Orai

Džiaugiuosi - Dalinuosi „Darbas - malda mūsų žemei“

Dienos anekdotas

Vyrukas užeina į parduotuvę, žuvies skyrių:
- Sakykite, jei aš pirksiu iš jūsų žuvį, ar galėsite man ją ne paduoti, o mestelti?
- O kodėl?
- Na, tiesiog galėsiu nemeluodamas pasakyti žmonai, kad šią žuvį pagavau!

Komentaras

Jo:„Kam ta gimnazija juk iš turistų Anykščiai gyvena. Dėl vietinių kam tokia prabanga."

Skaityti komentarus (2)
Kol kas nesulaukiame žadėtų šimtmečio karčių, bet lietaus - kiek nori.Liaudyje sakoma, kad jeigu liepos dešimtąją, per septynis miegančiuosius brolius, lyja, tai lis septynias dienas arba septynias savaites. Jeigu tą dieną visai nelyja, derlius bus menkas.

Liaudyje sakoma, kad jeigu liepos dešimtąją, per septynis miegančiuosius brolius, lyja, tai lis septynias dienas arba septynias savaites. Jeigu tą dieną visai nelyja, derlius bus menkas.

Tačiau pastarosios dienos parodė, kad ir broliams dar neužmigus lietus pliaupia. Jį keiksnojo , žemdirbiai, nes liūtys išguldė nemažus javų plotus, ištvino mažesni upeliai, melioracijos grioviai. Šventosios upėje šiomis dienomis plaukia ne vanduo, o “alus” - vanduo susidrumstė lietui nuplovus ir į upę sunešus pakrančių dirvožemio paviršių, o vandens lygis upėje pakilo 40 centimetrų.

Pagal klimatines normas liepos mėnesį vidutiniškai būna 11 lietingų dienų, per kurias iškrenta 86 milimetrai kritulių. Šių metų liepą kiekvieną dieną daugiau ar mažiau palydavo, o kritulių kiekis iki liepos 9 dienos sudarė jau 126 mm. Tai reiškia, kad į kiekvieną kvadratinį žemės paviršiaus metrą prilijo 126 litrai vandens. Lietuvoje didžiausia liūtis užfiksuota 1980 metų liepos 1 dieną Sartų apylinkėse, kai per 8 valandas iškrito 250 mm kritulių.

Kai kurie orų ir klimato stebėtojai tokią lietingą liepą sieja su visuotiniu klimato atšilimu. Prognozuojama, kad ir artimiausomis dienomis lietaus dar sulauksime, šių metų liepa rajone bus lietingesnė, negu įprasta.

ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta