
Liepos 15-osios vakare užgriuvusi tropinė liūtis tapo ne tik gamtos, bet ir simboliniu išbandymu Anykščių miesto valdžiai.
Kol Jono Biliūno gatvės 16 ir 18 daugiabučių gyventojai sušlapę glaudėsi po menkais stogeliais ir laiptinėse balsuodami dėl kvartalinės renovacijos, visai šalia, kitoje gatvės pusėje, J. Biliūno g. 23, stovintis tuščias po darbo valandų savivaldybės administracijos pastatas liko užrakintas ir neprieinamas bendruomenės reikmėms. Mažoji posėdžių salė, puikiai tinkanti tokiam susirinkimui, tą vakarą buvo skirta ne žmonėms, o valdininkų tylai. Tropinis lietus nuplovė paskutinę iliuziją – miesto erdvės skirtos ne gyventojų poreikiams, o valdžios įstaigų patogumui.
Autoriaus nuotraukos.
Plačiau – laikraštyje „Anykšta”.




A ko neinslaido muzikalkė- ne kū taliau nei savivaldybę? Ti irgi nebloga salę, ir kėdęs minkštesnęs, gal dą ir pasrodymų galēją surengt?
jei lietus tropinis,tai požiūris kaip į negrus
Reikėjo į parapijos salę:) Nors atrodo, kad susirinkimo dalyviai lietaus nebuvo numatę…
Fergizai, ar kas nors prašė savivaldybės darbuotojų, kad įleistų į salę, ar sekančią dieną sugalvojai ant savivaldybės pavaryti. Konkrečiai pasakyk, kas prašė ir kas atsisakė įleisti.
Susirinkimą organizavęs namo administratorius UAB AKŪ atstovavo ne tik įmonei, bet ir, kaip Tarybos narys, – viešajam interesui. Todėl iš jo buvo tikimasi atsakomybės už tinkamas sąlygas susitikimui: aiškios informacijos pateikimo, konstruktyvaus dialogo ir pagarbaus bendravimo su gyventojais.
Jeigu pasirinkta susitikimo vieta (kultūros centras) buvo per toli ar nepatogi, akivaizdu, kad egzistavo alternatyva – savivaldybės administracijos salė visai šalia, už keliolikos metrų. Toks sprendimas būtų ne tik logiškesnis, bet ir padėjęs išvengti dalies gyventojų nepasitenkinimo ar nedalyvavimo dėl nepatogios vietos.
Administratorius turėjo siekti ne formaliai „atlikti pareigą“, bet užtikrinti, kad žmonės turėtų realią galimybę išgirsti, suprasti ir išsakyti savo nuomonę dėl renovacijos. Tai – elementarus pagarbos gyventojams klausimas.
Dabar aiškiai parašei
Ačiū už atsakymą.
Tegu griūna seni namai.Gal maskolijon važiuokit.Putkeris Jakutijoje duos naujus.
Lietus varo kaip Bangladeše, žmonės spaudžias narveliuose kaip silkės, o savivaldybė – kitoj gatvės pusėj, tuscia , užrakinta.
Tipo, negalima įleisti, nes paprasti žmonės. ne valdininkai. Tai kam tas pastatas tada? Tik kad šefas kavą ramiai gertų? Miesto centras, o vaizdas kaip iš kokios varganos azijos – gėda, ne renovacija. zmonėms nepaaiškina civizuotai, tai ir bijo jie permainu
Seniai viskas aišku.Namai be remonto ne amžini.Kai buvo pigiau,kur buvote?Protingi buvo pirmieji jas renovavo ir džiaugiasi.O dalis isterijas dabar kelia.Viskas jiems neaišku .Rêkti ,tik aišku ,kad reikia.Kai byra plytos ir santechnika ryzais apvyniota,tai viskas gerai?
Nesidziauk ,kad pirmas buvai ,gali tekti is naujo renovuoti .niekas cia isteriju nekele .visi zmones adekvatus ,prasom nespresti pagal save .
Kėlė.
Dar visi atsimena Sodros klerką ir eksmilicininkę.
Nieko amžino nėra.
Labai geras pastebėjimas Fergizo.Bet gal čia organizatoriai turėjo pamąstyti?