Būkite su „Anykšta“ ir antrąjį 2021-ųjų metų pusmetį!

Orai

Koks Jums būtų tinkamiausias laikas (valanda) kultūriniams renginiams vasaros sezono metu?

Dienos anekdotas

Trečią kartą spiritu pravalius išmaniojo telefono ekraną, Siri programėlė paprašė užkandos.

Komentaras

M.F.:„Pakruojyje namo administratorius kiekvienam daugiabučiui padovanojo po žolės pjovimo mašiną. Išėję į pensiją namo gyventojai talkina komunalininkams nupjauti žolę prie savo namo. Gal tokiią praktiką pamėginti ir Anykščiuose. Jei name vienos bobutės, tai tokia akcija netinka."

Skaityti komentarus (1)
Juokaujam, jog mūsų naujoji Seimo narė Greta Kildišienė ypač daug kalba apie švietimą, nes jai pačiai šitai aktualu. Kol šalies švietime tokia netvarka, jai net nėra prasmės siekti universitetinio išsilavinimo. Nekokybiškas bus išsilavinimas...  Žodžiu, parlamentarė pradžioje pertvarkys universitetus, o paskui eis mokytis.
Džiaugtis, jog išsirinkome neišsilavinusią Seimo narę, žinoma, nedera. Tačiau prisiminkim, kokių mes iškasenų Seime tik nesame turėję. Sakykim, Vytautas Šustauskas buvo legalus išdykėlis. Bet kiek įsislaptinusių linksmuolių buvo. Žinom Birutę Vėsaitę, Dalią Teišerskytę, Loretą Graužinienę, Audronę Pitrėnienę... Skonio reikalas, bet Ūkio ministro poste man labiau tinka bemokslė G. Kildišienė nei mokslų daktarė B. Vėsaitė.    
Man, kaip liberalui, nepriimtinas „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio planas kurti valstybines vaistines bei specializuotas alkoholio parduotuves. Bijau, kad šitas sprendimas sužlugdys mažas kaimų parduotuves ir pribaigs „netinklines“ vaistines. Turėtų atsigauti pilstukininkai, juolab kad policininkas nr.1 nuo šiol valdys valstybę ir neturės laiko smulkmenoms. Kita vertus, jei pilstukininkų pardavimų apimtys augs, tuo pat metu augs ir karstų, vainikų, žvakių pardavimai. Taigi, ekonomikoje pusiausvyra išliks.
Liberalų sąjūdžio lyderiai rypuoja, kad jie nesusidės su R. Karbauskiu, nes tas yra socialistas. Šioje vietoje praleidęs visą deramą keiksmažodžių tiradą primenu, kad 2008-aisias mano brangūs liberalai susidėjo su pačiu Andriumi Kubiliumi. Pasmaugėt, broliai liberalai, kartu su konservais visą nacionalinę ir regioninę žiniasklaidą! Tada mūsų pajamos dėl krizės mažėjo trečdaliu, Jūs per vieną naktį trečdaliu padidinot mūsų išlaidas. „Pėvėėmas“ buvo tik gėlytės, tuo pat metu „įsodrinot“ honorarus ir „sutvarkėt“ valstybinės įmonės - Lietuvos pašto paslaugų kainas. Vienu metu už žurnalo „Aukštaitiškas formatas“ pristatymą kaimo prenumeratoriui paštas lupo daugiau nei žurnalo kaina (pvz. mums prenumeratorius už žurnalą mokėjo 2 litus, mes paštui už jo nunešimą – 3 litus).
Ir dabar Jūs (vėl praleidžiama keiksmažodžių tirada) šnekat apie verslą? „Lietuvos rytas“ nustojo leisti žurnalus, išpardavė biurus regionuose, atleido būrį korespondentų. „Respublika“ iš dienraščio pasidarė savaitraščiu. Mažiausiai pasikeitė koncerno MG Baltic leidžiamos „Lietuvos žinios“... Didelė dalis regioninių laikraščių tapo vietos savivaldybių ruporais, mat vos kvėpuojančiam verslui dešimties ar dvidešimties tūkstančių vertės metiniai valdiški užsakymai tapo būtini kaip oras. Sakydavo, kad musę ir politiką galima užmušti laikraščiu. Dabar atvirkščiai, dabar politikas gali užmušti laikraštį. Skaitytojui, norinčiam pasiginčyti, tikinčiam, kad popierinę žiniasklaidą sunaikino internetas, galiu priminti, jog tik vienetai šalies portalų yra pelningi ir tai su išlygomis (patriotiniai projektai, ministerijų, visuomeninių organizacijų užsakymai ir pan.)... Kitaip tariant, ir portalų laisvės indeksas labai jau menkas.  
Konservatorių partijoje užaugo nauja karta, 2008-ųjų reformatoriai pastumti į šalį. Kita vertus, Landsbergiams nejaučiu totalinės neapykantos. Jau lyg galėjau suprasti ir atleisti. Bet prieš antrąjį rinkimų turą konservatorių kandidatai savo „Facebook“-uose ėmė rėkti, jog tėvynė pavojuje. Jiems antrino save valstybininkais laikantys visuomenės veikėjai. Vėl pakvipo teisybės monopolizacija, gėrio ir blogio kova. R. Karbauskis - blogis, nes jis milijonierius,  jo tėvas kolūkio pirmininkas, o brolis gyvena Maskvoje. Skysti argumentai. Ir rinkimų antrasis turas šitai parodė...
Ar man baisu, kad „valstiečiai“ galimai sunaikins kaimo parduotuves ir mažas vaistines? Baisu. Bet nelabai... Gal dėl tų sprendimų mažiau gersime ir pigesnius vaistus pirksime. Čia bent tikslas pateisina priemones. Tai vis tiek geriau nei politikos elitą užknisusius „Lietrytį“ ir „Respubliką“ naikinant, kad gražiau atrodytų, papjauti visą šalies žiniasklaidą.
Prieš antrąjį rinkimų turą Anykščių meras Kęstutis Tubis parėmė „valstietę“ G. Kildišienę. Nepartinis, bet liberalų remtas meras tokiu būdu išdavė savo partiją. Mat Liberalų sąjungos pozicija: „valstiečiai“ yra blogis“. Bet šiuo atveju išdavystės samprata lieka slidi – K. Tubis moraliai turėtų būti įsipareigojęs Lukui Pakelčiui, tačiau vargu ar jis įsipareigojęs tiems, kam įsipareigojo L. Pakeltis... Meras, regis, sužaidė nepralaimimą žaidimą –  parėmęs „valstietę“, užsitikrino Vyriausybės paramą, gal net kokią kuklią viceministro poziciją, jei prireiks... Ir dar jis pasitikrino, kiek yra nepriklausomas nuo vietinių liberalų. Bet kol kas panašu, jog Anykščiuose labiausiai  nepriklausomi yra liberalai, mat nuo jų niekas nepriklauso...      

