos.duokim poilsio gydytojams senjorams.pritraukim jaunimo su gerom saygom .bet kam rupi .mes rasom o kazkas juokiasi
Daug Zėlevu ir ,Saugunas širdies daktaras nugriuvo Nukasče ir žyno kas daro nesamones Anykščiu Policijos paklauskit tyrėjū kas ten daro nesamones.
apie Janušką nėra ką ir bekalbėti jau isisenėjęs dalykas. Baisu ir pagalvoti apie šią įstaigą. Jeigu net nėra kraujo spaudimo aparato (ai jis yra tik baterijos išsikrovė) tai nėra ką daugiau rašyti.
O jie dar ieško ligoniu į slaugos skyriu
„Teisingai” filharmonija svarbiau pastatyti vietoj turgaus. Trydalijardus pelno į biudžetą neša visi projektai. Nebėra kur pinigų dėti. Arabų Emyratai prieš mus – visiški skurdžiai ir netikšos.
ŽMONIŲ PAGARBĄ GAUS TAS VALDOVAS, KURIAM TIKRAI RŪPĖS VISI JO TVIRTOVĖS GYVENTOJAI.
Skaitau ir pradedi pavargt nuo šitos rašlevos.Net sunkų suvokt,kad žmogus paliekamas likimo valei,papraščiausia numirt.Man vieną pažįstamą medikė pasakė:mūsų karta dar gydis,o opo mūsų nebe.Jau pradeda žmonių nebegyditi,o varyti i kapus.Pablogino situacija pandemija.Nes atpratinti medikus rūpintis ligoniais. Geriau durnių volioti.Priprato nebežiūrėti žmonių,tegul geriau miršta.Ačiū Gražinai,kad pasirūpino tuo žmogumi.
Va kaip skiepai susuko zmonem prota, ko gero ir gydytojam….nes be privatininku greit neliks nieko, kas priklausytu Valtybei
Tokia pati situacija buvo ir vos daugiau nei du metai atgal.Draugui buvo stemplės venos varikozė,kalio trukumas ir žinoma buta kepenu cerozė nuo alhogolio.Ponas Januška ateidavo tik iki seseliu posto paskaitytu kortelės ką parašė vidaus ligu daktaras.Bet dabar prie esmės.Žmogui kateterio nekeitė gal kokias 4dienas,ištraukus kateteri iš venos sunku sustabdyti kraujavima.Akivaizdžiai,kaip ligoni,nesvarbu,kad žmogus išgerentis buvo jį kaip ligoni paliko viena palatoje numirti.Jeigu žmogu butu iškarto veže į Panevėžio ar kita ligonine,kur yra visa reikalinga medicininė įranga gal,rašau gal tas žmogus butu dar gyvas.O pagalba gavo per vėlai nes pagerbtas Anykščiu miesto daktaras Vasiliauskas ir jo žmona ,skyriaus vedėja net nesiteikė ligoniui suteikti šanso išgyventi kaip ir „daktaras”Januška.Jei megėjas stikliuka pakiloti,tavo gyvybė nieko verta.
Siaubų siaubas .
Vistiek būtų numiręs nuo cirozės,nebereikėjo kankintis ilgiau
Klystat,mirė visai dėl kito.Jam jau buvo sepsis ir inkstu nepakankamumas dar bunant Anykščiu ligoninėje.O jeigu ir taip,tai reiškia jam nereikėjo geresnio gydymo?Jis buvo dirbantis žmogus,mokėjo visus mokesčius.Įdomu jeigu ne duok dieve jums ar jūsų draugui taip butu ,kas tada?
Pagal neurologijos, kardiologijos politraumos klasterių aprašus atitinkami pacientai perkeliami į aukštesnio lygio įstaigas nedelsiant.
Jei paciento būklė reikalauja aukštesnio lygmens priežiūros, visada vadovaujamės medicininiais standartais ir organizuojame tolimesnį gydymą kitose sveikatos priežiūros įstaigose. Dedame visas pastangas, kad kiekvienas pacientas gautų geriausią įmanomą priežiūrą.“O TAI KAIP CIA?TURI VEZTI SPEC CENTRUS-UTENA,PANEVEZI,NETURI TEISES PATYS GYDYTI.
Uzdarit šitą sabokstina arba pervardint Anykščių morgas.
Žiūrėkit – jei Anykščių ligoninė mirs – aš jus visus rotarinius masonus iš ROTARY Anykščių suvalgysiu!!! Pavardės ir vardai visų jūsų žinomi. Nelaimingi gobšūs rotariniai narcizai. Jūs dar nepažįstate manęs!!!
Gobšūs savanaudžiai neverti turėti Anykščiuose nei savo ligoninės, nei aukšto lygio medicininės pagalbos. Sakote – įkopęs į septintą dešimtį ? Mano kūnas irgi septintoje dešimtyje. Na ir kas? Kaunuosi už Anykščių šlovę Sidnėjuje, Tokijuje, Niujorke, Londone ir vykti į Panevėžio ligoninę galiu be jokių tarpininkų ir jokių redaktorių geros valios. Gobšios savanaudės Anykščių padugnės kuriate susvetimėjimo sienas tarpusavyje ir su manimi asmeniškai, o po to skundžiatės. Tai ko skundžiatės? Mylėkite gyvenimą, mylėkite Anykščius ir gausite tokį patį meilės atsaką!!! Argi manote, kad už savo šunišką gobšumą nebūsite Aukščiausiojo nubausti? Būsite baudžiami visada. Dabar, rytoj ir per amžius.