Parduodame aukštos kokybės sertifikuotas granules ir briketus. Kaina gamykloje Viešintose: granulės - 165 Eur už toną su PVM, briketai „Nestro“ - 140 Eur už toną su PVM. Tel. (8-672) 50736.

Ką pirmiausiai perskaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Valentino diena. Vaistinė.
- Laba diena.
- Nebėra…

Komentaras

bendruomenes atstove:„ankščiau Loretyte savivaldybeje dirbdavo ir padedavo visom bendruomenem. neisivaizdinus tokia buvo gera protinga irpabedavot.galedavai patardavo. dabar neber pas ka nueit. burbteli kai treciam aukste paklausi. o verslu centre pinigus moket reikia uz menko projektelio i savivaldybe parasyma. kam ta asociacija geriau normalu zmogu mums padet paskirkit savivaldybeje."

Komentuoti
Anykščių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Ieva Gražytė teigė, kad naujoji tvarka bus paprastesnė pensinio amžiaus žmonėms.

„Įsigaliojusi tvarka yra paprastesnė pensinio amžiaus žmonėms, kuriems yra nustatomi specialieji slaugos ar pagalbos (priežiūros) poreikiai, dabar užtenka kreiptis tik į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (NDNT) – ši institucija nustato specialiuosius poreikius ir jų lygį bei išduoda neįgaliojo pažymėjimą,“ – sakė Anykščių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Ieva Gražytė.

Pasak vedėjos, anksčiau žmonėms reikėdavo kreiptis į 2 institucijas: į NDNT, kad ši nustatytų specialiuosius poreikius, ir į Savivaldybę, kad būtų nustatytas specialiųjų poreikių lygis.
Specialieji poreikiai nustatomi asmeniui atvykus į NDNT teritorinį skyrių: anykštėnams artimiausi skyriai yra arba Utenoje, arba Panevėžyje.
NDNT nustato kelias diagnozes. Pirmojo lygio slaugos poreikis nustatomas asmeniui, kuriam dėl pastovaus, negrįžtamo organizmo funkcijų sutrikimo išsivysto negalia, visiškai apribojanti jo savarankiškumą, galimybes orientuotis, judėti, ir kuriam reikalinga nuolatinė 8 valandų per parą ar ilgesnės trukmės slauga.
Antrojo lygio slaugos poreikis yra nustatomas tada, kai dėl pastovaus, negrįžtamo organizmo funkcijų sutrikimo išsivysto negalia, žymiai apribojanti jo savarankiškumą, galimybes orientuotis, judėti, ir kuriam reikalinga nuolatinė 6–7 valandų per parą slauga.

NDNT gali nustatyti ir pirmojo lygio nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikį. Jis nustatomas asmeniui, kuriam dėl pastovaus, negrįžtamo organizmo funkcijų sutrikimo išsivysto negalia, iš dalies apribojanti jo savarankiškumą ir dalyvavimą visuomenės gyvenime, ir kuriam reikalinga nuolatinė 4–5 valandų per parą kitų asmenų teikiama pagalba.
Antrojo lygio nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis nustatomas, kai asmeniui dėl pastovaus, negrįžtamo organizmo funkcijų sutrikimo išsivysto negalia, nežymiai apribojanti jo savarankiškumą ir dalyvavimą visuomenės gyvenime, ir kuriam reikalinga nuolatinė, ne ilgesnė negu 3 valandų per parą atliekama priežiūra (pagalba).
NDNT taip pat nustato lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensavimo poreikį.
Ne visada žmogus gali atvykti į NDNT teritorinį skyrių. Tokiais atvejais, kai prognozuojamas asmens bazinis funkcionavimo lygmuo bus ne didesnis kaip 20 balų ir dėl funkcinių organizmo sutrikimų asmuo į NDNT atvykti negalės, jį NDNT darbuotojai apžiūrės namuose, ligoninėje ar socialinės globos įstaigoje, kurioje asmuo gyvena. Specialieji poreikiai asmeniui nedalyvaujant galės būti nustatyti tada, kai jie bus vertinami pakartotinai ir iš pateiktų dokumentų nekils abejonių, kad prognozuojamas asmens bazinis funkcionavimo lygmuo yra 10 balų, jo savarankiškumas nepakitęs ir dėl organizmo funkcijų sutrikimo jis negali atvykti į NDNT.
„NDNT teritorinis skyrius, senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems asmenims nustatęs specialiuosius poreikius, kartu priims sprendimą ir dėl specialiųjų poreikių lygio ir išduos neįgaliojo pažymėjimą.
Asmenims, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus sukakties dienos buvo nustatytas darbingumo lygis, NDNT nustatys neterminuotą specialiųjų poreikių lygį. Jei tokio asmens darbingumo lygis buvo 0–30 proc., jam bus nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis, jei 35–55 proc. – vidutinių,“ – naująją tvarką komentavo Socialinės paramos skyriaus vedėja I. Gražytė.
Beje, anksčiau nustatyti specialieji poreikiai galios iki nustatyto termino – iš naujo jų nustatinėti nereikia.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Waast

  Nuoroda

  Šiuo metu „Google“ kas menesi moka nuo 17 000 iki 22 000 JAV doleriu, kad galetu dirbti internete iš namu. Aš prisijungiau prie šios veiklos prieš 2 menesius ir uždirbau 20544 $ per pirmaji šios veiklos menesi. Galiu pasakyti, kad mano gyyyvenimas visiškai pagerejo! Patikrinkite, ka aš darau.apsilankykite

  >>>> w­­w­­w.W­­e­­b­­J­­o­­b­­9­­9.C­­o­­m

  Prieš 6 mėnesių
 • Vot

  Nuoroda

  Labai graži Ieva, būčiau jaunesnis, įsimylėčiau

  Prieš 7 mėnesių
 • jo

  Nuoroda

  siuntimus pildo gydytojai. Poreikiai nustotomi pagal griežtus kriterijus. Iš straipsnio atrodo kad gali kreiptis bet kas.

  Prieš 7 mėnesių
 • o kam jos

  Nuoroda

  tarnyba reikalinga ir ji pati ,nesupratau

  Prieš 7 mėnesių