Orai

Ar esate gėręs raminamuosius vaistus?

Dienos anekdotas

Susitiko dvi artimos draugės.
- Kaip tavo vyras? - pasiteiravo viena.
- Lyg ir nieko... tačiau vakarais prisileidžia vonią vandens, pasiima meškerę, užsidaro duris ir meškerioja.
- Reikėtų tau jį vis dėlto parodyti psichiatrui, - susirūpina draugė.
- Reikėtų... - atsidūsta vyro žmona. - Bet gi taip norisi šviežios žuvies.

Komentaras

Kaimo diedas:„Kaipo čia suprast? Aną dieną politologai per TV skiedė, kad gyvenimas Lietuvoj labai pagerėjo ir dar gerėja, kad smarkiai sumažėjo skurstančių, o šitiek skirta lėšų maisto produktams dėl skurstančių įsigijimui? Tai gal Lietuva jau nebe gerovės valstybė, gal skurdžių vėl padaugėjo?"

Komentuoti

Labai gerai, kad Virgilijus Aloyzas Milaknis pareiškė, jog išeina iš Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos. Net jeigu pradėjęs eiti iš partijos jis į ją sugrįš, vis tiek politinės sistemos ir politikų veiklos šaržą jau bus pateikęs. Ačiū Jam. Ačiū už įspėjimą, kad partijos ir valdiškas darbas yra pavojingiau už rūkymą.

V.A.Milaknis TS-LKD nariu buvo 22 metus, todėl teigė manąs, kad partija juo turi pasirūpinti. Tuo tarpu TS-LKD Anykščių skyriui jis visai nerūpi – V.A.Milaknis liko be valdiško postelio ir įkopęs į šeštąją dešimtį turi gyvenimą pradėti iš naujo. Liūdna ir pikta. Ypač pikta todėl, kad TS-LKD išliko rajono valdžioje, bet be 22 metus partijai atidavusio V.A.Milaknio.

 

Tiesa, kai peržiūrėjau šio politiko biografiją, išsiaiškinau, kad jis beveik per visą savo partinę karjerą buvo partijos maitinamas. Pradžioje jį meras konservatorius Saulius Nefas paskyrė Viešintų seniūnu, paskui konservatoriams sudarius koaliciją su liberalais, V.A.Milakniui atiteko savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo portfelis, o paskutinius aštuonerius metus jis buvo mero konservatoriaus Sigučio Obelevičiaus patarėju. Bent už 17 metų iš 22 praleistų partijoje V.A.Milakniui partijos dėka buvo mokama alga... Bet štai nebėr algos – nebereikia ir partijos.

Visai nenoriu smerkti V.A.Milaknio už, regis, iš pirmo žvilgsnio negarbingą poelgį. Geriau įsižiūrėjus – jo poelgis kaip tik garbingas, normalus parodymas, kam normaliam žmogui gali būti reikalinga partija.

Anykščių politikoje dalyvauja keli šimtai žmonių. Dalis tų politikų yra formalūs veikėjai, kurie iš priklausymo partijai turi realios naudos arba bent mano, kad naudos turi. Yra keli žmonės, kurie politikuoja dėl sportinio intereso, jei norit idealizmo. Pavyzdžiui - chirurgas Giedrius Klimkevičius ar mokytoja – pensininkė Aldona Daugilytė. Ir yra gal 20-30 politikų-profesionalų. Tie profesionalai politikai niekuo neprofesionalesni už neprofesionalus, jie tik paprasčiausiai nebegali ar nebenori prasimaitinti kitais būdais. Tai žmonės, kurie per savo politinę veiklą neteko profesijų arba jų niekada net ir neturėjo. V.A.Milaknis – vienas iš tų tikrųjų Anykščių politikos profesionalų. Kur jam dėtis netekus valdiško darbo? Pagal profesiją dirbti? Darbų mokytoju? Ir laisvų darbo vietų nėra, o jei ir būtų, V.A.Milakniui, manau, mokyti vaikus pjaustyti „lobziku“ nebesinori...

Politikos profesionalais laikyčiau ir postų netekusius socialdemokratus Donatą Krikštaponį bei Vilių Juodelį, ir „valstietį“ Antaną Baurą, ir kitą konservatorių Valentiną Patumsį. Tačiau, šis ketvertas buvo ir yra gerokai saugesnis nei V.A.Milaknis, todėl jie mažesni profesionalai. V.Patumsis ir D.Krikštaponis jau gauna pensijas, V.Juodelis ir A.Baura – netrukus gaus. D.Krikštaponis turi kaimo turizmo sodybą, kiti trys – mažesnius ar didesnius ūkius. Bet, tarkim, A.Bauros net ir užnugaris nuo profesionalumo negelbėja – jis netrukus taps savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėju. Spėčiau, kad ir V.Patumsiui bus surastas koks nors, kad ir labai kuklus valdiškas darbelis. Politikais-profesionalais reikia rūpintis. Ir kuo didesnis profesionalas, tuo - labiau bejėgis...

