Kurį tekstą pirmiausiai perskaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Sūnus prašo tėvo:
– Ar galėtum man šiam vakarui paskolinti mašiną?
Tėvas sūnui:
– O tai kam tau tada kojos?
– Viena stabdžiams spausti, kita – greičio pedalui.

Komentaras

Sveikuolis:„Toks karantinas, koks yra dabar- ne karantinas, o tik karantino imitacija. Juk masiškai žmonės nesilaiko reikalavimų tiek Anykščių rajone, tiek visoj Lietuvoj. Vaidinama, kad laikomasi saugaus atstumo, o prekybos centruose po darbo, savaitgaliais ar prieš šventes žmonių minios, pirkėjai lipa ant galvų vieni kitiem. Judėjimas tarp savivaldybių ribojamas, o keliuose pilna mašinų, reikia ar nereikia važinėjama, stengiamasi prasmukti pro postus. Kaukių devėjimas- tikras anekdotas. Kam ant kaklo nusmukę, kas rankoj laiko, vienartinės kaukės nešiojamos šimtus kartų- jos pajuodę, prakaituotos, smirdančios. Draudžiama būriuotis, švęsti, bendrauti žmonėms iš skirtingų ūkių, o renkamasi, baliavojama, nepaisoma jokių draudimų. Karantiną reikia pratęsti, bet sugriežtinti. Ir jokių nuolaidų pažeidėjams- jokių įspėjimų, pagąsdinimų, sumažintų baudų. Kiek įstatyme numatyta., tiek ir bausti."

Skaityti komentarus (1)
Sigutis Obelevičius ir Kęstutis Tubis antrajame Anykščių rajono mero rinkimų ture varžėsi antrąjį kartą. Rezultatas lygus - 1-1. Šiuose rinkimuose S.Obelevičius surinko 65 procentus, o K.Tubis - 35 procentus rinkėjų balsų.


Tiesioginių Anykščių rajono savivaldybės mero rinkimų antrajame ture dabartinis rajono vicemeras, konservatorius Sigutis Obelevičius surinko du trečdalius rinkėjų balsų ir triuškinamai įveikė nuo pareigų nušalintąjį merą, visuomeninio rinkimų komiteto „Kęstučio Tubio sąrašas „Anykščių krašto labui“ atstovą Kęstutį Tubį.
Solidžią S.Obelevičiaus pergalę lėmė būsimų koalicijos partnerių - socialdemokratų, liberalų ir ,,valstiečių“ - palaikymas antrajame rinkimų ture.

 Rinkimų rezultatų laukė kartu

Rinkimų naktį K.Tubio komiteto ,,Anykščių krašto labui“ nariai rinkosi į kavinę ,,Erdvė“, o S.Obelevičius rezultatų laukė parapijos namuose. S.Obelevičius  pergalę šventė kartu su savo partiečiais bei su Anykščių socialdemokratų, ,,valstiečių“ ir liberalų elitu.
,,Viskas aišku, kas padėjo laimėti rinkimus, tas ir bus koalicijoje - liberalai, socialdemokratai ir ,,valstiečiai“. Jeigu komiteto žmonės norės prisijungti, mielai priimsime į kurią nors frakciją“, - apie koaliciją dar  net nesulaukus visų apylinkių balsavimo rezultatų, rinkimų naktį ,,Anykštai“ sakė S.Obelevičius.
S.Obelevičiaus pergalė tapo akivaizdi, kai pradėjo eiti rezultatai iš tų apylinkių, kur tradiciškai didžiausią įtaką turi kairieji. ,,Raudonieji“ Mačionys, Kurkliai, Antrieji Kurkliai, Surdegis, Raguvėlė balsavo už konservatorių. Nors greičiau jie balsavo prieš K.Tubį.
Konservatorių, ,,valstiečių“, liberalų ir socialdemokratų koalicija turės 19 mandatų iš 25. S.Obelevičiui laimėjus tiesioginius mero rinkimus į rajono Tarybą, įkris pirmoji sąraše ,,už brūkšnio“ likusi konservatorė, verslininkė Rita Kripaitienė. Konservatoriai Taryboje turės 6 mandatus, socialdemokratai 5, liberalai ir ,,valstiečiai“ - po 4.
5 mandatus iškovojo K.Tubio visuomeninio komiteto ,,Anykščių krašto labui“ komanda, tačiau yra tikimybė, kad išrinktieji komiteto nariai (ar bent jų dalis) mikliai išsibėgios po partijų frakcijas.
Niekam nereikalingas liko Darbo partijos balsas. ,,Darbiečiai“ pelnė vieną mandatą -  į Tarybą išrinktas buvęs Seimo narys Ričardas Sargūnas ir, gerai sukritus kortoms, jo mandatas galėjo tapti auksinis. Tačiau kai valdančioje koalicijoje jau ir be ,,darbiečių“ 4/5 deputatų, R.Sargūnas turės tenkintis tik garbe būti rajono Taryboje.   

