Orai

Kokiomis užsienio kalbomis kalbate?

Tik rusų - 30.5%
Tik anglų - 4.2%
Tik vokiečių - 0%
Tik prancūzų - 0.2%
Rusų ir anglų - 28.3%
Anglų ir vokiečių - 2%
Rusų ir vokiečių - 4.9%
Rusų ir prancūzų - 3.1%
Prancūzų ir vokiečių - 0.2%
Prancūzų ir anglų - 0.4%
Moku čia nepaminėtą kalbą - 0.7%
Moku tris ar daugiau užsienio kalbų - 13.5%
Nekalbu nei viena užsienio kalba - 5.5%
Moku vieną iš čia paminėtų ir vieną nepaminėtų kalbų - 5.1%

Viso balsų: 452
Balsavimas baigtas. Aktyvus: Balandis 10, 2021

Dienos anekdotas

- Kai numirsiu, palaidokit mane kartu su mano draugais...
- O kam?
- Nebuvo dar tokios duobės, iš kurios mes neišsikapstėm.

Komentaras

Reiketu arklio taxi:„Tik patarčiau pritaisyt prie uźpakalio medžiagos gabalą ,kad ten kakutes kristų ,o ne ant gatves .." Replika:„išmetami natūralūs perdirbti augaliniai produktai mažiau teršia aplinką negu automobilių išmetamosios dujos ir kiti eksploataciniai teršalai. Beja, tai antrinė žaliava tinkama miesto parko daržui tręšti."

Skaityti komentarus (4)
Žmonės sunerimo, kad šalia jų namų gali būti pradėta sveikatai ir aplinkai pavojinga veikla ir raštu kreipėsi į Aplinkos ministeriją.

Kandidatas į Seimą liberalas Lukas Pakeltis eksperimentų su pabėgiais Anykščiuose neatliks.
Pasipriešinus gyventojams, kuriuos palaiko ir Anykščių rajono valdžia, verslininkai savo planų vadinamajame Pramonės rajone apdoroti pabėgius atsisakė.

Kreipėsi į aplinkos ministeriją

„Anykštos“  redakcija gavo 41 anykštėno pasirašytą raštą, kuriame jie dėsto, jog baiminasi būsimų eksperimentų su  mediniais pabėgiais.„Mes, žemiau pasirašę gyventojai, gyvenantys Vilties ir Gegužės gatvėse Anykščių mieste, sužinojome apie UAB „Bioversija“ planuojamą vykdyti eksperimentinę veiklą su mediniais pabėgiais. Šiai veiklai bus naudojamos cheminės medžiagos, kurių pagalba bus apdorojami mediniai pabėgiai. Kadangi tai tik eksperimentinė veikla, kurios poveikis nėra aiškus nei žmogui, nei aplinkai, todėl mes esame susirūpinę. Nuo tos teritorijos, kurioje planuojama ūkinė veikla, gyvename labai netoli ir nerimaujame dėl savo ir savo vaikų sveikatos. Kokią įtaką turės aplinkui gyvenančių žmonių sveikatai eksperimente naudojamos medžiagos ir patys pabėgiai, nuo kurių sklis kvapai, niekas negali atsakyti. Kas gali užtikrinti, kad medžiagos iš teritorijos nepateks į aplinką, neterš dirvos, neturės poveikio mūsų namų ūkiuose auginamoms daržovėms bei augantiems vaismedžiams. Gyvename kurortiniame mieste ir nesuprantame, kaip tokioje teritorijoje iš viso galima eksperimentinė veikla su pavojingomis medžiagomis, neturint tyrimo duomenų apie poveikį. Prieštaraujame, kad šalia mūsų gyvenamųjų namų būtų vykdoma eksperimentinė veikla, susijusi su pavojingomis medžiagomis, neatlikus išsamių tyrimų, kad tokia veikla nekelia pavojaus žmonių sveikatai bei aplinkai ir neturės poveikio mūsų vaikų sveikatai ateityje“, – rašo grupė anykštėnų. Raštas adresuotas Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijai.

UAB „Bioversija“ sklype Vilties g. 4F planavo pastatyti jūrinius konteinerius ir juose atlikti eksperimentą – bakterine terpe apdoroti kreozote įmirkytus medinius pabėgius. Planuota išvalyta 37,5 tonos pabėgių.
Vienas iš Vilniuje registruotos UAB „Bioversija“ akcininkų yra UAB „ESSPO“, o pastarosios įmonės vienu iš akcininku yra L. Pakeltis. Sklypas Vilties gatvėje priklauso kitai antrinei UAB „ESSPO“ įmonei „ESSPO rubber technologies“. „Bioversijos“ konteineriai su pabėgiais sklype pagal planus – laikinas teritorijos panaudojimas. Mat jau prieš dvejus metus „ESSPO rubber technologies” pradėjo vystyti 2,6 mln. eurų vertės padangų perdirbimo gamyklos projektą. Pasak Anykščių rajono tarybos nario L. Pakelčio, „padangų“ projektui skirta Europos Sąjungos parama, tačiau jau pusmetį laukiama statybos leidimo, kurį turėtų išduoti Anykščių savivaldybės administracija.

Sužinojo prieš Seimo
pirmininko vizitą

Į „Anykštos“ redakciją kreipėsi Gegužės gatvėje gyvenantis Egidijus Rutkauskas. Jis teigė, kad apie padangų perdirbimo įmonę su L. Pakelčiu šnekėjosi, verslininkas gyventojus įtikino, kad veikla nebūsianti pavojinga aplinkai. Tačiau žinia apie pabėgių mirkymą buvusi kaip perkūnas iš giedro dangaus. „Sužinojau visai atsitiktinai. Visai šalia Anykščių regioninis parkas. O jis planuoja atsivežti smulkintus pabėgius, mirkyti kažkokioje cheminėje medžiagoje. Praeinant pro pabėgius jau kvapas jaučiasi, o čia dar susmulkinti... Ir dar kažkokioje chemijoje mirkys. Mes bijome, nėra niekur išbandyta. Sužinojome prieš pat Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atvykimą... Kreipėmės į savivaldybės administraciją, jie sakė, kad žino, sakė taip pat prieš tokią veiklą, kad negali būti tokių dalykų... Už šimto metrų gyvenu. Iš kitos pusės – taip pat gyvenamasis namas. Suprantu, kad gyvename pramoninėje zonoje. Bet tokia veikla! Na, tikrai čia nesusiję su kurortinio miesto statusu, įvaizdžiu. Eksperimentinė veikla su mediniais pabėgiais! Niekas nežino, koks tų chemikalų poveikis. Nusigandę esame... Savivaldybė labai geranoriškai elgėsi. Patarė surinkti parašus. Savivaldybė labai patiko sako, kad to nebus“, – „Anykštai“ kalbėjo E. Rutkauskas.

Dirba su „ORLEN Lietuva“

Tačiau UAB „Bioversija“ direktorius Virginijus Petronis „Anykštai“ sakė, kad kilus gyventojų pasipriešinimui eksperimento Anykščiuose neatliks. UAB „Bioversija“ dirba ir su AB „ORLEN Lietuva“ (buvusi „Mažeikiu nafta“), naudodama bakterinius preparatus neutralizuoja naftos produktais užterštą gruntą. V. Petronis tikino, kad eksperimente su pabėgių išvalymu kenksmingi yra tik pabėgiai, o ne naftą „valgančios“ bakterijos ar pats procesas. „Visai šalia mūsų teritorijos driekiasi siaurasis geležinkelis, ten daug pabėgių. Ir sumontuotų, ir į krūvas sukrautų... Kils grėsmė ir mūsų kultūros paveldui?“ – ironizavo verslininkas. Pasak jo, Anykščiuose yra namų, kurių statybose naudoti kreozote įmirkyti pabėgiai.
„Mes atlikome visas procedūras, skelbėme apie numatomą veiklą spaudoje ir nesulaukėme jokios piliečių reakcijos. Gal tik iš savivaldybės reakcija buvo. O dabar staiga viskas prasidėjo“, – stebėjosi V. Petronis

Kelsis į kitą vietą

UAB „Bioversija“ eksperimentų su mediniais pabėgiais neatsisako, tik juos atliks kitos savivaldybės teritorijoje.
Įmonės bendrasavininkis L. Pakeltis „Anykštai“ teigė, kad jei būtų jautęs, kad dėl eksperimento su pabėgiais kils triukšmas, būtų net nesvarstęs šio eksperimento atlikti Anykščiuose. Ypač dabar, kai Seimo rinkimai, kuriuose L. Pakeltis dalyvauja, yra visai ant nosies.
„Galiu tik patikinti, kad eksperimentas su pabėgiais nėra kenksmingas aplinkai. Tačiau, jeigu jau kyla toks didžiulis pasipriešinimas, kam galva daužyti į sieną. Juo labiau kad Lietuvoje yra daugybė savivaldybių, kur nebus pasipriešinimo verslui“, - „Anykštai“ aiškino L. Pakeltis.

