• Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika
Sekmadienis, 29 birželio, 2025
No Result
View All Result
Anyksta.lt
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės
No Result
View All Result
Anyksta.lt
No Result
View All Result

Ministrės A. Bilotaitės vizito Utenoje metu – dėmesys visuomenės saugumui 

Pranešimas spaudai
2023-10-19
Lietuvos ir užsienio naujienos
10
Dalintis FacebookDalintis Twitter

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė darbo vizitu lankėsi Utenos apskrityje. Susitikimo su Utenos, Zarasų, Ignalinos, Molėtų, Anykščių ir Visagino rajonų savivaldybių merais bei statutinių tarnybų vadovais aptarė saugumo situaciją mokyklose ir įstaigose dėl joms siųstų grasinamojo pobūdžio laiškų, taip pat civilinės saugos, policijos pertvarkos ir pareigūnų aprūpinimo klausimus.

Pasak ministrės A. Bilotaitės, šiandien sulaukėme vieno grasinančio pranešimo dėl neva padėto sprogmens. Elektroninių laiškų siuntimai bent kol kas nurimo.

„Visus iki šiol siųstus pranešimus vertiname kaip melagingus. Tačiau turime išlikti budrūs ir pasirengę, nes hibridinės atakos tampa mūsų kasdienybe. Raginame visus ir toliau laikytis parengtų reagavimo rekomendacijų ir esant reikalui – konsultuotis su pareigūnais“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Įstaigoms siųsti grasinančio pobūdžio laiškai – tai organizuota kibernetinė/informacinė ataka. Šios atakos siekis – destabilizuoti, kelti paniką visuomenėje, mažinti pasitikėjimą valstybės institucijomis ir trikdyti tarnybų darbą.

Vizito metu aptarti ir aktualūs civilinės saugos klausimai, savivaldybių pasirengimas reaguoti, gyventojų švietimo ir informavimo apie pasiruošimą ekstremaliosioms situacijoms stiprinimas.

Anot ministrės, geopolitinės grėsmės reikalauja operatyvių veiksmų užtikrinant gyventojų saugumą – tiek suteikiant jiems daugiau žinių kaip reaguoti, tiek didinant priedangų skaičių, rengiant civilinės saugos pratybas, peržiūrint evakuacijos planus.

Šiuo metu vyksta parengties pareigūnų skyrimo procesas savivaldybėse. Utenos, Zarasų, Anykščių, Visagino rajonų savivaldybės šiuos pareigūnus jau turi. Molėtų rajono savivaldybė – procese. Šalies mastu turės būti ne mažiau kaip 74 parengties pareigūnai (60 savivaldybių, 14 ministerijų). Jų misija ekstremaliųjų situacijų suvaldymo metu – itin reikšminga.

Per 1,5 metų savivaldybėse sukurtas 2,5 tūkst. priedangų tinklas gyventojų apsaugai nuo oro pavojaus ir netiesioginio apšaudymo. Pavojaus atveju parinktose priedangose tilptų apie 820 tūkst. šalies gyventojų (iš 2, 85 mln.) , t. y. apie 29 proc.

Taip pat skiriamos investicijos į gyventojų perspėjimo sistemą – plečiamas sirenų tinklas.

Susitikime kalbėta ir apie planuojamą policijos administracinę pertvarką. Siūloma policijos veiklą organizuoti per penkis Policijos departamento struktūrinius dalinius – apygardų vyriausiuosius policijos komisariatus (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio). Po pertvarkos policijos sistema atitiks prokuratūros ir teisminių institucijų teritorinio išdėstymo ribas.

Sumažėjus juridinių asmenų skaičiui bus pašalintos perteklinės valdymo grandys, efektyviau organizuojama veikla ir užtikrinama veiklos kontrolė. Ministrė pažymi, jog pareigūnai nenutols nuo gyventojų, nes jų faktinė darbo vieta liks ta pati – regionuose. Galimybė operatyviai ir lanksčiai perskirstyti pajėgas, naudoti didesnius žmogiškuosius ir aprūpinimo išteklius tik padidins saugumą bendruomenėse.

Papildomai bus įsteigti keturi policijos komisariatai – Marijampolės m., Tauragės raj., Utenos raj. ir Alytaus m. ir raj. savivaldybių teritorijai prižiūrėti.

„Vykdant policijos pertvarką nė vienas policijos komisariatas nebus uždarytas. Papildomos policijos pajėgos bus skiriamos ir darbui seniūnijose – tiek miesto, tiek kaimiškose vietovėse. Mūsų siekis – saugi visuomenė“, – sako ministrė A. Bilotaitė.

