Orai

Ar esate gėręs raminamuosius vaistus?

Dienos anekdotas

Sėdi senelis ir kalbasi su žmogumi:
- Na tas jaunimas dabar ir rengiasi. Nesuprasi, kas šis vaikas, ar mergaitė, ar berniukas?
O tas žmogus ir atsako:
- Tai mano duktė!
- Aaa, nežinojau, kad jūs jos tėvas.
- Ne, aš jos motina.

Komentaras

Jeigu:„medicinoj ruošiamos pertvarkos, tai gal ramybėj bus paliktos mokyklos ir kultūros namai. Ar viskam jau ateis paskutinioji ir lemiamoji valanda? Gal Lietuvoj po migrantų krizės ir koronos pandemijos nebėra kuo daugiau užsiimti, tik viską reorganizuoti žmonių nelabui."

Komentuoti
Buvęs Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Blazarėnas (viduryje) teisme atskleidė, jog domėjosi, kas ir kokiu reikalu užsuka pas rajono vadovą.

Praėjusį penktadienį, sausio 17-ąją, Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmuose buvo tęsiamas buvusio Anykščių rajono mero Kęstučio Tubio baudžiamosios bylos nagrinėjimas. Teismas penktadienį išklausė keturių liudininkų parodymus.
Šiame posėdyje liudijo UAB „Anykščių šiluma“ direktorius Virgilijus Vaičiulis, Anykščių rajono savivaldybės administracijos Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Sigita Mačytė-Šulskienė, buvęs savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Blazarėnas bei buvęs Anykščių rajono tarybos narys Donatas Tuska.

 

Pasakojo tai, ko nėra įrašuose

Tuometinio Anykščių rajono mero K.Tubio darbo kabinetas slapta filmuoti pradėtas 2018-ųjų rudenį. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai nuosekliai darė vaizdo ir garso įrašus, tačiau viena diena – spalio 18-oji – „iškrito“. Besiginančios pusės teigimu, būtent spalio18-ąją K.Tubio darbo kabinete lankėsi rajono tarybos nariu tada buvęs Arvidas Pajuodis, kuris atėjęs pas merą kėlė triukšmą.
UAB „Anykščių šiluma“ direktorius V.Vaičiulis kaip tik 2018-ųjų spalio 18-ąją lankėsi mero kabinete ir į teismą buvo iškviestas paliudyti, kas tenai vyko.
„Atleisk (iš pareigų - aut.past.) Gervinską ir priimk mane“ -  teismui, kokius A.Pajuodžio žodžius išgirdo pravėręs K.Tubio kabineto duris, nurodė V.Vaičiulis. Direktorius sakė, kad K.Tubis jį pokalbiui išsikvietė paskambinęs telefonu. V.Vaičiulis teisme kalbėjo, kad merui ir rajono tarybos nariui spalio 18-ąją atėjo pasiaiškinti, kodėl nuskriaudė pastarojo žmoną, o apie A.Pajuodžio bandymą įsidarbinti „Anykščių vandenyse“ vietoje Alvydo Gervinsko, jis išgirdęs atsitiktinai.
V.Vaičiulis teisme liudijo, kad 2017-aisiais metais UAB „Anykščių šiluma“ paskelbė, kad ieško apskaitininko. „Atėjo A.Pajuodis. Buvo atvykęs ir vienas, ir su žmona. 2017 metų balandžio mėnesį ją įdarbinome. Pajuodienei neblogai sekėsi dirbti. Bet buvo dvi vienodą statusą turinčios apskaitininkės, todėl nusprendėm pakeisti įmonės struktūrą“ - teismui liudijo V.Vaičiulis. Jis aiškino, kad A.Pajuodžio žmonai siūlė aukštesnes pareigas, didesnį darbo krūvį ir didesnę algą, bet ji „padėjo prašymą atleisti iš darbo“.
„Kai ją atleidau, gavau pylos nuo A.Pajuodžio. Kai buvau pakviestas pas merą, į kabinetą, pamačiau ten sėdintį A.Pajuodį. Jis man rankos nedavė, aiškino, kad susidorojau su jo žmona. /.../ Norėjau ją pakelti pareigose, bet buvo išsakyta, kad žeminau, kad įmonėje esu erodas, visi bijo, dreba. /.../ Sakė, kad turėjau su juo derintis prieš siūlydamas žmonai aukštesnes pareigas“ – kas spalio 18-ąją vyko mero kabinete, aiškino V.Vaičiulis. Jis sakė, kad A.Pajuodis naudojo ir necenzūrinę leksiką, o vieno iš K.Tubio advokatų paprašytas atskleisti būtent kokia ta leksika buvusi, „Anykščių šilumos“ direktorius droviai paaiškino: „Vienu žodžiu pasakė, kad aš su K.Tubiu dulkinam jo žmoną, rodydamas gestą“.
Advokatų klausinėjamas V.Vaičiulis tikino, kad vėliau K.Tubis prie A.Pajuodžio žmonos temos niekada negrįžo.
„Supratau, kad reikia greitai dirbti, nesiginčyti“  - K.Tubio, kaip mero, darbo stilių apibūdino V.Vaičiulis.

Patarė saugotis bendražygio        

Iki pat 2015-2019-ųjų metų Anykščių rajono tarybos kadencijos pabaigos A.Pajuodis priklausė valdančiajai daugumai, taigi, buvo K.Tubio bendražygiu. A.Pajuodis buvo ir K.Tubio visuomeninio komiteto „Anykščių krašto labui“ kandidatu į 2019-2023 m. kadencijos rajono tarybą.
Tačiau, kitas buvęs K.Tubio koalicijos partneris rajono taryboje bei buvęs eksmero visuomeninio komiteto kandidatas į tarybą D.Tuska teismui liudijo, kad K.Tubis A.Pajuodį vertino blogai. „Man meras sakė, kad A.Pajuodis reketuoja. Perspėjo meras, kad būk atsargus, nepakeliui mums su juo./.../Man pats A.Pajuodis sakė, kad prašė mero pagalbos dėl darbo, bet jį nukreipė pas A.Gervinską“ – teisme liudijo D.Tuska. „Meras iš visų reikalaudavo sąžiningumo, skaidrumo ir aiškumo“ – teisiamąjį K.Tubį teisme gyrė liudininkas D.Tuska.
K.Tubio gynėjas advokatas Giedrius Danėlis D.Tuskos ėmėsi klausinėti, kokia 2018-aisiais buvo padėtis Anykščių ligoninėje. Priminsime, jog vadinamasis A.Pajuodžio epizodas yra vienas iš trijų epizodų K.Tubio byloje, pagal šį epizodą eksmeras kaltinamas nematerialaus kyšio ėmimu, susitarimu mainais už darbo vietą A.Pajuodžiui gauti jo palaikymą taryboje balsuojant Anykščių ligoninės klausimais. „Ligoninės padėtis buvo bloga./.../Buvo skundų dėl ligoninės vadovo“ - teisme kalbėjo D.Tuska.      
Antrasis K.Tubio gynėjas advokatas Arūnas Petrauskas D.Tuskos liudijimą pakreipė valstybinės žemės sklypų link. Liudininkas kalbėjo, kad sklypų klausimais savivaldybėje viskas buvę ypač skaidru. „Kaip jūsų gyvenamoje teritorijoje spręsdavome sklypų klausimus?“ – svėdasiškio D.Tuskos klausė pats kaltinamasis. Buvęs Tarybos narys aiškino, kad K.Tubio valdymo laikais vieno sklypo klausimas Svėdasuose buvo išspręstas, o kito – sprendžiamas.
Sklypai figūruoja kitame baudžiamosios bylos epizode. Pagal šį epizodą K.Tubis kaltinamas  kyšio ėmimu, siekiant sudaryti išskirtines sąlygas įsigyjant žemės sklypą (vadinamasis Rimvydo Kugio epizodas).
„Kodėl meras jus perspėjo būti atsargiu su A.Pajuodžiu?“ – klausė valstybės kaltinimą palaikanti Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorė Dalia Markauskienė. „Gal manė, kad mes su juo esame geri draugai“ – atsakė liudininkas.   

Įrašai baigiasi 17.00

Anykščių rajono savivaldybės administracijos Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėja  S. Mačytė-Šulskienė teisme liudydama apie valstybinės žemės sklypų nuomos procedūras dėstė, jog sklypai – ne jos kompetencija, todėl nieko išsamiau pakomentuoti negalinti.
„Ką žinote apie ligoninės problemas?“ - liudininkės klausė advokatas G.Danėlis. „Buvau darbo grupėje, kuri aiškinosi, kodėl ligoninės finansinis rezultatas neigiamas./.../ Buvo neatitikimų, trūkumų ligoninės darbe“ – sakė teisininkė. Ji tvirtino, kad K.Tubis nenurodė darbo grupei, kokias ji turi padaryti išvadas, o po darbo grupės išvadų buvo nuspręsta  pradėti neeilinį ligoninės veiklos auditą bei kreiptasi į policiją dėl ikiteisminio tyrimo atlikimo.
Advokato G.Danėlio prašymu, teisme jau ne pirmąjį kartą peržiūrėtas vaizdo ir garso įrašas, darytas K.Tubio kabinete 2018 metų spalio 19-ąją. Mero kabinete posėdžiavo jo komiteto aktyvas - S.Mačytė-Šulskienė, tuometiniai savivaldybės administracijos vadovai Audronius Gališanka ir R.Blazarėnas, komiteto koordinatorius Alvydas Gervisnkas, mero patarėjas Donaldas Vaičiūnas, administracijos skyrių vedėjos Audronė Savickienė ir Jurgita Banienė. D.Vaičiūnas šiame įraše užveda kalbą apie komiteto finansavimą, o K.Tubiui perspėjus, jog „pinigai dalykas pats jautriausias“, įrašas pasibaigia. Vėliau prokurorė D.Markauskienė skaitydama STT atsakymą į jos paklausimą nurodė, kad K.Tubio darbo kabinetas buvo filmuojamas tik darbo dienomis nuo 7 val. iki 17 val. Taigi, darytina išvada, kad įrašas nutrūksta todėl, kad laikrodis parodo 17 val. 00 min. 00 sek.    
D.Mačytės-Šulskienės advokatas G.Danėlis klausė, ką komiteto aktyvas šnekėjo po to, kai įrašas nutrūko. „Mes kalbėjome kaip tas aukas surinkti, kaip finansinę bazę surinkti. Susitarėme komiteto nariams išsiųsti elektroninius laiškus, kviesdami prisidėti. Kažkokio plano nebuvo“ - liudijo S.Mačytė-Šulskienė.
K.Tubis liudininkę grąžino prie Anykščių ligoninės direktoriaus Dalio Vaigino atleidimo iš darbo temos. „Jis pats pateikė du alternatyvius variantus dėl atleidimo iš darbo. Tiksliai neprisimenu, bet lyg ir buvo numatoma didesnė išeitinė kompensacija. Nepriėmėme nei vieno siūlymo, nes jie neatitiko galiojančių teisės aktų“ – teisme paaiškino savivaldybės administracijos Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėja.
Advokatų paklausta, ar savivaldybė perka teisines paslaugas iš privačių advokatų kontorų, S.Mačytė-Šulskienė sakė, kad yra tokios sutartys, tačiau, su kokia advokatų kontora dirba savivaldybė, teisininkė sakė neprisimenanti.  

Dovanų iš Kęstučio Tubio gavo STT kalendorių

Buvęs Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas R.Blazarėnas teisme kalbėjo apie valstybinės žemės sklypų nuomos ar pardavimo mechanizmus. Jis teigė nieko nežinojęs apie Šaltupio g. 6A sklypą, kuris figūruoja K.Tubio baudžiamojoje byloje, vadinamame R.Kugio epizode.
Advokato paklaustas, ar pažinojo R.Kugį, R.Blazarėnas kalbėjo: „Gerai pažįstų jo tėvus, žinau, kad pats yra „Teradentos“ savininkas. Esu matęs jį savivaldybėje, išėjo iš mero kabineto, gal lapkričio pabaigoje, gal gruodžio pradžioje. Dar klustelėjau sekretorės, ką jis čia veikia, bet sekretorė nežinojo./.../Dar mačiau, kad jie (R.Kugys ir K.Tubis - aut. past.) buvo savivaldybėje susitikę ant laiptų. Buvau prie „vieno langelio“, pas merginas. Meras išeidinėjo, buvo apsirengęs. Kažkokios užuominos buvo apie kažkokius planus, kažkokius aukcionus. Dar pagalvojau, apie kokius čia planus kalba“ -  fenomenalią atmintį ir žvalgybinius sugebėjimus teisme demonstravo R.Blazarėnas.
Advokatams R.Blazarėną pradėjus klausinėti apie A.Pajuodį, buvęs administracijos direktoriaus pavaduotojas dėstė, kad judviejų pažintis prasidėjo dar 1993 metais. Tačiau R.Blazarėnas tikino, jog apie A.Pajuodžio ketinimus įsidarbinti „Anykščių vandenyse“ sužinojo ne iš jo paties, o iš buvusio savivaldybės administracijos vadovo A.Gališankos. „Direktorius sakė, kad A.Pajuodis nori būti „Anykščių vandenų“ direktoriaus pavaduotoju. Bet pašnekėjome, kad jis tik technikumą baigęs, todėl jo kvalifikacija neatitinka reikalavimų.“ - liudijo R.Blazarėnas.   
Advokatas A.Petrauskas liudininko klausė apie kelių remonto programas. K.Tubio pažadas, išasfaltuoti keliuką į įmonės teritoriją Antrųjų Kurklių kaime, yra dar vienas baudžiamosios bylos epizodas (vadinamasis VLI Timber epizodas).
„Aš buvau "Verslo kelių programos“ komisijos pirmininkas. Vieno kilometro asfaltavimas kainuoja apie 140 tūkst. eurų, pretendento dalis turėtų būti ne mažesnė nei 10 proc. Kuo didesnę dalį siūlai, tuo daugiau gauni balų“ - kalbėjo R.Blazarėnas. Pasak jo, kol kas, pagal „Verslo kelių programą“, yra išasfaltuotas tik vienas rajono kelias – kelias į Vikonių (Anykščių sen.) kaimą, o antrasis kelias - Šilelio gatvė Naujuosiuose Elmininkuose dar laukia savo eilės. „Dėl Antrųjų Kurklių kelio konkursas dar nebuvo šaukiamas, nes nebuvo prasmės, kol neasfaltuotas ankstesnių metų „Verslo“ kelias“ – tvirtino R.Blazarėnas.
„Ar pamenate mūsų pokalbį, kai tapote administracijos direktoriaus pavaduotoju?“ - R.Blazarėno klausė K.Tubis. „Iš jūsų dovanų gavau STT  kalendorių, pasakėte – tu būsi stebimas“ – prisiminė buvęs Anykščių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, o dabar Viešintų seniūnas R.Blazarėnas.  

