Ar planuojate atostogas?

Dienos anekdotas

Vėlų rudenį, susėdo alkoholikai prie šiaudų kupetos ir geria. Po kiek laiko jiems pasidarė šalta, ir vienas iš jų padegė tą kupetą. Tai išvydę, kaimo žmonės nutarė nubėgti pažiūrėti, kas vyksta. Pamatęs atbėgančius kaimo žmones, vienas alkoholikas sako:
- Kai padegti, tai niekas nepadėjo, o kai šildytis tai visi susirenka.

Komentaras

Anykštėnas:„Ar galima nors vieną kartą Garbės piliečio vardą suteikti išskirtinai kultūros srities pažibai. Kas garsina Anykščius rimtuose kultūros ir menų projektuose, kieno vardas skamba už Anykščių rajono ar užsienio plotmėje, kas neša žinią apie Anykščių kraštą kaip apie ryškų kultūrai kraštą. Jau laikas būtų pažiūrėti itin profesionaliai į tokios nominacijos skyrimą, o ne saviems išsidalinti, ypač iš biudžeto gyvenantiems."

Komentuoti
Kandidatai į J. Biliūno gimnazijos prezidentus: Urtė Jovaišaitė, Aistė Širvinskaitė ir Kristijonas Valančiūnas

Vakar, spalio 7 dieną,  Anykščių Jono Biliūno gimnazijoje, aktų salėje, per ketvirtąją pertrauką vyko aršūs prezidento rinkimų debatai. Į gimnazijos prezidento postą pretenduoja trys mokinai: Kristijonas Valančiūnas (IV kl.), Aistė Širvinskaitė (IV kl.) ir Urtė Jovaišaitė (II kl.).

 

 

 

Kristijonas: „Prezidentas turi būti griežtas“

 

Kalbėdamas apie save Kristijonas Valančiūnas sakė, kad jis yra praprastas vaikinukas, kuriam rūpi mokyklos gyvenimas ir jos ateitis.
Po pamokų Kristijonas  lanko karatė, šokius bei priklauso kino klubui. Apie save jis kalbėjo kaip apie griežtą žmogų  – „toks ir turi būti prezidentas“. Paklaustas, kodėl jis nori tapti mokyklos prezidentu, Kristijonas neieškojo žodžio kišenėje. „Mokyklai reikia pokyčių, ją reikėtų padaryti patrauklesnę, dabar ji daugumai yra priešas, o turėtų būti kaip draugė“, – sakė Kristijonas. Jis, kitaip nei jo konkurentės, sakė neduodantis didelių pažadų, nes „pažadėti galima daug, bet pažadus reikia ir ištesėti“.
Jis norėtų, kad mokykloje būtų daugiau švenčių, nes tai suburtų moksleivius. Kristijonas akcentavo, kad mokykloje labai trūksta ir tarppamokinės  ir  popamokinės veiklos. Šiam vaikinui atrodo, kad prezidentas turėtų būti griežtas, organizuotas, socialus, greitai mąstantis.

 

Urtė siekia grąžinti užkepėles

 

Kita kandidatė Urtė Jovaišaitė yra visiems gerai žinomo krepšininko, Seimo nario  Sergejaus Jovaišos dukra.
Ši mergina yra atsidavusi muzikai – groja pianinu, gitara, būgnais, be to ji lanko šokius bei priklauso gimnazijos kino klubui. Urtė save pristatė kaip jauniausią kandidatę ir tai laiko pranašumu prieš kitus, mat Aistė ir Kristijonas yra vienuoliktokai ir, pasak Urtės, dvyliktoje klasėje „jie dėl mokslo gali mesti prezidentavimą“.
Urtė nėra tas žmogus, kuris mėgsta kalbėti daug, dėl to paklausta, kodėl ji pretenduoja į prezidento postą, atsakė trumpai: „Visi čia atėjome norėdami kažką keisti, be to, reikia padaryti taip, kad pamėgtume mokyklą“.
Tapusi prezidente U. Jovaišaitė stengtųsi atnaujinti bandelių ir užkepėlių tiekimą mokykloje, kaip buvo daroma pernai. Taip pat ji žada daugiau kultūrinių renginių, atidžiau žiūrėti, ką veikia mokyklos parlamentas. Ji taip pat žada padaryti, kad penktadieniais mokiniams nereikėtų vilkėti mokyklinių švarkų. Taip pat U. Jovaišaitė būtinai ieškotų kur mokykloje būtų galima padaryti „chill zoną“ (poilsio zoną).

