Ar planuojate atostogas?

Dienos anekdotas

Vyras įlekia pro duris ir šaukia:
– Žmooonaaa! Greičiau į lovą!
Žmona metė puodus, greitai nusirengė ir lovon. Vyras plumpt į lovą, abiem ant galvų antklodę užmetė ir sako:
– Žiūrėk, kokį laikrodį nusipirkau – tamsoje šviečia!..

Komentaras

Jūza fon Krakatūza:„Ponai ir ponios komentatoriai, teatrinės akustikos ir asfalto dangos ekspertai, skaitau jus ir neatsistebiu: vienas už kitą protingesni! Tačiau visi jūs susikoncentravę į praeitį. Ne į dabartį. O dabartyje rajoną valdo, nuo mero iki tarybos narių, skūras išvertusių ir konservuotų kregždžių plunksnomis apsikaišiusių vakarykščių komunistų šutvė. Ar reikia pavardžių? Jūs gi jas žinote. Ar ne laikas ryžtis akcijai ir, demokratiniais metodais, liustruoti juos visus iš postų? Jų laikas pasibaigė. Patys juk niekaip nesusipras. Kam Anykščių rajonui reikalinga šita, anot Vyt. Lansbergio, "penktoji kolona" ?"

Skaityti komentarus (3)
Prie paminklo savanoriui Liudui Biriukui antradienį susirinko ir nemenkas būrys vyresnių piliečių.

Prieš 100 metų, 1919 -ųjų gegužės 19 -tąją, nuo bolševikų buvo išvaduoti Anykščiai. Pergalė kainavo dešimtis gyvybių.
Birželio 4 dieną, antradienį, dvi dešimtys Anykščių Jono Biliūno gimnazijos gimnazistų žygiu ir minėjimu pagerbė prieš 100 metų netoli Rubikių ežero, Šiaulių kaimo laukuose, žuvusius savanorius Liudą Biriuką ir Praną Grušauską bei visų laikų kovotojus už Tėvynės Lietuvos laisvę.

Gimnazistai ėjo savanorių
keliais

Atskaitos tašku pasirinkę Nepriklausomybės ąžuolą, šalia senosios gimnazijos pasodintą minint Lietuvos laisvės jubiliejų, Anykštos pašlaitėmis palei siaurojo geležinkelio liniją, per svaigiomis kalvomis kylančius, vasaros žalumu spindinčius Kasagorus sparčiu žingsniu nužygiavo iki pat Rubikių.
Skaičiuojant įveiktą atstumą nuo gimnazijos rūmų, sukorė apie penkiolika kilometrų.
Vyresnėliai patriotai, ankstėliau atvykę automobiliais, prie istorinio paminklo kruopščiai išravėjo pasodintą darželį, pamerkė gėlių - besiskleidžiančios vasaros gražiausių žiedų.Amžinybės liepsnelėmis sužibo žvakutės, nuo gelsvos samanos išsivadavo paminklo baltumas. Benedikto Jakševičiaus šedevras tiesiog suspindo globojančia šviesa.
Sulaukę žygeivių, kurie prie paminklo pasirodė išsirikiavę dviem vorom kaip supratingi kariai - priekyje žvalgybinis avangardas, o jau tolėliau - pagrindinės pajėgos. Buvo prisiminta Lietuvos istorija, jos siekis tapti nepriklausoma ir tėvynės sūnų – savanorių - žygiai kruvinose kautynėse ginant laisvę.
 Prieš šimtmetį kautynės vyko mūsų rajone, lietuvių kariuomenė palengva stūmė į šiaurę jauną valstybę užsmaugti panorusių kraugeriškųjų  bolševikų pajėgas. Anykščiai buvo išvaduoti 1919 m. gegužės 19 - ąją, o 23 - iąją jau vyko nuožmios kautynės ties Rubikiais, kuriose su gerokai didesniu priešų būriu susidūrus lietuviams ir žuvo Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino II pėstininkų pulko viršila Liudas Biriukas bei eilinis karys Pranas Grušauskas.
Kalbėta apie tai, kaip 1938 m. vasarą karių žuvimo vietose, vietiniams patriotams rūpinantis, buvo pastatyti betoniniai meistro Benjamino Jakševičiaus sukurti paminklai. Juos sovietmečiu okupantų valdžia sunaikino - sudaužė ir užkasė. Atgimimo metais pavyko surasti tik vieną paminklėlį, kuris buvo restauruotas ir su iškilme pašventintas 1989 m. lapkričio 23 - iąją - Lietuvos kariuomenės dieną.
Anykščių politinių kalinių ir tremtinių  organizacijos nariai tautos didvyrius pagerbė patriotinėmis dainomis, pritarė ir jaunimas. Buvusi laisvės kovotoja Prima Petrylienė padėkojo visiems susirinkusiems, viltingai kalbėjo, kad visais laikais buvo ir bus kam ginti Lietuvos laisvę.
 Gimnazistų istorijos mokytoja Jūratė Musteikienė tikino, kad šiandienos jaunimas yra puikus, nors vyresnieji kartais jų ir nesupranta, tačiau juk visais laikais panašiai būdavo, pažymėjo, kad svarbiausia, jog jaunuoliai moka skirti gėrį nuo blogio, o melą - nuo tiesos. Daugelio dalyvavusių artimiausiu laiku laukia nemenki išbandymai - egzaminai.
Pabaigoje sugiedotas Lietuvos himnas bei sušukta triskart valio Tėvynei bei jos piliečiams. Aplankyti ir minėtų savanorių kapai Burbiškio kapinėse, uždegtos žvakelės, sugiedotas ,,Viešpaties angelas“.
Anykščiuose kalbėjo išvaduotojo generolo anūkas

