Orai

Ar esate gėręs raminamuosius vaistus?

Dienos anekdotas

Susitiko dvi artimos draugės.
- Kaip tavo vyras? - pasiteiravo viena.
- Lyg ir nieko... tačiau vakarais prisileidžia vonią vandens, pasiima meškerę, užsidaro duris ir meškerioja.
- Reikėtų tau jį vis dėlto parodyti psichiatrui, - susirūpina draugė.
- Reikėtų... - atsidūsta vyro žmona. - Bet gi taip norisi šviežios žuvies.

Komentaras

Kaimo diedas:„Kaipo čia suprast? Aną dieną politologai per TV skiedė, kad gyvenimas Lietuvoj labai pagerėjo ir dar gerėja, kad smarkiai sumažėjo skurstančių, o šitiek skirta lėšų maisto produktams dėl skurstančių įsigijimui? Tai gal Lietuva jau nebe gerovės valstybė, gal skurdžių vėl padaugėjo?"

Komentuoti

Naujos kadencijos Anykščių rajono Tarybos žvaigžde iš karto tapo nepartinis Arūnas Liogė. Įsiveržė jis į mūsų politikos orbitą kaip koks pirmadienį užgimęs meteoritas. „Aš, Arūnas Liogė, prisiekiu gerbti ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai atlikti visas savivaldybės tarybos nario pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių gyventojų teises ir viešuosius interesus. Tepadeda man Dievas ir, aišku, Anykščių bendruomenės nariai“, – Tarybos posėdyje prisiekė A.Liogė ir šviesos greičiu tapo Vyriausios rinkimų komisijos (VRK) pirmininko Zenono Vaigausko galvos skausmu. Penki paskutiniai politiko priesaikos žodžiai buvo paskaityti ne iš rašto, o išėjo iš pačio A.Liogės, pačios jo širdies. Protingi žmonės neturėjo kreipti dėmesio į 58-erių metų bernioko pašėliojimą. Jis tik norėjo pasirodyti vyru, pasakyti daugiau, svariau nei oficialiame priesaikos tekste parašyta. Nieko A.Liogė blogo nepadarė. „.Naudodamasis proga norėčiau padėkoti „Maximai“, „Lukoilui“, „Utenos alui“, kaimynams, giminėms, draugams, ūkininkams, medžiotojams, žvejams mėgėjams, šiaip mėgėjams, gėjams ir radijo bangomis pasiųsti visus, t.y.pasiųsti visiems sveikinimą, giesmę - „Pamaskvio vakarai“, kurią atliks visiškai mišrus choras“

 

– jei šitaip, kuris politikas būtų prisiekęs, tai, žinoma, derėtų pykti, skųsti, piktintis. O čia tik truputį, tik penkis mažus gražius žodelyčius nuo savęs pridėjo ir blumpt – skundas, pagieža ir dantų griežimas... Įprasta manyti, jog taisykles – pradedant kelių eismu ir baigiant žvejyba – kuria kvailiai. Mes, protingi kaimiečiai, puikiai žinom, kada ir į ką reikia keisti padangas, o kvaili taisyklių kūrėjai ir dar kvailesni tų taisyklių laikymosi prižiūrėtojai mus baudžia. Taigi ir Tarybos narių priesaikos – kvailos ir jų pažodinis skaitymas yra kvailystė! Tačiau, jeigu vairuotojams ir politikams būtų suteikta laisvė interpretuoti nustatytas normas, priinterpretuotume iki visiškų anomalijų. Labai gražus pavyzdys – savivaldybių merų regalijos. Pabandykit per „Google“ paiešką pasiieškoti skirtingų savivaldybių regalijų. Uch, vaizdai... Gal todėl buitinėje kalboje vietoj regalijų prilipo panašiai skambantis vulgarus atitikmuo. Kažkada kiekvienai savivaldybei buvo leista improvizuoti, savo nuožiūrą susikurti regalijas ir dabar iš kartos į kartą merai vienas kitam perduoda, ainių beskonybės įrodymus.      

 Įstatymu reglamentuota Tarybos nario priesaika yra labai trumpa, labai aiški. Ne liaudies eiliuotojas ją rašė. Jau vien dėl tos priežasties nedera jos pildyti savo sapaliojimais. Kitaip tariant, jei negerbi Lietuvos, tai bent gerbk profesionalų darbą! A.Liogės saviraiškos forma ilginant priesaiką pagarba nedvelkia.

Tačiau, mano supratimu, ne jis čia yra didžiausias netvarkos darytojas, o tie, kurie sukėlė skandalą. Žinoma, gali būti, ir tai yra visai realu, kad skundą VRK dėl A.Liogės prailgintos priesaikos pasirašę socialdemokratai Vilius Juodelis bei Dainius Žiogelis, „Tvarkos ir teisingumo“ atstovas Vytautas Galvonas ir tas ketvirtas deputatas, kurio pavardės Z.Vaigauskas neperskaito, naktimis nemiega dėl Lietuvos. O jeigu užmiega, tai tik su Lietuvos Konstitucija. (Na, nebent kokioj komandiruotėj su Marksu permiega, bet šitai nesikaito). Tikiu aš jais. Tikiu D.Žiogeliu, V.Galvonu, žmogumi, kurio pavardės Z.Vaigauskas neperskaito. Šventai tikiu. Ypač tikiu V.Juodeliui... Niekšų, bailių ir valstybės išdavikų į KGB rezervą neimdavo. Niekšai, bailiai ir išdavikai po Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo nesimokė aukštojoje partinėje mokykloje. Partija ir organai imdavo tik geriausius! Tik tyriausius!

A.Liogę derėjo subarti. Gal net viešai. Gal net sušerti per užpakalį rykštele. Tačiau dėl šios globalios problemos kelti vėjus, užiminėti telefono ir fakso linijas, priversti šaukti VRK posėdį yra akivaizdus perlenkimas. Labai jau tiesmukai realizuotas nevaldomas potraukis kandžiotis.

Formaliai, o jei norint ir principingai žiūrint, A.Liogė net gali būti pašalintas iš Anykščių rajono tarybos. Tada pradėkim ir durnius šaudyt. Bet bijau, kad naujoji Taryba greit kvorumo nebesurinks.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • asdafa

  Nuoroda

  Kazin Anyksciu valdininkai be riejimosi ar dar ka nors sugeba.Jau visa Lietuva juokiasi kaip is kokiu kaimo besiriejanciu durneliu.Uz ka jiems dar ir algas moka, ar uz intrigas, as visada galvojau,kad algos mokamos uz darba.

  Prieš 6 metų
 • mnbv

  Nuoroda

  Na ir kas ,kad zodziu pridejo, juk miestieciu parama irgi labai svarbi. Skundikai turi buti ismesti is savivaldybes, o ne zmogus su gerais ketinimais. Skundikai pagrindiniai darbu trukdytojai. Jie visada mato tai, ko nera.

  Prieš 6 metų
 • pirmą kartą žmogus

  Nuoroda

  Į valdišką kėdę partinių pasodintas pagal savo specialybę. Nei vienam nekyla mintis, kad ligoninei galėtų vadovauti barzdaskutys [svarbu partinis]. Kokie rezultatai matome ..... kai šilumai vadovauja tos specialybės neturintis Vaičiulis

  Prieš 6 metų
 • mindaugas

  Nuoroda

  tai gal giedodami himna irgi savu zodziu pridesime

  Prieš 6 metų
 • Vytautas

  atsakymas į: mindaugas Nuoroda

  ... jeigu apie ANYKŠTĖNUS
  Jug liko MŪSŲ nebe ir kiek

  Prieš 6 metų
 • Vytautas

  Nuoroda

  ... Manau iš Liogės mandatas turi būti atimtas.
  3 valandų
  Toks kietas komentaras.
  Manau, laukia smagus įvykis - ATIMS MANDATĄ.
  O jeigu jis nesinešiojamas su savim, o jeigu užkastas trilitriniam kur Girioj , ar bačkoj Šventosios dugne ?

  Prieš 6 metų
 • satrebla

  Nuoroda

  Giliai užkabinta, liuks straipsnis. Kai tokius nebrendylas patys išrenkam, tai ir neraudokim dėl blogo gyvenimo.

  Prieš 6 metų
 • Nuoroda

  taigi ir perskaite ta priesaika visa nuo pradzios iki galo zodis zodin.

  Prieš 6 metų
 • Ir visgi

  Nuoroda

  Šmigelskas neteisus. Priesaika, kaip ir Konstitucija yra labai svarbus galima sakyti šventas dalykas. Jeigu tarybos nariui į tai nusispjauti, tai jam nusispjauti ir ant įstatymų, valstybės. Manau iš Liogės mandatas turi būti atimtas.

  Prieš 6 metų
 • magija

  atsakymas į: Ir visgi Nuoroda

  Skaityk atidžiau. Šmigelskas taip ir rašo

  Prieš 6 metų
Įkelti daugiau