Orai

Kokiomis užsienio kalbomis kalbate?

Tik rusų - 30.5%
Tik anglų - 4.2%
Tik vokiečių - 0%
Tik prancūzų - 0.2%
Rusų ir anglų - 28.3%
Anglų ir vokiečių - 2%
Rusų ir vokiečių - 4.9%
Rusų ir prancūzų - 3.1%
Prancūzų ir vokiečių - 0.2%
Prancūzų ir anglų - 0.4%
Moku čia nepaminėtą kalbą - 0.7%
Moku tris ar daugiau užsienio kalbų - 13.5%
Nekalbu nei viena užsienio kalba - 5.5%
Moku vieną iš čia paminėtų ir vieną nepaminėtų kalbų - 5.1%

Viso balsų: 452
Balsavimas baigtas. Aktyvus: Balandis 10, 2021

Dienos anekdotas

Mokytojas:
– Koks veiksmažodžio laikas: aš tvarkausi, jis, ji tvarkosi?
Jonelis kelia ranką:
– Prieššventinis…

Komentaras

Geriau:„komunalininkai turėtų didesnį dėmesį skirti sutarčių sudarymui su gyventojais dėl atliekų. Kai kas net dideliuose kaimuose, gyvenvietėse neturi konteinerių, mokesčių nemoka, o šiukšles neša kur pakliuvo, į miškus, į pagriovius, prie nenaudojamų pastatų.Neužtenka vieną kartą atvažiuoti ir paieškoti to ar kito gyventojo. Jei jo nėra namuose ar neįsileidžia, tai tas pilietis ir paliekamas ramybėje. Jei visi mokėtų mokesčius už šiukšles, tai ir kitiems būtų pigiau."

Komentuoti

Buvo uždaras uostas

Prie Aistmarių esantis Kaliningradas tarybiniais metais turėjo specifinį uždarojo uosto statusą. Šią informaciją sužinojau tik dabar, lankydamasis Kaliningrado jūrų muziejuje. Tarybų Sąjungoje svarbiausi militaristiniai miestai ne tik kad nebuvo žymimi žemėlapiuose, bet net ir pavadinimų neturėjo, buvo koks nors ,,objekt nr 401“. Dar buvo uždarųjų miestų kategorija, savotiški miestai valstybės su pasienio kontrolės punktais, pvz., Vladivostokas ar šalia Kaliningrado esantis Baltijskas. O uždarasis uostas sausumos keliais buvo atviras visiems atvykstantiems, bet vandenimis į jį įplaukti galėjo tik tarybiniai laivai.


Kai mieste nėra užsieniečių jūreivių, tai Kaliningradui lyg ir nedėrėjo turėti ,,laisvo elgesio moterų miesto“ statuso, tačiau, matyt, joms darbo krūvį sugebėjo suteikti ir tarybiniai jūreiviai.
1990-aisiais uždarajame uoste buvo daug importinių ,,šmutkių“, ten pirmą kartą pamačiau ir vakarietiškus ar japoniškus automobilius. Suktesni mūsų dalinio praporščikai 1990-aisiais jau važinėjo ,,fordais“ ir ,,golfais“.
Jūrų muziejaus akvariumuose - gražios ir (arba) piktos žuvys, šalia jų nuorodos, iš kokio vandens telkinio jos ištrauktos. Už papildomus mokesčius galima pirkti ekskursijas į laivus. Mes lankėmės povandeniniame laive, nes nė vienas tokiame iki tol nebuvome buvę.
Tarnybos armijoje metais kelis kartus buvau Kaliningrado zoologijos sode. Na, ne tiek daug kareiviui su ribotu biudžetu pramogų tarybiniame Kaliningrade buvo: kinas, pirtis, zoologijos sodas ir alubaris didžiųjų švenčių proga. Kaliningrado zoologijos sodas didžiai reklamuojamas, nes fašistai sugebėjo taip gudriai įrengti žvėrims būstus, jog atrodo, kad jie turi laisvę. Mat dalis gyvūnų yra aptverti ne tvoromis, o ... grioviais. Gebelso darbas, ne kitaip...

 Kitokia Rusija...

Studentė dukra, švelniai tariant, Rusija neliko sužavėta. Svarsčiau, kad Kaliningrado sritis nėra Rusija plačiąja prasme. Arba - tai kitokia Rusija. Srities centras Kaliningradas, kadangi sugriautas per karą, dvipramiškų jausmų nekelia: neliko vokiškų pastatų, todėl neliko ką rusams niokoti. Kita vertus, Rusijos didmiesčiai daugmaž panašūs į normalius miestus.
Mažesni pajūrio miesteliai sulaukė šiokių tokių investicijų, todėl jie taip pat, bent man, didesnių emocijų nekelia. Graudžiausia Sovietske ir Niemane. Ten dar daug vokiškų pastatų, rūmų išdaužytais langais, baigiamų naikinti gatvių grindinių, kurie kontrastuoja su tarybine netvarka. 75-erius metus rusai naikina tai, ką sukūrė vokiečiai ir vis dar iki galo jų neįveikia. Atrodytų, jog sąmoningai tarp gražių senovinių namų trys metrai virš žemės nutiestos šildymo trąsos, namų fasadai išdarkyti elektros instaliacijos raizgalynėm, o prie miesto parko vartų pastatyta elektros transformatorinė.
Žemės ūkio Kaliningrado srityje kaip ir nėra. Todėl stebina, kad šalia sienos, prie pat Kybartų, šimtai hektarų dirbamų laukų. Bet prie sienos pakalbintas benzino ,,verslininkas“ paaiškino, kad rusų laukus dirba žmonės iš Kybartų, pasak pašnekovo, jie Rusijoje žemės ūkio bendrovę sukūrė.
Visg tai, jog žemės Kaliningrado srityje dirvonuoja, - absoliučiai pateisinama. O kas jas turėtų dirbti? Po karo Kaliningrado srityje vokiečių neliko. Jų vietą užėmė kolonizatoriai rusai: kariai ir klajojantis proletariatas. Žemės ūkio Kaliningrado srityje turėtų imtis rusų karių ar proletariato palikuonys? Kodėl? Juk didžiojoje Rusijoje, net juodžemio srityse, net ir tie žmonės, kurių šaknys tame pačiame kaime nuo mongolų totorių laikų, bulves tebesodina kastuvu ir nusikasa liepą,. mat jei nespėsi laiku nusikasti, tai kaimynai ir tavo bulves nakčia nukas...
Didžiojoje Rusijoje geriau nei Kaliningrade. Lengviau. Mane mažiausiai slegia nauji miestai, kur ne tik vokiečių, bet ir caro palikimo nerasta. Vientisa netvarka, chaosas, kuris neskaudina, neerzina. Tų miestų rusai nenugyveno, nebuvo ten ką sunaikinti, jie ten savąjį pasaulį kūrė tokį, kokį jį įsivaiduoja, koks jiems priimtinas. Kreiva, šleiva, kiaura... Bet tai jų. Nuosava ir autentiška.

