Orai

Ar esate gėręs raminamuosius vaistus?

Dienos anekdotas

Sėdi senelis ir kalbasi su žmogumi:
- Na tas jaunimas dabar ir rengiasi. Nesuprasi, kas šis vaikas, ar mergaitė, ar berniukas?
O tas žmogus ir atsako:
- Tai mano duktė!
- Aaa, nežinojau, kad jūs jos tėvas.
- Ne, aš jos motina.

Komentaras

Jeigu:„medicinoj ruošiamos pertvarkos, tai gal ramybėj bus paliktos mokyklos ir kultūros namai. Ar viskam jau ateis paskutinioji ir lemiamoji valanda? Gal Lietuvoj po migrantų krizės ir koronos pandemijos nebėra kuo daugiau užsiimti, tik viską reorganizuoti žmonių nelabui."

Komentuoti

Turėjau kažkokių reikalų gretimame Grikiapelių kaime. Sustojau prie vienos sodybos. Terasoje sėdi vyrai. Kokie septyni. Vyrai argumentuotai diskutuoja apie Baudelair‘ą ir Sartre. Vos pradaręs automobilio duris išgirstu, jog jie jau komentuoja mane. Sako: „Koks čia py...as mano keliu važiuoja, tuoj snukin“, - ir dar kažką panašaus. Žmogystos kyla nuo stalo, artėja. „Kai filosofas sustoja, menininkas eina toliau“, - grėsmingai rėkiu, bandydamas apsiginti. Staiga tas, kuris buvo išsiveržęs toliausiai į priekį, mosteli ranka: Ble, čia gi Vidmukas“. Visi draugiškai sveikinamės, sėdu prie stalo. Intelektualus pokalbis tęsiasi...   O būčiau ne Vidmukas iš gretimo kaimo, net Sartre nebūtų padėjęs.

 

Po ilgokos pertraukos stebėjau nuotoliniu būdu vykusį Anykščių rajono tarybos posėdį. Labai Grikiapelių vyrus primena. Diskusijos apie Baudelair‘ą ir Sartre kiek toliau pažengusios, bet saviškių ir svetimųjų samprata identiška. Gali praleisti porą metų Mauručiuose, Malagoje ar Marse, bet, prisijungęs prie tarybos posėdžio transliacijos, per porą valandų lengvai sudarysi du atskirus sąrašus. Iš politikų laikysenos aišku, kas čia pas mus „geriečiai“ ir kas „tubiečiai“. Na, arba atvirkščiai - kas „tubiečiai“, o kas „blogiečiai“.

 

Ne naujiena, kad iš biudžeto gyvenantys žmonės yra skirstomi į savus ir svetimus, į priešus ir draugus. Taip, žinoma, skirstomi ir ne vien biudžetininkai, bet nebiudžetininkams patiems yra neįdomu, lojalūs jie valdžiai ar nelabai.

Dabartinės rajono situacijos išskirtinumas yra saviškius ir svetimus skiriančio brūkšnio riebumas. Brūkšnys storas, storas ir raudonas. Matėsi jis iš karto po savivaldos rinkimų, tačiau vyliausi, kad pamažu išsitrins. Deja, praraja tik didėja.

Buvęs Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis gegužės mėnesio rajono tarybos posėdyje kalbėjo, kad buvusiems jo komandos valdininkams taikomas mobingas, „žmonės iš darbo išeina šeimomis“. Aišku, kyla klausimas, kaip ir kada tie žmonės į savivaldybę susirabaškino su visa savo gimine. Žinot, bet juk suaugę žmonės! Vyras su žmona, aišku, nesitaria, kokiame konkurse kuris dalyvaus. O paskui pradaro šviežias valdininkas savo naujojo kabineto duris ir... ups! Koks nustebimas! Prie lango po alijošiumi jau jo ponia sėdi...

Visas tekstas - šeštadienio "Anykštoje" 

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Nesvarbu

  Nuoroda

  Katu bijai ju reikėjo trept koja žemėn but pabėgę vysi

  Prieš mėnesį
 • Pagal nuotrauką ir Tamystos koreliacijas Vidmuk, ar tik nenori pasirodyti, kad ir Rasiejoj savas - tipo kvasini ?

  Prieš mėnesį
 • Nu nu

  Nuoroda

  Šmigelskas žvairys

  Prieš mėnesį
 • Ups

  Nuoroda

  Balsavau ir balsuosiu už Kęstutį.. Jo komanda labai gerbemi žmonės tokie kaip gerbemas Savickas.

  Prieš mėnesį
 • Karūna

  atsakymas į: Ups Nuoroda

  Ten ne tik Alfredas švietė akinančią spalva.

  Prieš mėnesį
 • Emigrantas

  Nuoroda

  Nieko naujo rytų fronte, kaip sakoma. Šeimų klanas gyvavo gyvuoja ir gyvuos. Tokia struktūra, ... ir...varnas varnui akies nekerta.

  Prieš mėnesį
 • Morka

  Nuoroda

  Savo asmeninę gyvenimo patirtį, pastoviai leisti per Anykščių politikos prizmę, kad parašyti kažką? Jums reikia gero poilsio!

  Prieš mėnesį
 • Akivaizdu

  atsakymas į: Morka Nuoroda

  kad esi Morka, o gal net ir Ropė. Kūryba yra toks daiktas, kuri be asmeninės patirties iš viso neįmanoma. Be refleksijos būtų tik grafomanija. T.y. tokia poezija, kurią finansuoja savivaldybė.

  Prieš mėnesį
 • Juozas

  Nuoroda

  Kai šeima kartu į policiją, tai po to kartu į savivaldybė, po to kartu iš savivaldybės. Kaip sakoma, ką sujungė furaškė, joks Obelevičius neatjungs.

  Prieš mėnesį
 • viosai ne taip

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  policija juos padarė šeima, o ne kartu šeimoje ten nuėjo. Šeimų buvo ir kitokių prieš tai.

  Prieš mėnesį
Įkelti daugiau