Orai

Kokiomis užsienio kalbomis kalbate?

Tik rusų - 30.5%
Tik anglų - 4.2%
Tik vokiečių - 0%
Tik prancūzų - 0.2%
Rusų ir anglų - 28.3%
Anglų ir vokiečių - 2%
Rusų ir vokiečių - 4.9%
Rusų ir prancūzų - 3.1%
Prancūzų ir vokiečių - 0.2%
Prancūzų ir anglų - 0.4%
Moku čia nepaminėtą kalbą - 0.7%
Moku tris ar daugiau užsienio kalbų - 13.5%
Nekalbu nei viena užsienio kalba - 5.5%
Moku vieną iš čia paminėtų ir vieną nepaminėtų kalbų - 5.1%

Viso balsų: 452
Balsavimas baigtas. Aktyvus: Balandis 10, 2021

Dienos anekdotas

- Kai numirsiu, palaidokit mane kartu su mano draugais...
- O kam?
- Nebuvo dar tokios duobės, iš kurios mes neišsikapstėm.

Komentaras

Reiketu arklio taxi:„Tik patarčiau pritaisyt prie uźpakalio medžiagos gabalą ,kad ten kakutes kristų ,o ne ant gatves .." Replika:„išmetami natūralūs perdirbti augaliniai produktai mažiau teršia aplinką negu automobilių išmetamosios dujos ir kiti eksploataciniai teršalai. Beja, tai antrinė žaliava tinkama miesto parko daržui tręšti."

Skaityti komentarus (4)
Benamis Vytautas Jakštas sako, kad pats kaltas, jog jo gyvenimas šitaip susiklostė.Autoriaus nuotr.

Autobusų stotelėje šalia Anykščių ligoninės visą parą sėdėjęs į septintą dešimtį įkopęs benamis Vytautas Jakštas sukėlė anykštėnų rūpestį. Vyras sužalotomis kojomis sulaukė ir rajono valdžios dėmesio.
Tačiau panašu, kad benamio problema taip ir liko neišspręsta. Tiesa, penktadienį jo stotelėje jau nebebuvo.

„Noriu tik numirti“

Į redakciją ketvirtadienį paskambinusi Ramybės mikrorajono gyventoja dėstė, kad nuo trečiadienio pro savo namo langą mato autobusų stotelėje sėdintį žmogų. „Gal jis pats kaltas, kad taip susiklostė gyvenimas. Tačiau juk tai žmogus. Katėmis ir šunimis rajono valdžia rūpinasi, o žmogui nepadeda“, - kalbėjo anykštėnė.
„Anykštos“ pakalbintas stotelėje sėdėjęs vyras tikino, kad jam nereikia pagalbos.

„Nieko jūs neieškokit, nieko man nereikia, aš noriu tik numirti“, – kalbėjo V. Jakštas.

Vyras neslėpė savo pavardės, pasakojo, kad yra baigęs aukštąjį mokslą, kažkada drauge su dabartiniu Anykščių seniūnu Eugenijumi Pajarsku dirbo „Anykščių melioracijoje“. Jis aiškino, kad namus prarado po skyrybų su žmona, tačiau dėstė turįs daug draugų ir pas ką nors iš jų prisiglaus... „Pats savo gyvenimą susigadinau, niekas dėl to nekaltas“, – kalbėjo benamis.
Šlepetėmis mūvintis vyras sakė, kad jam amputuoti kojų pirštai, mat girtas per šalčius lauke užmigo ir juos nušalo.

Išvarė iš globos namų

Anykščių rajono socialinių paslaugų centro direktorė Jolanta Pleškienė bei Anykščių savivaldybės administracijos Socialinio paramos skyriaus laikinoji vadovė Gintarė Noliūtė „Anykštos“ žurnalistą nukreipė pas Anykščių rajono mero patarėją Donaldą Vaičiūną. Pasak jų, D. Vaičiūnas geriausiai įsigilinęs į situaciją.
Mero patarėjas dėstė, kad viską apie V. Jakštą žinąs, kad bando vyrui padėti, bet jam to padaryti nesiseka. „Jis buvo gulėjęs Troškūnų slaugos ligoninėje. Jo visas gyvenimo būdas toks.... Alkoholizmas... Nuprausė, sutvarkė, aprengė, išblaivino. Troškūnuose veikia nevyriausybinė organizacija „Prieglobstis“, kuri V. Jakštą iš Troškūnų slaugos ligoninės priėmė. Bet ten taisyklės – negali vartoti alkoholio, negali vestis alkoholikų draugų. „Prieglobstyje“ jis gyveno, gyveno, kol visiškai atkuto ir pradėjo neštis alkoholį. Pradėjo vartoti alkoholį, pradėjo kitus girdyti. Jie nukentė vieną kartą, antrą kartą ir galų gale trečią kartą jį išmetė, nes jis nusižengia taisyklėms. Kai jį išmetė, jis grįžo prie savo ankstesnio gyvenimo būdo. Žinom, kad jis gulėjo nukritęs ir sumuštas. Tada kažkas paskambino policijai. Policija pamatė, kad jis neblaivus ir šiek tiek susižalojęs, ir jį nuvežė į ligoninę. Ligoninėje ir aš pradėjau dalyvauti procese. Buvo, regis, pirmadienis. Skambina vyriausias gydytojas Dalis Vaiginas, klausia, ką su juo daryti? Skambinu į „Prieglobstį“, sako, kad mes tą žmogų puikiai žinome, jis išmestas už alkoholio vartojimą. Nuvažiuoju į ligoninę, jo kojos sugipsuotos, bet D. Vaiginas sako, kad ligoninėje jis gulėti nebegali, neatitinka jokių kriterijų, turi gydytis ambulatoriškai. Policija jį dėti taip pat neturi kur. Kalbėjau su juo, sakau, Vytautai, bandyk keistis, grįši į „Prieglobstį“. – „Anykštai“ pasakojo D. Vaičiūnas.
Jis tvirtino, jog V. Jakštas buvo išsiblaivęs, todėl „Prieglobstis“ jį pažadėjo parsivežti į Troškūnus, tačiau vyras nelaukė, kol atvažiuos transportas, ir pasišalino iš ligoninės.
Mero patarėjas tvirtino, kad V. Jakštas antradienio vakarą būdamas neblaivus vėl grįžo į ligoninę, bet nebuvo paguldytas. „Vėl skambinu į Troškūnus, sakau, juk neišmesi žmogaus į gatvę. Sako – išmesi, nes čia dar nėra jo dugnas. Dugnas, kai žmogus krenta tiek žemai, kad arba miršta, arba nori gydytis“, – kalbėjo D. Vaičiūnas.
Mero patarėjas tikino, kad jis išsiaiškino, kad „Prieglobstis“ turi filialą Latvijoje, kuris įkurtas toli nuo pagundų, į jį priimami ir geriantys asmenys. Tačiau į šį filialą V. Jakštas gali būti išvežtas tik gegužės 9-ąją. Tiesa, jei pats to norės...
Penktadienį V. Jakšto stotelėje nebuvo. D. Vaičiūnas „Anykštai“ sakė, kad ketvirtadienio vakarą jis benamį sutiko Anykščių vaikų poliklinikoje. Medikai benamį maitino sriuba.
Kaip spręsti benamio problemą, sakė nežinąs ir Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis. Pasak mero, jeigu žmogus atsisako pagalbos, jėga jo neišgelbėsi.

Vidmantas ŠMIGELSKAS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • O...

  Nuoroda

  Ar jau ir Smigelskas isirase i profesionaliu sovietiniu melagiu kompanija? Taigi pats rasote, kad jis pagalbos atsisako, o padeti gali ir nori pradedant valdiskom institucijom, baigiant atskirais valdininkais ir paciu Smigelsku. O gal klystu? Gal Smigelskui tai tik budas pinigo uzsikalti? Tuomet logiska, klaidinantis straipsnelio pavadinimas gali padidinti skaitomuma.

  Prieš 3 metų
 • pilietis

  Nuoroda

  Žmonės patys už save atsakingi. Jeigu jis pasirinko tokį gyvenimą, tai jo problema. Nematau valdžios kaltės. Matau tik etinę reikalo pusę, nes toks benamis - blogas pavyzdys vaikams, o ir suaugusieji tarsi jaučiasi kažkuo kalti šalia matydami tokius žmones

  Prieš 3 metų