Palangos gintaras iš Kaliningrado

,,Pliažinomės“ gintaro kasyklų mieste - Jantarny. Ko gero, tai geriausia vieta pasyviam poilsiui Kaliningrado srityje. Jantarny pliaže - dušai, mokami gultai, vos ne iki jūros vedantys mediniai tilteliai, pilna kioskelių, kur gali gauti šviežios keptos žuvies ir alaus. Žodžiu, yra visko, ko reikia pajūrio palūdimiui. Šalia jūros tvarkingas parkas, kurio net kičiniais baibokais nepajėgta sudarkyti.
Jantarny centras - modernus, šiuolaikiškas. Visas po ,,euroremonto“. Tiesa, yra labai aiški riba tarp ,,euroremontuoto“ miesto ir tos dalies, iki kurios investicijos dar neatėjo. Žengi lemiamą žingsnį - ir šaligatviai baigiasi, miesto ribas reikėtų skirti užrašu: ,,Welcome to 1990“. Miesto banką radau tame 1990-ųjų mieste. ,,Girgžt“ - pasakė praveriamos suklypusio medinio banko durys.
Tame pačiame miesto kvartale, mažoje krautuvėlėje, vieniša žiovavo pardavėja. Nusprendžiau revizuoti cigarečių kainas i,r kai pardavėja nudengė maršką nuo slaptojo cigarečių prekystalio (Rusijoje jau keleri metai draudžiama eksponuoti parduodamus tabako gaminius), ėmiau jos klausinėti, kiek kurios cigarėtės kainuoja. ,,Sakykit konkrečiai, ko norit, ir netrukdykit!“ - pyko moteriškė. Žodžiu - pirk, nesiaiškinęs, kiek kainuoja, čiuožk iš krautuvės ir netrukdyk žiovauti...
Jantarny - dešimtys gintaro dirbinių parduotuvių ir gintaro muziejus. Skelbiama, kad beveik visas pasaulio gintaras guli Kaliningrado srityje - čia yra 80-90 proc. pasaulio gintaro išteklių. Tad tikėtina, jog kai moterys Palangoje perka lietuvišką gintarą, jis tiek pat lietuviškas, kiek ir ankstyvosios braškės.
Šalia Jantarny - atviros gintaro kasyklos. Kai prieš dvidešimt metų lankydamiesi Jantarny priėjome prie kasyklos tvoros, greitai prisistatė ,,Kalašnikovu“ ginkluotas kareivis. ,,Iš akių matau - esate gintaro vagys. Bėkit, šausiu“, - būtų švelniai paaiškinęs kareivėlis, bet nespėjo: patys nevyti nuėjome į šalį, nors kasykla ir labai graži, beveik tiek pat, kaip ir didelis žvyro karjeras.
Prieš keletą metų bankrutavo Jantarny gintaro kombinatas, tačiau arba jis feniksavosi arba jo vietoje atsidarė kitos įmonės - mat informaciniuose leidiniuose nurodoma, jog viena iš didžiausių miesto pramogų - ekskursijos į gintaro kombinatą. Panašu, kad ir kareivių su automatais karjere nebėra.
Reklaminiame leidinyje nurodoma, kad vaikščiodamas Jantarny pliažu lengvai prisirinksi visą degtukų dėžutę gintaro. Tiesa, kiek laiko teks vaikščioti - valandą, parą ar savaitę - nėra nurodoma.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Hope

  Nuoroda

  Making every month extra $15k or more just by doing very simple j0b 0nl!not from home. previous month and have easily made $14839 by doing this 0nl!ne j0b in my spare time for only 2 hrs a day using my laptop. i am a full time college studnet and after my college doing this j0b for 2 hrs only. easy to do and regular earn!ng are awesome from this. get your hands on this j0b today and start earn!ng 0nl!no by just follow details on this s!te....... > https://www.earn75.com

  Prieš 3 mėnesių
 • Taigis Kaipgis

  Nuoroda

  Visi galingieji kur nors yra bandę atomines bei vandenilines bombas. Kas Severodvinske, kas Šiaurės Korėjoje, kas Nagasakyje ir Chirosimoje arba Nevadoje... "Pirmadienį Lietuva užmezgė diplomatinius santykius su nedidele ir egzotiška valstybe – Ramiajame vandenyne esančia Maršalo salų Respublika. Daug lietuvių tik iš šio fakto sužinojo, kad tokia valstybė apskritai egzistuoja. Tačiau salos ne tik egzistuoja, bet ir nuolat patenka ne į pačias geriausias situacijas – kadaise JAV ten vykdė atominės bombos bandymus, o dabar joms dėl klimato kaitos gresia atsidurti po vandeniu." Nieko stebėtino, kad ir kariniai miestai yra įslaptinami. Tokia jau pasaulio prakjtika.

