Orai

Ar esate gėręs raminamuosius vaistus?

Dienos anekdotas

Susitiko dvi artimos draugės.
- Kaip tavo vyras? - pasiteiravo viena.
- Lyg ir nieko... tačiau vakarais prisileidžia vonią vandens, pasiima meškerę, užsidaro duris ir meškerioja.
- Reikėtų tau jį vis dėlto parodyti psichiatrui, - susirūpina draugė.
- Reikėtų... - atsidūsta vyro žmona. - Bet gi taip norisi šviežios žuvies.

Komentaras

Kaimo diedas:„Kaipo čia suprast? Aną dieną politologai per TV skiedė, kad gyvenimas Lietuvoj labai pagerėjo ir dar gerėja, kad smarkiai sumažėjo skurstančių, o šitiek skirta lėšų maisto produktams dėl skurstančių įsigijimui? Tai gal Lietuva jau nebe gerovės valstybė, gal skurdžių vėl padaugėjo?"

Komentuoti

Vienas mano bičiulis, kurio inicialai tokie pat kaip ir mano, sakė nepavydintis būsimam savivaldybės administracijos direktoriui, nes tas turės labai daug darbo „vien kol socdemus suadministruos...“

Priešrinkiminė konservatorių, socialdemokratų ir „valstiečių“ koalicija Sigučio Obelevičiaus pralaimėjimo mero rinkimuose atveju (kas ir įvyko) buvo pasmerkta žlugimui. Mero liberalo palikti opozicijoje nebuvo įmanoma. Gal buvo galima pasitampyti mėnesį, gal du... Tačiau vis tiek liberalai bėgant laikui būtų sugebėję suformuoti 13 žmonių daugumą. Jų daugumai nebūtina net ir visa svetimų frakcija, galima politikus sugaudyti po vieną. Vienus būtų paėmę pyragu, kitus botagu...

 

Liberalai, gavę ketvirtadalį rajono Tarybos mandatų, turės praktiškai šimtaprocentinę rajono kontrolę. Suskaldydami koaliciją ir raikydami rinkimų pergalės pyragą, jie atrodytų žaidė didmeistriškai. Tačiau iš tikrųjų jie nieko gudraus nepadarė – koalicija be kovos ir labai jau gėdingai pati pabiro. 13 žmonių grupė (konservatorių, „valstiečių“ ir socialdemokratų) koalicija galėjo išlikti kartu ir laikytis vieningos derybinės pozicijos. Tokia laikysena net neprieštarautų garsiajam Vinstono Čerčilio posakiui, kad politikoje nėra amžinų draugų ir amžinų priešų, o yra tik amžini interesai. Šita 13-os grupė būtų išsilaikiusi, jei būtų pasitikėję vieni kitais... Bet kur ten pasitikėsi svetimais, kai ir savais neverta tikėti. Todėl vyko ne derybos, o varžybos, kuris iš trijų partnerių greičiausiai parsiduos liberalams. Neparsiduosi tu, parsiduos artimas tavo... Socialdemokrato Donato Krikštaponio bandymas su liberalais derėtis per Vilnių man pasirodė esąs visos išdavystės anatomijos vainiku. Atrodo, jog D.Krikštaponiui pasidarė nesmagu vieninteliam iš koalicinio trejeto likti padoriam...

Jei viskas vyks, kaip dabar su partneriais sutarė liberalai, jiems atiteks viskas, konservatoriams – vicemero postas, o smulkiesiems – smulkmenos, konservatoriai, kaip partija, nepraloš. Per kurį laiką išdavystės užsimirš, dešiniųjų jėgų koalicija atrodys dėsninga, nuo mažaisiais koalicijos broliais tapusių konservatorių bus nuimta atsakomybė už tai, kas vyks rajone... Žodžiu, galės jie tyliai sėdėti ir klestėti. Nors ne klestėti, o „gulti ant dugno“. Šios sąvokos toli gražu nėra tapačios, tačiau dabartinėje rajono konservatorių situacijoje oficialus letargas jiems bus naudingesnis, nei oficiali kova prieš liberalus, kai karvedžiu neišvengiamai būtų laikomas Kapitonas.

Liberalų ateitis dabar jų pačių rankose. Tiesą sakant, ir jų pačių, ir visų kitų ateitis dabar liberalų rankose. „Darbiečiai“ liberalams - toks visai atsitiktinis daiktas. Nelabai reikalingas, bet gal kada pravers. Juolab kad jų elektoratas panašus kaip socdemų.