 

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Audrius

  Nuoroda

  Teko girdėti ir pajausti, kad Gretą Kildišienę moraliai parėmė, stiprūs ir iškilus inteligentijos Anykščių žmonės, turintys sąžinę ir motyvuotą pozityvą ....

  Prieš 4 metų
 • Audrius

  Nuoroda

  Kęstutį Tubį išrinko ( ne grupelė ar saujelė žmonių ) tiesiogiai Anykščių krašto žmonės ir Jis atstovauja ir gina Jų interesus.....Tai natūralu, kad kaip meras, geriausiai žino, kas geriausiai gali žmonėms dirbti, profesionaliai ir sąžiningai ! Meras K. Tubis paremdamas G. Kildiišenę išreiškė Anykščių krašto žmonių norą ką žmonės nori turėti LR seimo nariu.....

  Prieš 4 metų
 • ar žynat naujienu kad tuoj

  Nuoroda

  nauju meru turesma ?

  Prieš 4 metų
 • uuu

  Nuoroda

  Matysime,kai dugną dėsime.Negirk dienos be vakaro..Baimės pilnos kelnės,net sodcdėmų prireikė,tai kaip čia dabar,nėra kam.

  Prieš 4 metų
 • Anykščių Merfis

  Nuoroda

  Visas padidintas peveėmas tilpo vienoje "Stumbro" dėžutėje...

  Prieš 4 metų
 • Nebijote,kad

  Nuoroda

  Red DALIA su anūko prieskoniu konservais gali tai sutrukdyti visą išsirinkimo džiaugsmą?

  Prieš 4 metų
 • saunuoliai

  Nuoroda

  valstieciai, dieve jums padek, o sunys tegu riejasi, nekreipkit demesio

  Prieš 4 metų
 • už kiek parsidavei?

  Nuoroda

  Kad apie valstiečius gerai rašai?

  Prieš 4 metų
 • o

  atsakymas į: už kiek parsidavei? Nuoroda

  iš kur žinai, kad jie blogi? Jie juk dar nebuvo valdžioj :)

  Prieš 4 metų
 • Uz

  Nuoroda

  Užsičiauptų Anykšta niekas nežinotų kas restoraną prie pilies stato kas demokratija į Baltarusiją neša kas savus premijuoja. Miegotų valdžios mafija ramiau o jų bobos komentarų nerašinėtų. A ne taip sakau mažute?

  Prieš 4 metų
Įkelti daugiau