• Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika
Penktadienis, 22 rugsėjo, 2023
No Result
View All Result
Anyksta.lt
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
  • Lietuvos ir užsienio naujienos
    • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Gyvieji Anykščiai
  • Aukštaitiškas formatas
  • Vox Populi
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
  • Anykšta TV
  • Veiklos Anykščiai
  • Ženklai ir žmonės
  • Premium Anykšta
  • Prenumerata
  • Skelbimai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
  • Lietuvos ir užsienio naujienos
    • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Gyvieji Anykščiai
  • Aukštaitiškas formatas
  • Vox Populi
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
  • Anykšta TV
  • Veiklos Anykščiai
  • Ženklai ir žmonės
  • Premium Anykšta
  • Prenumerata
  • Skelbimai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
No Result
View All Result
Anyksta.lt
No Result
View All Result

Tėvai skambina, kad pasakytų, jog yra sveiki ir gyvi

Panevėžio Kraštas
2023-07-23
Naujienos
1
A.Ščedryj (kairėje) ir R.Mirošnykas su „Panevėžio“ klubu siekia Lietuvos čempionų titulo.
Dalintis FacebookDalintis Twitter

Laimis KAVOLIŪNAS

„Panevėžio“ komandai atstovaujantys du ukrainiečiai futbolininkai išgyvena dvigubą jausmą. Jie džiaugiasi galimybe kovoti dėl čempionų titulo, o kartu nerimauja dėl rusų okupuotoje gimtinėje likusių artimųjų. Vienas iš jų su tėvais gali pasikalbėti tik kartą per savaitę, kitas nežino, kas nutiko jo butui po to, kai rusams susprogdinus Kachovkos užtvanką pusė miesto atsidūrė po vandeniu. 

Netgi pirmoji karjeros stotelė

Šalies futbolo čempionate nuo sezono pradžios lyderio pozicijos neužleidžia „Panevėžio“ klubas, o prie to prisideda ir du iš karo siaubiamos Ukrainos atvykę žaidėjai – gynėjas Romanas Mirošnykas bei saugas Artiomas Ščedryj.

Taip jau susiklostė, kad 29 metų Romanui Panevėžys tapo pirmąja karjeros stotele užsienyje. Iki tol jis rungtyniavo tik savo tėvynėje. Prieš persikeldamas į Lietuvą atstovavo savo šalies pirmos lygos klubui Rivnės „Veres“ ir padėjo jam prasimušti į aukščiausiąją lygą, bet nutarė, kad atėjo laikas pokyčiams.

Sutarties su Rivnės klubu nepratęsė ne dėl karo, o dėl asmeninių priežasčių, jų nenorįs įvardyti.

A.Ščedryj nežino, kas nutiko jo butui apsemtame Naujosios Kachovkos mieste.

Abu futbolininkai su žmonomis ir mažomis dukromis į Panevėžį atvyko šiemet sausio gale. Ukrainiečiai įsikūrė klubo išnuomotuose dviejų kambarių butuose, yra patenkinti buities bei gyvenimo sąlygomis.

Dukros susilaukė Taline

A.Ščedryj – garsiausios Ukrainos futbolo komandos Kijivo „Dinamo“ auklėtinis.

Neprasimušęs į pagrindinę sostinės klubo sudėtį jis rungtyniavo kitose žinomose savo šalies ekipose, tokiose kaip „Dnipro“ ir Kryvyj Riho „Kryvbas“. Šiems klubams anksčiau yra atstovavęs ir dabartinis „Panevėžio“ komandos kapitonas, panevėžietis Linas Klimavičius.

„Kai su „Kryvbas“ klubu buvome treniruočių stovykloje Turkijoje, prasidėjo karas. Tada gavau pasiūlymą iš Talino „Levadia“ komandos. Estijoje pažaidžiau pusę metų, paskui per mano agentą pakvietė į Panevėžį. Atvykau pasižvalgyti, viskas patiko, greitai susitarėme, o sausio pabaigoje prisijungiau prie naujos komandos“, – pasakojo trisdešimtmetis sportininkas.

Jis į Panevėžį atvyko su žmona Julija ir prieš 9 mėnesius Taline gimusia dukra Nikole. Sutuoktinė pagal profesiją – vaikų psichologė, kol kas jos darbas yra auginti vaiką.

R.Mirošnyko žmona taip pat vardu Julija. Kosmetologė Panevėžyje darbo dar nesusirado ir augina trejų su puse metų dukrą Ievą.

Anglų kalba buvo iššūkis

Ukrainiečiai sutartinai tvirtino, kad „Panevėžio“ treneriai ir žaidėjai juos priėmė labai draugiškai.

„Iš pradžių man buvo sunkoka susikalbėti angliškai, nes Ukrainoje mokiausi vokiečių kalbos. Dabar jau geriau suprantu, ką sako treneris ir vaikinai. Treneris Dainius Gleveckas ir daugelis lietuvių žaidėjų moka rusiškai ir padeda aikštėje. Bet vyriausiasis treneris Gino man viską aiškina angliškai“, – apie iššūkius užsienio šalies klube pasakojo Romanas.

Artiomui jau nuo pirmų dienų smagu būti „Panevėžio“ klube, kuriame rungtyniauja daug įvairių tautybių futbolininkų.

Ukrainiečiams dviese smagiau žaisti ir gyventi Panevėžyje, kartais jie susitinka pabendrauti šeimomis.

Išties A lygos lyderių ekipai, be ukrainiečių, atstovauja žaidėjai iš dar aštuonių užsienio valstybių – Anglijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Juodkalnijos, Ganos, Senegalo, Kolumbijos ir Nikaragvos.  

Be to, klubo vyriausiasis treneris yra italas Gino Lettieri, o fizinio rengimo treneris – brazilas Leonardo Iparraguirre.

„Komandoje yra ir patyrusių, ir jaunų futbolininkų – toks idealus balansas“, – įsitikinęs Artiomas.

Jis su Romanu pasigyrė jau išmokę lietuviškai pasisveikinti bei padėkoti, o aikštėje įsiminė ir lietuviškus futbolo terminus.

Pasiskambinti eina į mokyklą

Apie karą jų tėvynėje ukrainiečiai futbolininkai plačiau kalbėti nenorėjo. Leido suprasti, kad situacija sudėtinga – abiejų tėvai gyvena rusų okupuotoje teritorijoje.

R.Mirošnykas yra kilęs iš Luhansko, o jo tėvai įsikūrę gyvenvietėje netoli šio miesto. Pasak Romano, gyvenimas ten kol kas ramus, rusų kareivių nėra, tik labai prastas ryšys.

„Kol mūsų kaimas dar nebuvo okupuotas, su tėvais kasdien susiskambindavome, o dabar tik kartą per savaitę. Aš negaliu paskambinti tėvams, nes ten tiesiog nėra mobiliojo ryšio, rusai įsivedė kažkokį savo vidaus ryšį. Internetas yra tik kaimo mokykloje, ten nuėję tėvai gali man paskambinti ir pasakyti, kad yra sveiki ir gyvi“, – pasakojo Romanas.

R.Mirošnykas po rusų okupacijos su tėvais gali pasikalbėti tik kartą per savaitę. A.Švelnos nuotraukos

Daug sudėtingesnė situacija A.Ščedryj gimtinėje Chersono srities Naujosios Kachovkos mieste. Neseniai čia rusams susprogdinus užtvanką po vandeniu atsidūrė pusė miesto.

Futbolininkas sakė, kad vos prasidėjus karui žmona atvyko pas jį, o tėvas ir sesuo su savo dukra išsikraustė gyventi į Odesą, jo išnuomotą butą.

„Nežinau, kas nutiko mano butui, sugriauti visi tiltai, kuriais būtų galima ten patekti, ryšio ten irgi nėra, pažįstamų mieste nebeliko, tik visiška okupacija ir rusų kariuomenė“, – apgailestavo pašnekovas.

Džiaugiasi trumpais atstumais  

Ukrainiečiams dviese smagiau žaisti ir gyventi Panevėžyje, kartais jie susitinka pabendrauti šeimomis.

Artiomas Panevėžyje sutiko ir savo seną draugą Andrejų Karvatskį, su kuriuo prieš 8 metus žaidė kartu vienoje Ukrainos komandoje. Dabar A.Karvatskis atstovauja mūsų šalies pirmos lygos čempionate rungtyniaujančiai „Ekrano“ ekipai.

Anksčiau nė vienas iš jųdviejų Lietuvoje nėra lankęsis, tik Artiomas keliskart yra pravažiavęs.

„Man čia patinka, daug žalumos, galima sutikti elnią, žinoma, geriau ne kelyje. Labai patiko jūsų sostinė Vilnius, taip pat Kaunas, girdėjau apie Trakus, ketiname ten nuvykti“, – kalbėjo Artiomas.

Romanas taip pat gyrė mūsų šalies gamtą, tad laisvą dieną su šeima stengiasi kur nors išvykti pasižvalgyti. Jam ypač patiko Palanga ir Vilniaus senamiestis.

Futbolininkui žaisti Lietuvoje patinka dar ir todėl, kad čia kelionės į rungtynes daug trumpesnės, palyginti su Ukrainos atstumais.

„Ukrainoje kartais į rungtynes nuvykdavome prieš dvi dienas. Važiuodavome autobusu visą naktį, o tai vargina. O čia tą pačią dieną nuvažiuoji, sužaidi ir iškart grįžti namo. Tai didelis pliusas“, – sakė Romanas.

Projektas – Jaunimo failai

Komentarai 1

  1. motivacija says:
    2 mėnesiai ago

    tiesiog motivacija ~•~♤♡ žaisti gęriau ☆□○

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitas įrašas

ANYKŠČIŲ RUDENS ŠVENTĖS PROGRAMA

Iki rugsėjo 22-osios redakcija skelbia akciją, kai „Anykštą“ 2024-iesiems dar galite užsisakyti sena kaina

Reikia pasekti Uspaskichu

Panašūs straipsniai

Rajono Tarybai teikiama nauja Kultūros tarybos sudėtis ir patobulinti nuostatai

2023-09-22
2

Rugpjūtį Anykščių rajono tarybai nepritarus naujos sudėties Anykščių rajono savivaldybės Kultūros tarybai bei jos nuostatams, savivaldybės Kultūros, turizmo ir komunikacijos...

Viena Rimanto Idzelio stacijų, laukiančių restauravimo.
Kęstučio Indriūno nuotr.

Restauruojamos Rimanto Idzelio stacijos

2023-09-22
0

Anykščių šv. Mato bažnyčios šventorių ilgus metus puošusios savamokslio tautodailininko Rimanto Idzelio iš medžio drožtos XV stacijų sulaukė savo valandos...

Paskirta Audronės Savickienė pamaina

2023-09-22
2

Darbą Anykščių rajono savivaldybės administracijoje pradėjo pakaitinė Viešųjų pirkimų ir turto skyriaus vedėjo pavaduotoja Margarita Banėnienė.

Priminime, jog anksčiau šias pareigas...

Jaunimas bus mokomas programuoti

2023-09-22
0

Anykščių rajono savivaldybė skyrė 2 tūkst. Eur finansavimą jaunimo užimtumo skatinimo projektui.

Lėšos atiteko Labdaros ir paramos fondo „Kazickų šeimos fondas“...

Anykšta TV:

Naujienos

Rajono Tarybai teikiama nauja Kultūros tarybos sudėtis ir patobulinti nuostatai
Restauruojamos Rimanto Idzelio stacijos
Paskirta Audronės Savickienė pamaina
Jaunimas bus mokomas programuoti
Iš namų pavogtas benzininis pjūklas
Automobilio salone policija surado kanapių

Apskrities nusikalstamų įvykių apžvalga

Rugsėjo 21 dienos apskrities įvykių apžvalga
Rugpjūčio 20 dienos apskrities įvykių apžvalga
Rugsėjo 19 dienos apskrities įvykių apžvalga
Rugsėjo 18 dienos apskrities įvykių apžvalga
Rugsėjo 17 dienos apskrities įvykių apžvalga
Rugsėjo 16 dienos apskrities įvykių apžvalga

Lietuvos ir užsienio naujienos

Lietuvoje minima diena be automobilio
Lietuvos regionuose – nemokamos šunų ir kačių sterilizacijos iniciatyva
Seimas uždraudė kailinių žvėrelių fermas
Finansiniai sukčiai taikosi į vis jaunesnius žmones
Naujam medžioklės sezonui siūloma nustatyti 341 vilko sumedžiojimo limitą
Lietuvoje minima Europos diena be žuvusiųjų keliuose

Laikraštis

Svarsto, kaip padėkoti dėkotojams (Nr. 33, 2022-04-30)
Saulės jėgainių parką savivaldybė statys aerodromo teritorijoje (Nr.31, 2022-04-23)
Anykščių kultūra išpopuliarėjo Indonezijoje (Nr.30, 2022-04-16)
Kario paminklas Kurkliuose nudažytas Ukrainos vėliavos spalvomis (Nr.29, 2022-04-12)
Jei ne švietimas – Anykščių rajonas muštų indekso dugną (Nr.28, 2022-04-09)
Iš Tarybos darbotvarkės išbrauktas 21 klausimas (Nr.26, 2022-04-02)
Restoraną ant Šventosios kranto numatyta nuomoti už kuklią kainą (Nr.25. 2022-03-29)
Anykščiuose ukrainiečius šokiravo atlyginimo dydis (Nr. 24, 2022-03-26)

Vietovės ir žmonės

Mačionių kaimas patrauklus verslui ir poilsiui
Mikieriai ir nuostabusis Leika
Skiemonyse tuščių sodybų beveik nelikę
Nuo melioracijos išsigelbėjo pakišdamas revoliucionierių
„Nebėr Jurgiškio…“
Žiogų kaime Žiogai negyvena
Levaniškiuose užpuolė šunys
Vaikystės pievose prezidentas gano aubrakus

skelbimas žiūrėk

skelbimas žiūrėk

Apklausa

Kaip vertinate naujosios Anykščių rajono savivaldybės valdžios pirmuosius darbo mėnesius?

Rezultatai

  • Balsavimų archyvas

PRENUMERATA

PRENUMERATA

Jara rugsėjis

Jara rugsėjis

Anykštėno kortelė

Anykštėno kortelė

Anyksciu kulturos centras 300×250@2x

Anyksciu kulturos centras 300×250@2x

Anūkis

Anūkis

AMC baneris

AMC baneris

300x250px-su-ikonelem

300x250px-su-ikonelem

AM-kiekvienam-sodui-300×400

AM-kiekvienam-sodui-300×400

Bendraukime Facebook tinkle



baseino bangenis dovanų kuponas

baseino bangenis dovanų kuponas

Anyksciu siluma 300×250@2x

Anyksciu siluma 300×250@2x

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

Anyksciu kredito unija 300×250@2x

Anyksciu kredito unija 300×250@2x

akksc.lt

akksc.lt

Anyksciu vandenys 300×250@2x

Anyksciu vandenys 300×250@2x

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Duju balionai 300×250@2x

Duju balionai 300×250@2x

UAB „Anykštos redakcija” leidžia laikraštį „Anykšta“, žurnalą „Aukštaitiškas formatas” , internetinį naujienų portalą www.anyksta.lt.

Antradieniais ir šeštadieniais leidžiamas laikraštis „Anykšta“ – didžiausias Utenos apskrityje.

Laikraštis įkurtas 1948 m. Iki 1990–ųjų jo pavadinimas – „Kolektyvinis darbas“.

UAB „Anykštos redakcija“
Įm. kodas: 154129124
PVM kodas: LT54129219
Banko rekvizitai: Luminor Bank AS, Lietuvos skyrius
A/s: LT954010043100090251
Adresas: Vilniaus g. 29, LT-29145, Anykščiai

UAB „Anykštos redakcija” direktorė, vyriausioji redaktorė – Gražina Šmigelskienė
Portalo Anyksta.lt redaktorius – Robertas Aleksiejūnas

Remia projektus:  „Kadras“ (4 tūkst. Eur), „Legenda: Gyvieji Anykščiai – 2023“ (7 tūkst. Eur).

anykta.lt logo

UAB“Anykštos redakcija“ – Nacionalinės rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijos narė.

  • Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

No Result
View All Result
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
  • Lietuvos ir užsienio naujienos
    • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Gyvieji Anykščiai
  • Aukštaitiškas formatas
  • Vox Populi
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
  • Anykšta TV
  • Veiklos Anykščiai
  • Ženklai ir žmonės
  • Premium Anykšta
  • Prenumerata
  • Skelbimai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In