Vidaus tarnybos sistemos patrauklumo didinimas, pareigūnų motyvacijos kėlimas bei geresnis aprūpinimas yra Vidaus reikalų ministerijos prioritetas.

Šiuo metu VRM parengtomis Vidaus tarnybos statuto pataisomis siekiama tobulinti pareigūnų užmokesčio sistemą ir pritraukti pareigūnų į tarnybą.

Visų grandžių statutinių įstaigų pareigūnų vidutinis darbo užmokestis „į rankas“ 2024 m. vidutiniškai augs 108 eurais ir sieks 1 444 eurų.

Vizito Utenoje metu vyko ir diskusija dėl nepilnamečių psichotropinių medžiagų vartojimo ir platinimo prevencijos.

VRM iniciatyva, policija parengė saugumo rekomendacijas mokykloms, kuriose pateikti pasiūlymai dėl saugumo reikalavimų užtikrinimo ugdymo įstaigose ir jų prieigose. 

Policijos duomenimis, 2022 m. registruota 150 nepilnamečių, įtariamų padarius nusikalstamas veikas, susijusias su disponavimu narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis ir jų kontrabanda, per 8 šių metų mėnesius registruoti 75 tokie atvejai.

Komentarai 10

  1. slykstu ziuret says:
    2 metai ago

    vagu ir banditu susibegimas

  2. Taigi says:
    2 metai ago

    Nesaugumas išaugęs, vogimas išaugęs.

  3. Sj says:
    2 metai ago

    Jauciasi,kad rinkimai arteja

  4. Tiesiog biauru says:
    2 metai ago

    Nebūkit kiaulės baikit rašynėt nesąmones ir nebiaurokit Anykščių vardo, jeigu dar nors kiek turit sąžinės. Gana tų rietenų, ar dar neatsibodo????

  5. Prasmingas ministrės vizitas! says:
    2 metai ago

    Garbė ministrei, kai šalia Anykščių meras. Visur suspėja, matomas, darbštus meras.

    • Juozas R. says:
      2 metai ago

      Nuteisti ir banditai visada šliejasi prie mentų ar jų ministerių, čia taip ir milicijos mokykloj mokino. Nežinai kada tokiems teks pasikeisti vietomis.

      • Kns says:
        2 metai ago

        Jauciais,kad rinkimai arteja

  6. Kavarsko Stasė says:
    2 metai ago

    Korumpuotas nuteistas poveikio prekiautojas šalimais stovi – štai ir visas saugumas. Mokytojai vaikus išvarę stadijone paliko, o patys namo išvažiavo – va jūsų ir saugumas su evakuacija !
    O kur jūsų tos slėptuvės ? Neslėpkit, informuokit ? O kur slėptis likusiems dviems milijonams gyventojų, kai pasislėps tie išrinktieji 820 tūkst. (jiems net triusikus su sagutėmis nupirkot..)
    Aš sena boba kad tai matau tai nusispjaukit ant manęs, bet jūsų nušiurusius veiksmus mato ruskių kgb agentai – štai kur jūsų bėda ! Vieną dalyką jūs tikrai mokat….
    – Pasikelti algas !

  7. Nu says:
    2 metai ago

    Pasakos avims.

  8. eks says:
    2 metai ago

    Policijos komisaras Renatas Požela sugebėjo atsitraukti nuo teisiamo pareigūno į saugų atstumą.

Kitas įrašas

Spalio 19 dienos apskrities įvykių apžvalga

Panašūs straipsniai

Prezidentas pasirašė mokesčių ir pensijų pertvarką numatančius įstatymus

2025-06-27
8

Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė Seimo priimtus mokesčių ir antrosios pensijų kaupimo pakopos pakeitimus.

Šalies vadovo teigimu, abi reformos prisidės prie didesnio...

Kainos Baltijos šalių mažmeninėje degalų rinkoje skirtingai keitėsi ir pastarąją savaitę

2025-06-27
1

Kainos Baltijos šalių mažmeninėje degalų rinkoje ir pastarąją savaitę keitėsi skirtingai: Estijoje jos mažėjo, Latvijoje ir Lietuvoje atpigo tik dyzelinas,...

delfi.lt nuotr

Alantoje vyks tradicinis „Santaros-Šviesos“ suvažiavimas

2025-06-27
10

Molėtų rajone, Alantoje, penktadienį prasideda tradicinis „Santaros-Šviesos“ suvažiavimas.

