Orai

Ar esate gėręs raminamuosius vaistus?

Dienos anekdotas

Ateina lankytojas pas psichoterapeutą. Tas klausia:
- Kaip reikalai?
- Gerai.
- Tai ko atėjot?

Komentaras

Rubikių Branys:„Kelio danga atkarpoje Anykščiai-Keblonys nesiekia net 4 metrų. Prasilenkiant reikia dviem ratais važiuoti žvyru, o paskui užšokti ant asfalto dangos - kuris aukščio apie 10 cm....Padangų papjausto žmogeliai neblogai ...Vos bobos nepartrenkiau keliu einančios.."

Skaityti komentarus (3)
,,Popskull“ festivalis priminė jaukų pasibuvimą gamtoje.

Paskutiniai vasaros pasispardymai rugpjūčio 7 - 9 dienomis Anykščiuose pažymėti nauju minifestivaliu - stovykla ,,Popskull”.  Šalia miesto esančioje stovyklavietėje ,,3 kilometras” naują renginį ,,užkūrė” asociacija ,,ALT events”, Dainuvos slėnyje jau daugiau nei dešimtmetį rengianti alternatyviosios muzikos festivalį ,,Devilstone”.

 

Nusprendė išlikti paslaptingi…

Po to, kai koronaviruso pandemija galutinai sugriovė liepą Dainuvos slėnyje turėjusį vykti tradicinį festivalį ,,Devilstone”, kažko panašaus iš jo organizatorių buvo galima tikėtis. Pandemijos gniaužtams kiek atsilaisvinus, paaiškėjo, kad asociacija ,,ALT events” Anykščių jokiu būdu apleisti neketina.
Apie ,,Popskull” pirmoji pranešė ,,Anykšta”. Tai, kad Anykščiuose vyks dar vienas festivalis, paaiškėjo po liepą Anykščių rajono savivaldybėje vykusio Kultūros tarybos posėdžio. Tiesa, net ir paviešinus apie naują renginį, jo organizatoriai iki paskutinės minutės išliko paslaptingi. Jokių apie naująjį festivalį komentarų ir pranešimų spaudai, jokių kvietimų žiniasklaidai: nieko iš to, kas iki tol būdavo įprasta festivaliuose ,,Devilstone”.

Daug nuogų kūnų ir…mažai anykštėnų

,,Anykšta” minfestivalyje-stovykloje ,,Popskull” apsilankė rugpjūčio 8-osios, šeštadienio, vakarą. Iki renginio vietos,  stovyklavietės ,,3 kilometras”, kaip ir dauguma jo dalyvių, apie 3 kilometrus nuo Anykščių miesto kulniavome pėsčiomis. Stovyklavietę taip pat buvo galima pasiekti Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro traukinuku, paspirtukais, dviračiais.
Kepinant beveik 30 laipsnių karščiui, minifestivalio-stovyklos ,,Popskull” teritorija buvo tiesiog ideali, nes šalia vingiuoja Šventosios upė, todėl čia netrūko besimaudančių ir vaikštinėjančių po renginio teritoriją tiesiog su paplūdimio drabužiais.
Organizatoriams pavyko sukurti kažką panašaus, ką jie jau buvo padarę festivalyje ,,Devilstone”. Galima sakyti, kad į stovyklavietę ,,3 kilometras” buvo perkelta populiarioji ,,Barbablue” scena, kuri Dainuvos slėnyje taip pat visuomet įsikuria ant Šventosios upės kranto.
Į pirmą kartą vykstantį ,,Popskull” festivalį buvo parduotas ribotas bilietų skaičius - jame dėl koronaviruso pandemijos  buvo laukiama iki 700 - 800 žiūrovų. Kadangi renginyje lankėmės šeštadienio vakarą, kiek jų čia susirinko realiai, nustatyti buvo sunku, tačiau, pirminiais skaičiavimais, galėjo atvykti tikrai ne vienas šimtas. Beje, anykštėnų renginyje buvo matyti vos vienas kitas. Bilietas visam savaitgaliui į minifestivalį - stovyklą kainavo 40 Eur, vienos dienos bilietas - 25 Eur.
Minifestivalio teritorijoje buvo prekiaujama alumi (3,5 Eur už 0,5l), burgeriais (7,5 Eur) - maisto ir gėrimų pasirinkimas nebuvo itin platus.

Metalo muzika – jau nebe pirmame plane

Minifestivalyje pasirodė 12 alternatyvios muzikos atlikėjų iš Lietuvos. Tarp labiausiai žinomų vardų -  ,,Solo Ansamblis”, ,,Jauti”, ,,Egomašina” ir kiti. Dar vienoje improvizuotoje scenoje plokšteles tarp muzikos grupių suko žinomi šalies DJ`ai (Zakmina, Amora Lamor ir kt.). Šokiai stovyklavietėje ,,3 kilometras” vyko iki pat paryčių. Asociacijai ,,ALT events” net ir po daugiau nei dešimtmečio vis dar sunku atsikratyti metalo muzikos pasirodymus rengiančios komandos etiketės, tačiau jau keletas metų festivalyje ,,Devilstone”, o dabar ir naujajame minifestivalyje-stovykloje ,,Popskull” skamba labai eklektiška muzika - nuo gitarinių rifų iki elektroninės muzikos dūžių.

Savivaldybės parama - kukli

Minifestivaliui-stovyklai ,,Popskull” Anykščių rajono savivaldybė skyrė kuklią 1 tūkst.600 Eur paramą, nors organizatoriai savivaldybės prašė 6 tūkst.900 Eur paramos. Pirmą kartą vykusį minifestivalį - stovyklą organizatoriams surengti atsiėjo beveik 34 tūkst. Eur.
 Skirtingai nei į festivalį ,,Devilstone”, organizatoriai anykštėnams šį kartą bilietams jokių nuolaidų netaikė.
Asociacija ,,ALT events” skelbia, kad minifestivalį - stovyklą ,,Popskull” jie vystys ir ateityje. Šiame renginyje akcentuojamas ekologiškas stovyklavimas bei alternatyvią muziką gyvai atliekančių jaunų ir perspektyvių Lietuvos atlikėjų pasirodymai. Ateityje į minifestivalį - stovyklą numatoma kviestis ir atlikėjų iš užsienio.

Stovyklavietėje išrinko kankorėžius

Vaidas Voronavičius, vienas iš minifestivalio-stovyklos ,.Popskull” organizatorių, rugpjūčio 10-osios, pirmadienio, rytą, ką tik pasibaigus renginiui, ,,Anykštai” sakė, kad festivalis pavyko ir, pirminiais skaičiavimais, stovyklavietėje ,,3 kilometras” šėlo planuotas 700-800 žiūrovų skaičius.
,,Nuostolių nėra, tvarkome stovyklavietės teritoriją, dabar ji bus net tvarkingesnė - išrinkome net kankorėžius”, - kalbėjo V.Voronavičius.
V.Voronavičius kalbėjo, kad daugiau nei per dešimtmetį, rengdama Anykščiuose festivalius, asociacija ,,ALT events” jaučiasi jau tapusi tvaria vietos bendruomenės dalimi.
,,Pas mus komandoje daugiau nei pusė dirbančių yra anykštėnai, todėl natūralu, kad jaučiamės Anykščių krašto dalimi. Džiugu, kad nebesusiduriame su trukdžiais. Prieš 10 metų į mus žmonės žiūrėjo labai atsargiai”, - prisiminė V.Voronavičius.
Prisiminus skandalingąjį gaidį, kuris ant vieno Anykščių miesto pastato, pačiame centre, buvo nupieštas jų iniciatyva, V.Voronavičius atskleidė, kad ir šiemet vieną iš pastatų mieste norėta apuošti gatvės meno piešiniu.
,,Norėjome nupiešti gyvatę barškuolę. Deja, bet meno projektai yra ,,sunkūs”. Manau, kad ateityje jų dar pvyks įgyvendinti”,-sakė jis.

Pradžią lydėjo skandalai ir net teismai

Priminsime, kad asociacija ,,ALT events” pirmąjį festivalį ,,Devilstone” Anykščiuose, Dainuvos slėnyje, surengė 2009 metais. Tuomet jame pasirodė pasaulinio garso trash-death metalo stiliaus muzikos grupė ,,Sepultura”. Keletą metų iš eilės festivalis laikėsi ,,metalinės linijos” - jame pasirodydavo skandalingi kolektyvai, savo pasirodymuose nevengiantys šou elementų su krauju ar religiniais motyvais. ,,Karščiausi” festivalio organizatoriams buvo 2010-ieji metai, kai Dainuvos slėnyje pasirodė norvegai ,,Mayhem” - muzikantai scenoje pasirodė su liturginiais drabužiais, atsinešė kiaulių galvų, kurias svaidė į publiką.Grupės pasirodymas gerokai supykdė tuometinį Anykščių dekaną Stanislovą Krumpliauską: dvasininkas buvo įsitikinęs, kad scenoje su liturginiais drabužiais ir kryžiumi rankose pasirodę muzikantai įžeidė tikinčiųjų jausmus. Kunigas S.Krumpliauskas festivalio organizatorius apskundė Teisingumo ministerijai, tačiau teismas nusprendė, kad norvegų pasirodyme tikinčiųjų jausmai įžeisti nebuvo.
Jau keletą metų iš eilės ,,Devilstone” festivalis vyksta be jokių skandalų. Net policijos pareigūnai stebisi, kad kasmet festivalio metu pavyksta išvengti rimtesnių incidentų.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta