Kurį tekstą pirmiausiai perskaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Sūnus prašo tėvo:
– Ar galėtum man šiam vakarui paskolinti mašiną?
Tėvas sūnui:
– O tai kam tau tada kojos?
– Viena stabdžiams spausti, kita – greičio pedalui.

Komentaras

Sveikuolis:„Toks karantinas, koks yra dabar- ne karantinas, o tik karantino imitacija. Juk masiškai žmonės nesilaiko reikalavimų tiek Anykščių rajone, tiek visoj Lietuvoj. Vaidinama, kad laikomasi saugaus atstumo, o prekybos centruose po darbo, savaitgaliais ar prieš šventes žmonių minios, pirkėjai lipa ant galvų vieni kitiem. Judėjimas tarp savivaldybių ribojamas, o keliuose pilna mašinų, reikia ar nereikia važinėjama, stengiamasi prasmukti pro postus. Kaukių devėjimas- tikras anekdotas. Kam ant kaklo nusmukę, kas rankoj laiko, vienartinės kaukės nešiojamos šimtus kartų- jos pajuodę, prakaituotos, smirdančios. Draudžiama būriuotis, švęsti, bendrauti žmonėms iš skirtingų ūkių, o renkamasi, baliavojama, nepaisoma jokių draudimų. Karantiną reikia pratęsti, bet sugriežtinti. Ir jokių nuolaidų pažeidėjams- jokių įspėjimų, pagąsdinimų, sumažintų baudų. Kiek įstatyme numatyta., tiek ir bausti."

Skaityti komentarus (1)
Meras, konservatorius Sigutis Obelevičius trečiąją kadenciją dirbs su vicemeru socialdemokratu. 2019-2023 m. kadencijoje mero pavaduotoju bus Dainius Žiogelis.

Antradienį, balandžio 16-ąją, prisiekė 2019-2023-ųjų kadencijos Anykščių rajono taryba bei meras Sigutis Obelevičius.
Kaip ir buvo planuota, vicemeru išrinktas socialdemokratas Dainius Žiogelis, už kurį slaptame balsavime pasisakė net 21 iš 25 Rajono tarybos narių.
Tokio rekordinio palaikymo iki šiol nėra sulaukęs nė vienas Tarybos balsavimu skiriamas Anykščių politikas.

 

Vicemeras žadėjo ilgai gyventi

Renkant naująjį Anykščių rajono vicemerą D.Žiogelį, už socialdemokratą balsavo bent vienas, o gal ir du žmonės iš KęstučioTubio visuomeninio komiteto ,,Anykščių krašto labui“. D.Žiogelis surinko 21 balsą iš 25 Tarybos narių, o formalioje rajono Tarybos daugumoje yra 19 narių.
Tarybos narių ir mero priesaikas priėmė Anykščių rajono rinkimų komisijos pirmininkė Janina Kuliešienė, kuri yra būsimosios Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorės Ligitos Kuliešaitės mama.
Priesaiką davė visi 25 išrinkti naujosios kadencijos Rajono tarybos nariai, nors trys iš jų netrukus turėtų atsisakyti mandatų. Iš Rajono tarybos dėl neuderinamų pareigų turės pasitraukti būsimieji mero patarėjai: konservatorė Gabrielė Griauzdaitė - Patumsienė bei ,,valstietis“ Dalis Vaiginas ir būsimoji Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja, liberalė Veneta Veršulytė.   
Kadenciją baigęs Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis antradienį, duodamas Tarybos nario priesaiką, neprašė Dievo pagalbos. Regis, jis vienintelis iš 25 naujosios kadencijos Anykščių rajono tarybos narių pasirinko priesaikos variantą, kuriame nėra paskutinio sakinio: ,,Tepadeda man Dievas“.
Pirmajame naujosios kadencijos Rajono tarybos posėdyje dalyvavo Seimo nariai Radvilė Morkūnaitė - Mikulėnienė bei Sergejus Jovaiša ir Antanas Baura. Sveikinimo žodį tarė ir Vyriausybės atstovė Panevėžio ir Utenos apskrityse Kristina Nakutytė.    
A.Baura džiaugėsi naująja rajono valdžia. ,,Nuoširdžiai ačiū, kad ryžotės kandidatuoti. Žiūriu labai pozityviai : valdančioji koalicija patikrintas darinys, ne vieną kadenciją kartu dirbęs“, - sveikinimo kalboje sakė A.Baura.
D.Žiogelis vicemero pareigas eiti pradės gegužės 1-ąją, o kol kas meras S.Obelevičius dirbs be pavaduotojo. Beje, 45-uosius metus einantis D.Žiogelis savo prisistatymo kalboje pranešė, jog ketina ne tik tinkamai atstovauti anykštėnų interesams, bet žadėjo ir labai ilgai gyventi. ,,Per savo dar gan trumpą gyvenimą...“ - taip  savo nugyventą laiką  prisistatymo kalboje apibūdino politikas. Jis dėstė, kad valstybės tarnyboje dirba jau dvidešimt metų ir priminė, kad pirmasis jo valdiškas darbas buvo Kurklių seniūno pavaduotojo pareigos. Nuo 2005-ųjų D.Žiogelis vadovavo Anykščių valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai.   

Paskirtas laikinasis direktorius

Balandžio 16-oji buvo paskutinė darbo diena administracijos direktoriui Audroniui Gališankai bei pastarojo pavaduotojui Ramūnui Blazarėnui. Juos naujai išrinktoji Rajono taryba atleido iš darbo, paskyrusi vieno mėnesio vidutinės algos dydžio išeitines kompensacijas. Laikinuoju Savivaldybės administracijos skyriaus direktoriumi Tarybos sprendimu paskirtas Bendrojo ir ūkio skyriaus vedėjas Algirdas Žalkauskas. Kitas Rajono tarybos posėdis turėtų vykti balandžio 25-ąją. Antrajame posėdyje, sulaukus STT pažymų, administracijos direktore turėtų būti paskirta L.Kuliešaitė, o jos pavaduotoja -  V.Veršulytė.
Meras S.Obelevičius A. Gališankai ir R.Blazarėnui dėkojo už tarnybą. O apie naują komandą meras sakė: ,,Ir administracijos direktorė, ir jos pavaduotoja bus nepartiniai žmonės. Pasirenkant administracijos vadovus vienintelis kriterijus buvo kompetencija - jauni, veržlūs žmonės ir palaikys tą tempą, kurio mes norėtume.“
S.Obelevičius kalbėjo, kad 2019-ųjų metų rajono biudžetas yra problemiškas, tačiau tęs pradėtus darbus ir sieks naujų iššūkių. Meras žadėjo toliau eiti kurorto kryptimi ir drauge stengtis kurti naujas darbo vietas. ,,Sieksime ,,Junesko“ miesto vardo bei ,,lėtojo“ miesto vardo“, - žadėjo meras.

Intriga: kas liks opozicijoje

Kadangi vicemero rinkimuose nebuvo intrigos, panašu - nebus jos ir renkant administracijos vadovus. Regis, įdomioji dalis - kiek rajono Tarybos narių liks opozicijoje.  
Kaip minėjome, vicemero rinkimuose socialdemokratas D.Žiogelis surinko 21 iš 25 Rajono tarybos narių balsų. Kadenciją baigusio mero Kęstučio Tubio komitetas Taryboje turi 5 mandatus. Tad akivaizdu, kad bent vienas iš komiteto atstovų balsavo už D.Žiogelį.
Kadangi ,,darbietis“ Ričardas Sargūnas yra pasiryžęs tapti opozicijos nariu, tad greičiausiai jis balsavo prieš D.Žiogelį, todėl išeina, kad į valdžios stovyklą persimetė net du ,,komitetininkai“.
Tuoj po antrojo rinkimų turo dabar jau buvęs Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Blazarėnas, kalbėdamas su ,,Anykšta“, neslėpė, kad jis nemato prasmės balsuoti ,,prieš“ būsimąjį vicemerą. Balsavimas dėl vicemero skyrimo buvęs slaptas, tačiau panašu, kad greičiausiai R.Blazarėnas bei buvęs administracijos direktorius A.Gališanka jau per pirmąjį balsavimą paliko K.Tubį.
,,Anykštos“ po antradienio Tarybos posėdžio pakalbintas K.Tubis situacijos nekomentavo. Jis tikino, jog balsavimo rezultatai nenustebino. ,,Balsavo, kaip balsavo. Matysim, žiūrėsim. Kol frakcija nėra sukurta, negalima prognozuoti, kiek joje bus narių“, - paklaustas, ar susitaikė su tuo, kad opozicinėje frakcijoje geriausiu atveju bus tik keturi nariai, atsakė K.Tubis.
Vienintelis Darbo partijos atstovas Anykščių rajono taryboje R.Sargūnas sakė, jog svarsto galimybę prisijungti prie K.Tubio opozicinės frakcijos. ,,Gali taip atsitikti. Bet dar per anksti kalbėti“, - ,,Anykštai“ sakė buvęs Seimo narys R.Sargūnas.
Pats R.Blazarėnas antradienį savo pasirinkimo nekomentavo.
Valdančiojoje rajono daugumoje yra 19 konservatorių, ,,valstiečių“, socialdemokratų ir liberalų. Jeigu R.Blazarėnas ir A.Gališanka nesijungs prie opozicijos, joje liks tik K.Tubis, R.Sargūnas, mokytoja Dangira Nefienė ir gydytoja Rita Juodiškienė.
Pagal Rajono tarybos veiklos reglamentą, opozicijai turi atitekti Kontrolės komiteto, Etikos ir procedūrų komiteto bei Antikorupcijos komisijos pirmininko postai. Tad beveik visa opozicija gaus svarbius postus.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Taigi

  Nuoroda

  Ir taip nebūna opozicijos, nes paprastai išrinktųjų pažiūros vienodos (liberalizmo ideologija, pamaišyta su konservatizmu), tik pasipešimui dėl geresnės vietos prie lovio susikuria opoziciją.

  Prieš metus
 • visi varo

  Nuoroda

  tik prie lovio

  Prieš metus
 • X - man

  Nuoroda

  Beje Anykščių rinkėjai per ne taip senai pasibaigusius rinkimus pasiuntė blogąją naujieną Liberalų sąjūdžio Anykščių skyriaus pirmininkui Lukui Pakelčiui. Jis prapylė iš eilės jam strategiškai - politiškai trečius svarbius rinkimus. Dvejus Seimo, ir vienus tiesiogiai renkamo mero. Anykštėnai nepanoro savo meru matyti nepirmos jaunystės liberalo, jis liko trečiu, po Sigučio Obelevičiaus ir kaip nebūtų keista buvusio savo politinio bičiulio Kęstučio Tubio. Likimo ironija ne kitaip. Jei iki šių Savivaldos rinkimų, komentatorių diskusijose dažnai buvo akcentuojama, kad per du tūkstančiai penkioliktųjų vietos valdžios rinkimus, K.Pakeltis surinko daugiau reitingo taškų nei tuometis jo kolega Kęstutis Tubis, tai per šiuos rinkimus, Vyriausiasis komisaras, gerokai aplenkė vietinių liberalų vadovą. Ir tai buvo ne vienintelės blogosios naujienos. Liberalsąjūdiečių sąraše į Anykščių rajono Tarybą, Luką Pakeltį, Anykščių rinkėjai rinkėjai išstūmė iš pirmosios vietos į antrąją, pirmąja porinkiminiame sąraše pastatydami Venetą Veršulytę. Liberalas taipogi nefigūruoja naujai sudaromos valdžios poste, kai tuo tarpu vos šimtu balsų mažiau surinkęs socialdemokratas Dainius Žiogelis jau prisimieravo vicemero regalijas.

  Prieš metus
 • eugenijus

  Nuoroda

  meras pastebejo kad dirbe ne viena kadencija vadinasi Anyksciai kaip buvo paskutiniai taip ir liks

  Prieš metus
 • Taigi taigi

  atsakymas į: eugenijus Nuoroda

  Vel konservai uzkonsevuos Anykscius keliems metams, kol vel i paskutine vieta nusirisime.

  Prieš metus