  Prieš metus
 • Savok

  Nuoroda

  Kur tik ši tauta pasirodo okupuodama kaimynines teritorijas, tos vietos tampa mažai tinkamos gyventi. Ir tai taisyklė be išimčių, nes nėra nei vieno gero pavyzdžio. Nieko stebėtino kad visi stoja į NATO, kad apsisaugotų nuo tokio likimo, koks teko kaliningradui.

  Prieš metus
 • Kur jau ne !

  atsakymas į: Savok Nuoroda

  NATO labai apsaugojo taiką Jugoslavijoje, Libijoje, Irake, Afganistane, Sirijoje, Libane, Ypač per visokias "spalvotas revoliucijas", "arabų" ir kitokius "pavasarius", Jau kad saugo tai saugo!

  Prieš metus
 • Nato

  atsakymas į: Kur jau ne ! Nuoroda

  Taip buvusioje Jugoslavijoje yra taiką, ir daugiau nebevyksta genocidas Bosnių, Kroatų, Albanų, kurį taip palaikė Rusija. Visas šalis kurias čia išvardinai, prie jų prasto gyvenimo prisidėjo Rusija. Todė ten rusiška tvarka, rusiški ginklai, o tai reiškia karą, badą ir kančias. Nato tam ir įkurta kad pasipriešintų šiam blogiui.

  Prieš metus
 • Šmato

  atsakymas į: Nato Nuoroda

  O kas sukurstė balkanų tautas taip, kad įvyko žiaurumai? O kas atplėšė Kosovą iš Serbijos? Kas JTO rodė buteliuką su milteliais, tvirtindamas, kad čia Cheminio bombų ginklo medžiaga? Kodėl nei branduolinio, nei cheminio ginklo Irake taip ir nerado? Britų premjeras Meidžoras atsiprašė pasaulio kad pasitikėdamas JAV suklydo. O kas surinko, apmokė, stilizuotomis svastikomis padabino, Čečėnijos karuose tarp teroristų apmokė tokias Maidano chebras, kaip Dešinysis sektorius, Azovas? Kas juos, kaip ir IGIL bandidus finansuoja? Kodėl iki šiol neareštuoti ir nenuteisti mitinguotojų Kijevo maidane žudikai - snaiperiai? Nors žinoma, kad dali jų buvo atvežti iš Gruzijos? Kodėl laisvėje tebevaikšto banditai, sudeginę žmones Odesoje, profsąjungų rūmų pastate? Ir t.t.

  Prieš metus
 • Šmakov

  atsakymas į: Šmato Nuoroda

  Taip tiesą sakai, Ukrainoje vieni fašystai ir banderovsai, jie tokie baisūs, kad net prezidentą ir ministrą pirmininką išsirinko žydus.

  Prieš metus
 • Mudozvon

  atsakymas į: Šmato Nuoroda

  Kiekvienas diktatorius turi žinoti kad grobdamas svetimas žemes ir prijunginėdamas skirtingas tautas, ant jų kančių ir kaulų geros imperijos nesukursi, o ji anksčiau ar vėliau subirės, o jos diktatoriai atsiduria kartuvėse ar Hagos teisme. Kitaip nebūna. Ir jei šiame procese padėda Amerika, tai vadinasi dar ne viskas prarasta, ir pasaulyje neįsigalės komunistai, fašistai ir ekstremistai. Pagarba USA

  Prieš metus
 • jo

  atsakymas į: Nato Nuoroda

  NATO uzpuole Jugoslavija

  Prieš metus
 • Jo

  atsakymas į: Savok Nuoroda

  Lietuva jankiu pigūs poligonas??

  Prieš metus
Įkelti daugiau