Būkite su „Anykšta“ ir antrąjį 2021-ųjų metų pusmetį!

Orai

Koks Jums būtų tinkamiausias laikas (valanda) kultūriniams renginiams vasaros sezono metu?

Dienos anekdotas

Trečią kartą spiritu pravalius išmaniojo telefono ekraną, Siri programėlė paprašė užkandos.

Komentaras

M.F.:„Pakruojyje namo administratorius kiekvienam daugiabučiui padovanojo po žolės pjovimo mašiną. Išėję į pensiją namo gyventojai talkina komunalininkams nupjauti žolę prie savo namo. Gal tokiią praktiką pamėginti ir Anykščiuose. Jei name vienos bobutės, tai tokia akcija netinka."

Skaityti komentarus (1)

Dvejose iš penkių Utenos regiono rinkimų apygardų Seimo rinkimus laimėjo „valstiečiai“. Po vieną mandatą iškovojo Tėvynės sąjunga, Darbo partija bei partija „Tvarka ir teisingumas“. Didžiausia staigmena – rinkimų rezultatai Anykščių-Panevėžio apygardoje, kur nugalėjo 31 metų net kolegijos nebaigusi „valstietė“ Greta Kildišienė. Politikė, regis, atėjo „iš niekur“, pro varžovus praėjo kaip pro stovinčius ir dabar Seime sėdi Ramūno Karbauskio dešinėje, t.y. tapo didžiausios Seime Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūno pavaduotoja.


Sunkiai tikėtina buvo ir tuometinio Ignalinos rajono vicemero Gintauto Kindurio pergalė Nalšios apygardoje. Ši apygarda sudaryta iš Ignalinos ir Švenčionių rajonų, tad natūrali prognozė, kad Švenčionių gyventojams kaimyninio rajono mero pavaduotojas neturėtų būti didžiai įdomus. Savęs paklauskit, ar žinot bent vieno svetimo rajono mero pavaduotojo pavardę? Tačiau G. Kindurys savo rajono apylinkėse jau pirmajame ture rinko pusę visų balsų ir tokio milžiniško ignaliniečių palaikymo užteko jo bendrai pergalei. Ignalina buvo vadinama kunigaikštyste, kurią du šimtus metų valdo tas pats asmuo - „valstietis“ Bronis Ropė. Po G. Kindurio tapimo Seimo nariu, mano akyse Ignalinos kunigaikštystės įvaizdis tik sustiprėjo. Kai B. Ropė, Ignalinos mero poste išbuvęs nuo 1992 m. (iki 1995 m. - rajono valdytojas) iki 2014 m., iškeliavo į Europos parlamentą, mero postą lyg ir paveldėjo ilgametis jo pavaduotojas Henrikas Šiaudinis. Pastarojo pavaduotoju išrinktas G. Kindurys. Atėjus 2016-ųjų Seimo rinkimams šiam buvo „atiduota“ Nalšios apygarda. G. Kindurį vicemero poste dabar keis ketvirtas pagal hierarchiją Ignalinos „valstietis“. Atrodytų, jog Ignalinoje „valstiečiai“ - kaip anų laikų komunistų partija – tauta išrinks tą, kurį tik partija deleguos.
Utenos, Molėtų-Širvintų ir Visagino-Zarasų apygardų gyventojai po 2016 metų rinkimų man pasirodė esą politiškai brandūs, solidūs. Visagino-Zarasų apygardoje rinkimus laimėjo partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas Algimantas Dumbrava. Šiame krašte gerbiamo politiko reitingo nepaveikė jo partijos artėjimas prie „bankroto“. Panašu, kad A. Dumbrava vertintas kaip asmenybė, o ne kaip bandos (jei norit gražiau – bangos) dalis.
Adekvatūs buvo ir Utenos bei Molėtų-Širvintų rinkėjai. Šiose apygardose į antrąjį turą iškopė vietiniai grandai. Utenoje konservatorius Edmundas Pupinis antrajame ture įveikė socialdemokratę Mildą Petrauskienę, Molėtų-Širvintų apygardoje „darbietis“ Petras Čimbaras nugalėjo konservatorių Valentiną Stundį. Molėtų-Širvintų apygardoje „valstiečiai“ savo kandidato nekėlė, o Utenos bei Visagino-Zarasų apygardose valstiečių kandidatai Birutė Jatautaitė bei Vitalijus Besakirskas liko treti. Per atstumą žiūrint B. Jatautaitė ir V. Besakirskas trečiųjų vietų savo apygardose taip pat nebuvo verti, tačiau natūralu, jog partijos reitingas kumšteli jos atstovus.
Po šių Seimo rinkimų buvo gaila bent jau dviejų regiono liberalų. Anykščių-Panevėžio apygardoje Lukas Pakeltis liko trečias, Utenos apygardoje Marijus Kaukėnas užėmė ketvirtąją vietą. Vyrai, regis, buvo verti daugiau, tačiau dalį jų balsų kitiems „paskolino“ Eligijus Masiulis. Pinigus jis skolinosi sau, o štai svetimus balsus „praskolino“. Liberalų sąjūdžio Anykščių skyrių krečia rajono valdžios skandalas ir dabar nebeaišku, ar vietinių liberalų lyderis L. Pakeltis išsikapanos, ar apskritai liks politikoje. Uteniškio liberalo M. Kaukėno nuoseklus darbas vaisių neduoda – jis antrą kadenciją sėdi Utenos rajono tarybos opozicijoje, antrus Seimo rinkimus pralošia... Žinia, nuolatiniai pralaimėjimai džiaugsmo nekelia. Vienus pralaimėjimai motyvuoja dirbti, kitus, deja... ieškoti „teisingos“ partijos arba apskritai trauktis iš politikos. V. Stundys, E. Pupinis, A. Dumbrava, M. Petrauskienė per kelias dienas netapo politikais - asmenybėmis, o ilgai ir kantriai dirbo...
Tačiau, kai matai, kaip pro tave į Seimą nusklendžia fėja, girdi, kad kiti politikai auga ne kaip individai, bet kaip konjunktūrinės terpės visuma, kai turi patirties, jog tavęs tik dalis priklauso pačiam sau (likusi tavo dalis vertinama pagal svetimos alkoholinio gėrimo dėžutės turinį), motyvacijos nuosekliai dirbti nedaug telieka... Lengviau pirkti loterijos bilietus ir tikėtis „nutrinti“ tris gandrus.

 

Vidmantas ŠMIGELSKAS; "Aukštaitiškas formatas"

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Liz

  Nuoroda

  https://www.fanficauthors.net/users/127217/ It it not just important to clean your teeth regularly yet its also vital that choose the most beneficial method for brushing. Lots of people are found to have different types of problems with their teeth in addition they fail to keep up healthy teeth. Dental care must always be an important part of the routine.

  Prieš 2 metų
 • Lisa

  Nuoroda

  Co to są hemoroidy i guzki krwawnicze? Skąd się biorą? http://siwienie.net.pl/kt/produkty/

  Prieš 2 metų
 • Joe

  Nuoroda

  Jak sprawdza się Humavit - opinie http://na-depresje.pl/kat/leki-na-depresje/

  Prieš 2 metų
 • Tony

  Nuoroda

  http://solismagazine.com/author/kannstabwhom/#.W26sJqKsDMA The laser used their treatment generally targets the melanin available in the skin, which is responsible for the shade of the skin and hair. It is seen that when more melanin is in the skin, the laser works a lot. However, less melanin the actual planet skin is evenly sufficient being the laser will target only hair and never the skin. It is considered which with dark, thick hair and light skin are great candidates for that laser treatment plan. This method is generally not effective on individuals with red, blonde or grey hair.

  Prieš 2 metų
 • Keith

  Nuoroda

  http://sygnaturazdrowia.pl/powerbrain/czlonkowie/adis77/ To remove dandruff, before washing curly hair massage a few baking soda into your locks. After five minutes, rinse off and wash your hair as average.

  Prieš 2 metų
 • Darius

  Nuoroda

  Tokių partinių "sėkmių" kaip valstiečių buvo ir daugiau, tiksliau būna per kiekvienus rinkimus. Seime panašų išsilavinimą kaip Kildišienė turėjo ir Šustauskas. Kvailų rinkėjų, kurie tikisi kada nors sulaukti tokios valdžios, kuri galvos už juos, dėka seimo rinkimus laimėjo ir darbiečiai, ir tvarkiečiai, ir Valinskas, ir Venckienė ir t.t. Tiesiog ši Karbauskio-Skvernelio banga į seimą nunešė būrį naujų gelbėtojų. Ką jie išgelbės? Greičiausiai, įvedus alkoholio drastiškus apribojimus nuo verslo "išgelbės" bankrutavusius kaimo parduotuvių savininkus, nuo darbo "išgelbės" bankrutavusį "Anykščių vyną", nuo papildomų eurų kišenėje "išgelbės" daugiabučių gyventojus panaikinus PVM lengvatą. O po 4 metų žmonės balsuos už naujus Gelbėtojus.

  Prieš 4 metų
 • Grožis

  atsakymas į: Darius Nuoroda

  Meras per trumpą laiką susižavėjo Kildišiene. Naivus vyras.

  Prieš 4 metų
 • liberalas

  Nuoroda

  Kaput mums. Ir tai džiugina. Eisim pas valstiečius su visu Tubiu. O tu Šmigelskai liksi vienas loti paskui nueinanti karavaną.

  Prieš 4 metų
 • Taigi

  Nuoroda

  Teisingai sakote tegu sedi o taip noretusi,kad ne sedetu o dirbtu.