STT pareigūną apklaus žurnalistams negirdint

Kitas posėdis K.Tubio byloje vyks ateinantį penktadienį, sausio 24-ąją. Teisėjos Monikos Benetės sprendimu, šis posėdis bus uždaras, nes į teismą liudyti kviečiamas STT pareigūnas Mindaugas Ražauskas („Kitas eksmero teismo posėdis bus uždaras“, Vidmantas ŠMIGELSKAS, „Anykšta“ 2020 01 18). Sausio 24-osios posėdyje taip pat liudys ir advokatų kontoros savininkas Justas Vilys.
K.Tubio gynėjai jau ne pirmame posėdyje kelia klausimą, ar K.Tubis yra kaltinamas tuo, dėl ko pradėtas jo persekiojimas. Lapkričio mėnesį advokatai prašė, kad teismas atskleistų, koks buvęs K.Tubio persekiojimo pagrindas, bet teismas šį prašymą atmetė.
Šiame posėdyje advokatai pateikė prašymą išslaptinti vieną konkretų dokumentą, iš kurio būtų galima spręsti, kodėl imta sekti buvusį Anykščių rajono eksmerą K.Tubį. Dėl šio dokumento išslaptinimo teismas priims atskirą sprendimą.   
Priminsime, jog K.Tubio istorija tęsiasi jau beveik metus. 2019 metų sausio 28-ąją dieną STT pareigūnai sulaikė tuometinį Anykščių rajono merą K.Tubį. Jam pateikti kaltinimai prekyba poveikiu pagal tris epizodus. Po apklausos K.Tubis buvo paleistas. K.Tubiui teismas tuoj po sulaikymo skyrė kardomąsias priemones - nušalinimą nuo mero pareigų, piniginį užstatą, pažadą neišvykti, bendravimo apribojimą.
Būdamas įtariamuoju, K.Tubis dalyvavo tiesioginiuose Anykščių rajono mero rinkimuose, kurių antrajame ture nusileido konservatoriui Sigučiui Obelevičiui.
Ikiteisminis tyrimas K.Tubio byloje truko apie pusmetį, baigiantis 2019-ųjų vasarai baudžiamoji byla perduota Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmams. Jau įvyko apie 10 teismo posėdžių.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • senjorė

  Nuoroda

  parėkaus parėkaus ir nebus už ką baust.

  Prieš metus
 • gal

  Nuoroda

  jau gana žiūrėt i šita Vaičiulio morda.Trinkit nafik

  Prieš metus
 • Giedrius

  Nuoroda

  Zmona pisa ....su bendradarbeis dalinas už pareigas šudu irštva

  Prieš metus
 • Eina sau

  Nuoroda

  Kiek čia visko išlenda, nebučiau patikėjusi.

  Prieš metus
 • ja ja

  Nuoroda

  Vaičiulis sėdi,kaip ant žarijų,matomai yra reikalų

  Prieš metus
 • olga

  Nuoroda

  reikia visus i kaliuzę, o valdžia i Sibirą

  Prieš metus
 • ten visi

  Nuoroda

  vienodi

  Prieš metus
 • kaip

  Nuoroda

  čia gaunasi,kad Vaičiulis išvien su Tubiu,o dabartinė valdžia dar ji laiko Šilumoj? Seniai ši veikėja reikia vyti lauk

  Prieš metus
 • Ona

  atsakymas į: kaip Nuoroda

  Labai slidus tipas tas vaičiulis..metodai panašūs į R.Masiulio.

  Prieš metus