Ar jau nusprendėt kaip balsuosite Seimo rinkimuose?

Dienos anekdotas

Ūkinis muilas vien tik savo išvaizda užmuša bakterijas.

Komentaras

Jurgis Ladiga:„Šimtu procentų už! Kiekvieną kartą, matydamas tą vietą, kur Albinas žvejodavo, prisimenu šį nuostabų žmogų."

Komentuoti

Sausio 12 d. į Anykščių koplyčią susirinko Anykščių Akademijos studentai. Šį kartą lektore buvo anykštėnė Kamilė Kalibataitė, Kristijono Donelaičio „Metų“ faksimilės projekto vadovė.

Lektorė mokinius supažindino su knygos istorija. Papasakojo, kaip keitėsi knygos forma, svoris ir net medžiaga, iš kurios buvo pagaminti knygų lapai. Ji pasakojo, kaip vienuoliai viduramžiais perrašinėjo knygas ir papasakojo apie vokiečio J. Gutenbergo išradimą, kuris žymiai pagreitino knygų spausdinimą. Mokiniai sužinojo įdomių faktų apie knygos išorės apipavidalinimą.
Lektorė ne kartą pabrėžė, kad pagrindinė knygos funkcija – komunikuoti ir skleisti žinią. Buvo paskelbtas perkamiausių knygų sąrašas, o prieš tai buvo patikrinta, ką mokiniai žino šia tema. Teisingai atsakiusieji buvo apdovanoti naujomis knygomis.
K. Kalibataitė pasakojo, kokios knygos yra skaitomos šiais laikais. Tai knygos apie sportą, meilės romanai, spalvinimo terapijos bei saviugdos knygos. Lektorė tiki, kad jei knygos neišstūmė radijas, televizorius ir net internetas, tai tiktai niekas kitas to nepadarys.
Mokiniai buvo supažindinti su faksimilėmis. Faksimilė - (lot. fac simile – daryk panašų) yra tiksli originalaus parašo, rankraščio ar kitokio dokumento, taip pat knygos, žemėlapio, meno kūrinio kopija, gaunama spaudos, fotografijos ir kitais būdais. Mokiniams buvo pranešta, kad buvo padaryta Kristijono Donelaičio "Metų" faksimilė, kuri pelnė Metų gaminio apdovanojimą 2014 m.

 

Diana JUZĖNAITĖ, Jono Biliūno gimnazijos IVb kasės mokinė, „Anykštos“ jaunųjų žurnalistų mokykla

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta