Orai

Džiaugiuosi - Dalinuosi „Darbas - malda mūsų žemei“

Dienos anekdotas

Močiutė skrybėlių parduotuvėje nusižiūri ypač prašmatnų modelį.
- Su ja jūs iš karto atjaunėjate 20 metų, - giria pardavėja.
Anūkas močiutei:
- Tada jos nepirk. Neteksi pensijos.

Komentaras

Panika:„Kam ta panika ? Tyrimus daro ,o jie nėra 100% teisingi ,tai viena ,o antra ,nereikia panikoj gyventi ,o trečia skiepas nuo apsikrėsti ar ligos neapsaugo .Laikytis atstumo ir higienos ir gyvent be baimes ir be kaukių ,nes virusas toks mažas ,kad jokia maske nepades ,jos tik pelnas korporacijoms ,taip kaip ir skiepas. Baime didesne už kovida ."

Komentuoti

Rinkimų rezultatai džiugina. Ir visai ne todėl, kad būčiau Antano Bauros ar Kristupo Krivicko fanas, bet todėl, kad rezultatai yra tokie, kokie turėjo būti. Manau, ne tik aš, bet ir dar tūkstantis anykštėnų atspėjo, kad pirmasis šešetukas bus toks, koks yra dabar, ir visi mes vieningai šaukiam - „o ką aš sakiau?“.

 

„Valstietis“ Antanas Baura – pirmas, centristas Kristupas Krivickas – antras, liberalas Lukas Pakeltis – trečias, konservatorius Valentinas Stundys – ketvirtas, socialdemokratė Auksė Kontrimienė – penkta, „darbietis“ Ričardas Sargūnas – šeštas. Toliau... nesvarbu. Lyg ir nesvarbu.

Prognozuojamas A. Bauros ir K. Krivicko rezultatas buvo po 20 procentų balsų, kitų keturių minėtų kandidatų – po 10-15 proc. 

Panašiai apie penktadalis balsuotojų yra protestuotojai prieš vagių valdžią, paprastai balsuojantys už tuos, kurie niekad dar mūsų nevaldė. Kitaip tariant, už tuos, kurie nėra vagys, nes jiems nebuvo kaip vogti. Kai protestuotojų balsai išsiskaido tarp kelių nesisteminių kandidatų, tiems kandidatams likimas lemia amžiams likti nesusitepusiais, t.y. niekuomet neturėti galimybės vogti.

K. Krivickas buvo akivaizdžiai ryškiausias ir dėl darbo televizijoje šimtą kartų garsesnis protesto balsų rinkėjas nei Lietuvos liaudies partijos atstovas Egidijus Baltušis. Pastarojo nominacijoje būtų buvusi svaresnė asmenybė, K. Krivicko antrasis turas galėjo ir nuplaukti.      

L. Pakeltis šį kartą surinko tik 1256 balsus, kai 2016-ųjų rudenį vien Anykščių mieste pelnė 1319 rinkėjų palankumą. Graudu. Tačiau jam šie rinkimai buvo ištisinis nesėkmių ruožas – konfliktas su liberalų meru Kęstučiu Tubiu, nauja Liberalų partijos lyderių korupcijos banga, nevykusi politinės agitacijos kampanija ir t.t. „Seimas – ne cirkininkams!”- šaukė L. Pakeltis. „Tai ko ten lendi“, – jam atsakė rinkėjas. Iš niekur atsiradęs nepartinis diplomatas Mindaugas Pauliukas surinko beveik 4 proc. balsų. Na, ne visi tie keturi procentai atimti iš L. Pakelčio, bet... beveik visi.

Vos ne 12 procentų surinkęs konservatorius iš Molėtų V. Stundys normaliai padarė savo darbą. Gavo tiek, kiek jam priklausė. Surinko konservatorių elektoratą ir nė trupučio daugiau. Krikščioniškai sąžininga...

Socialdemokratė A. Kontrimienė ir „darbietis“ R. Sargūnas užėmė jiem derėjusias vietas – 5-ąją ir 6-ąją. Tačiau socdemės surinkti 7,3, o „darbiečio“ 6,4 proc. – nepadorūs rezultatai. Dar dėl R. Sargūno, tai bala nematė, tegul šypsosi. Per 2020-ųjų rinkimus bus dar blogiau. Labai sisteminis politikas (pas socialdemokratus ar konservatorius jis būtų idealus trečiojo dešimtuko atstovas, amžinas Seimo narys), nesisteminėje ir mirštančioje partijoje. Net iš reanimacijos Darbo partija išmesta ir, kaip beviltiška, išsiųsta namo į Širvintas...

Tuo tarpu socdemų kandidatės 7,3 proc., yra netoli visų laikų šios partijos kandidato mūsų apygardoje antirekordo (Jį 2004-aisiais „pasiekė“, kaip ir A.Kontrimienė partijos funkcionierius iš Vilniaus Antanas Valys, surinkęs 5,6 proc. balsų). Juolab kad rinkėjų aktyvumas buvęs žiauriai mažas, o socdemų elektoratas laikomas ypač tvirtu. Socdemai Dievo bijo gal mažiau nei krikdemai, tačiau esu įsitikinęs, kad net bedieviams neramu, ar jie Anapusinėje erdvėje nesutiks Algirdo Mykolo Brazausko. „Nebalsavai, bičiuli, už Auksę?!”, – lyg ir paklaus, lyg papriekaištaus tėviškai petį liesdamas A.M. Brazauskas, ir mirk iš gėdos, nors jau užvakar nuo infarkto numirei.

Galimai dalis A. Kontrimienės elektorato patraukė pas „valstietį“ A. Baurą. Pirmoji vieta jam buvo prognozuotina, tačiau trečdalis visų surinktų balsų - kiek daugoka. Padorumo riba dar nėra peržengta, bet „valstietis“ jau buvo netoli tos ribos.

Anykščių kultūros centre kandidatų diskusijoje iš konteksto man krito trys politikai – K. Krivickas (su šituo nesusitarsi) bei M. Pauliukas su V. Stundžiu (šitie nesupras, kažkaip kitaip nei mes mintis dėlioja). Kiti septyni („tvarkietis“ Romualdas Gėgžnas diskusijoje nedalyvavo), mano požiūriu, labai panašūs į mus, vidutinius statistinius rinkėjus. Tokie savi, paprasti. Kalba lyg ir aiškiai, bet tuo pačiu apie nieką. 

Rudens rinkimuose į Seimą išrinkome svetimą „valstietę“ Gretą Kildišienę. Spėju, kad dabar pykstame už tai, kad ji buvo svetima, kad nieko apie ją iki rinkimų nežinojome ir dabar ieškome alternatyvos, paties saviausio, kuri žinome kaip nuluptą. Paradoksas, tačiau renkamės žmogų (A. Baurą), kuri vienintelį galėtume apkaltinti už tai, kad prieš pusmetį mums įkišo „Gretą maiše“.

A. Baura man - kaip buvęs Kijevo „Dinamo“ futbolininkas Olegas Protasovas. Neturėjo jis nei greičio, nei jėgos, bet buvo geriausias puolėjas. Jautė, kur kris kamuolys, net jei jis „vaikščiojo“ rikošetais. Taip ir A. Baura. Jis dabar yra geriausias! Kodėl? Nežinau. Gal todėl, kad jis pats saviausias? Kažkada patys galėsite paklausti A.M. Brazausko, jei jis po A. Kontrimienės išdavystės su jumis dar šnekėsis.        

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Erin

  Nuoroda

  https://www.podomatic.com/podcasts/mailmarty The very first thing those suffering from these hairs rush to be able to do is buy some dye and try to get their head of hair back to the original colours. However, that is not the most desirable or safest method of battling grey hair. In fact, not only can it get to be able to costly come up with a big mess inside your sink or bathtub, however many dyes additionally known individual chemicals possibly not deemed safe for curly hair.

  Prieš 2 metų
 • Tarrance

  Nuoroda

  Zauważyłam u siebie żylaki. Przyczyny ich powstawania http://leki-zylaki.pl/aescin/

  Prieš 2 metų
 • Maria

  Nuoroda

  http://www.bengalfoodies.com/profile/glutpielen43/ Taking the herb Gotu Kola to complete wonders to formulate your skin! Effect to reduce cellulite as well as antioxidants that promote elasticity and tightening of the skin, the circumstances skin incredibly soft and supple. This is also used for the management of varicose veins and spider veins. Despite its name, Gotu Kola contains no caffeine.

  Prieš 2 metų
 • Amy

  Nuoroda

  http://radzynpodlaski24.info/forum/viewtopic.php?f=13&t=11244 As was suggested within the above article, the main thing quite a few notice is your smile, and being embarrassed by its not at all the ending you need. If your teeth are stained or yellow, you do not feel confident enough to smile whole lot. But if you can implement these simple teeth-whitening tips, you can clean up that smile and show it off proudly.

  Prieš 2 metų
 • logika

  Nuoroda

  ISTORIJA
  Tikrai balsuosiu už ją. Tokį sprendimą priėmiau todėl, kad ji atstovauja politinę jėga, kuri nėra buvusi valdančiojoje daugumoje.
  REALYBĖ
  Dabar Tubis balsuos už centro partijos atstovą, bes jis nebuvo valdžioje.

  Prieš 4 metų
 • Baura yra valstietis, o valstieciu davatkiskos politikos visi jau sotus. Balsuokit uz Krivicka, jo partija rimta.

  Prieš 4 metų
 • (Valdas)

  Nuoroda

  Tai už ką?
  Išrinksim Antaną - gali būti neįdomu. Viską žinom. Kažin ar žurnalistai kuo nustebins?
  Išrinksim Kristupą - vat čia jau smalsu. Yra ką žurnalistams veikti. Kaip ten ryšiai su Venckienę? Ar likę? Gal dar kokių istorijų...
  Gal vis tik už Kristupą? Jei labai jau a-ja-jai, tai po pusmečio naujai ką nors rinksim.

  Prieš 4 metų
 • ot idomu

  Nuoroda

  Ot įdomu, prie sovietų - Baura klestintis agronomas, o nepriklausomoj Lietuvėlėj - klestintis ūkininkas, valdininkas ir dar dukart seimo narys! Kad ir kokia santvarka beužeitų, Baura vie tiek klestės...

  Prieš 4 metų
 • sekasi Baurai, sekasi rajonui

  atsakymas į: ot idomu Nuoroda

  Sėkmingas, sumanus ir savas žmogus duos daug naudos savo rajonui. Geras ūkininkas myli savo žemę. Ką gero svetimam rajonui gali duoti "orų berniukas" iš televizoriaus?

  Prieš 4 metų
 • Priedai

  Nuoroda

  Tai jau pasiskyrė - Gališankai administracijos direktoriui plius 40 proc prie algos, pavaduotojui Bizarėnui plius 30 procent prie algos. Krivickas kaip tik ir iškėlė pastarąjį faktą į viešumą o Baura sakė kad nieko čia tokio :)

  Prieš 4 metų
Įkelti daugiau