Kurį tekstą pirmiausiai perskaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

– Tėti, aš daugiau neisiu su tavimi rogutėmis važinėtis…
– Tu mažiau zysk ir davai tempk tik!

Komentaras

balsas:„Mielieji, nepykite ir nesipykite. Bent mažumėle pabūkime šventiškai nusiteikę. Nenorėčiau kad šitokia graži eglė ir visos miesto puošmenos būtų išardytos būtent dabar, kai tiek daug sniego, kai negalime susitikinėti vieni su kitais, kai tikrai belikę mažai džiuginančių dalykų. O čia - tokia daili miesto karalienė. Tegul pabūna. Nepykit. Juk viskas dėl mūsų, anykštėnų."

Skaityti komentarus (2)
Nemokamas viešasis transportas tarp Anykščių miesto medicinos įstaigų gerokai palengvintų vyresnio amžiaus anykštėnų gyvenimą.

Netyla diskusijos apie sumanymą įvesti Anykštėno kortelę, kuri Anykščių rajono gyventojams suteiktų nuolaidų įvairioms paslaugoms, o kai kuriomis leistų pasinaudoti nemokamai.
Per šiuos savivaldos rinkimus vietos liberalai savo programoje žadėjo inovacijas atsiskaityme už viešąjį transportą. Pasak Anykščių rajono tarybos nario, liberalo Mindaugo Sargūno, šiais teiginiais galvoje turėta Anykštėno kortelė, kuri rajono gyventojams suteiktų galimybę viešuoju transportu nemokamai pasiekti medicinos įstaigas.

 „Mūsų rinkiminėje programoje vienas iš punktų buvo atsiskaitymo už viešąjį transportą inovacijos. Tai turėtų būti įgyvendinama kartu su Anykštėno kortele. Norėtume maršrutą nuo „Pirminės sveikatos priežiūros centro“ iki „Anykščių miesto ligoninės“ keleiviams su Anykštėno kortele daryti nemokamą. Anykštėno kortelė būtų nuskaitoma autobuse esančiame skaitytuve. Rajono biudžetui tai kainuotų nedaug, tačiau tikrai yra žmonių, kuriems bilieto kaina neatrodo maža”, - sakė Anykščių rajono tarybos narys M. Sargūnas.
Šiuo metu pacientai, įvertinus jų būklę, į Anykščių ligoninę iš Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro ir atgal nemokamai yra vežami Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro transportu.
Vienas iš pirmųjų, kuris viešai prabilo apie Anykštėno kortelę, anykštėnas Juozas Ratautas pastebėjo, kad idėja kol kas kelią skinasi sunkiai.
„Įvesti anykštėno kortelę savivaldybei esu pasiūlęs prieš porą metų. Deja, nei atsakymo, nei kitokios reakcijos iš ten nesulaukiau. Ačiū liberalams, kad pagavo mano mintį ir ją įsirašė į savo programą. Kortelės įvestos nemažoje dalyje Lietuvos miestų, labai populiarios jos Birštone, taikant nuolaidas to miesto gyventojams. Anykščiuose daug atvykstančių žmonių, todėl diferencijuoti paslaugų kainas kitokiu būdu nelabai įmanoma. Teko valgyti neseniai atidarytoje kavinėje - neprašmatnūs pietūs kainavo12 eurų. Tegul turistas moka, o kodėl anykštėnas turi mokėti nerealią kainą. Lygiai taip pat su baseinu, kultūriniais renginiais ar transportu... Klausimas, kas norės daryti nuolaidas? Va čia, valdžia, turėdama savo rankose daug svertų, turi susitarti su verslininkais. Vieniems patogiau bus daryti akcijas, kitiems nuolatines nuolaidas, bet tai reikalinga. Pateiksiu vieną kitą pavyzdį. Kodėl visi lankytojai nemokamai įleidžiami į šventę „Bėk bėk, žirgeli“ ar kitus renginius? Anykštėnai, suprantama, turi gauti dideles nuolaidas, o atvykę iš kitur? Juk renginio suorganizavimas kainuoja... Tokie dalykai gražiai spręstųsi įvedus Anykštėno kortelę”, - dėstė J.Ratautas.
Galima sakyti, kad kaip savotiška alternatyva Anykštėno kortelei jau keletą metų veikia viešosios įstaigos „Sveikatos oazė“ sumanyta nuolaidų kortelė, kuri apjungia nemažai rajono paslaugų teikėjų. Kortelės turėtojams, kurie gali būti ne tik anykštėnai, taikomos nuolaidos už paslaugas siekia nuo 5 iki 30 proc.
Viešosios įstaigos „Sveikatos oazė“ direktorė Sonata Veršelienė „Anykštai“ prisipažino, kad surasti paslaugų teikėjus, kurie taikytų nuolaidas, yra gana nelengva.
„Jeigu atsirastų Anykštėno kortelė, manau, kad vietiniams gyventojams aktualiausios būtų nuolaidos viešojo maitinimo įstaigose. Iš didžiųjų prekybos centrų nuolaidas gauti mažai tikėtina”, - pastebėjo S.Veršelienė.
Anot S.Veršelienės, norint įvesti Anykštėno kortelę, turėtų atsirasti tokios paslaugos administratorius, kuris dirbtų su paslaugų teikėjais, tartųsi dėl konkrečių nuolaidų, nes dabar veikianti „Bangenio“ nuolaidų kortelė vis dėlto yra labiau orientuota į įstaigos klientų lūkesčius.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Piatras

  Nuoroda

  Ar uzvirina autobustams sonus kad keleiviu koju nesmatytu vaziuojant?

  Prieš metus
 • šoferis

  atsakymas į: Piatras Nuoroda

  kolchozų laikais vežė atviram sunkvežimį ir visi prisimena kaip gerus laikus. Jeigu kokia vėdinimo skylė dabar yra, tai važiavimui netrukdo :)

  Prieš metus
 • Patarejas

  Nuoroda

  Vienas patarejas ,o kitu dvieju lešos eitu autobuso išlaidom ! Va toki mera gerbtu ,myletu ir rinktu ,nes rūpinasi gyventoju patogumu ,o dabar tik stumdymai kedžiu ,o naudos gyventojui NULIS .

  Prieš metus
 • Paprasta be biznio

  Nuoroda

  Tiesiog kiekvienas žmogus seda ir vaziuoja ,nes pagrinde senukai ,o jaunimas mašinom laksto ..Kam , komplikuoti su kortelem ,čia kažkam tik biznis būtu .

  Prieš metus
 • muziejus

  atsakymas į: Paprasta be biznio Nuoroda

  ir arkliui aišku, kad pagrindinis biznis tiems, kas įdiegtų kortelių nuskaitymo įrangą ir aptarnautų sistemą. VBS agentūra pranešė, kad vieno politiko įmonė ta veikla užsiima Anykščiuose.

  Prieš metus
 • Pavyzdys

  Nuoroda

  Suinteresuoti asmenys ir juos palaikanti suinteresuotų asmenų grupė iš organizacjos siūlė "auksines duris".
  Deja, negavę bidžeto pinigų , pasiūlymų iniciatoriai išskydo.

  Prieš metus
 • blogai

  atsakymas į: Pavyzdys Nuoroda

  TUBIS IŠSKYDO?Nenuostabu

  Prieš metus
 • K?

  atsakymas į: blogai Nuoroda

  Kas tad tubis? Ar čia koks gėrimas?

  Prieš metus
 • Benamis

  Nuoroda

  Paaiškinkite paprastai gerbiami politikai ir valdžios atstovai, sistemos su nuolaidų kortelėmis įdiegimas ir administravimas kainuoja. Ar tas investicijas prisiima verslas ir politikai iš savo lėšų ar tai gražiai įpakuota prekė parduodama savivaldybei ir verslas darosi pelną iš mokesčių mokėtojų sumokėto biudžeto lėšų?
  Trksta politinio skaidrumo apie išteklių panaudojimo šaltinius ir jų naudos gavėją.

  Prieš metus
 • Paaiškinu

  atsakymas į: Benamis Nuoroda

  Verslas gaus mažesnį pelną

  Prieš metus
Įkelti daugiau