Būkite su „Anykšta“ ir antrąjį 2021-ųjų metų pusmetį!

Orai

Koks Jums būtų tinkamiausias laikas (valanda) kultūriniams renginiams vasaros sezono metu?

Dienos anekdotas

Svečias viešbutyje: "Ar turite laisvą kambarį?" - Deja, ne". - "O ar turėtumėt, jei šiandien atvažiuotų prezidentas?" - "Žinoma, be abejonės". - "Tai duokite jį man, prezidentas šiandien neatvyks".

Komentaras

Rubykiu Branys:„Valstybė apribojusi laiką jo nusipirkimui paskatino dar labiau vartoti alkoholį ! Kaip ? Ogi taip: - Žinodami, kad alkoholio bet kada nenusipirks, nusiperka jo didelius ir labai didelius kiekius. Pavyzdžiui aš turiu nusipirkęs 20 bonku visokio gėrimo... Na o kai namų lentynose jo yra kad net akys raibsta pagundai atsispirti labai sunku.. Prieina ir draugų ir kaimynai..."

Komentuoti

Pastarųjų 2 savaičių laikotarpiu Anykščių r. savivaldybėje 19 asmenų, susirgusių COVID-19 (2 asmenys jau yra pasveikę), nustatyta SARS –CoV-2 viruso Pietų Afrikos Respublikos atmainos E484K variantas. Ši mutacija gali padėti virusui išvengti žmogaus imuninės sistemos atsako ir šiek tiek pabloginti vakcinų nuo COVID-19 veiksmingumą, tačiau vakcina vis tiek turėtų apsaugoti nuo sunkios ligos formos. Susirgę asmenys siejami su trimis COVID-19 ligos protrūkiais Anykščių r. savivaldybėje. Visi, turėję didelės rizikos sąlytį su susirgusiais asmenimis, yra saviizoliacijoje. Minėtus asmenis dėl saviizoliacijos laikymosi intensyviai tikrina Utenos apskrities VPK Anykščių rajono policijos komisariato pareigūnai.

Šiuo metu atliekamas išsamus minėtų protrūkių tyrimas, testuojami didelės ir mažos rizikos kontaktą turėję asmenys. Ištestavus 148 asmenis, užsikrėtimo koronavirusu nenustatyta. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad Pietų Afrikos Respublikos (PAR) koronaviruso atmaina užsikrėsti ir susirgti gali asmenys, kurie jau yra persirgę COVID-19. Prašytume susirgusius žmones neslėpti nuo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atvejo epidemiologinį tyrimą atliekančių specialistų visų turėtų kontaktų ir taip reikšmingai prisidėti valdant šią pavojingą infekciją. Rekomenduojame mažinti socialinius kontaktus, laikytis fizinio atstumo ir dėvėti kvėpavimo takus apsaugančias priemones (medicinines kaukes, respiratorius) bendraujant su kitais asmenimis, dažniau plauti ir dezinfekuoti rankas, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo, vėdinti patalpas, valyti ir dezinfekuoti dažnai liečiamus paviršius bei aktyviai skiepytis nuo COVID-19. Saugokite save ir kitus, būkite atsakingi ir supratingi.
Jei jaučiate COVID-19 ligai būdingus simptomus (karščiavimas, kosulys, dusulys ir skonio, kvapo pojūčių praradimas), nevykite į darbą ar kitas viešas vietas, likite namuose ir skambinkite telefonu 1808. Išsiaiškinus situaciją, Jums bus suteikta informacija bei duoti nurodymai dėl COVID-19 ligos išsityrimo. Primename, kad patvirtinus COVID-19 vienam iš šeimos narių, jis turi izoliuotis nuo kitų šeimos narių, atskirame gerai vėdinamame kambaryje. Perduodant maistą ar kitais atvejais, privaloma dėvėti kaukes, išlaikyti 2 metrų atstumą, nebūti arti ilgiau nei 15 minučių.

 

Anykščių rajono savivaldybės inf.

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Zinantis

  Nuoroda

  Man 50 metu ir tai jau pasiskiepijau,del skiepu klauskite seimos gydytojo ir tikrai pades pasuskiepiti.

  Prieš 2 mėnesių
 • Taigi

  Nuoroda

  Kuo daugiau paskiepys, tuo daugiau sirgs ir mutacijų atsiras.

  Prieš 2 mėnesių
 • Nu joooo

  Nuoroda

  Tarp savivaldybių ribojo judėjimą, o lainerių dangus net tiršta...spec užsakymai turbūt covid atmainoms !?

  Prieš 2 mėnesių
 • Jonis

  Nuoroda

  Kodėl Anykščiai tyli apie skiepus? Gal visai neskiepija? Visi merai kviečia skiepytis, o mūsų meras tyli. Pats pasisliepijo, o dėl kitų nėra ko rūpintis.

  Prieš 2 mėnesių
 • Todėl, kad

  atsakymas į: Jonis Nuoroda

  Esi Vingių Jonas, tai nieko net nesugebi suprasti.

  Prieš 2 mėnesių
 • pagal

  Nuoroda

  2 kriterijus priklausau pirmumo teisę turinčių asmenų grupei, bet iki šiol niekas neskambino, neklausė ir nesiūlė skiepytis. Skiepijimo eiliškumas man visiškai neaiškus.

  Prieš 2 mėnesių
 • Ko penktadienį buvo ne informuoti žmonės...

  Prieš 2 mėnesių
 • Anykštėnė

  Nuoroda

  Na šaunuoliai anykštėnai, prisiatostogavo, privežė dovanų. Ir iš kur tokių bepročių atsiranda, savęs nesaugo ir dar visai nekalti žmonės, kurie elgiasi atsakingai turi kentėti...

  Prieš 2 mėnesių
 • Įdomu

  Nuoroda

  Vilnius skiepijasi, o kaip Anykščiai?

  Prieš 2 mėnesių
 • visada išsami info

  atsakymas į: Įdomu Nuoroda

  www.anyksciai.lt/covid-19-vakcinacija/6075

  Prieš 2 mėnesių
Įkelti daugiau