Ar jūsų aplinkoje yra sergančių koronavirusu?

Dienos anekdotas

Vienas iš laimingo gyvenimo patarimų: valgydamas skanų pyragaitį, niekad nesidomėk, iš ko jis pagamintas!

Komentaras

Pensininkas:„Kažkaip keistoka. Anykštėnų Covidinių pacientų nepriima nei Utena, nei Panevėžys, o mes turime priimti vilniečius. Na, ir kas, kad jie sirgs kitomis ligomis. O kai prireiks pagalbos patiems anykštėnams ir savo ligoninėje nebebus vietos, tai kur jiems reikės gydytis? Kiek čia tų laisvų vietų mūsų ligoninėje, geriau saviems pataupykime."

Komentuoti
Anykščių miesto eglę ,,Delfi“ skaitytojai išrinko gražiausia Lietuvoje mažųjų miestų kategorijoje. Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius dėkojo vienam iš Kalėdų rezidencijos Anykščiuose sumanytojų - Rokiškio verslo klubo prezidentui Irmantui Tarvydžiui.

Sekmadienį, sausio 5-ąją, vyko Kalėdų rezidencijos Anykščiuose uždarymo renginiai.
O šešių Lietuvos - Rokiškio, Anykščių, Biržų, Kupiškio, Pasvalio ir Širvintų - vadovų ir verslo klubų vadovai sutarė, kad ir 2020-aisiais Kalėdų rezidencija įsikurs Anykščiuose.   

 

Šventės finale - rimtosios muzikos koncertas
 
Sekmadienį Anykščių  Koplyčioje vykusiame baigiamajame ,,Kalėdų rezidencija 2019 Anykščiai“ renginyje koncertavo Anykščių svečiai - Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Karališkosios muzikos akademijos Londone absolventas, pianistas Mantautas Katinas ir fleitininkas Justinas Mačys.
Anykštėnai - Purcell mokyklos Londone, Jungtinėje Karalystėje, mokinė, pianistė Milda Daunoraitė ir anykštėnas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventas, operos solistas, baritonas, Anykščių menų centro direktorius  Tomas Tuskenis.
Padėkos žodžius tarė Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius, Anykščių vadovų klubo prezidentas, mero patarėjas Dalis Vaiginas, Rokiškio verslo klubo prezidentas Irmantas Tarvydis. Pastarasis kalbėjo, kad jį džiugina tai, kaip greitai Anykščiuose sprendžiamos problemos ir įgyvendinamos idėjos.
Į auditoriją, sausakimšai užpildžiusią Koplyčios salę, kreipėsi ir pats Kalėdų senelis. Okuličiūtės dvarelyje veikusioje Kalėdų rezidencijoje per šventinį laikotarpį senelis sulaukė mažiausiai 5600 lankytojų. Kalėdų senelio pareigas atlikęs rokiškėnas Linas Pauliukas yra verslininkas, Rokiškyje turintis savo įmonę. Laisvalaikiu  jis - Anykščių kultūros centro aktorius, atliekantis pagrindinius vaidmenis Juozo Buziliausko režisuojamuose spektakliuose.
Pasak vieno iš ,,Kalėdų rezidencija 2019 Anykščiai“ organizatorių D.Vaigino, Kalėdų rezidencija vaikus ypač džiugino, nes senelis kiekvienam lankytojui turėjo galimybę asmeniškai skirti dėmesio. Į 5600 skaičių įkalkuliuoti tik bilietus pirkę rezidencijos lankytojai - tėveliai, pas senelį atlydėję vaikus, bilietų nepirko, taigi, žmonių srautas buvęs dar didesnis.
Sekmadienį Anykščių kultūros centre buvo parodytas spektaklis pagal Donaldo Biseto pasakas ,,Stebuklų šalyje“ (režisierė - Anykščių KC Troškūnų padalinio vadovė Jolanta Pupkienė).
O miesto eglė anykštėnus ir svečius dar džiugino ir pirmadienį. Ją išmontuoti ketinta šiandien, antradienį.