  Prieš 4 metų
 • X - man

  Nuoroda

  Dar praėjusio amžiaus pabaigoje, tūkstantis devyni šimtai devynesdešimt šeštaisiais Seimo rinkimus triuškinančia pergale laimėjo Tėvynės sąjunga - Lietuvos konservatoriai, kurie į politinę talką pasikvietę Krikščionis - demokratus sukūrė valdančiąją daugumą, o valdžioje grynoji politikos dešinė išbuvo keturis metus. Buvo visko per tą ketvirtį metų buvo priimta, bet neišvengta ir politinių klaidų. Sunku suvokti kodėl tuometė valdančioji dauguma ėmėsi keisti Seimo rinkimų įstatymą, kurio naująsias pataisas vetavo Valdas Adamkus, tačiau veto buvo atmestas. Įsiteisėjus naujosioms Seimo rinkimų įstatymų pataisoms, Seimo nariai vienmadatėse apygardose nuo tol bus renkami tik viename ture, kas surinks balsų daugiau už kitus, tas laimės. Atėjo du tūkstantieji, su jais ir nauji Seimo rinkimai. Jau suskaičiavus preliuminarius balsavimo rezultatus pasipylė pirmieji kuriozai, paaiškėjo, kad rinkimus laimėti vienmandatėje kai ne kuriems kandidatams užteko vos keliolikos procentų nuo apygardoje balsavusių. Kaunas išrinko Vytautą Šustauską, Stanislovą Buškevičių, kitose Kauno vienmandatėse dominavo Liberalų sąjunga, prieš rinkimus sukirtusi rankomis su buvusiu konservatoriumi Rolandu Paksu, buvusių jų meru, bei premjeru. Iš buvusios devynesdešimt šeštųjų, du tūkstantųjų Seimo valdančiosios daugumos: konservatorių ir krikdemų Kaune rinkimus laimėjo tik Algirdas Saudargas, o Tėvynės sąjunga turėjo tenkintis vos dešimčia gautų mandatų. Jau spėjęs pabūti ir Liberalų sąjungos vedliu ir jų meru Vilniuje Rolandas Paksas tapo šios partijos sėkmės katalizatoriumi(reakcijos greitintoju) du tūkstantųjų rinkimuose. Liberalų sąjunga laimėjusi 34 kėdes Seime sumušė rankomis su Artūro Paulausko "Naująją sąjunga" bei sudarė valdančią daugumą su savo naujaisiais partneriais. Naująją politiką laimino pats Valdas Adamkus, kuris jau po dviejų metų pralaimės prezidentinius rinkimus prieš vieną iš "palaimimtų" - Rolandą Paksą. Naujosios politikos banga davusi daug vilčių Lietuvos žmonėms, greitai juos nuvylė - valdančioji dauguma skilo, liberalai iškeliavo į opoziciją, o Rolandas Paksas kartu su bendražygiais į atskirą frakciją, iš kurios vėliau susikurs partija, o pats ekspremjeras savu laiku pabuvęs konservatoriumi, vėliau ir liberalu nusiviliojęs jų rinkėjus taps Lietuvos prezidentu. Liberalų sąjunga dar po ketverių metų laimės beveik per pusę mažiau mandatų Seime, nei du tūkstantaisiais, prasidės tarpusavio rietenos, partija skils iš vidaus: pradžioje atskils Liberalų sąjūdis, kiek vėliau Artūras Zuokas įkurs politinį judėjimą "Taip".
  Dabar sunku pasakyti į kurią pusę būtų pakrypusi paskutinių Seimo rinkimų eiga, jei ne Gegužės pradžioje - juodasis ketvirtadienis, po kurio pagal vienos iš sociologines apklausas atliekančios bendrovės duomenis, Liberalų sąjūdžio reitingas krito žemyn vos ne dešimčia procentų, o jų buvusio lyderio Eligijaus Masiulio populiarumo kritimas žemyn vos nesumušė visų laikų rekordo, kada lygiai panašiai, tik dar žemesnėje populiarumo padaloje po apkaltos atsidūrė atsidūrė Rolandas Paksas. Kas gali paneigti, kad kaip ant mielių augę Liberalų sąjūdžio reitingai nebūtų garantavę panašios politinės pergalės, kaip šiuose rinkimuose ją pasiekė Valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Ir kas būtų buvę tada? Konservatoriai būtų praradę pozicijas ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir regionuose ir niekas negali būti tikru, kad nebūtų pasikartojęs du tūkstantųjų metų scenarijus. Kas galėtų paneigti, kad tokiu atveju šiai dienai mes būtume turėję valdančiąją Seimo daugumą kurią būtų sudarę liberalai, valstiečiai ir socialdemokratai?

  Prieš 4 metų
Įkelti daugiau