
Užimtumo tarnyba skelbia, kad birželio 1 dieną Anykščių rajone buvo registruoti 1 tūkst.366 bedarbiai.
Nedarbas rajone sumažėjo nuo 10,2 iki 10,1 proc.
Nedarbas gegužę sumažėjo, tačiau šiemet mažiau įregistruota ir laisvų darbo vietų, pirmadienį pranešė Užimtumo tarnyba.
Birželio 1 dieną šalyje darbo ieškojo 153,9 tūkst. žmonių – 1,9 tūkst. mažiau nei prieš mėnesį, o registruotas nedarbas siekė 8,4 proc. – 0,2 proc. punkto mažiau.
„Palyginti su pernai, bendras darbuotojų paieškos intensyvumas yra mažesnis, o tai rodo atsargų darbdavių požiūrį“, – pranešime teigė Užimtumo tarnybos Stebėsenos ir analizės skyriaus vedėja Jurgita Zemblytė.
Pasak Užimtumo tarnybos, darbdaviai pateikė 15,9 tūkst. laisvų darbo vietų – gegužę kvalifikuotam darbui darbo paklausa išaugo 1,3 proc., o nekvalifikuotam susitraukė 4,9 proc.
Pastaruoju metu padaugėjo darbo pozicijų mokytojams – daugiausia nuo praėjusių metų rugpjūčio, o statybos inžinieriams – daugiausiai nuo liepos.
Didžiausia paklausa nuo 2024 metų fiksuota IT, paslaugų specialistams, taip pat izoliuotojams, elektromechanikams, elektromonteriams, mūrininkams bei dirbantiems su pakavimo ir ženklinimo įranga.
Darbo aktyvumas ryškiau augo gamybos sektoriuje – apdirbamojoje gamyboje buvo pateiktas kas penktas darbo pasiūlymas (3,2 tūkst.), tai 7,7 proc. daugiau nei pernai, o ir kas penktas darbdavys buvo gamybos įmonė.
Taip pat į daugiausiai darbuotojų ieškojusių sektorių penketuką gegužę pateko didmeninė ir mažmeninė prekyba, įregistravusi 2,8 tūkst. laisvų darbo vietų, administracinė ir aptarnavimo veikla (2,7 tūkst.), statyba (1,6 tūkst.), apgyvendinimo ir maitinimo paslaugos (1,2 tūkst.).
Pasak J. Zemblytės, palyginti su 2024 metų sausiu–geguže, per mėnesį vidutiniškai įregistruojama 1,3 tūkst. (8,4 proc.) mažiau darbo pasiūlymų – trečdaliu jie traukėsi transporto ir saugojimo srityje (32 proc.), žemės ūkyje ir miškininkystėje – ketvirtadaliu (23,2 proc.), o apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų veiklose – penktadaliu (21 proc.).
Gegužę dirbti pradėjo 20,5 tūkst. žmonių – 5,7 proc. mažiau nei balandį – labiausiai įsidarbinimas mažėjo žemės ūkio ir miškininkystės bei penktadaliu – statybos sektoriuje.
Visgi penktadaliu padaugėjo pradėjusių dirbti apgyvendinimo ir maitinimo įmonėse – čia įsidarbino 1,7 tūkst. žmonių.
Užimtumo tarnybos klientų gegužę buvo 21,4 proc. daugiau nei balandį, o aktyviose darbo rinkos politikos priemonėse pradėjo dalyvauti 1,3 tūkst. žmonių – 2,2 proc. daugiau.
Taip pat dešimtadaliu (11,4 proc.) padidėjo žmonių, pasinaudojusių parama mokymuisi, skaičius bei 53,1 proc. daugiau gavo rėmimą darbo vietoms steigti, tačiau šeštadaliu (17,1 proc.) mažiau žmonių dalyvavo remiamo įdarbinimo priemonėse.
Bendras darbuotojų skaičius išliko panašus – birželio 1 dieną šalyje dirbo 1,46 mln. žmonių – 900 (0,06 proc.) mažiau nei prieš mėnesį.
Labiausiai dirbančiųjų skaičius didėjo – apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų, viešojo valdymo, meninės, pramoginės, poilsio organizavimo veiklos įmonėse, mažėjo – švietimo, transporto ir saugojimo bei apdirbamojoje gamyboje.
Absiuti dauguma šių bedarbių alchogolikai ir veltėdžiai, taip pat dirbantys nelegaliai , tame tarpe ir dėl antstolių.
O viešuosius darbus kurie dirba tai jie bedarbiai ar dirbantys ? Į darbą eina keturias valandas dirba tai reiškias kad dirba ir tą procentą numeskite ir rajone bedarbių kaip ir nebelieka
Gerk borago or teliks voenas procentas dykaduonių,veltėdžių.
Mums pokuij bedarbiai darbu pylna vysur ieškokit ten.