
Liepos 26-osios šeštadienio rytą Šventosios pakrantė, kaip ir kasmet, pakvipo kava, šviežiai keptais pyragais, šaltai rūkyta kiauliena ir vasariška nuotaika – čia vyko tradiciniai suneštiniai miestelėnų pusryčiai. Šis bendruomeniškas renginys jau ne vienerius metus suburia vietinius gyventojus ir rajono savivaldybės ir jos įstaigų vadovus, rajono Tarybos narius, savivaldybės kviestinius užsienio svečius pabūti kartu, pasidalyti savo vaišėmis, šnektelėti prie puodelio arbatos ar kavos, o fone – mėgautis gyva Anykščių kultūros centro muzikantų muzika.
Šiemet organizatoriai pasiruošė – sustatyti stalai, paruošti du dideli kavos termosai, o kiekvienas dalyvis pakviestas atsinešti savo gardėsių ir gerą nuotaiką. Tačiau šįkart kažkada šiek tiek elitiniai buvę miestelėnų pusryčiai netikėtai išaugo – nuo pat dešimtos ryto pakrantėje pasirodė neįprastai daug svečių. Renginio populiarumas pranoko lūkesčius: prie stalų vos tilpo visi norintys, kavos teko ieškoti vartant ir kratant termosus, o rūkytos šoninės ir naminio varškės sūrio sumuštiniai nuo stalų dingdavo greičiau nei paprastai spėdavo pasisveikinti ir susipažinti naujieji stalo kaimynai.
Renginio atmosferą pagyvino spalvinga baikerių kolona, atvykusi po parado miesto ir Naujųjų Elmininkų gatvėmis. Baikeriai iš Utenos, Panevėžio, Kupiškio ir kitų miestų įnešė savitą žavesį ir koloritą – jų firminis tortas, odinės aprangos ir gera nuotaika papildė šventės margumą. Dalis jų pasirinko stebėti pusryčių šurmulį jaukiai prie alaus taurės įsitaisę kavinėje „Mitai“.




Kaip ir kasmet, renginyje dalyvavo ir rajono meras Kęstutis Tubis – jis tradiciškai savo firminiu bitininko stiliumi, lydimas sūnėno Gedimino Kutkos ir patarėjo Lino Šulskaus, tarp svečių vaikščiojo su padėklu ir vaišino savo paties bityne surinkto medaus koriais, šviežiais agurkais ir naminės duonos riekelėmis. Nors aplink šurmuliavo minia, ši vaišė liko vienas šilčiausių ir laukiamų akcentų.
Kultūrinę pusryčių dalį papildė muziejininko Tautvydo Kontrimavičiaus pristatyta lauko paroda „Tiltai namo“, skirta trylikai Anykščių rajono tiltų per Šventąją upę. Fotografijos viliojo stabtelėti, trumpam nusikelti į rajono istoriją ir prisiminti, kad tiltai jungia ne tik krantus, bet ir žmones.






















Apibendrinant – miestelėnų pusryčiai virto tikru traukos centru – žmonių šurmulys, gardūs mėsos bei svečių iš Slovakijos ir Latvijos trauktinių kvapai, kaimo kapelos “Grieža” muzika, prabangūs motociklai kitame upės krante ir miestelėnų šypsenos tikrai kūrė šventinę nuotaiką. Visgi daugelis ilgai nesimatę pažįstami vietoje ilgesnio pokalbio buvo priversti skubėti prie dar likusių vaišių. Simboliška, kad du didžiuliai kavos termosai, kurie ankstesniais metais dažnai likdavo pusiau pilni, šiemet buvo ištuštinti vos per pirmąsias dešimt renginio minučių.
Šių metų miestelėnų pusryčiai aiškiai parodė – renginys tapo tikru Anykščių bendruomenės magnetu. Nors šįkart jaukumo kartelę šiek tiek nustūmė išaugęs populiarumas ir netikėtas lankytojų skaičius, vis tiek išliko tai, kas svarbiausia – miestiečių noras būti kartu, dalintis savo atsineštu maistu ir prie Šventosios upės kurti gyvą, šiltą miesto šventės tradiciją.
Tikėtina, kad kitąmet organizatoriai pasirūpins ne tik papildomu dideliu termosu kavos, bet ir atsarga sumuštinių alkaniems miestelėnams – kad jaukumo nepritrūktų niekam.
Autoriaus nuotr.
Reikėjo visiems atsinešti savo maisto ir būtų pakakę visiems. O tai įpratę nachaliavo, už dyka priryti atėjus į renginius, tai paskui ir dejuoja, kad nepakako maisto. Gal į šventę žmonės eina, o ne prisivalgyti kitų atsinešto maisto.
Autorius koncentruojasi į maistą ir ypač jo trūkumą
Buvom ten Anykščiu mūgėja skanu bet labai brangu.
Trūko ne tik maisto, bet ir tų savivaldybės įgytų daukartinio naudojimo indų praktinio naudojimo pavyzdžio. Patarėjas praleido progą sustiprinti savivaldybės vadovo viešųjų ryšių ir savireklamos galimybes.
Taikli Juozo pastaba! Beje, buvęs patarėjas visgi pademonstravo aplinkai draugišką elgesio modelį – atsinešė savo daugkartinio naudojimo termo puodelį. Tik vietoj kavos, kurios jau nespėjo pagriebti, gurkšnojo baikerių atsivežtą girą. Ekologija – kūrybiškai! 🙂 Gaila tik, kad niekas neištraukė kameros – būtų puikus kadras savivaldybės tvarumo strategijai iliustruoti.
Buvau, mačiau ir susidariusi priešingą nuomonę. Per tiek metų renginys netapo jokiu bendruomenės magnetu, bet privalomai reikia atlikti lažą vieta. Dabartinis partijų, ypač demokratų pasirodymas tik parodo, kad tai savo reklamos ir visiems iki gyvo kaulo įgrisusio mero medaus degustavimo varžybu vieta.
Kaip reikėtų ateityje organizuoti anykštėnų pusryčius. Atsisakyti fejerverkų, vieno dainininko ir už tuos pinigus pirkti maisto anykštėnų pusryčiams. Orentuotis, kad valgytojų bus tūkstantis, todėl reikėtų persikelti į stadioną. Pusryčiams tinka ir košė su spirgais, todėl galėtų patalkinti ir kariškiai. Atsineštinių vaišių tokiai masei žmonių kiek buvo šiais metais, jau nepakaks.
Kasmet apsilankau anykštėnų pusryčiuose dėl K.Tubio medaus. Reikalas tas, kai pavalgau to medaus, tais metais nesergu. Nors valgytojų daug, bet medumi meras pavaišino visus, todel šiais metais sergančių bus mažiau.
Pabandykite Silkės su pienu ir medaus šaukštelį .. Efektyvus vaistas
Ar su medum, ar be medaus stipri ir sveika būkite, Marijona.
Kultūringi atsinešė,o kiti ne ..ir ryjo…sarmata