Orai

Ką pirmiausiai perskaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje"?

Dienos anekdotas

Kalbasi du škotai. Vienas sako:
- Tie anglai tokie pasiutę. Štai, pavyzdžiui, vakar įbėga pas mane vienas į viešbučio numerį antrą valandą nakties ir pradeda šaukti, keiktis.
- O tu ką?
- Nieko, toliau grojau savo dūdmaišiu...

Komentaras

airin:„Šiandien nuvežiau tekstilę i konteinerį, primesta visko, gaila ,kad žmonės taip daro."

Skaityti komentarus (1)

Liepos 26–28 dienomis Anykščiuose vykusios miesto šventės „Anykščiai. Čia žmonės kuria“ metu buvo įteikti Lietuvos kurortų asociacijos apdovanojimas „Vasaros liūtas 2019”. Nominacijos „Rekreacinio ir kaimo turizmo puoselėtojas“ laureatu tapo Anykščių rajone veikianti kaimo turizmo sodyba „Barono Vila“.
Garbingą apdovanojimą sodybos šeimininkams Rūtai ir Petrui Baronams įteikė Anykščių rajono savivaldybės meras Sigutis Obelevičius ir Lietuvos kurortų asociacijos vykdančioji direktorė Kristina Citvarienė. Nuo 1998 metų veikianti moderni apgyvendinimo, poilsio ir maitinimo paslaugų oazė yra įsikūrusi ramioje vietoje, šalia miško ir didelio vandens telkinio. Sodybą ypač pamėgę žmonės, kurie vertina gamtą, meną ir jaukią namų aplinką. Didelis dėmesys skiriamas gamtosaugai, todėl „Barono viloje“ naudojami atsinaujinantys energijos šaltiniai – saulė ir vanduo. 2014 metais Lietuvos kaimo turizmo asociacijos sodybą įvertino aukščiausiu – 5 gandrų – balu.
Simboliška, kad Lietuvos kurortų asociacijos apdovanojimas į sodybą atkeliavo šiais metais. Sodybos šeimininkų protėviai vaizdingame Butėnų kaimo pakraštyje pradėjo kurtis kaip tik lygiai prieš šimtmetį – 1919 metais. „Tai mūsų protėvių žemė, kurioje sukūrėme unikalų rojaus kampelį tiems, kurie ieško sielos ir kūno poilsio. Čia, tarp dviejų krantų, atrasite tyvuliuojantį ežerą, kvepiantį mišką, beribes pievas, o jose –  ramiai besiganančius elnius bei danielius. Jie tyliai pašnabždės Jums paslaptį apie dvasios ramybę ir tikrą poilsį“, - apie sodybą pasakoja „Barono vilos“ šeimininkai.

Keliaujantys apdovanojimai „Vasaros liūtas 2019” skiriami už skirtingus pasiekimus devyniose kategorijose. Kandidatus vertino Lietuvos kurortų asociacijos partneriai – kompetentinga bei ilgametę patirtį turinti žiuri komisija, kurią sudarė Ekonomikos ir inovacijų bei Žemės ūkio ministerijų, VŠĮ „Keliauk Lietuvoje”, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos, Lietuvos kaimo turizmo asociacijos, Lietuvos marketingo asociacijos, Nacionalinės kultūrinių ir kūrybinių industrijų asociacijos atstovai.  Nominacija „Rekreacinio ir kaimo turizmo puoselėtojas“ skiriama svetingiausioms kaimo turizmo sodyboms už apgyvendinimo statistiką, kūrybinių sprendimų diegimą, ekologiško ir tvaraus turizmo puoselėjimą, krašto garsinimą ir kurorto/kurortinės teritorijos, kaip patrauklios turizmui vietovės, įvaizdžio gerinimą.  

 

Anykščių rajono savivaldybės inf.

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Puiku

    Nuoroda

    Reikia tik pasveikinti gerbiamus Baronus už jų pastangas plėsti kaimo turizmą. sudaryti puikias sąlygas žmonėms ramiai pailsėti, pabūti jaukioje aplinkoje. Gerbiami Baronai rūpinasi ir Būtėnų kaimu, ne kartą rėmė kultūrinius renginius Svėdasų krašte. Tik labai gaila, kad dažnai nuio kiaulių komplekso sklinda visur bjaurūs kvapai, jie ir Butėnus psasiekia. Jau kelis dešimtmečius žadama tuos srutų kvapus sumažinti, bet reikalai iš vietos nepajuda. Ta bjaurastis nepadeda Svėdasų krašte kaimo turizmui.

    Prieš metus