Kęstutis Tubis jaučiasi pralaimėjęs partinei sistemai

Pirmadienio rytą ,,Anykštos“ pakalbintas rinkimus pralaimėjęs K.Tubis sakė, kad rezultatas jo nenustebino. ,,Realiai vertinu. Kai keturios partijos susijungia, partinė sistema kovoja prieš vieną kandidatą - tai nieko nepadarysi. 29 metus partijos gyvuoja... Antrajame ture nieko nebuvo galima padaryti“, - kalbėjo K.Tubis. Jis laimėjo tik penkiose apylinkėse - Andrioniškio, Viešintų, Svėdasų, Nausodės ir Troškūnų. Apie šias pergales korupcija įtariamas K.Tubis sakė, jog tai jo kraštai, jo žmonės, kur jis gerai pažįstamas, žinomas ,,ir jokios provokacijos ten neveikia“.
Nei apie savo asmeninę, nei apie komiteto ateitį K.Tubis sakė dar nesvarstęs. ,,Per mažai laiko... Kad gyvensiu, tai tikrai, o ką darysiu -  dar nenusprendžiau“, - pirmadienį ,,Anykštai“ sakė K.Tubis.
K.Tubio rinkimų komitetas po rinkimų turi skolų, tarp komiteto kreditorių ir UAB,,Anykštos redakcija“. ,,Skolas padengsim. Anksti kalbėti, reikia žiūrėti, kokiu būdu skolos bus padengtos“, - aiškino rinkimus pralaimėjęs politikas.
Jis sakė kontaktų su rinkimus laimėjusiu S.Obelevičiumi neieškojęs, bandyti tartis dėl koalicijos su išrinktuoju meru nematąs prasmės, nes ,,ir taip viskas aišku.“

Sigutis Obelevičius - politikoje nuo 1995-ųjų

S.Obelevičius į Anykščių rajono Tarybą renkamas nuo 1995-ųjų. O nuo 2003-ųjų - jis vienas iš Anykščių rajono vadovų. 2003-2007 S.Obelevičius buvo liberalų merų Dariaus Gudelio ir Alvydo Gervinsko pavaduotoju. 2007-2015 metais dvi kadencijas S.Obelevičius dirbo Anykščių rajono meru. Valdančiąją koaliciją tuo metu sudarė konservatoriai, socialdemokratai ir ,,valstiečiai“. S.Obelevičiaus pavaduotoju 2007-2015 m. buvo socialdemokratas Donatas Krikštaponis, administracijos direktoriais - ,,valstietis“ Antanas Baura bei socialdemokratas Vilius Juodelis.
2015-2019 S.Obelevičius - liberalų remto, pirmojo tiesiogiai išrinkto Anykščių rajono mero K.Tubio  pavaduotojas. Nuo vasario pradžios, po K.Tubio nušalinimo, S.Obelevičius laikinai eina rajono mero pareigas.   

Pergalę lėmė koalicijos partnerių parama

Antrajame Anykščių rajono mero rinkimų ture dalyvavo 42,36 proc. rinkėjų. Pirmajame ture Anykščių rajono rinkėjų aktyvumas buvo 50,97 proc. rinkėjų.
 Lyginant su 2015-ųjų rinkimais, aktyvumas šiais metais gerokai aukštesnis. 2015 metais renkant Anykščių merą, pirmajame ture dalyvavo 39,15 proc., antrajame - 34,15 proc. rinkėjų.
Tiesioginius mero rinkimus laimėjęs S.Obelevičius antrajame rinkimų ture surinko 6500 balsų arba 65,01 proc., K.Tubį palaikė 3498 rinkėjai( 34,99 proc).
Lygininant su pirmuoju rinkimų turu, S.Obelevičiaus elektoratas išaugo nuo 2810 iki 6500, K.Tubio nuo 2466 iki 3498. Taigi, net 3690 pirmajame ture už S.Obelevičių nebalsavusių anykštėnų antrajame ture pasirinko šį kandidatą. K.Tubio elektoratas išaugo 1032 balsuotojais.
Konservatoriaus S.Obelevičiaus ryškią pergalę lėmė būsimųjų koalicijos partnerių - socialdemokratų, ,,valstiečių“ ir liberalų parama. Antrajame ture geriausiai už S.Obelevičių balsavo socialdemokratiškieji Mačionys. Tikėtina, kad ilgamečio rajono vicemero Donato Krikštaponio dėka net 85,29 proc. Mačionių rinkėjų savo balsus atidavė už S.Obelevičių. Traupyje, kur gyvena pats S.Obelevičius, jis surinko 84,98 proc. balsų. Tiesa, Traupyje fiksuotas kitas išskirtinumas - tai vienintelė apylinkė, kur vienas iš kandidatų antrajame ture surinko mažiau balsų nei pirmajame. Už K.Tubį kovo 3-ąją Traupyje balsavo 33 rinkėjai, kovo 17-ąją - 32.
,,Valstietiškajame“ Surdegyje S.Obelevičius surinko 83,33 proc. balsų, Šeriuose -  80,85 procentus.. Anykščių socdemų lyderio D.Žiogelio įtakoje esančiuose Antruosiuose Kurkliuose ir Kurkliuose S.Obelevičius pelnė atitinkamai 75,2 ir 70,4 proc. balsų. S.Obelevičius netikėtai laimėjo Vaitkūnuose (62,12 proc.), kur gyvena K.Tubio giminaičiai.
Triuškinamai S.Obelevičių palaikė Anykščių miestas. Keturiose miesto apylinkėse už S.Obelevičių balsavo 2796 rinkėjai (pirmajame ture 1101), už K.Tubį 1317 (861).
K.Tubis rinkimus laimėjo tik 5 iš 35 balsavimo apylinkių. Stipriausiai nušalintąjį merą palaikė andrioniškiečiai (65,60 proc.). Daugiau nei pusė į rinkimus atėjusių Viešintų, Nausodės, Troškūnų ir Svėdasų gyventojų taip pat balsavo už K.Tubį.
2015 metais K.Tubis ir S.Obelevičius taip pat varžėsi antrajame mero rinkimų ture. Pirmajame ture K.Tubis surinko 24,5 proc., S.Obelevičius - 23,7 proc. Antrajame už K.Tubį balsavo 54,3 proc., už S.Obelevičių 45,7 proc. rinkėjų.

Vicemeru bus Dainius Žiogelis

Pirmadienį Anykščių socialdemokratų, liberalų ir ,,valstiečių“ lyderiai susitiko su išrinktuoju meru S.Obelevičiumi. Koalicijos partneriai pradėjo derybas dėl postų pasidalijimo naujosios kadencijos rajono valdžioje. Abejonių nekyla, kad socialdemokratams bus atiduotas vicemero portfelis, o į šias pareigas ketina eiti partijos skyriaus pirmininkas, Anykščių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Dainius Žiogelis.
Pasak S.Obelevičiaus, dėl administracijos direktoriaus pareigybės kol kas nėra sutarta. ,,Deriname pozicijas. Tik viena vieta yra aiški – vicemero“, - kalbėjo išrinktasis meras. S.Obelevičius aiškino, kad laukiama vieno jau buvusio rajono valdžioje asmens apsisprendimo, kurį jis turėtų pasakyti šiandien.

Apskrityje - keturi nauji merai

S.Obelevičius į Anykščių mero postą grįžo po vienos kadencijos pertraukos. Utenos apskrityje mero postus išsaugojo tik Utenos rajono vadovas, socialdemokratas Alvydas Katinas bei jo partietis, Zarasų meras Nikolajus Gusevas.
A.Katinas antrajame ture surinko 54,2 proc. balsų (nuo dalyvavusių rinkimuose) ir nugalėjo liberalą, su visuomeniniu komitetu į rinkimus ėjusį Marijų Kaukėną. N.Gusevas (50,4 proc) sunkiai nugalėjo liberalą Kęstutį Stankevičių (48,2 proc.).
Molėtuose konservatorius Saulius Jauneika (57 proc.) nugalėjo ekskonservatorių Mindaugą Kildišių (41,8 proc.). Pastarasis į rinkimus ėjo su visuomeniniu komitetu. Kadenciją baigiantis Molėtų meras Stasys Žvinys mero rinkimuose nedalyvavo, rėmė dabartinį vicemerą M.Kildišių.
Netikėtumai Visagine ir Ignalinoje. Ignalinos rajoną pirmą kartą nuo 1990-ųjų valdys ne ,,valstiečiai“. 36 metų socialdemokratas Justas Rasikas antrajame mero rinkimų ture surinko 54,4 proc. balsų ir įveikė Henriką Šiaudinį (44,7 proc.), kuris Ignalinos meru buvo pastaruosius penkerius metus, o iki tol dvidešimt metų buvo Ignalinos mero Bronio Ropės pavaduotoju.
Visagino merė, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) atstovė Dalia Štraupaitė antrajame ture surinko tik 39,4 proc. balsų ir pralaimėjo Erlandui Galaguz (59,5 proc.). Originalu, jog 2015-aisiais D.Štraupaitė Visagine rinkimus laimėjo per jos korupcijos skandalo įkarštį, o dabar tas skandalas nurimęs. Taip pat originalu, kad E.Galaguz yra ,,valstietis – žaliasis“. Atomininkų mieste, atrodytų, nei ,,valstiečiams“, nei juo labiau ,,žaliesiems“ erdvių nei tiesiogine, nei perkeltine prasme neturėtų būti.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Atsakymas visiems

  Nuoroda

  Arba aš visai kvailai mąstau, bet man atrodo, kad beveik jau mėnuo, kai rinkimai į rajono savivaldybės tarybą pasibaigė. Nesuprantu ką tuo nori parodyti Anykšta, ar miega dar letargo miegu. Nuo rytdienos naujoji valdžia pradės dirbti, o Anykšta dar vis kažką renka.

  Prieš metus
 • Būvusiems

  Nuoroda

  Skystos blauzdos, kai kurie net į bažnyčią dažnokai užsuka

  Prieš metus
 • Visiems buvusiems komunistais

  Nuoroda

  Kartu su išrinktu meru tikrai reikės atsižymėti. Svarbiausias Tubio pasiekimas[ be ekskursijų į Kiniją] GAIDYS ant fasado. Tikėsimes, kad Obelevičius ant vaisiukinės fasado, kaip tikras buvęs komunistas, po savo kadencijos paliks Garbačiovo plikės portretą su užrašu PERESTROIKA. Turistams labai patiks. Šiaip ar taip , kad vaisiukinė jau virš 20 metų vietoje vyno dar gamina ir koncentruotas sultis, ---tai Garbačiovo perestroikos nuopelnas. Man, nuvažiavus į Maskvą užsakyti koncentruotų sulčių linijos, ministerijos vyriokai stebėjosi :iš visos buvusios TSRS tai perestroikai atsirado tik dvi vyno įmonės tai Anykščiai ir Alytuje. Alytaus vyr inžinierius, kartu su tiekimo skyriaus viršininku, ten vyriokams nutempė dovanų visą čemodaną šampano-- tai koncetruotų sulčių gamybos liniją pirmiausia jiems ir išskirė

  Prieš metus
 • Visiems

  Nuoroda

  Tubio šalininkams patarčiau užmiršti, ta Tubį nauja valdžia išrinkta , o ką padarė ar nepadarė nustatys prokurorai ir tyrėjai, oka rašė laikraščiai tai ne žmeižtas, o žmonės pakartojo ir manau kad tiesą

  Prieš metus
 • kfzjloeohl

  atsakymas į: Visiems Nuoroda

  Muchas gracias. ?Como puedo iniciar sesion?

  Prieš 5 mėnesių
 • Oi

  Nuoroda

  Kaip čiulba suokalbininkai idomiai

  Prieš metus
 • Mikalda pranašauja

  Nuoroda

  Prisišnekėsit! Oi jūs prisišnekėsit ponai ir ponios. Jei Tubis laimės teismus, jei jam bus atmesti STT kaltinimai, oi kaip sėkmingai jo advokatai prasijos visus anoniminius "drąsuolius" ir juos patrauks baudžiamojon atsakomybėn už šmeižtą. Būdamas nekaltas, tapęs išteisintu, aš Tubio vietoje nedovanočiu nei vienam! Jokio pasigailėjimo. Jo vietoje prisiteisčiau tiek moralinės žalos atlyginimų, kad eurų man iki grabo lentos pakaktų! Taip pamokyčiau šmeižikus.
  - O kas jus jus už liežuvių tampė? O kas jums liepė šmeižti?! - atsikirsčiau inkščiantiems ir pasigailėjimo prašantiems.

  Prieš metus
 • Demaskuok

  atsakymas į: Mikalda pranašauja Nuoroda

  va ir išsidavei, Kęstuti, kad ne Mikalda esi...

  Prieš metus
 • Sėkmės pensijoje

  atsakymas į: Mikalda pranašauja Nuoroda

  Reikia pradėti nuo LRT, LNK ir TV3. Po to nuteisti DELFI, alfa, bernardinus, sputinką ir valstiečių laikraštį.

  Prieš metus
 • Be be be...

  atsakymas į: Sėkmės pensijoje Nuoroda

  O tai čia vargu ar kas tavo patarimo paprašys... :)

  Prieš metus
Įkelti daugiau