Ar planuojate atostogas?

Dienos anekdotas

Vėlų rudenį, susėdo alkoholikai prie šiaudų kupetos ir geria. Po kiek laiko jiems pasidarė šalta, ir vienas iš jų padegė tą kupetą. Tai išvydę, kaimo žmonės nutarė nubėgti pažiūrėti, kas vyksta. Pamatęs atbėgančius kaimo žmones, vienas alkoholikas sako:
- Kai padegti, tai niekas nepadėjo, o kai šildytis tai visi susirenka.

Komentaras

Anykštėnas:„Ar galima nors vieną kartą Garbės piliečio vardą suteikti išskirtinai kultūros srities pažibai. Kas garsina Anykščius rimtuose kultūros ir menų projektuose, kieno vardas skamba už Anykščių rajono ar užsienio plotmėje, kas neša žinią apie Anykščių kraštą kaip apie ryškų kultūrai kraštą. Jau laikas būtų pažiūrėti itin profesionaliai į tokios nominacijos skyrimą, o ne saviems išsidalinti, ypač iš biudžeto gyvenantiems."

Komentuoti
Nuo kairės pusės: Gvidas Diržys (gitara), Jonas Petraška (būgnai), Monika Motekaitytė (vokalas), Martynas Jurkėnas (klavišiniai) ir Vainius Indriūnas (gitara). Visi jie mąsto apie galimybę gyvenimą sieti su muzika, taip pat visi. išskyrus Gvidą, yra baigę Anykščių muzikos mokyklą.Autorės nuotr.

Jau metai kaip Anykščių Jono Biliūno gimnazijoje susibūrusi penkių moksleivių muzikos grupė “Papper Tea“ groja rock/alternative/pop žanrų muziką. Grupės lyderis ir būgnininkas yra Jonas Petraška (11 kl.), gitaromis groja Gvidas Diržys (12 kl.) ir Vainius Indriūnas (10 kl.), pianinu skambina Martynas Jurkėnas (11 kl.), o vienintelė grupėje mergina Monika Motekaitytė (10 kl.) – vokalistė. Paaugliai savo dainų dar nėra sukūrę, atlieka kūrinius iš grupių „Magic“, „RHCP“, „Maroon 5“ repertuaro.
Grupės narius kalbino Jaunųjų žurnalistų mokyklos moksleivė Severina ŠEŠTOKAITĖ.

- Papasakokite apie save.
- Martynas: Esu plaukikas, taip pat baigiau muzikos mokyklą. Mėgstu skaniai ir daug pavalgyt, būti su draugais, groti grupėje. Esu 1.84 m ūgio, man 17 metų, gimiau vasarą, esu draugiškas, truputį kvailas, bet tuo pačiu ir labai protingas bei gudrus, mėgstu nuotykius ir iššūkius.
- Vainius: Man 16 metų, mėgstu groti bosine gitara, klausytis muzikos. Lankau muzikos mokyklą.
- Monika: Man 16 metų, esu Jono Biliūno gimnazijos antrokė. Mėgstu dainuoti, klausytis įvairios muzikos, žiūrėti filmus. Esu komunikabili, draugiška ir visad nusiteikusi pozityviai.
- Jonas: Esu vaikinas, maždaug 1,75m ūgio, mėgstu kurti/atlikti muziką. Lankiau krepšinį, „snowboard’inu“ (čiuožinėju snieglente). Save apibūdinčiau kaip mėgstantį iššūkius, nepasiduodantį bei ryžtingą.
- Gvidas: Esu grupės gitaristas. Dažnai mėgstu galvoti apie gyvenimo prasmę ir tai mane įprasmina.
- Kokia jūsų grupės pavadinimo reikšmė, kilmė? Ką tai reiškia išvertus į lietuvių kalbą?
- Martynas: Pavadinimas kilo iš mūsų grojamos muzikos stiliaus Pepper – rock stilius/ Tea - lengvesnio popso stilius. Į lietuvių kalbą verstųsi „pipirinė arbata”, bet iš tikrųjų pavadinimas neverčiamas į lietuvių kalbą.
- Vainius: “Pepper Tea”. Pepper – roko stilius, Tea­ - alternatyvioji, populiarioji, ramesnė muzika.
- Monika: Reikšmės nežinau. “Pepper Tea” pavadinimas iš anglų kalbos verčiamas kaip „pipirinė arbata”.
- Jonas: Pavadinimas kilo iš mūsų grojamo muzikos stiliaus Pepper – rock stilius, o Tea - lengvesnio popso stilius. Į lietuvių kalbą pavadinimas praktiškai neišverčiamas.
- Gvidas: Pavadinimą sugalvojome atsitiktinai. Tik sugalvojus pavadinimą pradėjome galvoti apie jo reikšmę. Jis reiškia „Pipirinė arbata“. Šie du žodžiai simbolizuoja mūsų atliekamą muziką.
- Kaip kilo idėja sukurti grupę, kas buvo iniciatorius?
- Jonas: Idėja kilo seniai - dar 2010-aisiais, kai pradėjome groti Antano Vienuolio progimnazijoje (tada dar gimnazijoje).
- Gvidas: Grupę sukūrėme atsitiktinai, supratę, kad mokykloje yra instrumentai, kurie yra reikalingi atlikti mūsų mėgstamai muzikai. Pirmasis iniciatorius buvo Kristijonas Valančiūnas. Po kurio laiko, perėjus į Jono Biliūno gimnaziją, grupės subūrimo užduotį perėmėme mes su Jonu.
- Ar turite muzikinį išsilavinimą? O gal esate tiesiog muzikantai mėgėjai?
- Martynas: 7 metus mokiausi muzikos mokykloje, fortepijono specialybę, buvau pradėjęs savarankiškai mokytis groti gitara, bet mečiau, nes pritrūkau laiko.
- Vainius: Lankau muzikos mokyklą jau 10 metų. Galima sakyti, jog baigiau klarneto specialybę. Taip pat esu grojęs keliuose ansambliuose ir vis dar groju viename iš jų Anykščių muzikos mokykloje. Groju bigbende ir pučiamųjų orkestre. Taip pat muzikos mokykloje lankau ir bosinės gitaros specialybę.