Su Arūno Liogės dviejų žmonių būriu koalicijoje išeina tokia kaip ir nesąmonė pačiam A.Liogei. Jis nieko prieš būtų tapti, pvz. mero patarėju, valdiškas darbas juk nesimėto. Tačiau A.Liogei ėmusis darbo, nesuderinamo su Tarybos nario statusu, jį Taryboje keistų Marijona Fergizienė. Spėju, kad tokiu atveju naujoji valdančioji koalicija vietoj planuotų dviejų „liogiečių“ balsų dažnai turėtų tik vieną, o pats A.Liogė dirbtų mero patarėju, sprendžiančiu M.Fergizienės klausimus. Prabangu.

Regis, didysis laviruotojas Antanas Baura šį kartą kaip raišas aštuonkojis užplaukė ant seklumos. Tįso, teliūskuoja vandenį, bet nei paplaukti gali, nei aplinkinių dėmesio sulaukia. Ką duos – tas bus gerai... Kita vertus, o kokias jis turėjo alternatyvas po pirmojo rinkimų turo? Jis statė už, jo nuomone, eiklesnį žirgą, bet pirmas atbėgo kitas.

Socdemų tapimas realia opozicija bus įdomus įvykis, procesas, reiškinys... Ši partija, bent jau Anykščiuose funkcionuoja kaip klasikinis komunistų partijos statybos pavyzdys. LSDP renka narius iš įvairių veiklos sričių, partinė linija yra akivaizdus kokybės ženklas siekiant karjeros, o tapus biudžetinės įstaigos vadovu – partinis bilietas beveik privalomas. Tiesa, komunistai daugiau dėmesio skyrė jaunų kadrų ugdymui, o Anykščių socdemai labiau orientuoti į jaunų kadrų žlugdymą... Pradžioje Alvydas Žala buvo suvalgytas, dabar - Dainius Žiogelis. Maksimaliai ilgame, 50-ies asmenų, kandidatavusių į Anykščių rajono tarybą, sąraše – tik kur ne kur mėtosi ne biudžetininkas. Ką tie žmonės blogo padarė, kad D.Krikštaponiui juos reikėjo pakišti po tanku (t.y. po Tubiu)? Ar nesityčios liberalai iš socdemų valdininkų, kaip kad iš jų tyčiojosi socdemai? Tyčiosis... Iš vienų tyčiosis trumpai (greit išmes iš darbo), iš kitų – švelniai, trečius paliks Sauliaus Rasalo pramogai...      

Visiškai analogišką tvarinį, kaip dabar socdemai, 2002 metais į savivaldos rinkimus paleido liberalas meras Darius Gudelis. Projektas pasiteisino, kol valdžia nepasikeitė... Paskui buvę liberalai ne tik pažiūras, bet ir pavardes pakeitė...

Jei Anykščių liberalai turėtų gerą jumoro jausmą, jie labiliausius socdemus valdininkus „administruotų“ į ... Konservatorių partiją. Nors S.Rasalas ir ne direktorius, bet jo jumoro jausmas neblogas, subtilus. Geras projektas, Sauliau?          

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • šaltis

  Nuoroda

  O šildymą sakė atpigins ne mažiau nei 20% ? Ar apgavo kaip seną mergą?

  Prieš 6 metų
 • ...

  Nuoroda

  :D

  Prieš 6 metų
 • Janina

  Nuoroda

  Kada liberalai atpigs vanduo ir šiukšlės?

  Prieš 6 metų
 • Paklaustukui

  Nuoroda

  Daug žinosi greit pasensi.:-)

  Prieš 6 metų
 • Algis

  Nuoroda

  Jei tikrai Sigutis bus vicemeras tai Tubis liks isspjautas antksciau ar veliau, lliks parduotas ar sudirbtas. Tubis turi labai pagalvoti koks gali buti darbas kaip salia sedi/ drumscia vandeni Sigutis...oi bus blogai.

  Prieš 6 metų
 • Paklaustukas

  Nuoroda

  O tas "Vienas mano bičiulis, kurio inicialai tokie pat kaip ir mano", ne jaučio steikais maitinantis ir kubile Šmigelską maudantis Vygandas Šližys? Na taip netyčia...?

  Prieš 6 metų
 • Išmintis

  Nuoroda

  Gimęs šliaužioti, prašliauš visur (M. Žvaneckis)

  Prieš 6 metų
 • Fakteliukai

  Nuoroda

  Dainius Žiogelis pasitikrino rinkimuose savo reitingus taip, kaip kadaise Vytenis Andriukaitis (net du kartus?), pasvajojęs tapti Lietuvos prezidentu. Dainiaus rezultatai nepalyginamai geresni, jis neliko paskutinis, nors meru ir netapo.

  Prieš 6 metų
 • Ei !!

  Nuoroda

  Vaišinu visus Rokforo Beliašais ! Nusipelnėte gyventi geriau :)

  Prieš 6 metų