Orai

Kurį tekstą pirmiausiai perskaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

- Mielasis, kodėl kai atvažiuoja mano mama, tu jos niekada niekur nenuvedi?!
- Vedžiau, ir ne kartą, bet ji vis tiek kelią atgal randa...

Komentaras

Ciocė:„Tai kur gi tas klimato atšilimas? Gal pinigai baigėsi,kad visi norintys pakeisti pasaulį, užsikišė."

Komentuoti
Planuojamojo paminklo Bronės Buivydaitės aikštėje sprendiniai.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras ir Anykščių rajono savivaldybė Svėdasuose, Bronės Buivydaitės aikštėje, planuoja  pastatyti Svėdasų krašto partizanų atminimo įamžinimo ženklus. Aikštėje planuota  įrengti akmens elementus su išfrezuotomis partizanų, ryšininkų ir jų rėmėjų, žuvusių už Lietuvos laisvę, pavardėmis.
Dalis Anykščių rajono tarybos narių spalį vykusiame posėdyje sukritikavo sumanymą Svėdasų aikštėje statyti akmenines plokštes.

 

Pastabų dėl šio klausimo turėjo Socialinių reikalų, sveikatos ir aplinkos apsaugos komitetui priklausantys Anykščių rajono tarybos nariai.
Liberalas Kęstutis Indriūnas pastebėjo, kad vasario mėnesio susitikime, kuriame dalyvavo  Anykščių rajono savivaldybės meras Sigutis Obelevičius, savivaldybės administracijos specialistai bei Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Memorialinio departamento  atstovai ir  projekto architektai Algis Vyšniūnas ir Vytenis Rudokas, buvo ne tik aptartos preliminarios bendradarbiavimo sutarties pasirašymo sąlygos, bet ir pasiūlytas Svėdasų krašto partizanų atminimui skirto atminimo ženklo projektas, tačiau jis nebuvo aptartas su visuomene.
„Pats projektas padaro dar vienas kapines, tik dabar jau miesto centre. Esamas paminklas yra skirtas partizanams įamžinti, tačiau kokiu būdu Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras tai daro? Akmeninės plokštės yra „du metrai iš septyniasdešimt”, tokie akmenys iš esmės suguldyti kaip karstai. Ir ta aikštė iš viso bus nelankoma bent jau vietinių žmonių. Kiek girdėjau, pastačius pirmąjį paminklą, bendruomenė ten vengė net daryti šventes, nors iš tikrųjų aikštė turėtų tarnauti žmonėms”, - kalbėjo K.Indriūnas.
Partizanų atminimą Anykščių rajono tarybos narys K.Indriūnas pasiūlė įamžinti pasitelkiant šiuolaikines technologijas.
„Anykščių miesto centre įrengėme išmanųjį ekraną. Tokiame ekrane galima sudėti informaciją apie visus partizanus su aprašymais, nuotraukomis. Reikalui esant, informacija ekrane galėtų būti atnaujinama. Atėjusiam mokiniui gal bus įdomu - jis ekraną pasispaus, paskaitys”, - dėstė K.Indriūnas.
Jis kalbėjo, kad B.Buivydaitės aikštę Svėdasuose norintis sugrąžinti žmonėms.
„Kiek žinau, naktį aikštė neapšviesta. Visur Europoje žmonės nevengia prie tokių paminklų burtis, pramogauti. Gal reikėtų keisti tą aikštę, jos struktūrą, daugiau ją pritaikyti žmonėms, kad jie ten pradėtų lankytis. Jei mes padarysime aikštėje tas akmenines plokštes - tai viskas. Atsiras kažkoks partizanas, juo buvęs ar nebuvęs, pamatys, kad kažkas sėdi ant suoliuko, ir pradės žmones vaikyti, sakys - čia partizanų vieta”, - kalbėjo K.Indriūnas.
Anykščių rajono tarybos narys, Kęstučio Tubio visuomeninio rinkimų komiteto narys Gediminas Kutka sakė, kad dauguma svėdasiškių ženklo Svėdasų krašto partizanams nematė.
„Gali būti po to labai daug atgarsių, nes viskas dar nesuderinta. Pirma projektą reikia pristatyti bendruomenei, sutarti, žiūrėti, kas ką gali pasiūlyti, ir išrinkti geriausią variantą”, - dėstė jis.
Anykščių rajono taryba pritarė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro ir Anykščių rajono savivaldybės bendradarbiavimo sutarčiai dėl Svėdasų krašto partizanų atminimo įamžinimo B. Buivydaitės aikštėje pasirašymui. Partizanų įamžinimui savivaldybė įsipareigoja skirti 15 tūkst. Eur.
Po posėdžio Svėdasų seniūnijos feisbuko paskyroje buvo paviešinti B.Buivydaitės aukštėje planuojamo paminklo sprendiniai. Svėdasiškiai šia tema parašė aibę komentarų.
„Parkas turėtų būti laisvalaikio praleidimo zona, o čia - visai ne į tą pusę... geriau vaikams žaidimų aikštelę įrenkite, miestelis „pagyvėtų”, - siūlė Aušra.
„Manau, kad yra svarbesnių darbų, kurie labai reikalingi miesteliui, tokie kaip saugi aikštelė vaikams, šaligatvių tvarkymas, vandentiekio sistemos įvedimas J.T.Vaižganto g. ir pan.”, - dėstė Ramunė.
„Labai liūdnai atrodo viskas. Ne vieta čia tiems „kapeliams“, - nuomonę išsakė Andrius.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Tony

  Nuoroda

  $95 an hour! seriously i don't know why more people haven't tried this, i work two shifts, 2 hours in the day and 2 in the evening…and whats awesome is im working from home so i get more time with my kids. heres where i went Copy Here.......
  ... ... https://bit.ly/39JrDqt

  Prieš mėnesį
 • Marija

  Nuoroda

  Kapai turi būti kapinėse,o ne miesto centre.Koks durnius tai sugalvojo.Tai yra nesuvokiama protui.Svedasu parkelį netinka paminklas,gadins vaizdą.
  Kaip nesupranta?Norėt juk visai nedraudžiama.

  Prieš mėnesį
 • kaimietis

  Nuoroda

  Labai pritariu Savivaldybes sprendimui. Manau, kad nesutinkanciu su sprendimu visada buvo ir bus. Svedasu krastas pasizymejo ne tik partizanine kova pries okupantus ir ju pakalikus, bet ir labai ziauriais stribais. Tad siu stribu palikuonys ir jiems pritariant kai kurie veikejai, simpatizuojantys liberalu ir laisves partiju nuostatoms

  Prieš mėnesį
 • Patrijotas

  Nuoroda

  Bereikalinga diskusija. Miestelio centre yra paminklas kovotojams už Lietuvos laisvę, bet ten nėra jokių pavardžių. Todėl tos meniškos plokštės su pavardėmis ten tiktų, papildytų paminklą. Tiktai svarbu, kad pavardės būtų iškaltos visų partizanų ir jų rėmėjų, kad niekas nebūtų pamiršta. Dar svarbiau, kad tarp tikrų partizanų nepakliūtų visokių apsišaukėlių ir KGB agentų. O dėl Svėdasų kapinių tai reikia rimtai susirūpinti, nes ten jau likę mažai vietos laidojimui. Ar kas rūpinasi kapinių praplėtimu?

  Prieš 2 mėnesių
 • Danguolė

  atsakymas į: Patrijotas Nuoroda

  J teisės šitame žodyje nereikia.

  Prieš mėnesį
 • Saulius Rasalas

  atsakymas į: Patrijotas Nuoroda

  Dėl kapinių plėtros darbai vyksta.

  Prieš mėnesį
 • O.O. pastaba

  atsakymas į: Saulius Rasalas Nuoroda

  Tik pastebėjimas. Priimtiniau ir solidžiau atrodytų, jeigu valdžios atstovai gyventojams pateiktų informaciją oficialia darbo tvarka savo institucijų informacijos priemonėmis ir kitaip informuodami visuomenę, kaip institucijos atstovai pranešdami apie vykdomus darbus ir sprendžiamas aktualijas, o neatsirašinėtų komentaruose kaip ieškantys populiarumo vietos žiniasklaidos portaluose komentatoriai.

  Prieš mėnesį
 • Svėdasiškis

  atsakymas į: O.O. pastaba Nuoroda

  Normalūs XXI amžiaus vadovai informaciją teikia taip, kad ji pasiektų žmones. Seniūnas Rasalas elgiasi teisingai.

  Prieš mėnesį
 • Vaja

  atsakymas į: Svėdasiškis Nuoroda

  Ir Tamsta neliūdėkit, partija nepamirš!

  Prieš mėnesį
 • Tualetui

  atsakymas į: O.O. pastaba Nuoroda

  Ypač solidžiai atrodo O.O. Kas toks esi? taip ŽYMIMI TUALETAI KONTOROSE. Iš VISKO, KĄ rašote, LABAI PANAŠU, KAD SLAPTAŽODĮ PASITINKOTE PAGAL SAVO KVAPĄ.

  Prieš mėnesį
Įkelti daugiau