Svečiai įvertino anykštėnų pastangas

Anykščių vadovų klubo prezidentas, ,,Kalėdų rezidencija 2019 Anykščiai“ organizatorių darbo grupės vadovas D.Vaiginas ,,Anykštai“ sakė, jog mūsų miestas šventiniu laikotarpiu sulaukė ir užsieniečių dėmesio.  Kalėdų miestelyje buvo galima sutikti latvių, norvegų, vokiečių.
D.Vaiginas pirmadienį ,,Anykštai“ kalbėjo, jog po Kalėdų rezidencijos uždarymo renginio šešių Lietuvos vadovų klubų vadovai svarstė, kuriame mieste šiais metais bus įkurta rezidencija. Kupiškėnai pageidavo senelį įkurdinti savo mieste, tačiau bendru sutarimu nuspręsta, jog mūsų miesto erdvės ir organizatorių pastangos vertos, kad Kalėdų rezidencija ir šiais metais veiktų Anykščiuose.   
Apžvelgdamas skaičius, D. Vaiginas sakė, kad miesto eglės įžiebimo ceremoniją gyvai stebėjo apie 10 tūkst. žiūrovų, o ,,Delfi“ tiesioginę transliaciją iš Anykščių buvo įsijungę net 298 tūkst. žiūrovų.
Aplink Anykščių miesto parką per 28 Kalėdų rezidencijos veiklos dienas kalėdiniu traukinuku pasivažinėjo apie 8 tūkstančius asmenų.
Kalėdinė prekyba iš baltųjų namelių vertinama skirtingai. D.Vaigino teigimu, tie prekybininkai, kurie dirbo, tie ir užsidirbo. ,,Kas nusipirko namelius - kaip Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras, SPA Vilnius, ,,Roko virtuvė“ - tie nesiskundžia“, - dėstė Anykščių mero patarėjas.  

Paramos fondui lėšų neliko

Prie Anykščių mieste vykusių Kalėdinių renginių svariai prisidėjo Rokiškio verslo klubas, vadovaujamas I.Tarvydžio. Tiesa, panašu, kad žadėtų pradinių lėšų paramos fondui Rokiškio verslo bei Anykščių vadovų klubams sugeneruoti nepavyko.  
Minimi klubai organizavo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertą Anykščių kultūros centre. Kvietimai į koncertą kainavo 50 eurų žmogui. Tikėtasi, kad surinktų lėšų užteks ir atsiskaityti su muzikantų kolektyvu bei soliste Ieva Prudnikovaite, ir dar liks pradiniam paramos fondo įnašui. Tačiau, pasak D.Vaigino, 2400 eurų iš surinktų lėšų buvo pervesta Kalėdų rezidencijos veiklų finansavimui, dar per 500 eurų kainavo kultūros centro salės nuoma. O ir bilietai į rimtosios muzikos koncertą ne visi buvo parduoti.
Pasak D.Vaigino, kalbant apie Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertą, buvę vidinių komunikavimo problemų, kurios taip pat turėjo įtakos lūkesčių neišsipildymui. ,,Už viešinimą  ir komunikavimą atsakingi asmenys šventės atidarymo koncerto, regis, nelaikė ,,Kalėdų rezidencija 2019 Anykščiai“ renginių dalimi“, - ,,Anykštai“ dėstė D.Vaiginas.
Anykščių vadovų klubo prezidento teigimu, paramos fondo idėja nėra numarinta. Jį bus bandoma suformuoti ateityje.
Anykščių miesto eglė pirmą kartą miesto istorijoje, matyt, ir visos Lietuvos istorijoje, buvo sumontuota upėje, ant pontoninio plausto. Portalo ,,Delfi“ skaitytojai Anykščių miesto eglę išrinko gražiausia Lietuvos egle mažųjų miestų grupėje.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta