Būkite su „Anykšta“ ir antrąjį 2021-ųjų metų pusmetį!

Orai

Koks Jums būtų tinkamiausias laikas (valanda) kultūriniams renginiams vasaros sezono metu?

Dienos anekdotas

- Daktare, sakykit, man gripas?

- Taip.

- Kiaulių?

- Taip, kiaulių, nes tik kiaulė galėjo kviesti greitąją 4 ryto, turėdamas temperatūros 36,7…

Komentaras

Svedasu Jadze:„Už tai Svedasys unt ežera bus padaryta laivų nulaidimo prieplauka už vyriausybės duodamus pinigus. Tai skaitykit, kad unt ežerą ir duosis suvažiavį iš miestų visokie matarinių vandes matociklų ir kitų vandeninių traktorių šoperiai, a svedasiškes materėlas, katras kvietkus paežerėj sadina, galas tik per fb prisimit ramybį ir gamtos grožybį.
Vat jum ir liberai ir valdiškas devintynes per Petrines ir Povilines."

Skaityti komentarus (3)
Kol kas nėra aišku, kas kaltas, jog dešiniojo Šventosios kranto take veriasi smegduobės.

Anykščių rajono vadovai šią savaitę susitiko su dešiniojo Šventosios kranto projektą atlikusio rangovo UAB ,,Jungtiniai projektai“ atstovais.
Dalis naujojo tako nusiteikusi keliauti į Šventosios upę - smenga asfalto danga, išsiklaipė grindinys, tarp grindinio ir bortelių platėja plyšiai.

 

Samdys ekspertus

Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius ,,Anykštai“ sakė, jog dėl dalies broko rangovai nesiginčija, tačiau ten, ,,kur asfaltas ir grindinys linksta“,  rangovai, pasak mero,  aiškina, kad tai ne jų, o projektuotojų klaidos.
Meras ,,Anykštai“ dėstė, jog teks užsakyti ekspertizę, per kurią būtų nustatyta, dėl kieno klaidų dešiniojo Šventosios kranto projektas atliktas rusišku stiliumi. S.Obelevičius visų bėdų versti rangovams nedrįso. Meras aiškino, kad UAB ,,Jungtiniai projektai“ atstovai tvirtinantys, jog grindinys ir asfaltas ,,išsivaikščiojęs“ todėl, jog neįrengti lietaus vandens nubėgimai. ,,Lietus plauna taką. Per gatvę bėga vanduo“, - ,,Anykštai“ kalbėjo rajono vadovas. Preliminariais skaičiavimais, pasak mero, klaidų ištaisymas gali kainuoti 70-100 tūkst. eurų.
,,Šį mėnesį prasidės Žvejų gatvės 400 metrų atkarpos rekonstrukcija, ten bus įrengta ir lietaus kanalizacija“, -  ,,Anykštai“ sakė S.Obelevičius. Tačiau akivaizdu, kad nei trinkelės, nei asfaltas ir lietaus kanalizaciją įrengus patys į savo vietas negrįš.

Rangovai gali prarasti licenciją

Anykščių rajono savivaldybės administracijos Statybų skyriaus laikinasis vadovas Valentinas Vitkūnas ,,Anykštai“ kalbėjo, kad jo skyrius dėl dešiniojo Šventosios kranto projekto niekuo dėtas. Pasak V.Vitkūno, ,,šis projektas Architektūros ir urbanistikos skyriaus“. ,,Mes tik dabar pradėjome dalyvauti. Mūsų specialistai eina ir rašo defektinį aktą. /.../ Duoti terminai, iki kada jie turi atlikti darbus. Jeigu jie nepadės, turėsime kreiptis į Valstybinę statybų ir teritorijų planavimo inspekciją (VSTPI)“, - kalbėjo V.Vitkūnas. Pasak laikinojo Statybos skyriaus vedėjo, VSTPI turi teisę naikinti statybinių organizacijų licencijas ir UAB ,,Jungtiniai projektai“ dėl darbų broko atliekant dešiniojo  Šventosios kranto projektą gali netekti teisės atlikti tam tikrus projektus.
Visgi V.Vitkūnas aiškino, kad tiesmukai tvirtinti, kas dėl smengančio tako yra kaltas, yra pernelyg drąsu. ,,Kol kas neatsakyta, kieno tai klaidos - ar projektuotojų, ar techninio prižiūrėtojo, ar rangovų?“
 
Taiso tik smulkmenas

Rajono vyriausioji architektė, savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Daiva Gasiūnienė tuo metu, kai buvo atliekamas dešiniojo Šventosios kranto projektas, dirbo Panevėžyje. Pasak D.Gasiūnienės, techninę projekto priežiūrą atliko šio skyriaus darbuotoja Dalia Vileitienė, tačiau ne nuo projekto pradžios.
Vyriausioji rajono architektė ,,Anykštai“ sakė, jog kol kas rangovai taiso tik smulkų broką, bet vylėsi, jog iki teismų eiti nereikės. ,,Jiems nusiųstas defektinis aktas. Raštu atsakymo nesame gavę. Kai gausime visų pusių atsakymus - turėsime priimti sprendimus“, - kalbėjo D.Gasiūnienė.
Architektės įsitikinimu, ištaisyti darbų broką - sutvirtinti šlaitą taip, kad jis nebeslinktų į Šventąją, yra sudėtinga, o darbai gali kainuoti daugiau nei tos tako atkarpos tiesimas.

Verslininkai nebėga nuo atsakomybės

UAB ,,Jungtiniai projektai“ direktorius Mindaugas Devėnas, ,,Anykštai“ komentuodamas situaciją, sakė, jog jis ir pasiūlė atlikti įgyvendinto projekto ekspertizę.
,,Mūsų nuomone, projektas buvo nekokybiškas, ir bėdos kilo dėl to, kad nėra surenkamos lietaus nuotekos. Todėl ir siūlome kviestis ekspertus“, - ,,Anykštai“ sakė M. Devėnas.  
Verslininkas tvirtino, jog jeigu ekspertai nustatys, kad dėl byrančios tako dangos kalti rangovai - jis sutiksiąs ne tik taisyti broką, bet ir apmokėti ekspertizės išlaidas. ,,Jeigu mūsų problemos - mes jas ir išspręsime“, - kalbėjo  UAB ,,Jungtiniai projektai“ direktorius M.Devėnas.

Sukėlė gyventojų nepasitenkinimą

Dešiniojo Šventosios kranto projektas buvo pradėtas 2018-aisiais, kai Anykščių rajonui vadovavo Kęstučio Tubio komanda. Projekto vertė - beveik 1,1 mln. eurų.
2019-aisiais, pasikeitus rajono valdžiai, kilo Žvejų gatvės gyventojų nepasitenkinimas projektu - piktintasi betoniniais atitvarais, upės pakrantės uždarymu.
Ruošdami šį tekstą, kalbinome vieną iš Žvejų gatvės gyventojų, jauną anykštėnę. Pasak merginos, ją ir jos kaimynus ne tiek erzina projekto vizualumas ar brokas, kiek iš esmės nepatinka pakrantės urbanizacija. ,,Gyvenome lyg kaime. O dabar staiga pasikeitė aplinka: triukšmas, judesys, šiukšlės“,  - kalbėjo anykštėnė.
Ji sako, kad suprantanti, jog nepakovosi su valdiškų teritorijų urbanizacija, tačiau sako, kad bent jau turistų šiukšlių gyventojai rinkti neturėtų. ,,Senu įpročiu renkame šiukšles Šventosios pakrantėje. Nors akivaizdu, jog paleidus pakrante turistų srautą, reikėtų ten pat  kreipti ir komunalininkus“, - savo požiūrį dėstė anykštėnė.
Ji atkreipė dėmesį, jog labai smagu, kad po pėsčiųjų tiltu pakabintos sūpynės, o bent jau vienas Žvejų gatvės gyventojas iš turistų bando užsidirbti, atidaręs elektrinių paspirtukų nuomos punktą.

Vidmantas ŠMIGELSKAS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • kodel niekas

  Nuoroda

  neiesko kaltu ,kad naujai restauruotas kelias ,per VEJELISKIO KM ,luzineja ir lopomas is kart po kelio remonto,kur zenklai kelio

  Prieš 9 mėnesių
 • Nuoroda

  tarybiniais metais darbų kokybė buvo labai gera, o Europos sąjungos nuostatai tinka tik šiltoms šalims.

  Prieš 9 mėnesių
 • tu

  atsakymas į: Nuoroda

  nusišnekėjai totaliai. Visi puikiai atsimena tarybinę "kokybę".

  Prieš 9 mėnesių