Renginys prasidės tradiciniu vieno iš „Santaros-Šviesos“ kūrėjo, kadenciją baigusio prezidento Valdo Adamkaus sveikinimo...

Seimas patvirtino antros pakopos pensijų kaupimo reformą

2025-06-26
0

Seimas ketvirtadienį patvirtino Vyriausybės pasiūlytą antros pakopos pensijų kaupimo reformą, kuri gerokai liberalizuoja sistemą – atsisakoma automatinio gyventojų įtraukimo į...

Anykšta TV:

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

Naujienos

Burbiškyje buvo pagerbti amžinybėn išėję bibliotekininkai
Priėjimas prie vandens telkinių yra laisvas visiems, bet tvarkos laikytis būtina
Trakiniuose – tremtinių pagerbimo renginys
Ruoškime dirvą aerodromams („Aukštaitiškas formatas“ Nr.102)
Laisvė meškoms! (Rievės. 2025-06-21)
Patikrino 1931 vairuotojo blaivumą

Apskrities nusikalstamų įvykių apžvalga

Birželio 27 dienos Utenos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 26 dienos Utenos apkrities įvykių apžvalga
Birželio 25 dienos Utenos apskrities įvykių pažvalga
Birželio 24 dienos Utenos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 23 dienos Utenos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 22 dienos apskrities įvykių apžvalga

Lietuvos ir užsienio naujienos

Prezidentas pasirašė mokesčių ir pensijų pertvarką numatančius įstatymus
Kainos Baltijos šalių mažmeninėje degalų rinkoje skirtingai keitėsi ir pastarąją savaitę
Alantoje vyks tradicinis „Santaros-Šviesos“ suvažiavimas
Seimas patvirtino antros pakopos pensijų kaupimo reformą
Seimas įteisino tris GPM tarifus, papildomą NPD šeimoms
Saulius Skvernelis: naujausias NT mokesčio variantas – geriausias iš blogiausių

Laikraštis

Svarsto, kaip padėkoti dėkotojams (Nr. 33, 2022-04-30)
Saulės jėgainių parką savivaldybė statys aerodromo teritorijoje (Nr.31, 2022-04-23)
Anykščių kultūra išpopuliarėjo Indonezijoje (Nr.30, 2022-04-16)
Kario paminklas Kurkliuose nudažytas Ukrainos vėliavos spalvomis (Nr.29, 2022-04-12)
Jei ne švietimas – Anykščių rajonas muštų indekso dugną (Nr.28, 2022-04-09)
Iš Tarybos darbotvarkės išbrauktas 21 klausimas (Nr.26, 2022-04-02)
Restoraną ant Šventosios kranto numatyta nuomoti už kuklią kainą (Nr.25. 2022-03-29)
Anykščiuose ukrainiečius šokiravo atlyginimo dydis (Nr. 24, 2022-03-26)

Vietovės ir žmonės

Mačionių kaimas patrauklus verslui ir poilsiui
Mikieriai ir nuostabusis Leika
Skiemonyse tuščių sodybų beveik nelikę
Nuo melioracijos išsigelbėjo pakišdamas revoliucionierių
„Nebėr Jurgiškio…“
Žiogų kaime Žiogai negyvena
Levaniškiuose užpuolė šunys
Vaikystės pievose prezidentas gano aubrakus

skelbimas žiūrėk

skelbimas žiūrėk

Apklausa

Ar domitės Lietuvos meškomis?

Rezultatai

  • Balsavimų archyvas

PRENUMERATA

PRENUMERATA

Jaros prekyba

Jaros prekyba

Anyksciu baldai

Anyksciu baldai

Anyksciu kredito unija 300×250@2x

Anyksciu kredito unija 300×250@2x

anyksta 300×250

anyksta 300×250

Husquarna atsinaujinkite

Husquarna atsinaujinkite

800x800_AGROBITE_LT

800x800_AGROBITE_LT

AKC BANERIS

AKC BANERIS

AMC baneris

AMC baneris

Anyksciu vandenys_ logotipas

Anyksciu vandenys_ logotipas

baseino bangenis stovykla

baseino bangenis stovykla

Anyksciu siluma 300×250@2x

Anyksciu siluma 300×250@2x

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

akksc.lt

akksc.lt

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Projektą „Legenda: gyvieji Anykščiai – 2025“

10 000 Eur iš dalies finansuoja

Medijų rėmimo fondas.

anykta.lt logo
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

No Result
View All Result
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In