Pabėgių valymas –
naujovė Lietuvoje

Kreozite įmirkytų pabėgių problemą Lietuva sprendžia jau ne vienerius metus. 2014-aisiais dienraštis „Lietuvos žinios“ (Kazys Kazakevičius „Senų pabėgių deginimas – pavojus aplinkai“) rašė: „Tiksinti „bomba“ kreozotas, kuriame buvo mirkomi geležinkelio pabėgiai, yra riebus, stipraus kvapo skystis, dažniausiai gaunamas iš akmens anglių deguto. Šiuo skysčiu, kuriame gausu stiprių kancerogenų - fenolinių junginių, policiklinių aromatinių angliavandenilių, pabėgiai būdavo impregnuojami ne vieną dešimtmetį iki beveik šio amžiaus pradžios. Dabar kreozotą yra pakeitusi kita, mažiau pavojingų junginių turinti medžiaga - skalūnų alyva. Anot mokslininkų, kreozote išmirkytas pabėgis degdamas ne tik skleidžia nemalonų kvapą aplinkui, bet ir galbūt įvairių toksinių medžiagų. Kasmet tokių potencialiai pavojingų pabėgių Lietuvoje sukaupiama apie 30 tūkstančių. Tai sudaro apie 2 tūkst. tonų.“
Tą kartą „Lietuvos žinios“ aiškinosi, kodėl Kazlų Rūdos gyventojų kiemuose sukrautos šūsnys pabėgių. Pasirodo, gyventojai juos naudoja kurui...
Kol kas nebuvo sugalvota būdų, kaip neutralizuoti kreozote įmirkytus pabėgius, jie buvo deginami specialiose krosnyse, kurių Europoje tik kelios. „Verslo žinios“ šių metų sausio mėnesį rašė, jog UAB „Bioversija“ ketina išbandyti savo pačių sukurtą biologinį preparatą.
„Šiuo metu plačiausiai pasaulyje paplitęs panaudotų medinių pabėgių utilizavimo būdas – deginimas specialiose taršą sulaikančiose krosnyse. Tam tinka vos kelios krosnys visoje Europoje. Procesas yra nepatogus ir brangus. Mokslininkai jau daugybę metų ieško būdo, kaip užterštą medieną tinkamai utilizuoti biologinėmis priemonėmis, tačiau jų paieškos iki šiol baigdavosi nesėkmingai – atrastos technologijos būdavo ekonomiškai nepatrauklios. Medinius pabėgius bus bandoma išvalyti „Bioversijos“ sukurtu naujos kartos biologiniu preparatu „Woodclyn“. Bendrovė nurodo, kad preparatas yra ekologiškai švarus, gamybos ir panaudojimo metu kenksmingų medžiagų nesusidaro.
Eksperimentinė veikla bus pradėta kovą arba balandį ir truks apie pusmetį. Eksperimento vykdymo vietoje ant betoninės, nelaidžios vandeniui dangos, bus pastatyti dengti konteineriai. Lig šiol buvo atlikti nedidelės apimties eksperimentai su smulkinta mediena – teršalus pavyko išvalyti per 2 savaites. Eksperimentui bus panaudotas didesnis užterštos medienos kiekis.
Planuojama įvykdyti 2-3 medienos valymo ciklus, kurie, priklausomai nuo teršalų kiekio, užtruks po 8–16 savaičių. Eksperimentui nepavykus, užteršta mediena bus perduota atliekas tvarkančioms įmonėms“, – rašė „Verslo žinios“ („Bioversija“ savo sukurtą preparatą išbandys realiomis sąlygomis“; Rūta Rutkauskaitė; „Verslo žinios“ 2017 01 24).

Vidmantas ŠMIGELSKAS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Ginny

  Nuoroda

  http://kserotiefages.gr/profile/flatnava25/ To both men a woman, thick dense hair adds beauty to their looks. Women look prettier and men look more handsome. However, if start to lose on your hair, it becomes depressing. Hair fall, hair thinning, and grey hair in an early age are all very hard to take. No matter how many different types of conditioner we use and consume herbal medicines to improve our hair problems, we never grow. This is because it will pay to pay off the problem looking at the roots for the very best results.

  Prieš 2 metų
 • Katrina

  Nuoroda
  Prieš 2 metų
 • Andrea

  Nuoroda

  Bóle mięśni i kości - skąd się biorą? http://wybielanie-leki.pl/temat/opinie-srodkach-wybielania-zebow/

  Prieš 2 metų
 • Ken

  Nuoroda

  http://www.desktopexpress.org/author/chrisitfor24/ This is actually simply one example, but this is becoming a slight problem with all the current low-quality manufacturers around. So make sure when purchase any herbal supplement or remedy, you know what the active compound is, and that the product a person buying has it from a high enough concentration to function for wants you have.

  Prieš 2 metų
 • Danielle

  Nuoroda

  https://www.genecompare.com/community/profile/rogaku/ There are even factors of our lifestyles quit blogging.. speed within the discoloration men and women teeth. Lot certainly celebrities who appear to have beautifully white teeth all the time but thats only because they employ experts to ensure they have perfect grins. The good thing is that can perform reduce effect of your lifestyle and what you eat and drink on your teeth by using certain instructions. Following are some effective teeth whitening tips.

  Prieš 2 metų
 • as

  Nuoroda

  Gaila net klausyti vargselio kuris cia atsakineja vienas i visu komentarus.Turbut cia isreiskiamas nepasitenkinimas po to kai mete ji meras per borta:DDDo del verslu tai zmones tegu pasigilina i dabartines Europos sajungos finansuojamas priemones ir supras kam cia nuo to bus geriau ar verslui ar zmogui kaip ir su visom kitom ziauriai isisavintom lesom...Jei jau taip rupinamasi zmonemis ir bandoma pritraukti verslo i Anykscius tai manau pirma ir reiketu galvoti apie anykstenus ju nuomone o ne apie savo kisene:DDDIr beje nereikia cia visu pulti,labai jau neprofesionalu:))

  Prieš 3 metų
 • To as

  atsakymas į: as Nuoroda

  Gaila čia labiau tai tokių žmonių kaip tu! Meras tai tegul mėto ir toliau visus, va nesenai dar pora prametė, svarbiausia kad būtu kas dirba, o verslas nebijok suras išeitį visuomet, bet tokiems kai tu jau tikrai nieko gero nebebus :D :D

  Prieš 3 metų
 • verslas

  Nuoroda

  Savivaldybės požiūris į verslą.
  "Savivaldybė labai geranoriškai elgėsi. Patarė surinkti parašus. Savivaldybė labai patiko sako, kad to nebus“
  Normaliai turėjo būti kitaip. Savivaldybė turėjo pasikviesti verslininką ir išsiaiškinti apie grėsmes. Jei savivaldybė visais atvejais siūlys rinkti parašus, tai prieisime iki stagnacijos.

  Prieš 3 metų
 • Lina

  atsakymas į: verslas Nuoroda

  Vienas dalykas yra savivaldybės požiūris į verslą, o antras - savivaldybės požiūris į sveikatą žalojantį verslą. Teiisingai padarė, kad neįsileido smirdinčių pabėgių į miestą. Įdomu, kaip reaguotų verslo gynėjai, jeigu kažkoks verslininkas sugalvotų statyti Anykščiuose padangų deginimo gamyklą arba vidury miesto atidaryti kiaulininkystės kompleksą?

  Prieš 3 metų
 • Oj tu Lina

  atsakymas į: Lina Nuoroda

  Skaityt išmok niekas apie jokį deginimą ir nekalba! Klausimas, o tau netrukdo didžiulė pabėgių krūva prie geležinkelio? ar nematai toliau savo nosies ir tik pavydi kaip tikra lietuvė ir džiaugiesi, kad kitam nepasisekė.

  Prieš 3 metų
Įkelti daugiau