• Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika
Sekmadienis, 15 birželio, 2025
No Result
View All Result
Anyksta.lt
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės
No Result
View All Result
Anyksta.lt
No Result
View All Result

Svajones pildantys paveikslai – „Medžiai mene“

Agnė Misiūnaitė-Virbalienė
2024-07-16
Gyvieji Anykščiai
0
Menininkė Asta Gaidytė labai džiaugiasi galimybe savo darbus pristayti kraštiečiams.
Dalintis FacebookDalintis Twitter

Liepos 13 dieną Debeikių bibliotekoje vyko parodos „Medžiai mene“ atidarymas, kur savo darbus pristatė menininkė Asta Gaidytė.
Šiuo metu moteris gyvena Jungtinėje Karalystėje, tačiau retsykiais sugrįžta į namus, esančius Anykščių rajone, Debeikiuose.

Įsigyti namai Debeikių miestelyje nėra atsitiktinumas: Asta gimė Anykščiuose, gyveno Kurklių g., prie upelio. Močiutei mirus, senelis pardavė tą namą ir nusipirko namus Kaune, tad būsimoji menininkė ten ir užaugo.

„Anykščių rajone visos mano šaknys, žemė, miškai. Tik senasis giminės namas Aknystose per karą buvo sugriautas ir teliko pamatai“, – pasakoja moteris. Tačiau šios vietos visada traukė ir kvietė sugrįžti, todėl 1993 metais Astos mama įsigijo namą Debeikiuose, į kurį persikėlė gyventi su savo vaikais, nes kaimas jai labiau patiko nei miestas.

Nedidelio formato darbas eksponuoti puikiai tinka bibliotekos patalpos.

„Mano vaikai ėjo į Debeikių mokylą, vėliau Anykščiuose gimė mano dukra, tad mano tikrasis ryšys yra čia. O Kaunas yra tik Kaunas“, – savo istorija dalijasi menininkė.
Moteris sako, kad dailininkės, menininkės genas joje gyvas nuo vaikystės. „Mama man pasakojo, kad besilaukdama manęs labai norėjo piešti, tačiau nemokėjo. O aš piešiu nuo vaikystės“, – prisiminimais dalijasi menininkė.

Asta sako, kad jos talentą mokytojai pastebėjo dar pirmoje klasėje, tad jos kelias buvo aiškus – stoti į dailės mokyklą. Menininkė sako, kad nuo ankstyvos vaikystės ir dabar, kai pradeda piešti, turi užbaigti pradėtą kūrinį, nes sustojus akyse jau atsiranda kitas vaizdas.
Asta piešia pagal užsakymus: ji tapo tiek peizažus, tiek portretus. Laikui bėgant moteris sako pastebėjusi, kad žmonių pageidaujami užsakytų paveikslų siužetai išsipildo realybėje.

Jei tai jūra, žmonės ima leisti daugiau laiko prie jos, jei paveiksle nupieštas namas, jis atsiranda užsakovo gyvenime.
Pastebėjusi šią tendenciją, Asta sugalvojo nusipiešti svajones pildantį paveikslą. „Kai piešiu, į kūrinį įdedu daug pozytivios energijos. Kartą pagalvojau, kad sau noriu pinigų medžio, kad turėčiau pinigų savo poreikiams“, – sako moteris. Pirmasis meninkės sukurtas medis buvo lydyto aukso medis, iš kurio šakų byra pinigėliai. Tuomet kūrėja pagalvojusi, kad reikia dar vieno… Taip gimė visa serija. Ją papildė medžių tematikos pavekslai, sudėlioti iš karoliukų.

Pasak meninkės, kaime tapyti yra daugiau galimybių.

Pasak kūrėjos, tradicinis menas praranda populiarumą, žmonės ieško kitokių jo formų, tad paveikslai iš karoliukų yra viena iš jų. Ši forma labai primena siuvinėjimą: panaši darbų išvaizda, apimtis, kuriamas gaminys reikalauja tokio pat kruopštumo.

Įdėmiau pažvelgus į paveikslus, galima pastebėti, kad Asta mėgsta akcentuoti medžių šaknis, kurios, anot menininkės, ženklina mūsų genus, su kuriais ateiname į šį pasaulį. Šaknys kelia asociacijas, išryškinančias ryšį su gimine, žiniomis, išmintimi.
Parodoje kūrėja pasakojo apie naujas piešimo technologijas.

„Dabar žmonės nebesikrapšto prie paveikslų, nemaža darbų daroma dažų liejimo būdu. Pasirenkamas dažų derinys, pavyzdžiui, oranžinė su žalia, į pasirinktus dažus įlašinama speciali priemonė, formuojanti burbuliukus. Tuomet viskas gerai išmaišoma, nupurškiama ir pučiama karšto oro srove, pavyzdžiui, plaukų džiovintuvu, kad dažai pasiskirstytų ant drobės“, – patirtimi dalijosi menininkė.

Asta sako, kad stengiasi tapyti pozytivius darbus, vengianti juodos spalvos, o naujos tapymo technologijos ne tik spartina menininkų darbą, bet leidžia kiekvienam paveiksluose įžvelgti aktualius dalykus.

Kitas įrašas

Siūloma už priedangų įrengimą statytojus atleisti nuo infrastruktūros įmokų

Panašūs straipsniai

Muzikos pedagogas, chorų dirigentas Romaldas Gižinskas yra parašęs pluoštą kūrinių, bet savęs kompozitoriumi nelaiko.  
Ryčio KULBOKO nuotr.

Muzikos mokytojas Romaldas Gižinskas: „Menas niekada neišgelbėjo pasaulio. Tai tik tezė“

2025-06-13
6

Anykštėnas Romaldas Gižinskas – chorų dirigentas, muzikos pedagogas, politikas. Visas nueitas chorvedžio kelias susijęs su Anykščių rajono kultūriniu gyvenimu.
Buvęs Anykščių...

Atlikėjas Jang MP sako, kad repas yra ta muzikos forma, kuria jis save išreiškia, tačiau nepaisant to, jis mėgsta ir klausosi labai daug įvairios muzikos.

Svarbiausias Jang MP siekis – nesustoti kurti muzikos

2025-06-06
6

32-ejų muzikos prodiuseris ir garso inžinierius Mykolas Poškus, kurio sceninis vardas yra Jang MP, praėjusių metų pabaigoje išleido hiphopo stiliaus...

Du vaikus su žmona Reda auginantis Giedrius Šiukščius įsitikinęs, kad vaikai nėra kliūtis nei siekti karjeros, nei keliauti.

Auginti vaikus – ne darbas, o atostogos

2025-05-30
0

Anykščių miesto centro seniūnaitijos seniūnaitis, Anykščių „Aikido centro“ ir AB „Lietuvos draudimas“ grupės vadovas Giedrius Šiukščius – dviejų vaikų tėtis,...

Traupietei Petronėlei Janulienei Prezidentas Gitanas Nausėda įteikė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį už išaugintus šešis vaikus. Nuotraukoje – su atlydėjusia anūke Dovile.   LR Prezidentūros nuotr.

Iš tamsos pakilti padėdavo vaikai

2025-05-16
0

Traupietė Petronėlė Janulienė prieš pat gražiausią pavasario šventę – Motinos dieną – Prezidento Gitano Nausėdos buvo pagerbta medaliu. Už viso...

Anykšta TV:

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

Naujienos

Ar ne per daug vaikams tų išmaniųjų telefonų… (Rievės. 2025-06-06)
Nenori atrodyti lyg kokia šventoji
Pavogė žoliapjovę ir trimerį
Moteris smurtavo prieš vaiką, vyras – prieš moterį
Birželio 14 dienos Utenos apskrities įvykių apžvalga
Anykštėnės dalyvavo rekordą pasiekusiame festivalyje

Apskrities nusikalstamų įvykių apžvalga

Birželio 14 dienos Utenos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 13 dienos Utenos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 12 dienos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 11 dienos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 10 dienos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 9 dienos apskrities įvykių apžvalga

Lietuvos ir užsienio naujienos

Užimtumo tarnyba: kas penktas darbo pasiūlymas – apdirbamojoje gamyboje
Premjeras: moterims turi būti sudarytos sąlygos tarnauti kariuomenėje, bet prievolė – tik vyrams
Ministerija mokyklas ragina nusistatyti, kaip bus ribojamas mobiliųjų telefonų naudojimas
Vilniečiai vėl dėkos Islandijai ir naktį leis kultūros renginiuose
SAM sako į naująjį kompensuojamųjų kainyną įtraukusi rekordinį skaičių vaistų
Kęstutis Vilkauskas: Seimas nesvarstys siūlymo Vytautą Didįjį paskelbti Lietuvos karaliumi

Laikraštis

Svarsto, kaip padėkoti dėkotojams (Nr. 33, 2022-04-30)
Saulės jėgainių parką savivaldybė statys aerodromo teritorijoje (Nr.31, 2022-04-23)
Anykščių kultūra išpopuliarėjo Indonezijoje (Nr.30, 2022-04-16)
Kario paminklas Kurkliuose nudažytas Ukrainos vėliavos spalvomis (Nr.29, 2022-04-12)
Jei ne švietimas – Anykščių rajonas muštų indekso dugną (Nr.28, 2022-04-09)
Iš Tarybos darbotvarkės išbrauktas 21 klausimas (Nr.26, 2022-04-02)
Restoraną ant Šventosios kranto numatyta nuomoti už kuklią kainą (Nr.25. 2022-03-29)
Anykščiuose ukrainiečius šokiravo atlyginimo dydis (Nr. 24, 2022-03-26)

Vietovės ir žmonės

Mačionių kaimas patrauklus verslui ir poilsiui
Mikieriai ir nuostabusis Leika
Skiemonyse tuščių sodybų beveik nelikę
Nuo melioracijos išsigelbėjo pakišdamas revoliucionierių
„Nebėr Jurgiškio…“
Žiogų kaime Žiogai negyvena
Levaniškiuose užpuolė šunys
Vaikystės pievose prezidentas gano aubrakus

skelbimas žiūrėk

skelbimas žiūrėk

Apklausa

Kokios spalvos drabužius dažniausiai dėvite?

Rezultatai

  • Balsavimų archyvas

PRENUMERATA

PRENUMERATA

Jaros prekyba

Jaros prekyba

Anyksciu baldai

Anyksciu baldai

Anyksciu kredito unija 300×250@2x

Anyksciu kredito unija 300×250@2x

Husquarna atsinaujinkite

Husquarna atsinaujinkite

800x800_AGROBITE_LT

800x800_AGROBITE_LT

AKC BANERIS

AKC BANERIS

AMC baneris

AMC baneris

Anyksciu vandenys_ logotipas

Anyksciu vandenys_ logotipas

baseino bangenis stovykla

baseino bangenis stovykla

Anyksciu siluma 300×250@2x

Anyksciu siluma 300×250@2x

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

akksc.lt

akksc.lt

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Projektą „Legenda: gyvieji Anykščiai – 2025“

10 000 Eur iš dalies finansuoja

Medijų rėmimo fondas.

anykta.lt logo
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

No Result
View All Result
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In