Reikšmingai sukakčiai atminti Anykščiuose vyko savanorių kuopos paradas, improvizuotos vaišės, primanančios tas, kuriomis išvaduotojus prieš šimtą metų pasitiko anykštėnai.
Prie paminklo Antanui Baranauskui kalbėjo anų laikų Anykščių vaduotojo generolo Kazio Ladigos anūkas, Pasaulio anykštėnų bendrijos pirmininkas, profesorius Tomas Ladiga. Buvo giedamos patriotiškos giesmės ir dainos.
 Didžiakaimyje (Kurklių sen.) Pilkų šeimos pastatytą paminklą 1920 metais žuvusiam Vyčio Kryžiaus kavalieriui Povilui Pilkai atminti Anykščių rajono savivaldybė pagaliau paženklino dviem akmeninėmis lentomis su 50 - ies kurkliečių - Lietuvos kariuomenės savanorių ir 13 - kos Vyčio Kryžiaus kavalierių, aukštesniu koviniu valstybės apdovanojimu įvertintų Nepriklausomybės kovų dalyvių pavardėmis.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • algis

  Nuoroda

  bet ar reikejo tokiu auku kad ju proproanukiai neturetu darbo ir gyventu is pasalpu

  Prieš 11 mėnesių
 • Dalgis

  atsakymas į: algis Nuoroda

  Geriau jaunimui gyvent iš ES pašalpos, nei prosenėliui poilsiaut po gulago kurortus.

  Prieš 11 mėnesių
 • Samsumg

  Nuoroda

  Šiuo metu „Google“ kas menesi moka nuo 17 000 iki 22 000 JAV doleriu, kad galetu dirbti internete iš namu. Aš prisijungiau prie šios veiklos prieš 2 menesius ir uždirbau 20544 $ per pirmaji šios veiklosss menesi. Galiu pasakyti, kad mano gyvenimas visiškai pagerejo! Patikrinkite, ka aš darau.apsilankykite

  >>>> w­­w­­w.W­­e­­b­­J­­o­­b­­9­­9.C­­o­­m

  Prieš 11 mėnesių
 • isvadavo

  Nuoroda

  tai kodel dabar tiek skurstanciu ,apvogtu ,pazeminanciu zmoniu,kodel kruopos dalinamos kodel zmones begte bega is sios salies ,gal akli,kurti

  Prieš 11 mėnesių
 • Nato

  atsakymas į: isvadavo Nuoroda

  Visi bėga tik ten, kur niekada nebuvo įžengęs smirdantis vatniko komunisto kerzinis batas. Susimastyk kodėl taip yra.

  Prieš 11 mėnesių
 • agi

  atsakymas į: isvadavo Nuoroda

  tep turi but

  Prieš 11 mėnesių
 • Ar sove Budreika

  Nuoroda

  Is sava putrankas isvadavima garbei?

  Prieš 11 mėnesių
 • Dubynai

  Nuoroda

  kai rusu katiusos prabildavo, tai ne tik vokieciai lysdavo is blindazu bet ir musu misko broliai is bunkeriu -rankas aukstyn iskele...o laimetoju karo niekas neteise- cia tik sajudzui prisisapnavo nuo intrigeliu.

  Prieš 11 mėnesių
 • Nedėkingi vatnikai

  atsakymas į: Dubynai Nuoroda

  Padėkok už katiušas amerikiečiams, jei ne jie sovietai savo katiušas būtų montavę prie kareivių nugarų, o ne ant Studebekerio sunkvežimių. Padėkok amerikiečiam už tanką T -34 , nes jame montavo Ford variklius. Padėkok Hitleriui už automatą AK - 47 " kalašnikov", kurį sovietams sukūrė nacis Hugo Šmauceris. Kadėkok Stalinui už pradėtą II pasaulinį ir sąjungą su sielos broliais naciais. O sovietiniai laimėtojai jau nuteisti ir nubausti. Lietuva yra, o Sovietų konclagerio nėra. Dabar supranti kas laimėjo karą ir kas švenčia pergalę?

  Prieš 11 mėnesių
 • Nesupratau

  atsakymas į: Nedėkingi vatnikai Nuoroda

  Koks dar Ford? Ką čia nusišneki?

  Prieš 11 mėnesių
Įkelti daugiau