Orai

Džiaugiuosi - Dalinuosi „Darbas - malda mūsų žemei“

Dienos anekdotas

Močiutė skrybėlių parduotuvėje nusižiūri ypač prašmatnų modelį.
- Su ja jūs iš karto atjaunėjate 20 metų, - giria pardavėja.
Anūkas močiutei:
- Tada jos nepirk. Neteksi pensijos.

Komentaras

Panika:„Kam ta panika ? Tyrimus daro ,o jie nėra 100% teisingi ,tai viena ,o antra ,nereikia panikoj gyventi ,o trečia skiepas nuo apsikrėsti ar ligos neapsaugo .Laikytis atstumo ir higienos ir gyvent be baimes ir be kaukių ,nes virusas toks mažas ,kad jokia maske nepades ,jos tik pelnas korporacijoms ,taip kaip ir skiepas. Baime didesne už kovida ."

Komentuoti

Kartu su bundančia gamta prasideda nauja iniciatyva – „Gero ūkininko čempionatas“. Jos metu bus apdovanoti darnoje su gamta ūkininkaujantys ir pavyzdį kitiems rodantys ūkininkai bei agrarinę aplinkosaugą labiausiai skatinančios seniūnijos.

 Pirmą kartą Lietuvoje vyksiantį čempionatą organizuoja LIFE integruotojo projekto „Naturalit” partneriai: Žemės ūkio ministerija, Aplinkos ministerija, Nacionalinė mokėjimo agentūra, Aplinkos projektų valdymo agentūra ir VšĮ Baltijos aplinkos forumas.

„Gero ūkininko čempionatą“ sudaro dvi dalys – ūkininkų ir seniūnijų konkursai.

Ūkininkų konkurse bus varžomasi dėl dviejų nominacijų – „Metų ūkininko” ir „Publikos simpatijos”. Penkis pretendentus – čempionato ambasadorius – šioms nominacijoms atrinks komisija, kurią sudaro aplinkosaugos ir žemės ūkio ekspertai. Apsilankiusi ūkiuose komisija iš ambasadorių rinks „Metų ūkininką”, o dėl „Publikos simpatijos” titulo vyks viešas balsavimas.

Vertinant nebus renkami jokie dokumentai – pasitikima ūkininko pateiktais faktais. Ūkininkai gali siūlyti savo kandidatūrą patys arba juos gali siūlyti seniūnijų darbuotojai, saugomų teritorijų specialistai, kiti ūkininkai, nevyriausybinės organizacijos, įvairios asociacijos ir kt. Teikiantis kandidatūrą asmuo turi užpildyti paraiškos formą naturalit.lt svetainėje iki gegužės 31 d.

Seniūnijų konkurse bus apdovanotos seniūnijos, pasiekusios didžiausią proveržį skatinant agrarinę aplinkosaugą tarp ūkininkų. Seniūnijų laukia du apdovanojimai – „Agrarinės aplinkosaugos čempionė” ir „Agrarinės aplinkosaugos spartuolė”.

Seniūnijų konkursas vyks ilgiau – iki žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pabaigos, t. y. iki paraiškų pagal priemonę „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas” teikimo pabaigos. Bus skaičiuojama, koks pokytis įvyko seniūnijoje 2021 m. deklaruojant plotus pagal priemonės veiklas. Konkursui svarbūs du kriterijai – bendro ploto ir pareiškėjų skaičiaus pokyčiai.

Nugalėtojai bus apdovanoti rudenį įvyksiančioje ceremonijoje. Apie čempionato ambasadoriais tapusius ūkininkus bus kuriami vaizdo reportažai, jie galės tapti ir neformalaus Europos gamtai palankaus ūkininkavimo tinklo ,,Farming for nature" nariais.

Žemės ūkio ministerijos inf.

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta