UAB„Anykščių vandenys“ direktorius Marius Verbiejus „Anykštai“ sakė, jog kiekvieną dieną Anykščių rajono kaimuose ir miesteliuose įvyksta 3-4 vandentiekio trasų avarijos. „Vamzdžiai susidevėjo. Mūsų darbuotojai važiuoja ir kasa, kasa, kasa… Neseniai Staškūniškyje, kol viename gyvenvietės gale vamzdžius sutvarkė, kitame gale trūko.“ – aiškino UAB„Anykščių vandenys“ direktorius.
Artimiausias didesnis UAB„Anykščių vandenys“ darbas – perkloti 700 m. Leliūnų gyvenvietės nuotekų tinklų.
Darbas žmogu puošia,amžino nieko nėra.
Ar direktorius baigęs vandentiekio mokslus ar jo pavaldiniai turi tiems darbams atestacinius pažymėjimus.Kiek kartų dalyvavo praktiniuose mokymuose.Skaudžiause,kad minėtiems darbams,vandens gerinimo, šilumos ūkyje dirba techniniai beraščiai.
Juos samdo politiniai beraščiai, išrinkti beraščių gyventojų ir raštingų, bet neturinčių teksto suvokimo įgūdžių.
gal gali išsamiau ”Teisininkas” pakomentuoti viešojo vandens tiekėjo bendrovės, valdomos savivaldybės tarybos taikomą rinkliavą vandens kainos sudėtyje už nuotekų tvarkymą, kai net nėra nuotekų surinkimo sistemos vartotojų, naudojančių iš tiekėjo perduodamą šaltą geriamąjį vandenį vietovėje.
Ar tai pagal teisę? O gal pagal politinę valdžią nuleista tokia kainodara, neteisėtai priskaičiuojant už nesuteikiamą paslaugą. Kaip jau ir su tuo atveju, buvusiu, kai nevalytomis nuotekomis, išleidžiamomis tiesiai į paviršinius vandens šaltinius teršiama aplinka, o vartotojai mokėjo kaip už valymo ir tvarkymo paslaugas?
Norint gauti atsakymą, reikia teisingai ir konkrečiai suformuoti klausimą. O tai dabar kažkokia pirmoko rašliava, neina suprasti.
Reikia konstatuoti faktą, kad naujasis bendrovės vadovas šiuo atveju nieko naujo nepasakė, ką esame girdėję eilę metų ir buvusių vadovų ir rajono politikų ir net iš rajono vadovų. Jeigu iki dabartinio vadovo paskyrimo vandenų bendrovė buvo socdemų prieglaudos stovykla, tai būtų laikas parodyti kaip moka valdyti valstiečių politinės sistemos vadovas ir kokias organizacdines darbo priemones žada taikyti, kad vartotojai nemokėtų vien tik už ekskovatorių vežiojimą ir kasinėjimą tai tent-tai šen.
darbo laikas!
Tarybos narys dirba kada nori.
Šiemet Debeikiuose, Rubikių gatvėje visus vandentiekio vamzdynus perklojo naujai. Iki tol trūkinėdavo po kelis kartus per metus. Esame labai dėkingi, pagerėjo vandens kokybė, atsirado didesnis slėgis.. Manau taip bus ir toliau, tik laiko klausimas. Naujasis vadovas nestabdo, investuoja į tinklų atnaujinimą. Va dar rašo, kad Leliūnuose 700 metrų vamzdyno pakeis
esate ir skolingi kitiems vandens vartotojams. Darbų kaina atsiguls ant visų vandenų vartotojų. Galėtumėte ir daugiau susimokėti už atliktus vandens tiekimo trasos renovacijos darbus tik jūsų naudojamoje vietovėje.
Su tokiu mąstymu, po 10 metų, kibiriukais nešiosi vandenį į savo butą ir atgal
LR Civilinis kodeksas bendrosios nuosavybės objektus apibrėžia konkrečiai, o ne taip kaip Tamsta svaigsti. Taigi ir geremojo vandens tiekėjas atlikęs gyventojų, konkrečios vietovės poreikių tenkinimo bendrojo naudojimo objektų atnaujinimą, išlaidas turi dalinti tiesiogiai to objekto naudotojams, o ne visiems bendrovės klientams.
Tas pats taikytina ir komunalinio ūkio paslugų ir darbų apskaitymui ir atlygio surinkimui.
Koks civilinis kodeksas? Kokia bendra nuosavybė? Visi vamzdynai priklauso viešajam vandens tiekėjui. Vadovaujamasi yra Lietuvos Respublikos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymu. Vandens kainą nustato Valstybinė energetikos reguliavimo taryba. Eik teisės studijuoti 🙂
Labai kalkėtas vanduo.Reikia ir vamzdynus keisti,ypač tų ,kurie nerenovuoti namai.Bet kiek priešininkų,kurie nerenovuoti namai,ypač jaunimas.Kokia vieta reikia galvoti,kai namo plytos byra ir skyla pamatai????
Ką bendro turi renovacija ir vandentiekis?
Bendra partija. Labiausiai apsikakojusi visoje Lietuvoje.
Pastovus durnius
Jis Panevėžio tarybos narys. Negali būti pastovus.
Per renovaciją keičiami seni vamzdynai.Savarankiškai kas keis….daugiabučiuose aišku…
Vandentiekio ir šildymo vamzdžiai ne tie patys. Negerk vandens iš radiatoriaus, ožiu tapsi.
Ateis ir jiems laikas,kai jiems byrės sena santechniką,prie langų skils pamatai ir birės plytos.Tada galės patys renovuota ir samdyti kranus,samdyti darbininkus…žinos su kuo valgoma druska.
mieste vietom vamzdžiai nekeisti daugiau kaip 50 metų, nenorėkit kad netrūktų, gerai, kad tarybiniai, dabartiniai tiek neatlaikytų
Durnesnio komentaro neteko skaityti. Tarybiniai, todėl ir nelaiko.
Žmogau dar karta perskaityk jei nesupratai . Ar jau visai bemokslis .
Dabartiniai laikytų ir laiko daug geriau nei sušikti tarybiniai. Jei būtum klojęs tarybinius, tai prasikeiktum – sienelių storiai skirtingi, iš sandėlio atveža brokuotus, movų nėra, reikia pačiam pjauti metalinį vamzdį, kaitinti su „lietlempe”, aušinti su kibiru ir t.t. Garantijos jokios. Trūksta nuo vibracijos ir t.t.
Ar nerastų bendrovės vadovas galimybių kartu su savivaldybe kiekvienais metais sudaryti vandens tiekimo trąsų renovacijai, atitinkaimi didindamas įmonės turto vertę ir mažindamas eksploatacines sąnaudas dėl avarijų šalinimo ir kasimo, kasimo… po kurio reikia ir aplinką sutvarkyti pagal pirminę būklę, o tas nepadaryta ir laukia, bei blogina kaimo gatvių ir savivaldybės valdomą infrastruktūrą, eismo saugumo sąlygas.
Ir vandens kokybė gerėtų atnaujintomis trasomis,nors plastikas vandenį gadina,jei nepadaro nuodingu,bet vanduo gyvybiškai svarbus,todėl pinigų tam turi atsirasti
Durnius. Tarybinė plastmasė buvo su formaldehidais, Dabartinė ne.
Šveicarijoje gyvena daunai ir todėl metalinius masiškai keičia į polietileninius?