- Monika: Esu baigusi Anykščių muzikos mokyklą, pagrindinė specialybė - dainavimas, bet taip pat moku groti ir fortepijonu.
- Jonas: Pabaigiau fortepijono specialybę Anykščių Muzikos mokykloje, išplėstinis kursas – būgnai.
- Gvidas: Gitara išmokau groti savarankiškai.
- Kokią vietą jūsų gyvenime užima muzika? Ar tai yra labai svarbu?
- Martynas: Muzika pradeda užimti vis didesnę mano gyvenimo dalį ir tampa vis svarbesnė.
- Vainius: Man muzika nėra tik pomėgis. Norėčiau ir toliau groti, tapti garsiu ir užsidirbti iš muzikos pinigus.
- Monika: Muzika yra vienas iš didžiausių džiaugsmų mano gyvenime. Tai yra daugiau, nei pomėgis.
- Jonas: Didelę dalį. Tai yra hobis, kuris man patinka ir yra svarbus.
- Gvidas: Man tai yra pomėgis. Muzika užima svarbią vietą mano gyvenime.
- Ką galite pasakyti apie savo grupę? Ką manote apie kitus narius?
- Martynas: Mūsų grupė tikrai šauni, visi žmonės labai šilti ir draugiški, linksmi, atsipūtę, bet tuo pačiu nusiteikę daug dirbti ir dar daugiau siekti, myliu visus šituos žmones (nusijuokia), man jie nėra tik grupės nariai, bet ir draugai, patikimi žmonės.
- Vainius: Visi faini (nusijuokia).
- Monika: “Dream team” (svajonių komanda). Žmonės, mylintys muziką. Kiekvienas turi savyje kažką unikalaus, nepaprasto. Sunku bus pamiršti šiuos žmones.
- Jonas: Grupė šauni, daug dirbam, rezultatai vis gerėja. Mūsų grupėje nėra „kitų narių“. Visi esame lygūs, reiškiame savo nuomonę ir dirbam, kad padarytume kažką gero.
- Gvidas: Mūsų grupė puikiai „surėdyta”. Visi yra „maladiec”. Jonas gerai taško. Vainius gerai „slap’ina“ (tai grojimas užgaunant stygą nykščiu). Martynas gerai „skambina”. Monika gerai dainuoja.
- Ką manote apie šiuolaikinę jaunimo klausomą muziką? Ar patys klausote tų populiariųjų atlikėjų (pvz, Justin Bieber, Adele, Pink ir t.t.)?
- Martynas: Šiuolaikinė muzika labai nusivažiavusi, neklausau aš jokių Bieberiu ir Pinkų, jei kažkam tai patinka - tai tegu, bet pats asmeniškai klausau ne populiarios, bet geros muzikos, dubstep‘o, glitch hop‘o ir pan.
- Vainius: Man nepatinka ši muzika, bet aš neturiu nieko prieš, kas nori, tas klauso.
- Monika: Kiekvienas paauglys retkarčiais paklauso muzikos, kuri yra populiari tarp jo draugų. Jei vieni klausosi Bieberio, tai jo draugai irgi jo klausysis.
- Jonas: Jeigu klausai tokių atlikėjų kaip J.Bieberis ir nuoširdžiai tau tai patinka, linkėčiau išgirsti ką nors vertingesnio.
- Gvidas: Populiarumą labai sunku apibrėžti. Manyčiau, turėčiau pradėti nuo pačios sąvokos. Populiarus - tai yra labai paplitęs, visų mėgstamas reiškinys. Tačiau tada kyla klausimas, o kas yra visi? Dažnai žmonės šį žodį naudoja norėdami nusakyti skaičių, reiškiantį visumą. Tačiau tai labai neaišku. Jeigu pradėtume šnekėti apie Antikos laikus, kai žmogus nežinojo, kas yra už šimto kilometrų nuo jo, tada galime teigti, kad visi jam reikštų jo kaimą ar galbūt tik jo šeimą. Tačiau šiais laikas visi gali reikšti tik vieną – viso pasaulio žmones. Todėl manau, kad ši sąvoka vartojama neteisingai. Žodis „visų” turėtų būti pakeistas į žodį „daugumos”. Tačiau iš to kyla dar daugiau klausimų. O kas gi yra dauguma? Kur yra daugumos pradžia, o kur pabaiga. Nepaisant to, turiu pasakyti, kad neklausau jūsų įvardintų atlikėjų, dėl jų muzikos žodžių banalumo ir melodijos nemelodingumo.

Severina ŠEŠTOKAITĖ Anykščių Jono Biliūno gimnazijos IV klasės mokinė

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta