Orai

Ar per karantiną jūsų išlaidos sumažėjo?

Dienos anekdotas

Pirkau kojų tepalą „Arkliška galia“, pasitepiau, tai dvi dienas niekaip negalėjau namo patekti – vis prašuoliuodavau...

Komentaras

To dar nebuvo:„...didžioji dalis šio projekto lėšų bus skirta Sodų gatvėje esančio vandens telkinio, kuriame aptikta nykstančios rūšies varlė, sutvarkymui. Dėl varlės nieko negaila. Reikia kurti prie tvenkinio laužus, kad toji nesušaltų. Ir šert ją reikia, tik kuris nusimano kuo? Važiuos turistai iš viso svieto varlės žiūrėti."

Skaityti komentarus (3)
Buvęs Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis kaltinamas, jog iš verslininkų reikalavo paramos savo visuomeniniam rinkimų komitetui. Dabar K. Tubis - Rajono tarybos opozicijos lyderis.

Baigtas ikiteisminis tyrimas, kuriame buvęs Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis kaltinamas prekyba poveikiu. K.Tubio byla perduota į Utenos apylinkės teismo Anykščių rūmus. Už prekybą poveikiu Baudžiamasis kodeksas numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki penkerių metų.
Ikiteisminio tyrimo pradžioje įtarimai buvo pareikšti ir dviem Anykščių verslininkams, tačiau jie į teismą eis tik kaip liudininkai. Verslininkai geranoriškai bendradarbiavo su teisėsauga ir pripažino savo padarytas nusikalstamas veikas, todėl tyrimas jų atžvilgiu buvo nutrauktas.

Apie ikiteisminio tyrimo pabaigą pirmadienį Panevežyje spaudos konferencijoje pranešė STT Panevėžio valdybos viršininkas Žydrūnas Krampalcas ir Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriaus prokurorė Dalia Markauskienė.
Pareigūnai spaudos konferencijoje sakė, jog ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad K. Tubis galėjo pasinaudoti savo tarnybine padėtimi, siekdamas naudos sau ir savo vadovaujamam visuomeniniam rinkimų komitetui ,,Anykščių krašto labui“.
Manoma, kad iš dviejų verslininkų politikas reikalavo finansinės paramos minėtam visuomeniniam rinkimų komitetui, besiruošiančiam 2019 metų savivaldybių merų ir tarybų rinkimams. Už tai jis žadėjo atsilyginti tam tikromis paslaugomis, tačiau jos, teisėsaugos duomenimis, suteiktos nebuvo.
„Prekyba poveikiu yra laikoma, baudžiamojo įstatymo prasme, nuo tokių veiksmų kaip reikalavimo, provokavimo, nuo pažado ir panašiai. Tai veika, kuri nereikalauja žalos požymio“, – pirmadienį per spaudos konferenciją Panevėžyje sakė prokurorė Dalia Markauskienė. Įtariama, kad už paramą K. Tubis vieno iš verslininkų atstovaujamai bendrovei pažadėjo paveikti Savivaldybės darbuotojus, kad šie skubos tvarka atliktų visus veiksmus ir bendrovė galėtų išsinuomoti žemės sklypą bei gauti leidimus vykdyti jame verslininko pageidaujamo aukštingumo statybas.
Už tai bendrovės atstovas galimai rado asmenį, kurio vardu į K. Tubio vadovaujamo rinkimų komiteto sąskaitą kaip auka pervestas 1 tūkst. eurų. „Dėl kitų veikų viskas vyko susitarimo stadijoje“, – sakė prokurorė.
Iš kito Anykščių verslininko K. Tubis taip pat reikalavo finansinės paramos rinkimų komitetui. Už tai, kaip įtariama, rajono vadovas pažadėjo pagalbą, kad valstybės lėšomis būtų sutvarkytas kelias, kur yra įvažiavimas į verslininko atstovaujamą bendrovę.
Per ikiteisminį tyrimą taip pat nustatyta, kad, norėdamas užsitikrinti politinę paramą priimant kai kuriuos Anykščių rajono savivaldybės tarybos sprendimus, K. Tubis galėjo pažadėti vienam Tarybos nariui pareigas Savivaldybės valdomoje įmonėje.
„Ikiteisminio tyrimo metu šiems asmenims papasakojus visas nusikalstamos veikos aplinkybes, prisipažinus padarius nusikalstamas veikas, taip esant duomenų manyti, kad jie ateityje laikysis įstatymų, jų atžvilgiu ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas ir jie buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą“, – sakė D. Markauskienė. K. Tubis kaltės dėl jam inkriminuotų nusikalstamų veikų nepripažįsta.
Nusikaltimai vykdyti praėjusių metų pabaigoje ir šių metų pradžioje. Tyrimą šioje byloje Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai atliko per keturis mėnesius. Politiko, kuriam galimai buvo žadėtas darbas, bei verslininkų, kuriems buvo pareikšti įtarimai, duomenų teisėsauginkai neatskleidžia.
Primininsime, jog K.Tubis STT pareigūnų buvo sulaikytas sausio pabaigoje. Tuomet buvo skelbiama, kad jį STT pareigūnai sulaikė namuose po pinigų perdavimo fakto. Pareigūnai atliko kratas Anykščių rajono biudžetinėse įmonėse ir gyventojų namuose. K.Tubis po trumpo arešto buvo paleistas. Teismo sprendimu, jam paskirtas trijų mėnesių nušalinimas nuo pareigų, apribotas bendravimas su tam tikrais asmenimis, paimtas pasižadėjimas neišvykti. Taip pat skirtas 10 tūkst. eurų užstatas. Pastarosios dvi kardomosios priemonės nėra atšauktos.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Bumerangas

  Nuoroda

  Tokie verslininkai neverti verslininko vardo .Kentes ir jie ,Aruba ju šeimos nariai už kitu skausma.sako nekask kitam dobes ,pats igriusi.

  Prieš metus
 • Negražu

  atsakymas į: Bumerangas Nuoroda

  Užteks, kad Tubis atsedęs savo gauta laiką. Negražu ir nekrikščioniška grasinti šeimos nariams. Kuo kalti pirmos ar antros santuokos vaikai? Žmonos?

  Prieš metus
 • Cigonas

  Nuoroda

  Nežinau, bet man tas snukis primena arklio subinę...nu tik pastaroji nebuvo tokia spoguota kaip šita..

  Prieš metus
 • BGK

  atsakymas į: Cigonas Nuoroda

  sėdėjai už santykiavimą su arkliu?

  Prieš metus
 • ?

  atsakymas į: BGK Nuoroda

  O tokie kurie už arklį sėdi, sėdi kartu su milicininkais?

  Prieš metus
 • bliambai

  Nuoroda

  o per tv aiskintis su prostitutem garbingas ,nebejuokink svieto,gal saulute paveike,saziningo garbingo dar neturejom niekada

  Prieš metus
 • reeq

  Nuoroda

  Šiuo metu „Google“ kas menesi moka nuo 17 000 iki 22 000 JAV doleriu, kad galetu dirbti internete iš namu. Aš prisijungiau prie šios veiklos prieš 2 menesius ir uždirbau 20544 $ per pirmaji šios veiklos menesi. Galiu pasakyti, kad mano gyvenimas visiškaaai pagerejo! Patikrinkite, kaa aš ddarau.apsilankykite

  >>>> w­­w­­w.W­­e­­b­­J­­o­­b­­9­­9.C­­o­­m

  Prieš metus
 • VaLda

  Nuoroda

  Dieve šventas - 1000 eurų, o tai didelis kyšis griūk iš juoko. Toks ažiotažas atrodo, kad tai pats didžiausias nusikaltimas pasaulyje. Oi, bliamba nugriuvai iš gėdos, net žodžiai nebesirašo. Rašė vienas prokuroras, kaip apvaginti žmogų arba kaip atsikratyti nepageidaujamo asmens - inicijuok kyšio davimą. Tokie tai ir verslininkai, jei ko reikia tai lenda, negauna ar dar nespėjo gauti, tada atgailauja. Žinokite - lazda turi du galus, atsisuks, o tai bus varnoms juoko. Kai bus priimtas teismo sprendimas ir tikrai įrodyta, kad jis kaltas, tada rašinėkit. Masiulis nekaltas už 250000E. Kokį procentą tai sudaro. Tvarka tave už šmeižtą kaliuzėn reikia patraukti. Tos tavo "šunės" nei piršto juodimo tavęs nevertos. Išsilavinusios protingos moteriškės ir ar galima taip rašyti apie žmones. Gėda. (rašau tavęs iš mažosios raidės, nes tu to nevertas)

  Prieš metus
 • bliamba

  Nuoroda

  koka gėda ant visos Lietuvos,kad buvo toks meras Anykščiuose, o dar didesnė gėda jo viso komiteto steigėjams ir rėmėjams.Siaubinga gėėėėėėėėėėėėėdddddddaaaaaaaaaaaaaaaa

  Prieš metus
 • kodel slepiami

  Nuoroda

  kysio davejai ,geda ,nusikaltima padare verslininkai slepiami ,kodel

  Prieš metus
Įkelti daugiau