„Politinė partija – tai būrys žmonių susivienijęs tam, kad paimtų ir pasidalintų valdžią, postus ir įtaką.“ – panašiai taip, na beveik taip, skamba apibrėžimas, kas yra partija. Ir nėra čia ko maivytis, ir vaidinti idealistų. Nieko tame blogo nematau... Problema yra politikų – profesionalų skaičiaus augimas, dauginimasis. O jų daugėja dėl užsimiršimo, jog partija nebūtinai maitins iki gilios senatvės. Akivaizdu, kad meras liberalas Kęstutis Tubis profesionalų skaičių didina. Kur dėtis pvz. administracijos direktorės pavaduotojui Sauliui Rasalui, kai kada nors neteks šio darbo? Kam po ketverių metų bus reikalingas ir tinkamas mero patarėjas Donaldas Vaičiūnas? Na, administracijos direktorė Veneta Veršulytė per ketverius metus gal ir netaps visiška politikos profesionale, bet jei valdžioje prabus 17 metų... Metams valdžioje bėgant ir protingi žmonės tampa profesionalais.

„Esu be specialybės ir be darbo,
Ir Lietuvos Respublikai aš – nulis.
Man, šneka žmonės, pasimaišo kartais –
Iškėlęs kirvį aš vaikaus mėnulį.

Kodėl? O ko jis šviečia, bet nešildo?
Kaip Konstitucija… Man gelia širdį –
Mane Tėvynė pametė po tiltu
Tais metais… Laisvės ašarom nugirdžius.“ – apie juos kažkada įspėjo Klasikas. O dabar dar priminė ir V.A.Milaknis.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Sameer

  Nuoroda

  https://www.netkobiety.pl/profile.php?id=341299 When I check the advice columns any specific of the beauty magazines that throng playboy stands, one of the first things that strike me could be the long list of young girls seeking advice to strengthen the condition of their damaged hair. Anxieties they had spent a little time listening to what their mothers told them, they couldnt survive fretting around it is also columns. As a so-called hair care expert with a head that doesnt fail to attract attention, it pains me to observed that the girls is unable to follow simple tips to keep their hair in shape. Developing take too much effort, and you also could have a mop of hair that keeps turning heads.

  Prieš 2 metų
 • Jeff

  Nuoroda

  Jaki lek na hemoroidy bez recepty jest warty uwagi? http://paskinazeby.pl

  Prieš 2 metų
 • Tina

  Nuoroda

  http://www.dcreationclub.com/profile/bitoko73/ There are a couple urban myths about mentoring that reason to be allayed. The major one is, You should have grey hair to turn into a mentor. Bollocks! The solution to being a successful mentor is your ability to impart your knowledge, wisdom and experience to the mentee.

  Prieš 2 metų
 • Ashley

  Nuoroda

  http://www.hararebusinessdirectory.co.zw/?job_listing=tulsa-przed-do-mojego-current You may be feeling overweight, sluggish and tired. Regular, light exercise can try to keep your weight in check, boost your mood and energy, and cut documented on many with the annoying pregnancy side effects, like varicose veins, backaches, bloating, and irritation.

  Prieš 2 metų
 • Astra

  Nuoroda

  Jei tiek spaudos dėmesio, anykštėnų komentarų, kaip kam ir dėl ko jis patinka ar nepatinka darau išvadą, kad tai neeilinė asmenybė. Jis neviešas asmuo nuo rinkimų, o tiek dėmesio?! Gal ruošiamas kaip Gudelis būsimam Prezidento rinkimų štabui?

  Prieš 6 metų
 • Vaje vaje

  Nuoroda

  Va ims protestuodamas Milaknis ir susidegins kaip Kalanta po konservatorių būstinės langais. Nerealu? Na gal ir ne, bet o jeigu? O partija jam sako: eik tu savo šaukštų drožti! Vaje vaje...

  Prieš 6 metų
 • KVAILY;

  Nuoroda

  Milaknis,jeigu butu gabus politikas -seniai Anyksciuose nesedetu.Is jo politikas kaip kulka is .......Menininkas jis gali buti geras,bet ne daugiau .Gerai zinau ka jis sugeba...t

  Prieš 6 metų
 • Ona

  Nuoroda

  Partija be Milaknio - partija be ateitis.

  Prieš 6 metų
 • Ona-i

  atsakymas į: Ona Nuoroda

  Milaknis be partijos - Milaknis be ateitis.

  Prieš 6 metų
 • Nuostolis

  Nuoroda

  Tėvynės sąjunga prarado geriausią žmogų o Jūs, žurnaliste, tyčiojatės. Gėda!

  Prieš 6 metų
Įkelti daugiau