 

Aistei svarbiausia, kad mokykloje būtų gera

 

Trečioji kandidatė Aistė Širvinskaitė yra mergina, kuri  nevynioja žodžių į vatą. Save ji pristato kaip motyvuotą žmogų, dabar jau subrendusią merginą, tikinčią žmonėmis ir jų norais, kaip pati sako „aš nei vieno nenuvertinu“.
Ji lanko karatė, kartkartėmis parašo straipsniukus į gimnazijos laikraštį, groja gitara, o labiausiai mėgsta būti su draugais, bet žinoma, tik po mokslų ir atlikusi pareigas. Aistė kandidatuoja į  gimnazijos prezidentus, nes nori, kad biliūniečiai, sutikę draugus iš kitų miestų, pasakytų „Tu žinai, mūsų „biliūnkė“ yra žiauriai gera“, taip pat ji norėtų, kad mokiniai pradėtų susikalbėti su mokytojais. Tapusi prezidente, ji to ir siektų. Aistei taip pat svarbu, kad „visada veiktų kavos aparatas“.
Debatuose  A. Širvinskaitė pritarė Urtei, kad gimnazijoje reikėtų „chill zonų“, o  mokyklos parlamentą reikia paimti „į gerą karatė kumštį“.

 

Aistė pasisako prieš mokyklinius švarkus

 

Didžiausią rinkėjų antpuolį teko iškęsti Aistei. Dauguma jos klausė: „o kur švarkas?“, mat Kristijonas su Urte  debatuose buvo su mokykliniais švarkais, o Aistė be.
Aistė tiesiai šviesiai pasakė: „Man jis nepatinka, aš nenoriu jo nešioti, ir kai nematau būtinybės, to ir nedarau. Be to, kur dingo mūsų tradicijos? Juk švarkai nėra mūsų tradicija...“.
Debatus gimnazijos aktų salėje stebėjo keliasdešimt gimnazistų. Keli iš jų Aistės klausė: „Kaip tu būsi prezidente, valdysi didžiulę masę žmonių, jeigu nesugebėjai sutvarkyti kelių žmonių?“. Prieš kelis metus Aistė priklausė parlamento kultūriniam komitetui ir buvo jo vadovė, bet viską metė.  „Dabar aš užaugau“, – teisinosi Aistė.

 

Didžiausio dėmesio debatuose ir sulaukė gimnazijos parlamentas

 

Aistė su Kristijonu teigė, kad dabar parlamente yra chaosas. Jie patys nėra parlamento nariai,  parlamento veikloje nedalyvauja, bet sutiko, kad parlamentą būtina tvarkyti. Viena parlamento narė piktinosi tokiais pasisakymais. Mergina teigė, kad kandidatams į gimnazijos prezidentus reikėtų pabūti parlamente, tada pamatytų, kaip yra sunku dirbti.
Kristijonas siūlė daryti atrankas į parlamentą, nes dabar į parlamentą gali patekti kiekvienas norintis, o Aistė siūlė parlamentą rinkti, kaip daro kai kurios kitos  mokyklos.
Kas taps mokyklos prezidentu, sužinosime jau rytoj, kai gimnazistai bei mokytojai balsuos už savo favoritą.
Tuo tikslu gimnazijos fojė bus pastatyta balsadėžė, į kurią ir mokiniai, ir mokytojai mes balsavimo biuletenius.
Praėjusiais mokslo metais J. Biliūno gimnazijos prezidente buvo išrinkta dabar jau IV klasės mokinė Brigita Ramanauskaitė.

 

 

Severina ŠEŠTOKAITĖ, Jaunųjų žurnalistų mokykla, Anykščių Jono Biliūno gimnazija, IV b klasė

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.